Tak tuhle příšerkovou komedii jsem prvně viděl na konci osmdesátých let, kdy jsem vyškemral na taťkovi, ať koupí na tržnici onu (pirátskou) videokazetu s obrázkem té potvůrky (tenkrát ještě jen s jednohlasým dabingem - Warner Home Video to mělo s plnohodnotným dabingem v nabídce až o nějaký ten pátek později). Vůbec jsem neměl tušení o co jde, o to víc jsem byl nadšen. Zákeřně na bránici útočící gremlini, navíc se skvělou hudbou. Z nostalgie nechávám pět hvězd.(16.8.2013)

Film mého dětství. Pamatuju si, že když jsem to viděl poprvé někdy v osmi letech, tak jsem z toho byl tak unešen, že jsem na to každý den koukal na VHS! A taky si pamatuju, jak jsem chtěl mít vlastního Gremlina. Ten hodný Gremlin byl tak roztomilý. Kdo by ho nechtěl? Ale ti zlí, no ty byli moc hezké příšerky. Tento film se mi však líbí i po téměř deseti letech, což se jen tak nevidí a rád jsem si to připomněl. Všechno začíná tak klidně a potom přijde akce ve které se zboří pomalu celé město. Najdeme zde hned několik žánrů. Komedie, fantasy, horor, akční a ke konci thriller. Scéna, kdy Gremlinové zpívají před dveřmi staré vdovy, a ta pak vylítné na vozíčku ven, jsem se smál nahlas. A takovýchto scén bych našel určitě ještě pár. Hodně vydařený snímek!!!(22.3.2008)

Další "teenagerovský" film z 80. let. Tentokrát jde o komedii s podivnými potvůrkami, nazývanými Gremlins. Původní gremlin Gizmo je roztomilý, ale pak se (nedopatřením) rozmnoží a jeho "dětičky" už tak hezky nevypadají, ba co víc, řádí jako malí ďáblíci a likvidují vše v dosahu jejich pařátků. A právě na tom řádění je postavena drtivá většina gagů a komických situací. A nutno uznat, že jde ve valné většině o gagy podařené a že se při jejich sledování divák většinu filmu bude "popcornově" bavit.(13.8.2002)

Po novém zhlédnutí po letech mi Gremlins přijdou jako vcelku zábavná, byť poměrně bezduchá podívaná, na které se kupodivu skoro nepodepsalo její stáří. Design příšerek i jejich hlasový projev jsou hlavní předností této komedie, s celkovým vtipem je to už ale horší. Film se strašně dlouho rozjíždí - zlí Gremlini přichází na scénu po nekonečně dlouhém úvodu, a teprve pak se něco děje. Na můj vkus je ale tenhle film příliš "rodinný" - tahle podívaná by podle mě v pohodě snesla výrazně větší nálož krve, cynismu, brutální akce a černého humoru. Takhle mi přijde, že se celou dobu jede jen tak na půl plynu, a když se to konečně trochu rozjede, přichází rychlý konec. Jako u většiny podobných filmů, které se mi v dětství líbily, mě i v tomto případě nové zhlédnutí vystavilo nemalému zklamání a nutnosti revize dřívějšího hodnocení. Kolik obdobných zkušeností na mě asi ještě čeká?(25.12.2012)

Jsem to baba hloupá zapomnětlivá. Tohle jsem jako malé ucho milovala a úplně se mi to vykouřilo z hlavy. Čímu jsem všude kreslila a každej si ho ode mě nechával nakreslit do památníčku a měla jsem i takového malého plyšového. Hohohó plakejte a tiše záviďte 17.7.2014 jsem si na dovolené pořídila tríčko s mým milovaným Čímou. How...(15.5.2014)

• - Zach Galligan a Corey Feldman se později setkali při natáčení filmu Round Trip to Heaven (1992). Feldman zde ztvárnil šéfa Galligana. (Stocki)

• - Cameo: Steven Spielberg měl v době natáčení zlomenou pravou nohu, můžeme ho vidět ve scéně, kde vynálezce Hoyt Axton (Randall Peltzer) telefonuje své ženě, Spielberg je ten, který se v sedě prohání na motorizovaném invalidním vozíku se zabudovaným televizorem. Když se pozorněji podíváte, uvidíte na jeho noze sádru. (Stocki)

• - Zach Galligan se během natáčení zamiloval do Phoebe Cates. (Stocki)