Knight Rider - legenda se vrací (TV film)

Knight Rider

Richard Toyon

Kostýmy:

Amy Stofsky
  • TomasB

V 90. letech by to byl prijemny serialovy pocin doplnujici Odpaleho Lorezna Lamase, v dnesni dobe nadupanych serialu, ktere nedaji vydechnout jen dalsi mirne podprumerna vec. Pokud se tvurci rozhodnou dale pokracovat a natocit celou serii, tak je treba se zamerit predevsim na do oci bijici logicke chyby ve scenari a trosku lepe vysperkovat rozhovory. A taky, a to nesmim zapomenout sehnat poradne zaporaky. Tihle byli pekne padavky:/(26.6.2008)

KITT je zpět v novém kabátě a koupil si ho v mém oblíbeném obchodě Mustang. Pontiacu odzvonilo a černý Mustang Shelby GT 500 nové generace se prohání neutěšenou americkou krajinou. Velmi mě nadchlo, že pokračování kultovního seriálu je na světě a snímek samotný mě určitě nezklamal. Opět nádherné auto, opět statečný, právo hájící řidič Michael ( Knightův syn). A do toho se ještě přímíchala moderní kamera a vizuální počítačové efekty byly vybroušeny téměř k dokonalosti. Snímek se ale přeci jen trošku táhl a nebyl v tempu jaké bych od něj požadoval.(8.6.2008)

• Psema

Děs běs, jemuž doufejme nebude přiřknuta celá, byť jen jedna jedinná sezóna, protože pokud by k tomu došlo, nejenže bysme zjistili, jakou misi bude muset nový (a nudný) KITT vyřešit s Prahou za zády, ale také bychom si jistě "vychutnali" další mizerně natočené honičky, blbou kameru obecně a ty nejšílenější herecké výkony (ok, Mike Traceur je docela sympaťák) za poslední dva tři seriálové roky. Jedna hvězda navrch za nesmysly žvatlajícího Hasselhoffa a alespoň částečně nostalgickou (jinak zprasenou) znělku.(21.2.2008)

• Mustaffa

Jednu hvězdičku dávám za dostavení pocitu nostalgie na seriál, který jsem jako malý, jak se lidově říká, žral. Nebylo prostě nad supermoderní auťák, který mluvil (wow) a byl vybavený těmi nejmodernějšími technologiemi, které jsem si nedovedl v té době v autě představit. No, v tátově Škodovce 100 už vůbec ne. Za vše připomínám barevnou televizku nebo videotelefon i dokonce sken v hodně raném stádiu vývoje a vůbec celá ta sci-fi palubovka byla parádní. Byla to bomba a já to miloval. Do toho David Hasselhoffů, který se všemi padouchy zatočil jak Lenin s kapitalismem, s upnutými džínami a trvalou na řepě, kterou nerozhodil ani katapult z K.I.T.Ta na střechu 10 patrového baráku a ke všemu měl snad v každém díle nějakou ženskou. Bože, jak já mu záviděl. Takže jaký je vlastně reinkarnovaný Knight Rider? Pilotní film byl asi přesně takový jaký měl být, tedy rychlý a jednoduchý. Nový K.I.T.T. mě nijak neohromil jako ten před lety. Žádné skoky přes kamiony, žádné vypouštění olejových skvrn a ani ten katapult se nekonal. A synátor Majkla Knajta, Majk Knajt byl jedním slovem nesympatický. No, ale uvidíme co všechno přinese a nepřinese seriál. Ale tak nějak cítím, že to nebude ono, ale to už nikdy nebude ono.(13.7.2010)

Nostalgia opäť vytiahla svoje zbrane a tvorcovia to vedeli. A mohlo to byť ešte lepšie, nebyť toho, že hlavní predstavitelia vyzerali ako párik metrosexuálov z reklamy na kondóm s hereckými schopnosťami schopnými utiahnuť maximálne jeden videoklip. Tento pilot určite predchádzajúce kultové roky nepoškvrnil, za čo môže hlavne dobré grafické spracovanie, kamera bola na slušnej úrovni a s efektmi som bol tiež spokojný. Navyše titulná znelka a Hasselhoff na záver. A určite by som sa naňho rád pozrel znova za volantom KITT-a, imho na to stále má. A tak si seriálom tento môj celkový dojem určite nenechám skaziť. I keď Mustang nebol najšťastnejšia voľba. 65%.(7.7.2008)

• - Vůz Kitt je ve skutečnosti Ford Mustang Shelby GT500KR. (Dawid199)