Já mám tuhle "legrácku" docela ráda, nejvíc scénu, kdy jsou ty potvory v kině a koukají se na Sněhurku.(16.4.2004)

Můj štědrovečerní film.(3.2.2005)

Výtržník a ničitel v osmdesátých letech holt prostě musel mít číro, a neuniknul tomu ani Proužek:) Ale tak to už v tom našem politicky korektním světě chodí, a když jde jenom o Gremliny, tak proč ne:) Navíc proti někomu tak roztomilému jako je Gizmo musíte postavit někoho kdo je odporný, i když se dívá na Sněhurku:) Prostě proto, že Gremliny jsem narozdíl od Critters viděl, takže mě teenage sci-fi horrorové komedie z osmdesátých let jen tak lehce štrejchly a neměly čas mě znudit, dávám i díky hudbě Jerryho Goldsmithe ****.(15.12.2004)

Film, který dal světu ta nejroztomilejší stvoření pod sluncem, aby je následně nechal vyrůst v hnusné žravé mrchy. I po letech výživná zábava. 80% Zajímavé komentáře: Gemini, LeSee, jakkal(17.6.2006)

Další "teenagerovský" film z 80. let. Tentokrát jde o komedii s podivnými potvůrkami, nazývanými Gremlins. Původní gremlin Gizmo je roztomilý, ale pak se (nedopatřením) rozmnoží a jeho "dětičky" už tak hezky nevypadají, ba co víc, řádí jako malí ďáblíci a likvidují vše v dosahu jejich pařátků. A právě na tom řádění je postavena drtivá většina gagů a komických situací. A nutno uznat, že jde ve valné většině o gagy podařené a že se při jejich sledování divák většinu filmu bude "popcornově" bavit.(13.8.2002)

Snesitelná hororová komedie. Horror movie of the year(30.12.2010)

Asi jsem an tom už hodně špatně. Tenhle film bych za horror neoznačil, ani když jsem byl malé dítě a jinak je to slušná komedie. Jeden čas to na Nově opakovali snad každý rok a už to poměrně nudí, ale na poprvý je to slušné :)(25.6.2004)

Rozpočet $11miliónovTržby USA $153,083,102Tržby Celosvetovo $160,100,000║ Po technickej stránke to je na slušnej úrovni, čo tomu chýba je určite originálnejší príbeh, lebo toto čo nám je ponúknuté je až moc priamočiare a maximálne zjednodušené, prípadne to pripomína hromadu podobných filmov(Critters) a taktiež lepšia vtipnosť scén tam citeľne chýba. Kto bude pozorne sledovať, tak zahliadne na pľace aj producenta filmu Stevena Spielberga. /55%/(16.9.2008)

Na Gremlins mne vždycky zajímala ta žánrová kombinace dětského filmu a hororu. Prostě nevím pro kterou diváckou skupinu je to určený, jelikož mě to přijde už moc infantilní a pro děti jsou některé scény možná drsné. Zajímavej úlet.(1.7.2008)

Bubumedie, ve které je každá postava tak činorodá, že vánoční maloměsto bezmála lehne popelem. Otecko wannabe-vynálezce se snaží změnit svět nefunkčními a nesmyslnými výtvory, loajální maminka jakoby vypadla z Kill Bill, synátor je pro rande ocoten třeba vykrvácet a stádo plyšovýc delikventů projevuje sadistické sklony, cinefilní zaujetí a salonní manýry jako vystřižené ze salonu 30.let. Film, jeož existenci by děti měly před rodiči preventivně zatajit, jinak je pod stromkem čekají maximálně polomrtvé akvarijní rybičky.(16.11.2009)

Gremlins pro mě byli velkým dětským zážitkem, ale bohužel pro ně víc než pro ostatní modly té doby platí, že v dospělosti se na ně dívá podstatně hůř. Občas jsem se zasmál, jednou dokonce i lekl, ale už to nikdy nebude ono.(5.5.2007)

Blíží se čas Vánoc, doba kouzel :-) a co by to bylo za svátky bez dárků? Tak jako získal Billy Gizma, Gizmo dostal mě :-) kdo by si tuhle chlupatou příšerku s velkýma ušima a psíma očima nezamiloval?? A jako každý domácí mazlíček přináší své povinnosti, Gizmo není výjimkou.. problém je v tom, že když s pejskem provedete lumpárnu, nevylíhnou se vám malá monstra, který zdemolují Vás a Vaše město :-) Ještěže je tu Gizmo, který všechno zaŘÍDÍ ;-) P.S. V šipkách mi to jde, vrátíme jim to ;-)(4.4.2009)

Spoilery. Ukážková ukážka toho, čo si Amerika v 80. rokoch predstavovala pod pojmom ´rodinný horor´ (ďalej napr. POLTERGEIST, kde tiež boli nechutné triky, ale žiadna z dobrých postáv nezomrela a nakoniec sa vlastne všetko skončilo happyendom). Kvalitné masky, rozprávková vianočná atmosféra, dokonalý a polokultový Gizmo a rovnako tak dokonalé príšerky, ktoré sa z jeho rozkošne hebučkej kožušinky rozmnožia (!!!) po tom, čo chudáka prinútili jesť po polnoci a brutálne ho vykúpali (!!!!!!). K tomu husté likvidačné scény, politicky nekorektný zmysel pre humor a historky také šialené, že ich mohol vymyslieť snáď len život (Santa Claus v komíne). Ak sa vám budú GREMLINS páčiť, odporúčam aj (predsa len už o čosi slabšiu) dvojku, prípadne spriaznených KRITEROV, ktorí prišli o dva roky neskôr práve ako odpoveď na úspech GREMLINS.(15.12.2004)

Problém filmu Gremlins vidím v tom, že scénárista (Chris Columbus) se příliš nechal unést roztomilým nápadem o vyvražďování zelených potvor, které vypadají jako chrliče, a zanedbal živé postavy. Herci tedy nemají nic moc co hrát a to je škoda.(11.4.2003)

Je tam málo scén se zpívajícím Mogwaiem.(28.12.2015)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(10.12.2009)

Jááááá a horor :-) Ale zvládla jsem to dát celé a ten čtverec je hlavně za Gizmíka. Jinak mi začíná odcházet PC, tak jdu hledat do všech šuplíků a koutečků. Hello, tak kde jsi, potvůrko?(4.6.2015)

GREMLINS je kultovka! Láska z dětství. Má Štědrovečerní noc. Scéna v kině je nezapomenutelná.(16.8.2013)

Horor mého dětství.. Jako malý jsem měl z něj noční můry :)(29.6.2013)

Tohle je spíš takovej horor pro děti, nic hrůzostrašnýho se nekoná a i doba vysílaní tomu odpovídá. Nebýt to celkem originální nápad, tak dám asi nižší hodnocení, ale zabavit se tim dá celkem slušne a po vylíhnutí opravdových Gremlins je to i docela sranda, jenže celkový zpracování je už horší, nedokáže to udržet pozorost po celou dobu a chvílemi to i nudí. Horší 4*(25.6.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18