Reklama

Reklama

Hellraiser

Trailer

Mladá žena bojující se závislostí získá prastarou krabici s puzzle, aniž by tušila, že jejím účelem je přivolat Cenobity, skupinu sadistických nadpřirozených bytostí z jiné dimenze. (mikki089)

Videa (1)

Trailer

Recenze (178)

Fr 

všechny recenze uživatele

„LAMENT, LORE, LAUDERANT, LIMAL, LAZARUS, LEVIATHAN. CO OD NÁS ŽÁDÁŠ?…“   Po technický stránce perfektní horor! Příběh je odsejpajécí kravina s fantasy – horororovým námětem, která není extra napínavá (ve stylu lekaček), ale drží si spíš thrillerový tempo s trochou krve (i body gore). Jednou bavilo!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Hellbound Heart“, kterou napsal v roce 1986 Clive Barker, neznám. 2.) Začala nám doma nějak blbnout Rubikova kostka.  3.) Jsem šťastnej, když se ze mě vysypou kolečka. /// Thx za titule „seamus1“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Hellraiser Cliva Barkera je pro adaptace těžký námět. Zfilmovat ho tak, aby dával smysl v motivaci všech postav i prolínání reality s pekelnou dimenzí, aby strhnul dějově a potěšil nejenom fantazijními výjevy utrpení a šťavnatým gore, vyžaduje více než jen tradiční “hororový talent”. David Bruckner se scenáristy zde slušně rozvinuli odhalování světa cenobitů a slavné skládací kostce dodali nové, takřka mytologické rozměry. Ale ve finále se ve smysluplnosti zvratů a uzavření osudů postav přece jenom tak trochu ztratili. Jedna z přeživších postav to zkonstatovala správně: “Co se tam právě stalo”? ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Reboot hororové klasiky Hellraiser pro moderní éru od šikovného Davida Brucknera za mne dopadl velmi dobře. Bruckner po slabším Temném domě natočil další slušný hororový zářez a stává se velmi silnou zárukou kvality. V Rituálu i Southboundu předvedl, že zvládá atmosféru i gore a to dokazuje i nyní, vlastně mi jeho režijní styl velmi chutná. Originál Hellraiser já osobně považuji za nadhodnocenou klasiku. V době vzniku šlo rozhodně o zajímavý zážitek. Z dnešního pohledu je to pro mne film průměrný. Herci, dialogy, scénář, vizuál zkrátka dnes nezaujmou a gore je taktéž úsměvné. Lepší mi přišel rozhodně díl druhý, takže Reboot to tentokrát neměl až tak těžké a samozřejmě u mě překonal všechny díly. První půlka je sice lehce pomalejší a moc se tam toho nestane, ale až tak mi to nevadilo. Poměrně rychle si mě Bruckner získal na svou stranu a celé dění a mytologie kolem puzzle box mě bavila. Postavy jsou ok, ale rozhodně nepatří k těm světlejším momentům, ale jakmle se dění přesune na zámek tak začne pořádně hutná hororově pekelná zábava jakou si letos ani nepamatuji. Výborná hudba i vizuální stránka. nástup Cenobitů na scénu je vyloženě k posraní. Atmosféra je nepříjemná, jejich vzhled je kurevsky znepokojivý a vizuálně úchvatný ( kreativita maskérů úctyhodná) a potěšilo i Gore ( jasně mohlo ho být víc, ale když na něj došlo, je to TOP kvalita) jsou tu hodně zajímavé a netradiční záběry, které jsem ještě nikde nikdy neviděl, takže radost koukat. Finální stáhnutí z kůže legendární a dost možná to nejpůsobivější od Martyrs. Bavilo mě i lore a celkově mám z toho dobrý pocit. Doufám, že Bruckner natočí dvojku a bude to ještě větší divočina, pak půjdu s radostí do plných. 8/10. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Abyste alespoň nepatrně pobrali onu nekonečnou hloubku mých odborných filmově-teoretických tezí, musíte si u čtení pobrukovat TOHLE.  Na dveřích pekla vrznul pant, ten Rubik je fuckt diletant! / Složíš to snadno za pár chvil, a pak aby ses unudil. / Bukvice říkaj „Horor tak jak má být!“, já na to „Zábava nuzná!“. / Jen další recyklát, co bude i Bejkra srát, a k tomu všude samá buznáááá. // Héééllrejzzzr, vyprstí ti anál. Héééllrejzzzr, radši přepni kanál! Héééllrejzzzr, má péra tůůůůze rád. Héééllrejzzzr, i Satan už je homoklááád. // Pinhed nám z modré zrůžověl, ‘by homokvótam vyhověl / Cenobiti lačně polykaj, vyfintění jak na gájprajd / Pořád říkám „Tohleto je fuckt moc“, když vypadá to už i v pekle, / že tam bukanýr hříšníkům žužlá knír a lidstvo je komplet teplééééé. // Hééélrejzzzr, prorajzuje ti řiť. Hééélrejzzzr, tak se pelesti chyť! Hééélrejzzzr, určitě si nevzal gel. Hééélrejzzzr, věčný trest pro prdel. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Krása, pokud Hulu bude pokračovat v tomhle křísení mrtvých hororových frančíz, budu jen a jen rád. David Bruckner v tomto ohledu pro mě odvedl ještě lepší práci než Dan Trachtenberg v nedávném Predátorovi, z hororového hlediska je nový Hellraiser výrazně uspokojivější. Na gore se nicméně mohlo trochu přidat, nejde se vůbec do extrému, přičemž zrovna Hellraiser na streamu by něco tvrdšího snesl. Tak třeba v pokračování, ideálně i s nějakými trochu sympatičtějšími postavami. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (6)

  • Knižní popis Pinheada v novém Žáčkově překladu: 
    „Rozumíš?“ přidala se postava vedle prvního mluvčího. Její hlas, na rozdíl od hlasu jejího společníka, byl jemný a vzdušný – hlas vzrušené dívky. Každý centimetr hlavy měla potetovaný spletitým mřížováním a z každého průsečíku vodorovných a svislých linií jí čněl do kosti zapíchnutý ozdobný špendlík. Podobně dekorovaný měla i jazyk. „Víš vůbec, kdo jsme?“ zeptala se. (NinadeL)
  • Původně bylo vydání plánováno na 5. září 2008, s tím, že 9. leden 2009 byl posledním plánovaným datem. Nakonec film vyšel o 14 let později, 7. října 2022. (mikki089)
  • Když Riley (Odessa A’zion) hledá Rolanda, výsledky zobrazí seznam webových stránek. Žádná z nich nemá platný název domény. (Takeshi666)

Související novinky

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry…

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně…

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro…

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio…

Reklama

Reklama