Knight Rider - legenda se vrací

(TV film)
  • USA Knight Rider (více)

Od čias, keď Michael Knight (DAVID HASSELHOFF) vo svojom čiernom Pontiacu Firebird brázdil svet, ubehlo už veľa rokov. Televízia NBC sa však rozhodla legendu reinkarnovať a roku 2008 uviedla na televízne obrazovky nového jazdca, zabudnutého Michaelovho syna Mikea Traceura, aby bojoval proti zločinu a bezpráviu pod hlavičkou Knight Industries. Neprichádza však len nový hrdina, ale aj nový KITT, Ford Shelby GT500KR, ešte výkonnejší a dokonalejší ako jeho predchodca. Za Mikeom Knightom (JUSTIN BRUENING), vyslúžilcom z Iraku, príde jeho priateľka z detstva Sarah Graimanová (DEANNA RUSSOOVÁ), ktorá ho požiada, aby pomohol zachrániť jej otca, geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON). Mike sa spočiatku zdráha, ale napokon sa rozhodne dať sa do služieb Knight Industries. Mikeovi, Sarah a KITTovi pomáhajú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIER) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technickú podporu poskytujú Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHO). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... 23-ročný Mike Traceur (JUSTIN BRUENING), syn legendárneho Michaela Knighta, slúžil ako vojak v Iraku. Po návrate domov chcel na všetko zabudnúť, a tak na istý čas zakotvil v metropole hazardu Las Vegas, kde sa zaoberá hazardnými hrami, automobilovými pretekmi a naháňaním dievčat. Z ničoho nič mu ozve jeho kamarátka z detstva Sarah, aby jej pomohol zachrániť jej otca Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON), geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, ktoré vytvoril pre pentagonský projekt Légia. Charlesa uniesli bezohľadní gangstri. Mikeovi sa spočiatku nechce, ale napokon súhlasí. A tak Mike nasadne do nového automobilu KITT, ktoré poskytla firma Knight Industries, aby spolu so Sarah jej otca oslobodili. V ich činnosti ich podporujú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIEROVÁ) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technicky ich zabezpečujú. Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHOOVÁ). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... (oficiální text distributora)

Psema

Děs běs, jemuž doufejme nebude přiřknuta celá, byť jen jedna jedinná sezóna, protože pokud by k tomu došlo, nejenže bysme zjistili, jakou misi bude muset nový (a nudný) KITT vyřešit s Prahou za zády, ale také bychom si jistě "vychutnali" další mizerně natočené honičky, blbou kameru obecně a ty nejšílenější herecké výkony (ok, Mike Traceur je docela sympaťák) za poslední dva tři seriálové roky. Jedna hvězda navrch za nesmysly žvatlajícího Hasselhoffa a alespoň částečně nostalgickou (jinak zprasenou) znělku. ()

M.a.t.t.

Pôvodný pilotný diel Knight Ridera aj po toľkých rokoch ponuka kvalitnejší zážitok ako jeho remake. Niektorí producenti asi stále nechápu, že bezduchá béčková zábava sa už dnes v televízii nenosí a chce to viac ako len známu značku. Druhá hviezdička len za mierny nádych nostalgie a nového KITTa s hlasom Vala Kilmera. Ten Ford Mustang je totiž ozaj k svetu aj keď niekedy by mohol radšej mlčať. ()

genetique

Nostalgia opäť vytiahla svoje zbrane a tvorcovia to vedeli. A mohlo to byť ešte lepšie, nebyť toho, že hlavní predstavitelia vyzerali ako párik metrosexuálov z reklamy na kondóm s hereckými schopnosťami schopnými utiahnuť maximálne jeden videoklip. Tento pilot určite predchádzajúce kultové roky nepoškvrnil, za čo môže hlavne dobré grafické spracovanie, kamera bola na slušnej úrovni a s efektmi som bol tiež spokojný. Navyše titulná znelka a Hasselhoff na záver. A určite by som sa naňho rád pozrel znova za volantom KITT-a, imho na to stále má. A tak si seriálom tento môj celkový dojem určite nenechám skaziť. I keď Mustang nebol najšťastnejšia voľba. 65%. ()

tron

„To je šialené.“ – „Nie. SVET je šialený.“ Neviem, čo to Dougovi Limanovi napadlo, ale stalo sa a tak produkoval remake béčkarského akčného seriálu z 80. rokov s Davidom Hasselhoffom. Wtf? Nakoniec ale pilot nedopadol úplne katastrofálne resp. čakal som niečo horšie. Pilot je "len" neoriginálny, nudný, predvídateľný, nezaujímavý a sivý. Herci nepresvedčiví (najlepší je smutne starnúci Bruce Davison s desivou parochňou), akčné scény zaujímavé len na 14,5%, scenáre sú zrejme skopírované z pôvodnej verzie a tak situáciu zachraňuje aspoň a predovšetkým ukecaný KITT (a cameo Davida Hasselhoffa, ktorý má prvý raz v živote dojal). P.S. Vala Kilmera nečakajte. Len daboval. ()

KarelR

Dopadlo to jenom o trošku líp, než jsem doufal. Michael je taková béčková kopie Alexe z Chirurgů, představitelka Sarah by nepřehrála ani Jessicu Albu a z KITTa je mluvící Zmije. Fuj. Jinak se to drží terminátořího trendu cool vypadající, ale blbé až na půdu (což se bude samozřejmě obhajovat návratem k 80's kořenům), ale docela to táhne nahoru závěr, kterej je nostalgickej jak sviňa (ano, přijde i ON). Vcelku mám pocit, že to naprosto zapadne mezi ostatní seriálovou produkcí. ()

• Vůz Kitt je ve skutečnosti Ford Mustang Shelby GT500KR. (Dawid199)
  • Vo filme bolo použité auto na diaľkové ovládanie, takže herci mali pocit akoby auto riadilo samé. Justin Bruening (Mike) sa priznal, že to bolo trochu zvláštne sedieť v aute, ktoré samo riadi. (RedMist)