poster

Wholetrain

 • Německo

  Wholetrain

Drama

Německo / Polsko, 2006, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bobik9
  ****

  Hodně dobrý! Takovéto filmy mám opravdu rád a navíc tento patří ke špičce podobných. Oproti českému Gymplu je to opravdu film pro náročnější. Herci celkem i sympatičtí a konečný vlak opravdu stál za to.(2.6.2009)

 • B-Boy1
  ***

  nič svetoborné a pozerať sa na to dalo celkom fajn...majú to tí writeri ale stresujúci život(15.6.2012)

 • Big Bear
  ***

  Sprejerovo srdce zaplesá, že zase někdo natočil film o jejich ,,umění''. Já mám na sprejerství odlišný názor a tenhle film (pomineme-li Vorla) byl můj první o sprejerství . Snad je můj názor na tento nešvar ovlivněn tím, že v popisu mé práce je správa veřejného prostoru, nebo tím, že ctím vlastnická práva druhých... Když něco není moje, nemohu po tom čmárat čímkoliv. A dokonce ani tehdy, když mi to bude připadat odpudivé nebo barevně nudné. (častá výmluva lapených sprejerů) . Mně se samozřejmě také nelíbí socialistické a některé soudobé betonové plochy, opěrné či protihlukové stěny s jejich jednotvárnou šedí. Leckde bych byl pro dohodu s městem tyto plochy vyčlenit pro grafity, ovšem za předpokladu předběžné dohody o tom co tam má vzniknout. Někde to už i tak funguje, vždy se ale najde nějaký živel, který i docela pěkné graffiti ,,crosne'' svým hnusným podpisem, podobně jako pes močí na patník pomočený jiným psem...Nejhorší jsou writeři, kteří svými tagy zamořují své okolí. Ti se už nepodepisují jen na ony plochy, ale své ,,umělecké'' podpisy rvou na vše. --- Osud hrdinů filmu mi byl celkem šumák. Evidentně šlo o hochy, kteří měli k dospělosti a rozumu ještě daleko. Kromě touhy natřít to rivalskému gangu je na tom hlavně bavil ten adrenalin. A o ten tu jde především. Proto nebaví sprejery ty ofiko free plochy... Oni chtěj dostat nějakej ten hlídanej yard nebo train... Když jsem viděl jak jednomu z nich je volný jeho malý syn, ale konkurenčním gangem přestříkanej vlak ho dostal do rauše...říkal jsem si, hochu ty máš do dospělosti ještě sakra daleko.. Přitom se nejednalo o žádné loosery, ale kluky z normálních rodin. Jako taková sonda do života pubescentů je film zajímavý, jejich osudy ale se mnou nic nedělaly a to ani ,,dojemný'' závěr. Za mně jsou to troje policejní pouta. * * *(27.5.2015)

 • Tygrys
  **

  Pro fanoušky graffiti určitě zajímavý snímek. Pro zbytek docela nuda, nezajímavé postavy a děj. Prostě něco na zabití času v práci :) Jo, a ty prácičky ATL byly myslím o dost luxusnější než KSB.(9.4.2009)

 • PanFilmov
  *****

  Tak tento super film kruto vystihuje tematiku GRAFFITI. Je tu vidno ako to všetko v graffiti svete chodí, respect, štýl, celkový dojem a graffiti vojna tu hrajú hlavnú rolu, proste film nabitý super scénami a hlavne kresbami. Nezainteresovaný ľudia by po pozretí tochto filmu mali graffiti začať vnímať ako za čosi viac než len za vandalizmus, mali by ho brať ako istý druh dosiaľ neznámeho umenia a prijať ho bez akýchkoľvek problémov lebo graffiti tu vždy bude, nik ho nezastaví tým že bude zbytočne protestovať a zmývať kruté maľby zo stien, vlakov a podobných povrchov!!!(1.6.2008)

 • - Na nátačené spolupracovali řada nejlepší německých sprejerů, kteří vystupují pod nicky Cemnoz, Neon, Won a Ciel. (morgos)

 • - Natáčení probíhalo po nocích ve varšavském metru, během kterého štáb narazil i na skutečné sprejery. (morgos)

 • - Film získal na Mezinarodním filmovém festivalu v Berlíně zvláštní uznání poroty. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace