Wholetrain

Wholetrain

• Polsko

Graficiarze Wholetrain

Německo / Polsko, 2006, 82 min

Trocha podceňovaný nemecký film, myslím, že si zaslúži väčšiu pozornosť. Dej nie je až taký premakaný, ale obsah je dobrý, má aj hĺbku a myšlienku. Je to dobre natočený film o sprejeroch, je to dramatické, žiaden vtip ( pre mňa veľké plus ), atmosféra funguje, hudba sa celkom hodí. Herci určite neboli podpriemerní, na moje prekvapenie sa celkom snažili. Myslím, že tento 80 minútový film stojí za to. 100x lepšie ako dementný Gympel. S prižmúrením jedného očka môžem dať za 4*. 70%(25.8.2008)

Vynikající snímek, určitě nejenom pro člověka, kterého přitahuje čmárání po zdech. Film je dramatem, tudíš vděčným žánrem filmových fajnšmekrů a jako u správného dramatu i zde hraje velkou roli emoční náboj. Mladí herci se se svými replikami poprali víc než solidně a samotný příběh vás vnese přímo do života několika kamarádů, kteří kreslí po zdech a vlacích. Budete moct sledovat jejich denní starosti života, jejich noční akce, problémy s policajtama a hlavně jejich přátelské či nepřátelská vztahy. Co mě se týče, ani chvilku jsem se nenudil.(16.10.2009)

Tak tento super film kruto vystihuje tematiku GRAFFITI. Je tu vidno ako to všetko v graffiti svete chodí, respect, štýl, celkový dojem a graffiti vojna tu hrajú hlavnú rolu, proste film nabitý super scénami a hlavne kresbami. Nezainteresovaný ľudia by po pozretí tochto filmu mali graffiti začať vnímať ako za čosi viac než len za vandalizmus, mali by ho brať ako istý druh dosiaľ neznámeho umenia a prijať ho bez akýchkoľvek problémov lebo graffiti tu vždy bude, nik ho nezastaví tým že bude zbytočne protestovať a zmývať kruté maľby zo stien, vlakov a podobných povrchov!!!(1.6.2008)

Pro milovníky dělání omalovánek na zdi určitě lahodná pecička. Ze všech těch rovných kšiltů, kapucí, sprejů a drsné mluvě si musí stříknout nejeden puberťáček, co právě opustil kozičky svojí mamičky a mlíko si utírá do rukávů značky "nejdrnější gangstapodsluncemcotvrděhejtujevšechny". Ale ne, milé překvapení od jinak tupého nevýrazného filmu.(3.11.2013)

Naprosto fenomenální a jednoduché. Tak se dá vystihnout film Wholetrain, film o mužích a chlapcích, kteří smysl života viděli vidí v adrenalinu a umění, jenž ale ne je každý chápe. Film o riziku a problémech, jenž taková zábava nese. A hlavně film o přátelství a důkazu, že levné filmy s neznámými herci bývají často lepší jak ty drahé. Pro mně osobní kulťák.(8.10.2008)

• - Na nátačené spolupracovali řada nejlepší německých sprejerů, kteří vystupují pod nicky Cemnoz, Neon, Won a Ciel. (morgos)

• - Film získal na Mezinarodním filmovém festivalu v Berlíně zvláštní uznání poroty. (morgos)

• - Natáčení probíhalo po nocích ve varšavském metru, během kterého štáb narazil i na skutečné sprejery. (morgos)