Poprask mezi haraburdím

Kanada, 2006, 75 min

Jonathon Cliff

Jennifer Jonas

Kathy Weinkauf

Velice slušná existenciální konverzačka (takovéto "současné" filmy skutečně mohu). Pátá hvězda je čistě soukromá (za politickou angažovanost) :-P @Freddy: Mně se do rukou dostala 1:15:16 verse - a tam na mne bohužel po závěrečných titulkách nic nečekalo.(1.8.2013)

Tak trochu (spíše velmi) atypická černá komedie o muži a ženě, kteří spolu bydlí v jednom domě, a kteří spolu podle svých slov jen přežívají. Oba zároveň mají talent na objevování cenných a docela dobře zpeněžitelných věcí, které ostatní lidé vyhazují jako nepotřebné nebo lacino prodávají v garážových výprodejích. A tím se vlastně tento pár živí. A nutno dodat, že v tomto oboru jsou naprosto dobře sehraní. Ale oba mají také velikou slabost pro kouření trávy, a díky tomu se seznamují s mladou rusovláskou Susan, která jim trávu prodává a která se jim zároveň začne tak trochu motat do života. Film je to opravdu velice zvláštní a musím se přiznat, že nic takového jsem ještě neviděl. Na druhou stranu je to veliké překvapení v podobě malého nezávislého snímku z Kanady, který dokáže zaujmout, místy i tak trochu v rámci černého humoru pobavit, a který prakticky po celých těch 75 minut nenudí. Naopak jsem byl zvědavý, kam se děj bude posouvat a jak to nakonec vše skončí. Příběh mi však přišel jako neuzavřený, což je škoda, ale tvůrci evidentně měli pocit, že už řekli, co chtěli, a nakonec je asi i dobře, že film není zbytečně natahovaný. Ale co mne naprosto dostalo, to byla scénka po skončení závěrečných titulků. Televizní kanál Cinemax to sice zapomněl česky otitulkovat, ale i já, neznalý angličtiny, jsem pochopil, že to je velice vtipná instruktáž na výrobu Molotovova koktejlu. Byla to pozoruhodná a vtipná tečka za celým filmem a pokud jste od filmu odešli hned, jakmile naskočily titulky, tak doporučuji zůstat u něj až do konce titulků. Z mého pohledu je tento film za čtyři hvězdičky.(5.1.2009)