Léto v Berlíně

Leto na balkóne

Summer in Berlin

Drama / Komedie

Německo, 2005, 105 min

Neobyčejně podaný příběh ala Irena Pavlásková životem otřískaných kamarádek a jejich neúnavného místy až zoufalého hledání toho svého kousku štěstí v kulisách letního Berlína. Skvělí herci, atmosféra, muzika. Příjemné překvapení - nebojím se dát plný počet, i když nejde o "velkofilm". Inka, Nadja a spol. si to zaslouží.(10.12.2010)

Až na pár vypjatých scén je Léto v Berlíně hřejivý, milý a vtipný film o dvou nerozlučných kamarádkách, o jejich malých i velkých problémech a starostech, o těžké zkoušce jejich přátelství, o nutnosti začít "nový život", o lidské potřebě někoho blízkého, potřebě lásky,... - jednoduše snímek, který zahřeje u srdce a zanechá v člověku (alespoň na chvíli) pocit, že svět není zas tak špatné místo k bytí, pokud na něm máte někoho, s kým je vám prostě dobře. I "motto" filmu vybízí k naději a nevzdávání se, protože einfach... so ist das Leben.(28.1.2007)

Váham medzi 3 a 4*, najradšej by som dal 3 a 1/2... :o) Film sa totiž veľmi dobre pozeral a divák si obe hlavné hrdinky dostatočne obľúbi a drží im palce, aj napriek tomu, že robia všetko presne tak, ako by nemali. Obe si zaslúžia želané zmeny, ale nakoniec ani to ich trápenie sa navzájom nie je až také bezúčelné. Film krásne poukazuje na to, aké starosti môžu mať mladé ženy bez chlapov (konkrétne rozvedená s dospievajúcim synom a problematická z detského domova). Netreba od toho očakávať veľa a vtedy to môže zafungovať. ;o)(30.9.2008)

• Enšpígl

Příběh dvou kamarádek z nich jedna šuká a lezou jí z kalhot tanga a druhá nešuká a z kalhot jí nic neleze. Jako já vím, je to nezávislej film čili se tady na csfd kolem toho musí chodit po špičkách a moc to nekritizovat, aby člověk nebyl za pitomce, ale když jsem dneska ráno viděl jak se vrabec chtěl tulit s vrabčí holkou a ona od něj chudinky furt poodlítavala a on chudinka zase za ní, dokázalo mě to strhnotu víc. Vždyt já už z klučíčí solidarity tomu vrabcovi začal pomáhat. Dal jsem mu na parapet jídlo a říkam mu, vem to do zobáku, ty vole a dones jí to a uvidíš, že se u tý tvý váhavý vrabčice pohnou ledy, ale ten vrabčák byl fakt úplně blbej. Já měl snídani v hajzlu a on si ani nevrznul nebo co vlastně vrabci spolu dělaj. Tady si sice hlavní jedna hlavní hrdinka slušně zavrzala, ale doby kdy kvůli sexu jsem filmu pálil jednu hvězdu za druhou jsou už dávno pryč. Jak stárnu, tak spíš než sex ocením správně vyluštěnou tajenku v křížovce.(13.12.2010)

Tento snímek je těžce zaškatulkovatelný. Já ho vnímala pouze jako takový běžící příběh. Ale bylo to fajn. Je vidět, že i Němci (nejsem teda odborník na německou filmografii) umí natočit něco jiného než kriminální seriály s takovými „plejboji“ jakými jsou bezesporu Derrick, Wolff, Matula a já nevím, kdo ještě. Tady se taky objevil takovej fešák v podobě kamioňáka Ronalda (nebo to byl Roland? :-)), ale za to, jakej to byl prevít, zůstal za trest zavřenej jednu noc na balkoně. Já bych ho tam nechala aspoň dvě. A taky mi došlo, že bych si měla dávat větší pozor na démona alkoholu. No nic, jdu si nalít dvě deci.(20.4.2010)