Tak toto je moje dětská láska, která mě drží stále a snad nikdy neopustí. Film je úžasně vtipný, dojemný, sentimentální a místy i "děsivý" =)... viz. malý Gizmo připoután k terči a jiné šikanování jeho nezbednými potomky . Víc se rozepisovat nebudu. Viděl jsem to snad tisíckrát a mrknu se mile rád i po tisícíprvé. A jen tak mimochodem, dvojka je skoro stejně dobrá. Miluju to! TOP 10(18.11.2014)

Tohle je spíš takovej horor pro děti, nic hrůzostrašnýho se nekoná a i doba vysílaní tomu odpovídá. Nebýt to celkem originální nápad, tak dám asi nižší hodnocení, ale zabavit se tim dá celkem slušne a po vylíhnutí opravdových Gremlins je to i docela sranda, jenže celkový zpracování je už horší, nedokáže to udržet pozorost po celou dobu a chvílemi to i nudí. Horší 4*(25.6.2006)

Tak ale k tomu musím něco povyprávět. Byl to můj první "horor", na který si pamatuju. Byla jsem na prázdninách u babičky v Chomutově a ona byla tak laskavá a možná neznalá, že mě na to nechala koukat. A pokud si dobře vzpomínám, když se tyhle potvůrky dostay do vody, byly agresivní. Babička měla na záchodě odřené dno a vypadalo to, že se tou odpadní trubkou k nám sápou gremlins. A protože v záchodech bývá voda, bála jsem se, že nás napadnou, a nechtěla jsem k ní na záchod chodit. Teď už má nový:)(31.10.2007)

Príjemne ma prekvapilo, že po mnohých rokoch televízia opäť siahla po gremlinsoch. Mal som z nich v minulosti veľmi dobrý pocit a bol som oprávnene zvedavý, čo s nimi vyviedol najobjektívnejší kritik - čas. Bohužiaľ sa opakoval osud viacerých starších filmov, ktoré som mal zafixované v pamäti ako výborné, filmov, ktoré ma kedysi veľmi slušne zabavili. Ani teraz nemôžem povedať, že je to podpriemerný alebo dokonca zlý film. Čaro prvého zhliadnutia však dávno vyprchalo a objavili sa, predtým veľkoryso prehliadané, nedostatky. Gizmo patrí naďalej k najroztomilejším figúrkam, aké boli pre film stvorené. Film je vtipný, nápaditý a dopĺňa ho dobrá hudba. Jeho zosun končí na troch hviezdičkách a záväzku, že pred neúprosnými kritikmi ho budem naďalej obhajovať.(13.11.2010)

Některé filmy prostě stárnou. Když jsem byl malý přišli mi Gremlins jako úžasná vizuální podívaná, s velkou dávkou napětí i humoru. Dnes je na filmu nejvíc zajímavé sledovat tehdejší metody tvorby speciálních efektů, faktor napětí a humoru = 0, navrch extrémně nesympatický hlavní hrdina a strašná dobová hudba. Jediné co zůstalo je roztomilost malých mogwaiů, i když tentokrát jsem tak nějak víc fandil jejich oslizlým mutacím.(28.10.2013)

• - Paní Deagleová (Polly Holliday), nejbohatší dáma ve městě, pojmenovala své kočky podle různých názvů měn, a sice Kopeck a Ruble (jeden rubl se mění na sto kopějek), Drachma (bývalá řecká měna) a Dollar Bill (dolárek). (Stocki)

• - Jeden z mogwaiů hraje v baru “Dorry's Tavern,“ arkádovou videohru Star Wars vydanou v červenci roku 1983. Tato videohra používala pro vytvoření 3D prostoru vektorovou grafiku. (Stocki)

• - Když se na konci filmu objeví pan Wing v domě Peltzerů, můžeme slyšet jak Gizmo řekne slovo “Baba“, což čínsky znamená “tati“. (Stocki)