The Oxford Murders

• Španělsko Los crímenes de Oxford (více)
Trailer

Na Oxfordské univerzitě se profesor společně s absolvujícím studentem pokoušejí zamezit sérii potencionálních vražd, které se zdánlivě řídí podle matematického vzorce. V hlavních rolích John Hurt a Elijah Wood. (Lavran)

Trailer

d-corso

De la Iglesia se široce rozkročil a ve snaze o co nejrozsáhlejší žánrový rozptyl se snažil vytvořit cosi mezi thrillerem, teen vyvražďovačkou, oxfordskou detektivkou a giallem. No a u tohoho širokého rozkročení ho kdosi (asi scénárista to byl) nakopnul pořádně do koulí. Skuhraje to nakonec dotáhl až k poslední klapce a díky tomu vznikla naprosto zbytečná sračka, kterou, abych jen bohapustě nekušnil, zdobí několik - dvě až tři - půvabných a povedených scén. To je ale od režiséra El día de la Bestia zpropadeně málo. ()

swamp

Tak tohle je dosti hloupá honička na vraha z matfyzu. :P Naprostá většina rozhovorů těžkopádná, zcela nereálné chování jednotlivých postav, vysoká matematická řeč, která ovšem pokulhává, pokud jste někdy měli co společného matematickou analýzou (chci naznačit, že některé věci, o kterých se ústřední dvojice baví, jsou ze zimního semestru prvního ročníku:) .. zkrátka vše, co rádoby-inteligentní thriller strhává do podprůměrných hladin. ()

sochoking

Detektívka, ktorá by fajne padla po sobotnej večeri na CST 1. Samozrejme natiahnutá a postrihaná maximálne do šiestich ' zmysluplných ' seriálových častí. Plusom by bolo i prostredie Ostrovov, ktoré zase až takým Západom nebolo, že. Ale nemôžem si pomôcť! Ked vidím na plátne Elijah- a Wood- a, stále tam vidím toho uplakaného idiotka hobita. Ten chlap má snád kvality len ked mlčí ( SIN CITY ) . Príliš veľa ' matfyz ' omáčky nudilo a ja som miestami musel premýšľať, či to neodložím na potom. Hovorím, seríal by bola lepšia varianta. ()

Sofia

Na film i knížku mě původně nalákal můj oblíbený Oxford, kde jsem před pár lety strávila super léto v jazykovém kursu. Hned na začátku mě navnadila přednáška o Wittgensteinovi (vystudovala jsem filosofii), ale v průběhu se z toho vyklubal jen rádoby mysteriozní příběh o symbolech, který byl tak překombinovaný, až to nudilo. Srovnání film / knížka (Guillermo Martinez) - 5/5. ()

nash.

Hra s čísly a falešnými stopami, které kolem sebe trousí jednotlivé postavy příběhu, jehož zápory a klady jsou v relativní rovnováze. Několik výborných scén a na druhé straně několik zbytečných, občas zajímavá práce s kamerou a stejně často lehké herecké či režijní úlety. Jako laik netuším nakolik jsou tu matematicko-filozofické rekvizity mimo realitu, ale pomohly mi naladit se na atmosféru a náladu příběhu. Pátrání mělo občas švih a překvapení, občas ztrácelo dech, nechybělo ani několik zajímavých myšlenek. Žádný zázrak, ale také nic co by vedlo k pocitu ztraceného času. ()

• Když Martin (Eliah Wood) ohlašuje telefonicky na policii první vraždu, tvrdí, že je na 3 Cunliffe Close. Taková ulice v Oxfordu opravdu je, ovšem zcela jinde, než je v dlouhém záběru na začátku naznačeno. Zmiňovaný záběr působí dojmem, že je bez střihu, ve skutečnosti to tak nemůže být, protože místa na něm zobrazená (knihkupectví Blackwell, Bridge of Sighs a dům na Cunliffe Close) jsou od sebe ve skutečnosti podstatně více vzdáleny. (PhillM.)