Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci. Všechny zákazy samozřejmě Billy, i když nevědomky, poruší a výsledkem jsou ulice plné podivných a notně škodolibých příšerek, které začnou ničit celé městečko a terorizovat jeho obyvatele. Je na Billym, aby se s pohromou vypořádal. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (380)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $11miliónovTržby USA $153,083,102Tržby Celosvetovo $160,100,000║ Po technickej stránke to je na slušnej úrovni, čo tomu chýba je určite originálnejší príbeh, lebo toto čo nám je ponúknuté je až moc priamočiare a maximálne zjednodušené, prípadne to pripomína hromadu podobných filmov(Critters) a taktiež lepšia vtipnosť scén tam citeľne chýba. Kto bude pozorne sledovať, tak zahliadne na pľace aj producenta filmu Stevena Spielberga. /55%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Výtržník a ničitel v osmdesátých letech holt prostě musel mít číro, a neuniknul tomu ani Proužek:) Ale tak to už v tom našem politicky korektním světě chodí, a když jde jenom o Gremliny, tak proč ne:) Navíc proti někomu tak roztomilému jako je Gizmo musíte postavit někoho kdo je odporný, i když se dívá na Sněhurku:) Prostě proto, že Gremliny jsem narozdíl od Critters viděl, takže mě teenage sci-fi horrorové komedie z osmdesátých let jen tak lehce štrejchly a neměly čas mě znudit, dávám i díky hudbě Jerryho Goldsmithe ****. ()

Reklama

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Bubumedie, ve které je každá postava tak činorodá, že vánoční maloměsto bezmála lehne popelem. Otecko wannabe-vynálezce se snaží změnit svět nefunkčními a nesmyslnými výtvory, loajální maminka jakoby vypadla z Kill Bill, synátor je pro rande ocoten třeba vykrvácet a stádo plyšovýc delikventů projevuje sadistické sklony, cinefilní zaujetí a salonní manýry jako vystřižené ze salonu 30.let. Film, jeož existenci by děti měly před rodiči preventivně zatajit, jinak je pod stromkem čekají maximálně polomrtvé akvarijní rybičky. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Další "teenagerovský" film z 80. let. Tentokrát jde o komedii s podivnými potvůrkami, nazývanými Gremlins. Původní gremlin Gizmo je roztomilý, ale pak se (nedopatřením) rozmnoží a jeho "dětičky" už tak hezky nevypadají, ba co víc, řádí jako malí ďáblíci a likvidují vše v dosahu jejich pařátků. A právě na tom řádění je postavena drtivá většina gagů a komických situací. A nutno uznat, že jde ve valné většině o gagy podařené a že se při jejich sledování divák většinu filmu bude "popcornově" bavit. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Blíží se čas Vánoc, doba kouzel :-) a co by to bylo za svátky bez dárků? Tak jako získal Billy Gizma, Gizmo dostal mě :-) kdo by si tuhle chlupatou příšerku s velkýma ušima a psíma očima nezamiloval?? A jako každý domácí mazlíček přináší své povinnosti, Gizmo není výjimkou.. problém je v tom, že když s pejskem provedete lumpárnu, nevylíhnou se vám malá monstra, který zdemolují Vás a Vaše město :-) Ještěže je tu Gizmo, který všechno zaŘÍDÍ ;-) P.S. V šipkách mi to jde, vrátíme jim to ;-) ()

Galerie (147)

Zajímavosti (66)

  • Zhruba v polovině páté minuty si můžeme všimnout billboardu s nápisem "Rockn' Ricky Rialto" a kresleného chlapíka s mikrofonem, který je oblečen přesně jako Indiana Jones. Mikrofon symbolizuje bič a nápis na billboardu má naprosto stejné písmo jako logo filmu Indiana Jones a Chrám zkázy (1984). (Stocki)
  • Paní Deagleová (Polly Holliday), nejbohatší dáma ve městě, pojmenovala své kočky podle různých názvů měn, a sice Kopeck a Ruble (jeden rubl se mění na sto kopějek), Drachma (bývalá řecká měna) a Dollar Bill (dolárek). (Stocki)
  • Ve scéně, kde je otec Billyho (Zach Galligan) na výstavě vynálezů, je možné v pozadí vidět stroj času ze stejnojmenného filmu Stroj času (1960). (Metal.God)

Související novinky

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu…

Nová streamovací služba Warnerů má název

Nová streamovací služba Warnerů má název

10.07.2019

Říkáte, že máte málo streamovacích služeb? Tak to máte kliku, konglomerát WarnerMedia se totiž řítí do streamovacích válek s novou službou HBO Max. Jak již z názvu vypovídá, nová služba zahrne…

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě…

Vzniknou Rošťáci 2?

Vzniknou Rošťáci 2?

07.04.2014

Pokud vám film z titulku nic neříká, není to zas tak velké překvapení. Rošťáci Richarda Donnera (Superman, Smrtonosná zbraň) jsou obří klasikou spíš v zámoří, kde v osmdesátých letech nabrali podobný…

Reklama

Reklama