Spoilery. Ukážková ukážka toho, čo si Amerika v 80. rokoch predstavovala pod pojmom ´rodinný horor´ (ďalej napr. POLTERGEIST, kde tiež boli nechutné triky, ale žiadna z dobrých postáv nezomrela a nakoniec sa vlastne všetko skončilo happyendom). Kvalitné masky, rozprávková vianočná atmosféra, dokonalý a polokultový Gizmo a rovnako tak dokonalé príšerky, ktoré sa z jeho rozkošne hebučkej kožušinky rozmnožia (!!!) po tom, čo chudáka prinútili jesť po polnoci a brutálne ho vykúpali (!!!!!!). K tomu husté likvidačné scény, politicky nekorektný zmysel pre humor a historky také šialené, že ich mohol vymyslieť snáď len život (Santa Claus v komíne). Ak sa vám budú GREMLINS páčiť, odporúčam aj (predsa len už o čosi slabšiu) dvojku, prípadne spriaznených KRITEROV, ktorí prišli o dva roky neskôr práve ako odpoveď na úspech GREMLINS.(15.12.2004)

Některé filmy prostě stárnou. Když jsem byl malý přišli mi Gremlins jako úžasná vizuální podívaná, s velkou dávkou napětí i humoru. Dnes je na filmu nejvíc zajímavé sledovat tehdejší metody tvorby speciálních efektů, faktor napětí a humoru = 0, navrch extrémně nesympatický hlavní hrdina a strašná dobová hudba. Jediné co zůstalo je roztomilost malých mogwaiů, i když tentokrát jsem tak nějak víc fandil jejich oslizlým mutacím.(28.10.2013)

Tohle jsem hrál hodiny. Gremlini jsou filmovým oxymóronem, spojují totiž klasický rodinný film a horor a daří se jim to na jedničku. Absolutorium neuděluju jen z jednoho prostého důvodu, dvojku mám totiž raději. Filmová Výzva 2015 od kajda.l (18.11.2015)

Tak toto je moje dětská láska, která mě drží stále a snad nikdy neopustí. Film je úžasně vtipný, dojemný, sentimentální a místy i "děsivý" =)... viz. malý Gizmo připoután k terči a jiné šikanování jeho nezbednými potomky . Víc se rozepisovat nebudu. Viděl jsem to snad tisíckrát a mrknu se mile rád i po tisícíprvé. A jen tak mimochodem, dvojka je skoro stejně dobrá. Miluju to! TOP 10(18.11.2014)

• Frajer42

Pohádka o tom, jak 20letý borec dostane k Vánocům roztomilé chlupaté stvoření, které v pozdější fázi svému majiteli pomáhá vraždit své vlastní potomky. Na rok 1984 byla chlupatá verze vytvořená moc hezky. Nechlupaté verze byly potom dost umělé, nicméně mě o poznání více bavily. Stejně tak mě bavily "zlepšováky" tatínka hlavního hrdiny. Několik momentů je kouzelných. Celkově se ovšem jednalo spíše o nudu. Dost se na filmu vyřádil čas. Z dětství mám na tyhle potvůrky jen minimum vzpomínek, tudíž zde nostalgie nezapracovala. Dovedu si představit, že v době vzniku musel být film naprostá pecka. Můj divácký zážitek by zřejmě vylepšilo, kdybych si film pustil v období Vánoc. Lepší dva kousky. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31.(26.1.2017)

• - Cameo: autor hudby Jerry Goldsmith si zahrál ve stejné scéně jako Steven Spielberg, je to ten starší pán s kovbojským kloboukem, na kterém má připevněný speciální držák na telefonní sluchátko. (Stocki)

• - Paní Deagleová (Polly Holliday), nejbohatší dáma ve městě, pojmenovala své kočky podle různých názvů měn, a sice Kopeck a Ruble (jeden rubl se mění na sto kopějek), Drachma (bývalá řecká měna) a Dollar Bill (dolárek). (Stocki)

• - Judd Nelson a Emilio Estevez mohli ztvárnit roli Billyho. (Stocki)