Sex, naděje a láska (festivalový název)

• Švédsko

Sex hopp och kärlek

Sex, Hope & Love

Švédsko, 2005, 93 min

Mezilidské vztahy jsou složité, což všichni moc dobře víme - a filmů o nich (tedy o nás samotných) se natočilo už nespočet - velmi povedených i těch velmi špatných - Sex, naději a lásku bych zařadila někam doprostřed. Scénář není vyloženě špatný, avšak děj je celkem lehce předvídatelný - což rozhodně není plus. Navíc jsem při sledování snímku co chvíli měla pocit, že "tohle už jsem přece někde viděla". Čistý průměr, na který se dá koukat (nutno podotknout, že hlavně díky přesvědčivým hercům), avšak v hlavě příliš dlouho nezůstane (třebaže v postavě dcery jsem možná tak trochu, byť jen částečně poznala sebe o pár let mladší, a tudíž bych měla být nějakým způsobem "zasažena" - leč nebyla jsem).(28.1.2007)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2005 - nominácia na Grand Prix des Amériques(25.1.2010)

Na první pohled poznáte, že se jedná o severskou kinematografii včetně (nutného) happy endu. Avšak děj k němu směřuju plynule, dá se říci až přirozeně a hlavně nepodbízivě. Takže proč ne?(3.2.2007)