Knight Rider - legenda se vrací (TV film)

Knight Rider

Scénografie:

Richard Toyon

Kostýmy:

Amy Stofsky

Dávám o hvězdičku víc než bych dal seriálu, kdybych viděl víc než jeden díl, protože se tu objeví na chvíli David Hasselhoff a dá nám vzpomenout se slzou v oku na vymazleného K.I.T.T.a. z původního seriálu. Nový Kitt má v sobě nanotechnologie tolik, že bez počítače ji ani nedokáže ovládat. A hláška: "Budeš řídit?" "Myslím, že se mi to stane zvykem." dává naději na vydařený seriál. Jako vždy se mi nelíbí, když má někdo přístup ke všem kamerám na světě (jako ve Fringi), ale když vím, že umělá inteligence je naprogramována, aby sloužila lidstvu (rozuměj: aby chránila lidské životy), tak mi to tak nevadí. Ale kdo nám to zaručí? Na druhou stranu vítám snahu japonských vědců o zbavení robotů jejich filmových předobrazů a otevření mysli lidstva k novým podobám robotů --- kteří rozhodně umělou inteligenci nemají, natož aby se obrátili proti svým tvůrcům. Vala Kilmera jsem neviděl (a už vím proč, mluví totiž Kitta, čili další plus). Vědkyně je adekvátně sexy a postava vojáka (mariňáka) snad v žádném americkém seriálu nesmí chybět. Takže jen doufejme, že nová duše a nové vtělení K.I.T.T.a nás budou hřát u srdce aspoň částečně stejně jako původní seriál. ...(14.2.2010)

Pryč jsou ty ladný křivky Trans-Amu, pryč je ten sexy šustivej zvuk motoru. Dvoutisícovku nahradila třítisícovka v podobě tuctovýho Mustangu. Na druhou stranu hlas K.I.T.T.a, který mu propůjčil Val Kilmer perfektně sedí a není ani nouze o typický kompjůtrový humor. Musel jsem zamáčknout slzu při pohledu na několik záběrů polorozebraného původního krasavce a při scéně s nesmrtelným Davidem Hasselhoffem. P.S. A kde je K.I.T.T.ova specialitka, skoky? :-)(3.3.2008)

• filmmovier

K.I.T.T. je zpátky ! Kultovní seriál s Hasselhoffem je nepřekonatelná klasika. Seriál celkově mám už ohodnocený a jako celek je to jen průměr, ale pilot je něco jiného. Nabitý akcí vám nabídne poctivý začátek seriálu, ze kterého se postupem času stala sračka. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na Brueninga, jeho postava mi v tomto filmu ještě moc nesedla, to samé o K.I.T.T.ovi. Ale Sára je kost..... Film je nabitý akcí a humorem, hudba dobrá, efekty velmi povedené. Nejlepší je ovšem Davidovo cameo a ten bourák... 80 % film, 60% seriál.(20.5.2012)

• Psema

Děs běs, jemuž doufejme nebude přiřknuta celá, byť jen jedna jedinná sezóna, protože pokud by k tomu došlo, nejenže bysme zjistili, jakou misi bude muset nový (a nudný) KITT vyřešit s Prahou za zády, ale také bychom si jistě "vychutnali" další mizerně natočené honičky, blbou kameru obecně a ty nejšílenější herecké výkony (ok, Mike Traceur je docela sympaťák) za poslední dva tři seriálové roky. Jedna hvězda navrch za nesmysly žvatlajícího Hasselhoffa a alespoň částečně nostalgickou (jinak zprasenou) znělku.(21.2.2008)

• TheRaven

Konečně jsem se po roce a půl otálení a přesouvání složky "Knight Rider 2008" z jednoho místa na disku na jiné odhodlal a kliknul na tento film a překvapení se kupodivu nekonalo. Kitt znovu na scéně, aneb Knight Rider v hávu nejmodernější techniky. Ptákovina, po stránce děje, postav, křečovitě zábavných dialogů, efektů, technologií a prostě všeho, ale pobavila. Tedy spíše směšné, než vtipné, za to ta hvězda. Aspoň můžu věřit tomu, že seriál by za to nestál a uchovám si vzpomínku na klasiku.(14.11.2009)

• - Vůz Kitt je ve skutečnosti Ford Mustang Shelby GT500KR. (Dawid199)

• - Vo filme bolo použité auto na diaľkové ovládanie, takže herci mali pocit akoby auto riadilo samé. Justin Bruening (Mike) sa priznal, že to bolo trochu zvláštne sedieť v aute, ktoré samo riadi. (RedMist)