Skvělá vánoční komedie s oblíbenými, roztomilými a kultovními potvůrkami. Jen nezapomeňte na 3 pravidla: a) Nesmíte je vystavit přímému slunečnímu světlu b) nesmíte je polít vodou c) a konečně, nesmíte je nakrmit po půlnoci. Pokud porušíte pravidlo b, potvůrky se vám rozmoží c) pokud je nakrmíte po půlnoci, zakuklí se a promění se ve škodolibé gremliny. KULT 80. let !!! Jen se ptám, kde jsou Gremlins 3?(26.11.2012)

Horor, který jsem v náctiletém období hltal. Dnes již vidím ty nelogičnosti a účelnosti jednotlivých scén, přesto zůstanu u vyššího hodnocení. Tyhle gumové potvůrky, které se vyznají takřka ve všem, hlavně co se elektroniky týká. A mají dar najít si pro sebe vybavení v miniaturní podobě prostě jsou fajn i přes svou hrůznost.(17.7.2010)

I po letech je snímek „Gremlins“ skvělým komediálním filmem, v kterém jsou výtečné hororové scény. Práce s loutkami je parádní a není ji možné vytknout v podstatě nic. Film stále působí jako nesmírně dobře natočený, navíc je si vědom svého místa v čase, a to jak skutečném (odkazy na různé filmy), tak i v čase, kdy se děj odehrává – Vánoce. Všechno je využito ku prospěchu příběhu.(29.6.2015)

Celkem vlastně nic moc. Většina postav se velkou část filmu chová jako pitomci, až to vypadá jako nějaká krutá satira na maloměšťáckou zabedněnost (určitě doma nechám v klídku na půdě 5 podezřelých kokonů). Strašidelné to moc není a většina vtipů vyplývá z toho že se zlé / legrační potvůrky oblékají a chovají jako lidi. Celkově spíš standardní americký řemeslný výrobek. 5/10.(29.7.2011)

• Frajer42

Pohádka o tom, jak 20letý borec dostane k Vánocům roztomilé chlupaté stvoření, které v pozdější fázi svému majiteli pomáhá vraždit své vlastní potomky. Na rok 1984 byla chlupatá verze vytvořená moc hezky. Nechlupaté verze byly potom dost umělé, nicméně mě o poznání více bavily. Stejně tak mě bavily "zlepšováky" tatínka hlavního hrdiny. Několik momentů je kouzelných. Celkově se ovšem jednalo spíše o nudu. Dost se na filmu vyřádil čas. Z dětství mám na tyhle potvůrky jen minimum vzpomínek, tudíž zde nostalgie nezapracovala. Dovedu si představit, že v době vzniku musel být film naprostá pecka. Můj divácký zážitek by zřejmě vylepšilo, kdybych si film pustil v období Vánoc. Lepší dva kousky. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31.(26.1.2017)