Celkem vlastně nic moc. Většina postav se velkou část filmu chová jako pitomci, až to vypadá jako nějaká krutá satira na maloměšťáckou zabedněnost (určitě doma nechám v klídku na půdě 5 podezřelých kokonů). Strašidelné to moc není a většina vtipů vyplývá z toho že se zlé / legrační potvůrky oblékají a chovají jako lidi. Celkově spíš standardní americký řemeslný výrobek. 5/10.(29.7.2011)

Bubumedie, ve které je každá postava tak činorodá, že vánoční maloměsto bezmála lehne popelem. Otecko wannabe-vynálezce se snaží změnit svět nefunkčními a nesmyslnými výtvory, loajální maminka jakoby vypadla z Kill Bill, synátor je pro rande ocoten třeba vykrvácet a stádo plyšovýc delikventů projevuje sadistické sklony, cinefilní zaujetí a salonní manýry jako vystřižené ze salonu 30.let. Film, jeož existenci by děti měly před rodiči preventivně zatajit, jinak je pod stromkem čekají maximálně polomrtvé akvarijní rybičky.(16.11.2009)

Tyhle malé mrchy s černým smyslem pro humor si zaslouží i přes pár výtek pět hvězdiček. Gremlini s přehledem strčí do kapsy Chuckyho a spol.. Jsou to prostě nejcyničtější zabijáci všech dob. I když jsou to vcelku sympatičtí antihrdinové, díky kvalitnímu obsazení lidských rolí jsem stejně nakonec fandil Homo Sapiens Sapiens.(28.12.2005)

klasika teenie filmov 80.rokov.mne ponúka skvelú zábavu až podnes.gizmo je k sežrání.len ho nekŕmiť po polnoci :)Nesmú sa namočiť, priame svetlo im škodí a v žiadnom prípade sa nemôžu kŕmiť po polnoci. Tri slávne pravidlá pre výchovu exotického zvieratka mogwai sa nesmú porušiť, inak sa začnú diať šialené veci. Sme v hollywoodskom filme, takže sa sa, samozrejme, všetko pokazí. A pre diváka je to iba dobre. Neodolateľná smršť roztomilosti, sviatočnej atmosféry, toho najčiernejšieho humoru a množstva odkazov na filmové klasiky sa stala legendou (pochod trpaslíkov z klasickej Snehulienky už nebude nikdy ako predtým). Vianočná klasika a nostalgická bomba pre množstvo fanúšikov pohyblivých obrázkov. A cameo producenta Spielberga ako bonus. Pokračovanie je takisto podarené, ale ešte viac divoké a tým pádom pre väčšinu divákov nie tak prístupné.(19.6.2003)

Tohle je spíš takovej horor pro děti, nic hrůzostrašnýho se nekoná a i doba vysílaní tomu odpovídá. Nebýt to celkem originální nápad, tak dám asi nižší hodnocení, ale zabavit se tim dá celkem slušne a po vylíhnutí opravdových Gremlins je to i docela sranda, jenže celkový zpracování je už horší, nedokáže to udržet pozorost po celou dobu a chvílemi to i nudí. Horší 4*(25.6.2006)