Knight Rider - legenda se vrací (TV film)

Knight Rider

Scénografie:

Richard Toyon

Kostýmy:

Amy Stofsky

Pilot ke stejnojmennému seriálu. Pro mě o 100% lepší než samotný seriál (hlavní hrdina Mike se ještě úplně neprojevil). Nečekejte ovšem žádné veledílo. Tenhle film má ale všechny aspekty, aby s ním strávili příjemný večer – kráska v nesnázích, geniální vědec, jehož dílo v rukou zločinců pravděpodobně zničí celý svět, nová a totálně vylepšená verze KITTA a samozřejmě “cool“ hrdina, který se netváří jako úplný klaďas a ještě ke všemu má záhadnou minulost. Když tyhle věci nebudete brát smrtelně vážně, čeká vás příjemný relax, který se dá doplnit třeba skleničkou vína. Ovšem co bych vytkla, je setkání Knighta juniora a Knighta seniora, ztvárněného jak jinak než Davidem Hasselhoffem, na pohřbu. Rozhovor nedává žádný smysl a i když chápu, že se tvůrci chtěli zavděčit fanouškům původní verze seriálu, Hasselhoff i tímto několika minutovým štěkem dokáže zazdít i původní celkově příjemný dojem z filmu, a posune ho tak hodně blízko k absolutnímu dnu filmového světa. Za mě slabší tři ***, do hodnocení nepočítám hřbitovní scénu, jinak by to bylo o hvězdu možná o dvě níž.(12.3.2011)

Pryč jsou ty ladný křivky Trans-Amu, pryč je ten sexy šustivej zvuk motoru. Dvoutisícovku nahradila třítisícovka v podobě tuctovýho Mustangu. Na druhou stranu hlas K.I.T.T.a, který mu propůjčil Val Kilmer perfektně sedí a není ani nouze o typický kompjůtrový humor. Musel jsem zamáčknout slzu při pohledu na několik záběrů polorozebraného původního krasavce a při scéně s nesmrtelným Davidem Hasselhoffem. P.S. A kde je K.I.T.T.ova specialitka, skoky? :-)(3.3.2008)

Nostalgia opäť vytiahla svoje zbrane a tvorcovia to vedeli. A mohlo to byť ešte lepšie, nebyť toho, že hlavní predstavitelia vyzerali ako párik metrosexuálov z reklamy na kondóm s hereckými schopnosťami schopnými utiahnuť maximálne jeden videoklip. Tento pilot určite predchádzajúce kultové roky nepoškvrnil, za čo môže hlavne dobré grafické spracovanie, kamera bola na slušnej úrovni a s efektmi som bol tiež spokojný. Navyše titulná znelka a Hasselhoff na záver. A určite by som sa naňho rád pozrel znova za volantom KITT-a, imho na to stále má. A tak si seriálom tento môj celkový dojem určite nenechám skaziť. I keď Mustang nebol najšťastnejšia voľba. 65%.(7.7.2008)

Asi jsem jediný kdo tomu dá 4****, ale já v tom vidím velký potencionál. Nízké hodnocení lidí kolem možná ani nebude tím, že nový Knight Rider je o tolik horší, ale že uplynulo tolik času od dob starého Kitta a divák se stal náročnějším. Nehledejte tu prosím žádné epické příběhy a melodramata, jednoduchý příběh, tečka. Výběr Sarah - super, Val Kilmer...mno mohlo být hůř, ale i líp, takže zatím jsem spokojený. No a výběr nového Kitta ... Mustang = no comment and applaud =D Jediné výrazné mínus, které spatřuji je v rolích bad guys. Prosťounké charaktery, rádoby tvrďácké výrazy a kecy a skutek utek...ale hodinka utekla jako voda a jsem spokojený.(8.2.2010)

• M.a.t.t.

Pôvodný pilotný diel Knight Ridera aj po toľkých rokoch ponuka kvalitnejší zážitok ako jeho remake. Niektorí producenti asi stále nechápu, že bezduchá béčková zábava sa už dnes v televízii nenosí a chce to viac ako len známu značku. Druhá hviezdička len za mierny nádych nostalgie a nového KITTa s hlasom Vala Kilmera. Ten Ford Mustang je totiž ozaj k svetu aj keď niekedy by mohol radšej mlčať.(23.2.2008)

• - Vůz Kitt je ve skutečnosti Ford Mustang Shelby GT500KR. (Dawid199)