Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci. Všechny zákazy samozřejmě Billy, i když nevědomky, poruší a výsledkem jsou ulice plné podivných a notně škodolibých příšerek, které začnou ničit celé městečko a terorizovat jeho obyvatele. Je na Billym, aby se s pohromou vypořádal. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (384)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Výtržník a ničitel v osmdesátých letech holt prostě musel mít číro, a neuniknul tomu ani Proužek:) Ale tak to už v tom našem politicky korektním světě chodí, a když jde jenom o Gremliny, tak proč ne:) Navíc proti někomu tak roztomilému jako je Gizmo musíte postavit někoho kdo je odporný, i když se dívá na Sněhurku:) Prostě proto, že Gremliny jsem narozdíl od Critters viděl, takže mě teenage sci-fi horrorové komedie z osmdesátých let jen tak lehce štrejchly a neměly čas mě znudit, dávám i díky hudbě Jerryho Goldsmithe ****. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Některé filmy prostě stárnou. Když jsem byl malý přišli mi Gremlins jako úžasná vizuální podívaná, s velkou dávkou napětí i humoru. Dnes je na filmu nejvíc zajímavé sledovat tehdejší metody tvorby speciálních efektů, faktor napětí a humoru = 0, navrch extrémně nesympatický hlavní hrdina a strašná dobová hudba. Jediné co zůstalo je roztomilost malých mogwaiů, i když tentokrát jsem tak nějak víc fandil jejich oslizlým mutacím. ()

Reklama

decouble 

všechny recenze uživatele

Celkem vlastně nic moc. Většina postav se velkou část filmu chová jako pitomci, až to vypadá jako nějaká krutá satira na maloměšťáckou zabedněnost (určitě doma nechám v klídku na půdě 5 podezřelých kokonů). Strašidelné to moc není a většina vtipů vyplývá z toho že se zlé / legrační potvůrky oblékají a chovají jako lidi. Celkově spíš standardní americký řemeslný výrobek. 5/10. ()

villon17 

všechny recenze uživatele

Tak ale k tomu musím něco povyprávět. Byl to můj první "horor", na který si pamatuju. Byla jsem na prázdninách u babičky v Chomutově a ona byla tak laskavá a možná neznalá, že mě na to nechala koukat. A pokud si dobře vzpomínám, když se tyhle potvůrky dostay do vody, byly agresivní. Babička měla na záchodě odřené dno a vypadalo to, že se tou odpadní trubkou k nám sápou gremlins. A protože v záchodech bývá voda, bála jsem se, že nás napadnou, a nechtěla jsem k ní na záchod chodit. Teď už má nový:) ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Gimzy je takový malý, rozkošný tvoreček s krásnýma očkama a osobitou mluvou. A když se Gimzy namočí, rázem všude pobíhá banda zlomyslných, neřádných, vysoce hyperaktivních a ukecaných Gremlinů, kteří dělají bordel všude, kam se hnou:) Kultovní dílo, které s sebou přivedlo na plátna další legendární postavičky. Parádní jsou scény, kdy se Gremlini hromadně dívají na Sněhurku, či kdy jim v baru Phoebe Cates nalévá:) "Poslouchejte mě." - "Ne, ty poslouchej mně, vezmi si toho svýho Gizma, běž domů, sedni si ke krbu a rozbaluj dárky." ()

Galerie (148)

Zajímavosti (69)

  • Jeden z gremlinů, který sleduje v kině Sněhurku a sedm trpaslíků, má na sobě kulaté uši Mickey Mouse. (Dlee)
  • Ve scéně, kde je otec Billyho (Zach Galligan) na výstavě vynálezů, je možné v pozadí vidět stroj času ze stejnojmenného filmu Stroj času (1960). (Metal.God)
  • Jedním z hlasů, který namluvil Mogwaie/Gremlinse byl i Michael Winslow, známý jako Jones ze série filmů Policejní akademie. (Stocki)

Související novinky

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)

Nová streamovací služba Warnerů má název

Nová streamovací služba Warnerů má název

10.07.2019

Říkáte, že máte málo streamovacích služeb? Tak to máte kliku, konglomerát WarnerMedia se totiž řítí do streamovacích válek s novou službou HBO Max. Jak již z názvu vypovídá, nová služba zahrne… (více)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě… (více)

Vzniknou Rošťáci 2?

Vzniknou Rošťáci 2?

07.04.2014

Pokud vám film z titulku nic neříká, není to zas tak velké překvapení. Rošťáci Richarda Donnera (Superman, Smrtonosná zbraň) jsou obří klasikou spíš v zámoří, kde v osmdesátých letech nabrali podobný… (více)

Reklama

Reklama