Jako malý po prvním shlédnutí jsem se Gremlinů neskutečně bál. Vždy v noci jsem se koukal po pokoji, jestli náhodou jeden nestojí v rohu, nebo zda na mě nečíhá pod postelí. Měl jsem z nich opravdu velkou hrůzu. I po tolika letech jim to nemám za zlé, že mě každou noc strašili. Všechno tu šlape jak má a o zábavu je postaráno. Na Vánoce opravdu skvělý film.(24.12.2012)

Tohle je spíš takovej horor pro děti, nic hrůzostrašnýho se nekoná a i doba vysílaní tomu odpovídá. Nebýt to celkem originální nápad, tak dám asi nižší hodnocení, ale zabavit se tim dá celkem slušne a po vylíhnutí opravdových Gremlins je to i docela sranda, jenže celkový zpracování je už horší, nedokáže to udržet pozorost po celou dobu a chvílemi to i nudí. Horší 4*(25.6.2006)

Můj štědrovečerní film.(3.2.2005)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(10.12.2009)

Klasika! Dýchá na mě nostalgie když si vzpomenu na ty diskuze kolem tohohle filmu a zda jsou lepší Critters nebo Gremlins - musím říct že Gremlins.:)(1.9.2007)

• - Cameo: Steven Spielberg měl v době natáčení zlomenou pravou nohu, můžeme ho vidět ve scéně, kde vynálezce Hoyt Axton (Randall Peltzer) telefonuje své ženě, Spielberg je ten, který se v sedě prohání na motorizovaném invalidním vozíku se zabudovaným televizorem. Když se pozorněji podíváte, uvidíte na jeho noze sádru. (Stocki)

• - V pôvodnom scenári bola aj scéna útoku gremlinov v McDonalde, kde si namiesto na hamburgeroch pochutnávali na zákazníkoch. (beso74)

• - Když jsou gremlins v kině, na plátně běží animovaný snímek Sněhurka a sedm trpaslíků (1937). (Stocki)