TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +je to děsná sranda -rád bych někdy viděl třetí díl v novém kabátku./// Tenhle film miluju. Když jsem byl malej, tak to byl jeden z prvních hororových filmů který jsem viděl. Tehdá ještě s tím jednohlasným dabingem. Určitě nejsem jedinej kdo tu dobu pamatuje. A považte už tehdá jsem se docela smál, ale samozřejmě víc jsem se bál. Dneska je to vyloženě zábavná jízda a i když film zestárnul, tak víc věcí se mu nedá upřít. Nádherné příšerky, příběh, zábava a především chytlavá hudba. Strašně chytlavá. Teď si ji neustále pouším z YouTube a určitě mě jen tak neomrzí. No a jak jsem zmínil: samotní Gremlini jsou výborní, různorodí a jsou to nehorázný potvory a to ve dvojce dělaj ještě větší bordel./// Celkem 80%///(11.5.2008)

Trocha uletený film, ale v dobrom slova zmysle. Podarená hororová komédia podobne ako skvelý Critters. Všetko je vrcholne pritiahnuté za vlasy, takže netreba si nad ničím lámať hlavu. Je to predsa fantasy. Potvorky sú hrôzostrašné, ale svojím chovaním až moc vtipné. Výborné sú scénky z kuchyne a scéna v kine. Chvíľami zdĺhavé, no dá sa to prežiť. 75%(12.3.2015)

Všimla jsem si, že opět dávají v televizi Gremlins...pohádku, kterou jsem jako dítě milovala a pamatuji si i tu mánii okolo, když to bylo u nás poprvé uvedeno. Někde v krabici ve sklepě možná ještě máme plyšáka :-) Podruhé už se dívat nebudu, to aby mi zůstala tahle krásná nostalgická vzpomínka a já mohla dát 4*.(28.6.2006)

Tohle jsem hrál hodiny. Gremlini jsou filmovým oxymóronem, spojují totiž klasický rodinný film a horor a daří se jim to na jedničku. Absolutorium neuděluju jen z jednoho prostého důvodu, dvojku mám totiž raději. Filmová Výzva 2015 od kajda.l (18.11.2015)

• Handle

To byla blbost :) Gizmo byl roztomilej, ale jinak mě to moc nenadchlo. Není to nic pro mě. Po přečtení obsahu jsem to neviděl vůbec špatně, ale asi jsem čekal trochu něco ''vážnějšího'', tohle pro pána není horor, spíš fantasy komedie a ty rádoby hororové prvky působily spíš vtipně :) ale z té druhé stránky, něco vypadalo fakt dobře (kino, hospoda), nebylo to vůbec špatně natočený, ale já osobně tohle fakt nemusím... Ale tak, alespoň to nebylo nudné.(7.3.2010)