Knight Rider - legenda se vrací (TV film)

Knight Rider

Scénografie:

Richard Toyon

Kostýmy:

Amy Stofsky

Pilot ke stejnojmennému seriálu. Pro mě o 100% lepší než samotný seriál (hlavní hrdina Mike se ještě úplně neprojevil). Nečekejte ovšem žádné veledílo. Tenhle film má ale všechny aspekty, aby s ním strávili příjemný večer – kráska v nesnázích, geniální vědec, jehož dílo v rukou zločinců pravděpodobně zničí celý svět, nová a totálně vylepšená verze KITTA a samozřejmě “cool“ hrdina, který se netváří jako úplný klaďas a ještě ke všemu má záhadnou minulost. Když tyhle věci nebudete brát smrtelně vážně, čeká vás příjemný relax, který se dá doplnit třeba skleničkou vína. Ovšem co bych vytkla, je setkání Knighta juniora a Knighta seniora, ztvárněného jak jinak než Davidem Hasselhoffem, na pohřbu. Rozhovor nedává žádný smysl a i když chápu, že se tvůrci chtěli zavděčit fanouškům původní verze seriálu, Hasselhoff i tímto několika minutovým štěkem dokáže zazdít i původní celkově příjemný dojem z filmu, a posune ho tak hodně blízko k absolutnímu dnu filmového světa. Za mě slabší tři ***, do hodnocení nepočítám hřbitovní scénu, jinak by to bylo o hvězdu možná o dvě níž.(12.3.2011)

Dávám o hvězdičku víc než bych dal seriálu, kdybych viděl víc než jeden díl, protože se tu objeví na chvíli David Hasselhoff a dá nám vzpomenout se slzou v oku na vymazleného K.I.T.T.a. z původního seriálu. Nový Kitt má v sobě nanotechnologie tolik, že bez počítače ji ani nedokáže ovládat. A hláška: "Budeš řídit?" "Myslím, že se mi to stane zvykem." dává naději na vydařený seriál. Jako vždy se mi nelíbí, když má někdo přístup ke všem kamerám na světě (jako ve Fringi), ale když vím, že umělá inteligence je naprogramována, aby sloužila lidstvu (rozuměj: aby chránila lidské životy), tak mi to tak nevadí. Ale kdo nám to zaručí? Na druhou stranu vítám snahu japonských vědců o zbavení robotů jejich filmových předobrazů a otevření mysli lidstva k novým podobám robotů --- kteří rozhodně umělou inteligenci nemají, natož aby se obrátili proti svým tvůrcům. Vala Kilmera jsem neviděl (a už vím proč, mluví totiž Kitta, čili další plus). Vědkyně je adekvátně sexy a postava vojáka (mariňáka) snad v žádném americkém seriálu nesmí chybět. Takže jen doufejme, že nová duše a nové vtělení K.I.T.T.a nás budou hřát u srdce aspoň částečně stejně jako původní seriál. ...(14.2.2010)

• Kjůkíí

Auto vynikající, ostatní? Katastrofa. Děj naprosto o ničem, snad 10 minut se člověk díval jen na auto, bez jakéhokoliv děje, bezduché dialogy, téměř žádná akce, nudné honičky. Téměř hodinu jelo auto jen v noci kamsi, po Route 66, no to snad ani není možné ne. OBčas se přebarvilo, občas něco kváklo. To dělá aji náš Favorit. Opravdu jsem čekal víc. K tomu ani nemá cenu něco psát, propadák prostě. Val Kilmer jediný trošku zachraňuje tenhle dlouho očekávaný a velmi nadsazený seriál. Nechápu,proč zas NBC blbne:D Ale David Hasselhof je pořád proutník, jako za mlada. Slabé po všech stránkách.(29.2.2008)

Asi jsem jediný kdo tomu dá 4****, ale já v tom vidím velký potencionál. Nízké hodnocení lidí kolem možná ani nebude tím, že nový Knight Rider je o tolik horší, ale že uplynulo tolik času od dob starého Kitta a divák se stal náročnějším. Nehledejte tu prosím žádné epické příběhy a melodramata, jednoduchý příběh, tečka. Výběr Sarah - super, Val Kilmer...mno mohlo být hůř, ale i líp, takže zatím jsem spokojený. No a výběr nového Kitta ... Mustang = no comment and applaud =D Jediné výrazné mínus, které spatřuji je v rolích bad guys. Prosťounké charaktery, rádoby tvrďácké výrazy a kecy a skutek utek...ale hodinka utekla jako voda a jsem spokojený.(8.2.2010)

Nostalgia opäť vytiahla svoje zbrane a tvorcovia to vedeli. A mohlo to byť ešte lepšie, nebyť toho, že hlavní predstavitelia vyzerali ako párik metrosexuálov z reklamy na kondóm s hereckými schopnosťami schopnými utiahnuť maximálne jeden videoklip. Tento pilot určite predchádzajúce kultové roky nepoškvrnil, za čo môže hlavne dobré grafické spracovanie, kamera bola na slušnej úrovni a s efektmi som bol tiež spokojný. Navyše titulná znelka a Hasselhoff na záver. A určite by som sa naňho rád pozrel znova za volantom KITT-a, imho na to stále má. A tak si seriálom tento môj celkový dojem určite nenechám skaziť. I keď Mustang nebol najšťastnejšia voľba. 65%.(7.7.2008)

• - Vůz Kitt je ve skutečnosti Ford Mustang Shelby GT500KR. (Dawid199)