Povedená komedie (nebo chcete-li rodinný film) o moc roztomilé potvůrce a jejím zlobivém potomstvu. Je to opravdu jen tak pro malé pousmátí a obdivování skvělé hudby. Upřímně čekal jsem víc, ohodnotil bych po právu třemi hvězdami, ale po pohledu do Gizmových kukadel nemůžu klesnout pod čtyři. Aspoň je vidět, jak charismatická je to postava.(15.6.2011)

Jako malý po prvním shlédnutí jsem se Gremlinů neskutečně bál. Vždy v noci jsem se koukal po pokoji, jestli náhodou jeden nestojí v rohu, nebo zda na mě nečíhá pod postelí. Měl jsem z nich opravdu velkou hrůzu. I po tolika letech jim to nemám za zlé, že mě každou noc strašili. Všechno tu šlape jak má a o zábavu je postaráno. Na Vánoce opravdu skvělý film.(24.12.2012)

• eraserhead666

Samotní Gremlini, jako postavičky jsou hodně ulítlí, zábavní a humorní a jejich tvůrcům všechna čest (dokázali do jejich ztvárnění a pohybů vložit přesně to, co mi chybí na současných digitálních tricích - životnost). Ten klasický spielbergovský osmdesátkový nádech je taky fajn. Kdybych měl hodnotit jen Gremliny samotné, jdu až na 4*, jenže u filmu jako celku musím jít hodně níž, protože ten mě (vyjma scén s Gremliny) nijak zvlášť nezaujal.(9.4.2012)

Tyhle malé mrchy s černým smyslem pro humor si zaslouží i přes pár výtek pět hvězdiček. Gremlini s přehledem strčí do kapsy Chuckyho a spol.. Jsou to prostě nejcyničtější zabijáci všech dob. I když jsou to vcelku sympatičtí antihrdinové, díky kvalitnímu obsazení lidských rolí jsem stejně nakonec fandil Homo Sapiens Sapiens.(28.12.2005)

Tak ako keď som bol decko,sa mi to už samozrejme nepáčilo,ale tú štvrtú hviezdu tam aj tak dám.Prečo?Je to ultimátna pocta béčku.Aj priama (kompletne celý dej + do extrémov hnané prevedenie) aj nepriama (Galligan pozerá v telke béčko z päťdesiatych rokov a na konci zaznie aj parafráza legendárnej edwoodovskej vety o pripravenosti ľudstva).Okrem toho,keď sa to tak vezme,je to jeden z najujetejších žánrových filmov vôbec (teraz vážne,ktoré filmové monštrá spievali kedy koledy?).A po formálnej stránke je to tiež v poriadku; Že mal výrobu pod palcom Spielberg je vidieť a Dante je tiež skúsený remeselník;triky sú doslova vynikajúce (rok 1984!!!),soundtrack je super a herci mi nevadili (Pheobe Cates ako čerešnička na torte).Jediné čo mi vadilo,že tam nebolo ani deci krvi,ale konieckoncov,(aj keď dosť neobvyklý) je to film pre deti(3.11.2012)

• - Zach Galligan se na začátku filmu marně pokouší nastartovat vůz Volkswagen 1300. (Stocki)

• - Kritici filmu vyčítali některé brutální scény, podobné problémy měl tehdy snímek Indiana Jones a chrám zkázy (1984). Jeho režisér Steven Spielberg proto společnosti MPAA, která uděluje filmům přístupnost, doporučil, aby kategorie přístupnosti rozšířila. Stalo se a vznikla kategorie PG-13 (rodičům dětí mladších 13 let se důrazně doporučuje, aby své potomky do kina doprovodili). (Plechpetr)

• - Scéna, ve které mogwai zvaný Stripe (Proužek) napadne Billyho ve sportovních potřebách motorovou pilou, nebyla původně ve scénáři. Do filmu ji přidali Joe Dante a Zach Galligan jako poctu filmu Texaský masakr motorovou pilou (1974). (Stocki)