Dvakrát za život

Dvakrát za život

Twice Upon a Time

Komedie

Francie / Velká Británie / Rumunsko, 2006, 92 min

Průměrný film s dost banálním scénářem i neustále dokola omílanou premisou, který ale potěší příznivce Charlotte Rampling a Jeana Rocheforta, kteří ani v pokročilém věku neztrácejí nic ze svého francouzského šarmu – britští fandové Rampling prominou, ale anglický šarm neznám. A Charlotte nikdy neměla problém se před kamerou vysvléci a tento film připomíná že v době natáčení do domova důchodců evidentně nemířila. Leda že by tam způsobila pěkný poprask a vyloudila nejeden ziskuchtivý úsměv na tváři farmaceutického dealera s modrými tabletkami tvaru kosočtverce.(22.6.2016)

Je to jednoduché, jednu hvězdičku za Jeana Rocheforta, další za Charlotte Ramplingovou a dvě za vlastní film.(30.7.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $8,791,902(4.7.2010)

ale ano, on skutečně určitý šarm má i ve vyšším věku a ona atky, i když je vidět, jak si hlídá některé úhly kamery. Ale je to decentně udělané, nedoříkává zbytečně všechny naznačené linky (syn a City x malování), nektré hlášky z jejich hádek jsou milé a souboj se psem, souhlasím s kolegou, to jsem vyprskl. Takže taková nostalgická milá oddechovka pro střední a vyšší věk.(18.1.2021)

Ale jo, pro Rocheforta mám velkou slabost a Charlotte Rampling je velmi šarmantní. Film má i dost opravdu humorných gagů, jako boj o pilulku na potenci se psem a pod. Tak za tři hvězdičky bych to viděl.(30.7.2011)