poster

Wholetrain

 • Německo

  Wholetrain

Drama

Německo / Polsko, 2006, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  Tí, ktorým imponujú umelci z ulice svojimi nápismi na stenách, vlakoch a iných miestach, si určite prídu na svoje. Ja osobne mám k nim priaznivý prístup dovtedy, pokiaľ svojimi graffitmi dokážu skrášliť napríklad nejakú schátralú plochu. Takže ma film svojim bezduchým pretekaním v krajšej, väčšej a odvážnejšej kresbe nezaujal natoľko, aby som mohol ignorovať viditeľnú absenciu príbehu, čo je škoda, pretože práve s príbehom by bol film naozaj nabúchaný, podobne ako jeho dobre zmixovaný soundtrack. 65%.(6.5.2008)

 • v3s
  ****

  Kdo nikdy nepricichnul ke graffiti nebo se nezajima o kulturu mladych lidi, tak ten film asi nikdy nepochopi resp. ho nebude bavit. Jelikoz z tohohle pohledu splnuju obe podminky, povazuju tenhle film za opravdu kvalitne odvedenou praci. Primo z nej cisi nuda, nezajem, dekadence a graffiti jako jedine, co v jinak sedem svete stoji za nakou snahu a prinasi zabavu (krome kaleb samozrejme). I na druhe shlednuti (prave s bandou pubertaku) me to bavilo, hlavne kamera, jenom me uz trosku nebavili herci, kteri ne ze by spatne hrali, jenom uz holt nevypadaji na vek, ktery by meli hrat (neco jako stredoskolaci v BH 90210). Trochu nechapu ty komentare tady, ktere hodnoti graffiti jako fenomen (jestli ty lidi malujou na zchatraly plochy ....) nebo charaktery jednotlivych postav - i kdyz na druhou stranu, jestli vas to stve, opovrhujete tim, jestli vas Tino svejma kecama zvedal ze zidle, tak vas ten film asi dostal vic nez si myslite :)(28.6.2009)

 • Pitrsss
  ****

  Do street artu zas tak moc nevidím (obě ruce mám levý), ale na hezkej piece na zdi, nebo panel se vždycky rád podívám. Berlín je mekka evropského graffiti, o tom žádná. Byl sem v Paříži, Vídni, Zurichu, ale Berlín na mě v tomhle směru dejchnul nejvíc. Dost tamních lidí tím doslova žije a přesně tak na mě zapůsobil i tenhle film. Totiž, že tvůrci dobře rozuměli tomu, o čem chtějí točit. Takže to na rozdíl od jiných podobných filmů nevyznívá trapně, ale naopak přirozeně a uvěřitelně. Když ve Wholetrain někdo kouří trávu, vypadá to jako, jako když vážně kouří jointa a né puškvorec. Když někdo dělá metro, vypadá to, jako když vážně dělá metro, atd. Super (ne)herecké výkony, jak bývá u podobných filmů zvykem. Krásně syrová kamera. Výborný soundtrack. Optimální délka. 80%(5.9.2011)

 • PanFilmov
  *****

  Tak tento super film kruto vystihuje tematiku GRAFFITI. Je tu vidno ako to všetko v graffiti svete chodí, respect, štýl, celkový dojem a graffiti vojna tu hrajú hlavnú rolu, proste film nabitý super scénami a hlavne kresbami. Nezainteresovaný ľudia by po pozretí tochto filmu mali graffiti začať vnímať ako za čosi viac než len za vandalizmus, mali by ho brať ako istý druh dosiaľ neznámeho umenia a prijať ho bez akýchkoľvek problémov lebo graffiti tu vždy bude, nik ho nezastaví tým že bude zbytočne protestovať a zmývať kruté maľby zo stien, vlakov a podobných povrchov!!!(1.6.2008)

 • Ziper
  ****

  Celkem dobře zdokumentovaný film o graffiti. Myslím, že film nás seznámil s graffiti světem, většinou to tak mezi sprejerama bývá, že dvě a více kru proti sobě válčí. Nebo když zemře nějaký váš parťák tak mu vyznáváte čest psaním R.I.P. Každý vidí smysl života jinak a ten jejich nejenže toleruji, ale i uznávám, protože graffiti není jen vandalismus, nýbrž kreativní práce. 75% ode mne.(1.2.2011)

 • - Na nátačené spolupracovali řada nejlepší německých sprejerů, kteří vystupují pod nicky Cemnoz, Neon, Won a Ciel. (morgos)

 • - Film získal na Mezinarodním filmovém festivalu v Berlíně zvláštní uznání poroty. (morgos)

 • - Natáčení probíhalo po nocích ve varšavském metru, během kterého štáb narazil i na skutečné sprejery. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace