Hororové komédie veľmi nemusím, ale toto som si pozrel. Toto vlastne ani horor veľmi nebol. Komediálne prvky, boli miestami trápne, miestami celkom vydarené, tak ako to vždy býva. Ale mne sa na filme najviac páčili gremlini. Tak roztomilé hororové monštrum som ešte nevidel. Nedalo sa mi nesmiať, pri každom zábere na nich :)) Po vyjdení z kukly už boli síce trochu zlobivý, ale aj tak boli milučký. Celkom v pohode film aj napriek dlhej stopáži, no sú tu celkom dobré herecké výkony, sympatické postavy a dýcha to tou atmosférou 80. rokov, takže spokojnosť. A koniec ma skoro dojal k slzám...(15.6.2010)

• Handle

To byla blbost :) Gizmo byl roztomilej, ale jinak mě to moc nenadchlo. Není to nic pro mě. Po přečtení obsahu jsem to neviděl vůbec špatně, ale asi jsem čekal trochu něco ''vážnějšího'', tohle pro pána není horor, spíš fantasy komedie a ty rádoby hororové prvky působily spíš vtipně :) ale z té druhé stránky, něco vypadalo fakt dobře (kino, hospoda), nebylo to vůbec špatně natočený, ale já osobně tohle fakt nemusím... Ale tak, alespoň to nebylo nudné.(7.3.2010)

Tohle je spíš takovej horor pro děti, nic hrůzostrašnýho se nekoná a i doba vysílaní tomu odpovídá. Nebýt to celkem originální nápad, tak dám asi nižší hodnocení, ale zabavit se tim dá celkem slušne a po vylíhnutí opravdových Gremlins je to i docela sranda, jenže celkový zpracování je už horší, nedokáže to udržet pozorost po celou dobu a chvílemi to i nudí. Horší 4*(25.6.2006)

Horor, který jsem v náctiletém období hltal. Dnes již vidím ty nelogičnosti a účelnosti jednotlivých scén, přesto zůstanu u vyššího hodnocení. Tyhle gumové potvůrky, které se vyznají takřka ve všem, hlavně co se elektroniky týká. A mají dar najít si pro sebe vybavení v miniaturní podobě prostě jsou fajn i přes svou hrůznost.(17.7.2010)

Pro mou generaci je tento film již téměř „kultovní“ záležitostí. Přestože jsem stejně starý jako tento film, vždy se na něj podívám rád znovu. Společnost Warner Bros se ve spolupráci se Stevenem Spielbergem rozhodla dát světu bláznivě ujetou hororovou komedii, plnou černého humoru a nezapomenutelných scén. Režisér Joe Dante se ukázal být dobrou volbou a přestože byl film nakonec hodně sestříhán než dostal svou finální podobu, podařilo se mu natočit solidní podívanou. Parádní hororová komedie, která mě dokáže vždy rozesmát. Nejlepší jsou gremlins koledníci a chlastačka v hospodě. Je jen málo věcí, které tomuhle filmu můžu vytknout. Vlastně skoro nic.80%(9.6.2010)

• - Chris Columbus napísal niekoľko verzií scenára, pokiaľ bolo štúdio spokojné s výsledkom a pustilo sa do natáčania. V pôvodnej verzii mali malé beštie zabiť psa a mame odrezať hlavu, a hodiť ju dole schodmi, čo však bolo pre režiséra filmu, Joea Danteho, a spoločnosť Warner Bros. neprijateľné. Chceli totiž, aby bol film rodinne orientovaný. (beso74)

• - Kritici filmu vyčítali některé brutální scény, podobné problémy měl tehdy snímek Indiana Jones a chrám zkázy (1984). Jeho režisér Steven Spielberg proto společnosti MPAA, která uděluje filmům přístupnost, doporučil, aby kategorie přístupnosti rozšířila. Stalo se a vznikla kategorie PG-13 (rodičům dětí mladších 13 let se důrazně doporučuje, aby své potomky do kina doprovodili). (Plechpetr)

• - Jeden z gremlinů, který sleduje v kině Sněhurku a sedm trpaslíků, má na sobě kulaté uši Mickey Mouse. (Dlee)