Jako malý po prvním shlédnutí jsem se Gremlinů neskutečně bál. Vždy v noci jsem se koukal po pokoji, jestli náhodou jeden nestojí v rohu, nebo zda na mě nečíhá pod postelí. Měl jsem z nich opravdu velkou hrůzu. I po tolika letech jim to nemám za zlé, že mě každou noc strašili. Všechno tu šlape jak má a o zábavu je postaráno. Na Vánoce opravdu skvělý film.(24.12.2012)

Hororové komédie veľmi nemusím, ale toto som si pozrel. Toto vlastne ani horor veľmi nebol. Komediálne prvky, boli miestami trápne, miestami celkom vydarené, tak ako to vždy býva. Ale mne sa na filme najviac páčili gremlini. Tak roztomilé hororové monštrum som ešte nevidel. Nedalo sa mi nesmiať, pri každom zábere na nich :)) Po vyjdení z kukly už boli síce trochu zlobivý, ale aj tak boli milučký. Celkom v pohode film aj napriek dlhej stopáži, no sú tu celkom dobré herecké výkony, sympatické postavy a dýcha to tou atmosférou 80. rokov, takže spokojnosť. A koniec ma skoro dojal k slzám...(15.6.2010)

Rozpočet $11miliónovTržby USA $153,083,102Tržby Celosvetovo $160,100,000║ Po technickej stránke to je na slušnej úrovni, čo tomu chýba je určite originálnejší príbeh, lebo toto čo nám je ponúknuté je až moc priamočiare a maximálne zjednodušené, prípadne to pripomína hromadu podobných filmov(Critters) a taktiež lepšia vtipnosť scén tam citeľne chýba. Kto bude pozorne sledovať, tak zahliadne na pľace aj producenta filmu Stevena Spielberga. /55%/(16.9.2008)

• Handle

To byla blbost :) Gizmo byl roztomilej, ale jinak mě to moc nenadchlo. Není to nic pro mě. Po přečtení obsahu jsem to neviděl vůbec špatně, ale asi jsem čekal trochu něco ''vážnějšího'', tohle pro pána není horor, spíš fantasy komedie a ty rádoby hororové prvky působily spíš vtipně :) ale z té druhé stránky, něco vypadalo fakt dobře (kino, hospoda), nebylo to vůbec špatně natočený, ale já osobně tohle fakt nemusím... Ale tak, alespoň to nebylo nudné.(7.3.2010)

Tak tohle už je naprostá legenda. Jako dítě jsem to považoval za strašidelný horor, jako dospělý to považuji za suprovou komedii s hororovými prvky. I když dneska už se těch zelených příšerek neleknu, ale spíše se směju tomu, co vyvádějí. Tohle je velmi originální film, který prostě nemá konkurenci mezi jinými filmy s různorodými potvorami. A navíc jsem naprosto roztál pod pohledem roztomilého Gizma, kterého bych chtěl mít doma. Taková roztomilá potvůrka se jen tak nevidí. Prostě tohle je geniální film, u kterého jsem se mnohokrát zasmál a který mě na ty necelé dvě hodiny příjemně zaměstnal. Dávám tedy čtyři hvzdičky, protože na pět hvězdiček to bohužel není, ale je to určitě velmi vysoký nadprůměr.(11.5.2008)

• - Když Billy volá domů mámě a ptá se, zda je vše v pořádku, jeden z nově vylíhlých mogwaiů přetrhá telefonní kabely a řekne slova: "Phone home, caca", což je parafráze známé pasáže z filmu E.T. – Mimozemšťan (1982) režiséra Stevena Spielberga. (Stocki)

• - Chris Columbus napísal niekoľko verzií scenára, pokiaľ bolo štúdio spokojné s výsledkom a pustilo sa do natáčania. V pôvodnej verzii mali malé beštie zabiť psa a mame odrezať hlavu, a hodiť ju dole schodmi, čo však bolo pre režiséra filmu, Joea Danteho, a spoločnosť Warner Bros. neprijateľné. Chceli totiž, aby bol film rodinne orientovaný. (beso74)

• - Nápad použiť opice na stvárnenie gremlinov sa ukázal ako neuskutočniteľný, testovacia opica totiž prepadla panike, keď jej nasadili hlavu masku gremlina. (beso74)