Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nezávislý německý film vám představí partičku chuligánů, kteří chodí "zdobit" berlínské metro. David už měl problémy s policií, uvažuje o konci. Tino je prudká povaha, hodně riskuje. Naopak Elias je opatrný, někdy až paranoidní. Achim, začátečník, jsou to pro něj jedny z jeho prvních akcí na metru. Jde o prestyž, styl, respekt, adrenalin. Ovšem konkurenční crew jim dává na frak. Souboj se vyhrocuje, při neuvážené akci je třeba vzít nohy na ramena a nenechat doklady na místě činu. Tino má smůlu a při útěku pře policií skončí pod autobusem. Soundtrack má silné obsazení jako např. KRS-One, Afu-Ra, Planet Asia a další. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Recenze (45)

Smok 

všechny recenze uživatele

Elias, David, Tino a nováčik Achim malujú za KSB. Chlapci z konkurenčnej ATL (Above The Law) Crew majú krajšie a štýlovejšie veci a to partičku nasiera tak, že sa rozhodnú spraviť wholetrain. Ten komu tieto vety nehovoria nič, asi nebude cieľová skupina pre tento film, ale tí, čo sa niekedy v noci prechádzali yardom a vedia ako vonia aerosól, tí si prídu na svoje. A pri záverečných scénach si budú zatláčať oči naspäť do jamôk. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Naprosto fenomenální a jednoduché. Tak se dá vystihnout film Wholetrain, film o mužích a chlapcích, kteří smysl života viděli vidí v adrenalinu a umění, jenž ale ne je každý chápe. Film o riziku a problémech, jenž taková zábava nese. A hlavně film o přátelství a důkazu, že levné filmy s neznámými herci bývají často lepší jak ty drahé. Pro mně osobní kulťák. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Sprejerovo srdce zaplesá, že zase někdo natočil film o jejich ,,umění''. Já mám na sprejerství odlišný názor a tenhle film (pomineme-li Vorla) byl můj první o sprejerství . Snad je můj názor na tento nešvar ovlivněn tím, že v popisu mé práce je správa veřejného prostoru, nebo tím, že ctím vlastnická práva druhých... Když něco není moje, nemohu po tom čmárat čímkoliv. A dokonce ani tehdy, když mi to bude připadat odpudivé nebo barevně nudné. (častá výmluva lapených sprejerů) . Mně se samozřejmě také nelíbí socialistické a některé soudobé betonové plochy, opěrné či protihlukové stěny s jejich jednotvárnou šedí. Leckde bych byl pro dohodu s městem tyto plochy vyčlenit pro grafity, ovšem za předpokladu předběžné dohody o tom co tam má vzniknout. Někde to už i tak funguje, vždy se ale najde nějaký živel, který i docela pěkné graffiti ,,crosne'' svým hnusným podpisem, podobně jako pes močí na patník pomočený jiným psem...Nejhorší jsou writeři, kteří svými tagy zamořují své okolí. Ti se už nepodepisují jen na ony plochy, ale své ,,umělecké'' podpisy rvou na vše. --- Osud hrdinů filmu mi byl celkem šumák. Evidentně šlo o hochy, kteří měli k dospělosti a rozumu ještě daleko. Kromě touhy natřít to rivalskému gangu je na tom hlavně bavil ten adrenalin. A o ten tu jde především. Proto nebaví sprejery ty ofiko free plochy... Oni chtěj dostat nějakej ten hlídanej yard nebo train... Když jsem viděl jak jednomu z nich je volný jeho malý syn, ale konkurenčním gangem přestříkanej vlak ho dostal do rauše...říkal jsem si, hochu ty máš do dospělosti ještě sakra daleko.. Přitom se nejednalo o žádné loosery, ale kluky z normálních rodin. Jako taková sonda do života pubescentů je film zajímavý, jejich osudy ale se mnou nic nedělaly a to ani ,,dojemný'' závěr. Za mně jsou to troje policejní pouta. * * * ()

Džejkop 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně jediný film který se takovou měrou věnuje sprejerské subkultuře. Je otázkou, zda jsou graffiti uměním nebo vandalismem. Wholetrain se však nezabývá morálním aspektem, neřeší jestli jsou graffiti uměleckým protestem proti fádní architektuře nebo pohrdáním a revoltou vůči konzumní společnosti. Wholetrain nehodnotí, nekritizuje, ale věrohodně popisuje prostředí writerů. Seznamuje nás s tím, jak to chodí v jedné takové crew, která čelí neustálým konfrontacím s konkurencí, ale také potyčkám s policií. Podlé mého názoru se jedná o zajímavý dramatický příběh s velmi stylovým koncem. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Tí, ktorým imponujú umelci z ulice svojimi nápismi na stenách, vlakoch a iných miestach, si určite prídu na svoje. Ja osobne mám k nim priaznivý prístup dovtedy, pokiaľ svojimi graffitmi dokážu skrášliť napríklad nejakú schátralú plochu. Takže ma film svojim bezduchým pretekaním v krajšej, väčšej a odvážnejšej kresbe nezaujal natoľko, aby som mohol ignorovať viditeľnú absenciu príbehu, čo je škoda, pretože práve s príbehom by bol film naozaj nabúchaný, podobne ako jeho dobre zmixovaný soundtrack. 65%. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Na nátačené spolupracovali řada nejlepší německých sprejerů, kteří vystupují pod nicky Cemnoz, Neon, Won a Ciel. (morgos)
  • Natáčení probíhalo po nocích ve varšavském metru, během kterého štáb narazil i na skutečné sprejery. (morgos)
  • Film získal na Mezinarodním filmovém festivalu v Berlíně zvláštní uznání poroty. (morgos)

Reklama

Reklama