Po novém zhlédnutí po letech mi Gremlins přijdou jako vcelku zábavná, byť poměrně bezduchá podívaná, na které se kupodivu skoro nepodepsalo její stáří. Design příšerek i jejich hlasový projev jsou hlavní předností této komedie, s celkovým vtipem je to už ale horší. Film se strašně dlouho rozjíždí - zlí Gremlini přichází na scénu po nekonečně dlouhém úvodu, a teprve pak se něco děje. Na můj vkus je ale tenhle film příliš "rodinný" - tahle podívaná by podle mě v pohodě snesla výrazně větší nálož krve, cynismu, brutální akce a černého humoru. Takhle mi přijde, že se celou dobu jede jen tak na půl plynu, a když se to konečně trochu rozjede, přichází rychlý konec. Jako u většiny podobných filmů, které se mi v dětství líbily, mě i v tomto případě nové zhlédnutí vystavilo nemalému zklamání a nutnosti revize dřívějšího hodnocení. Kolik obdobných zkušeností na mě asi ještě čeká?(25.12.2012)

Ten malej pidižvík Číman nebo jak se jmenuje, se mi vždycky strašně líbil, trochu se podobá psí rase jménem brabantík, kdosi toho psa má a i když je to degen, tak mně vždycky připomene gremlinse. Film je zábavný a říznutý absurdním hororem, což se mi líbí. Příšerky jsou roztomilí alieni. Ale po letech zážitek vybledl a dětské okouzlení vyprchalo.(26.8.2008)

"Vy jste ho naučili dívat na televizi ??" ;) Tomu se snadno podlehne !! ;) Stejně jako Gremlinům.. Americký hororový Alighieri zde přišel se svým legendárním kouskem, jakkoli se mu právě při pokorně adorujícím a hravém variování jiných kultů dařilo nejlépe, který dokázal vytěžit ze spolupráce a podpory hvězdného dua Spielberg, Columbus maximum..(30.12.2016)

Zaujímavý film z producentskej dielne Stevena Spielberga miešajúci rodinný film s hororom (podobne ako u Poltergeistu). Film ma neskutočne magickú vianočnú atmosféru. Scenar Chrisa Columbusa sa skrátka nezaprie. Spolu s Explorers vrchol Danteho tvorby. Nadpriemer s podmanivou štylizáciou a magickým lookom 80. rokov. P.S: Pochvalu si zaslúži aj Jerryho tradične dokonalá hudba. 75%(13.2.2008)

Hororové komédie veľmi nemusím, ale toto som si pozrel. Toto vlastne ani horor veľmi nebol. Komediálne prvky, boli miestami trápne, miestami celkom vydarené, tak ako to vždy býva. Ale mne sa na filme najviac páčili gremlini. Tak roztomilé hororové monštrum som ešte nevidel. Nedalo sa mi nesmiať, pri každom zábere na nich :)) Po vyjdení z kukly už boli síce trochu zlobivý, ale aj tak boli milučký. Celkom v pohode film aj napriek dlhej stopáži, no sú tu celkom dobré herecké výkony, sympatické postavy a dýcha to tou atmosférou 80. rokov, takže spokojnosť. A koniec ma skoro dojal k slzám...(15.6.2010)

• - V Billyho pokoji si můžeme všimnout plakátu k filmu Šílený Max 2 – Bojovník silnic (1981). (Stocki)

• - Tvůrci byli krátce po premiéře filmu nařčeni z rasismu členy unie bojujících za rasovou rovnoprávnost ve filmu a po bouřlivém a velice emotivním soudním jednání byli odsouzeni k úhradě pokuty. Diváky černé barvy pleti pobouřil fakt, že první mrtvou osobou se stal černý herec (Roy Hanson). (Frajer42)

• - Když jsou gremlins v kině, na plátně běží animovaný snímek Sněhurka a sedm trpaslíků (1937). (Stocki)