Bubumedie, ve které je každá postava tak činorodá, že vánoční maloměsto bezmála lehne popelem. Otecko wannabe-vynálezce se snaží změnit svět nefunkčními a nesmyslnými výtvory, loajální maminka jakoby vypadla z Kill Bill, synátor je pro rande ocoten třeba vykrvácet a stádo plyšovýc delikventů projevuje sadistické sklony, cinefilní zaujetí a salonní manýry jako vystřižené ze salonu 30.let. Film, jeož existenci by děti měly před rodiči preventivně zatajit, jinak je pod stromkem čekají maximálně polomrtvé akvarijní rybičky.(16.11.2009)

Horor, který jsem v náctiletém období hltal. Dnes již vidím ty nelogičnosti a účelnosti jednotlivých scén, přesto zůstanu u vyššího hodnocení. Tyhle gumové potvůrky, které se vyznají takřka ve všem, hlavně co se elektroniky týká. A mají dar najít si pro sebe vybavení v miniaturní podobě prostě jsou fajn i přes svou hrůznost.(17.7.2010)

Spoilery. Ukážková ukážka toho, čo si Amerika v 80. rokoch predstavovala pod pojmom ´rodinný horor´ (ďalej napr. POLTERGEIST, kde tiež boli nechutné triky, ale žiadna z dobrých postáv nezomrela a nakoniec sa vlastne všetko skončilo happyendom). Kvalitné masky, rozprávková vianočná atmosféra, dokonalý a polokultový Gizmo a rovnako tak dokonalé príšerky, ktoré sa z jeho rozkošne hebučkej kožušinky rozmnožia (!!!) po tom, čo chudáka prinútili jesť po polnoci a brutálne ho vykúpali (!!!!!!). K tomu husté likvidačné scény, politicky nekorektný zmysel pre humor a historky také šialené, že ich mohol vymyslieť snáď len život (Santa Claus v komíne). Ak sa vám budú GREMLINS páčiť, odporúčam aj (predsa len už o čosi slabšiu) dvojku, prípadne spriaznených KRITEROV, ktorí prišli o dva roky neskôr práve ako odpoveď na úspech GREMLINS.(15.12.2004)

Ten malej pidižvík Číman nebo jak se jmenuje, se mi vždycky strašně líbil, trochu se podobá psí rase jménem brabantík, kdosi toho psa má a i když je to degen, tak mně vždycky připomene gremlinse. Film je zábavný a říznutý absurdním hororem, což se mi líbí. Příšerky jsou roztomilí alieni. Ale po letech zážitek vybledl a dětské okouzlení vyprchalo.(26.8.2008)

Když jsem v televizi nedávno viděl novou reklamu na Snickers a v hlavní roli se i po těch letech představil Gremlins, tak nejenom že jsem si na tuhle komedii vzpomněl, ale uvědomil jsem si, jak to vlastně bylo tehdy zábavné a že by to tak mohlo zůstat stejné i dnes. Kdo by si nevzpomněl na roztomilého Mogvaje, stejně tak na jeho o něco drsnější druhou tvář.(12.12.2014)