klasika teenie filmov 80.rokov.mne ponúka skvelú zábavu až podnes.gizmo je k sežrání.len ho nekŕmiť po polnoci :)Nesmú sa namočiť, priame svetlo im škodí a v žiadnom prípade sa nemôžu kŕmiť po polnoci. Tri slávne pravidlá pre výchovu exotického zvieratka mogwai sa nesmú porušiť, inak sa začnú diať šialené veci. Sme v hollywoodskom filme, takže sa sa, samozrejme, všetko pokazí. A pre diváka je to iba dobre. Neodolateľná smršť roztomilosti, sviatočnej atmosféry, toho najčiernejšieho humoru a množstva odkazov na filmové klasiky sa stala legendou (pochod trpaslíkov z klasickej Snehulienky už nebude nikdy ako predtým). Vianočná klasika a nostalgická bomba pre množstvo fanúšikov pohyblivých obrázkov. A cameo producenta Spielberga ako bonus. Pokračovanie je takisto podarené, ale ešte viac divoké a tým pádom pre väčšinu divákov nie tak prístupné.(19.6.2003)

Tak toto je moje dětská láska, která mě drží stále a snad nikdy neopustí. Film je úžasně vtipný, dojemný, sentimentální a místy i "děsivý" =)... viz. malý Gizmo připoután k terči a jiné šikanování jeho nezbednými potomky . Víc se rozepisovat nebudu. Viděl jsem to snad tisíckrát a mrknu se mile rád i po tisícíprvé. A jen tak mimochodem, dvojka je skoro stejně dobrá. Miluju to! TOP 10(18.11.2014)

Skvělá vánoční komedie s oblíbenými, roztomilými a kultovními potvůrkami. Jen nezapomeňte na 3 pravidla: a) Nesmíte je vystavit přímému slunečnímu světlu b) nesmíte je polít vodou c) a konečně, nesmíte je nakrmit po půlnoci. Pokud porušíte pravidlo b, potvůrky se vám rozmoží c) pokud je nakrmíte po půlnoci, zakuklí se a promění se ve škodolibé gremliny. KULT 80. let !!! Jen se ptám, kde jsou Gremlins 3?(26.11.2012)

Tohle jsem hrál hodiny. Gremlini jsou filmovým oxymóronem, spojují totiž klasický rodinný film a horor a daří se jim to na jedničku. Absolutorium neuděluju jen z jednoho prostého důvodu, dvojku mám totiž raději. Filmová Výzva 2015 od kajda.l (18.11.2015)

Tak ako keď som bol decko,sa mi to už samozrejme nepáčilo,ale tú štvrtú hviezdu tam aj tak dám.Prečo?Je to ultimátna pocta béčku.Aj priama (kompletne celý dej + do extrémov hnané prevedenie) aj nepriama (Galligan pozerá v telke béčko z päťdesiatych rokov a na konci zaznie aj parafráza legendárnej edwoodovskej vety o pripravenosti ľudstva).Okrem toho,keď sa to tak vezme,je to jeden z najujetejších žánrových filmov vôbec (teraz vážne,ktoré filmové monštrá spievali kedy koledy?).A po formálnej stránke je to tiež v poriadku; Že mal výrobu pod palcom Spielberg je vidieť a Dante je tiež skúsený remeselník;triky sú doslova vynikajúce (rok 1984!!!),soundtrack je super a herci mi nevadili (Pheobe Cates ako čerešnička na torte).Jediné čo mi vadilo,že tam nebolo ani deci krvi,ale konieckoncov,(aj keď dosť neobvyklý) je to film pre deti(3.11.2012)