Knight Rider - legenda se vrací (TV film)

Knight Rider

Knight Rider

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller

USA, 2008, 80 min

Steve Shill
  • Hapretor

Jako malej jsem přímo žral stejnojmenný seriál. I když tam hrál Hajzloff. To auto bylo prostě super. No, nechtěli byste auto, který vám případně i vytře prdel? Nicméně tohle ani neskousnu! Trapný, ukradený, mizerně zahraný, bez nápadu a silnějšího příběhu - šíleně běžný = nudný, blbá akce, žádný vtip.(23.6.2010)

• KarelR

Dopadlo to jenom o trošku líp, než jsem doufal. Michael je taková béčková kopie Alexe z Chirurgů, představitelka Sarah by nepřehrála ani Jessicu Albu a z KITTa je mluvící Zmije. Fuj. Jinak se to drží terminátořího trendu cool vypadající, ale blbé až na půdu (což se bude samozřejmě obhajovat návratem k 80's kořenům), ale docela to táhne nahoru závěr, kterej je nostalgickej jak sviňa (ano, přijde i ON). Vcelku mám pocit, že to naprosto zapadne mezi ostatní seriálovou produkcí.(18.2.2008)

• Cedr

Silná dávka nostalgie v na prvním pohled velmi líbivém balení. Druhý - detailnější - pohled však za moc nestojí. Je třeba podotknout, že objektivně vzato byl původní seriál dost příšerný sám o sobě, takže všehovšudy jde o docela zdařilý remake (a to myslím naprosto bez ironie) původního Knight Ridera. Je to stejně "cheesy" jako dřív... a kdyby mi bylo tak deset, tak jsem nadšen podobně jako před lety z předlohy :)(21.2.2008)

SPOILERY. Tu tu du dů, tu tu du dů, tu tu du du tu tůůů:) Juchů:) Návrat legendy v novém štýlu. Ford Mustang namísto Trans Amu '82 ujde, je mi jasný, že u toho starýho auta zůstat nemohli, ale stejně se mi po něm stýská. Starej KITT měl neuvěřitelně futuristickej design, zatímco novej je prostě běžnej sporťák. Jasně, líbí se mi, ale neni to nic převratnýho. Zápletka je mizerná, ale na to jsem zvyklej, přijemně klidnej je hlas Vala Kilmera jako KITTa, Justin Bruening jako Mike Knight junior je docela snesitelnej, zato Deanna Russo je tragická. Malá role Davida Hasselhoffa mě fakt dostala, na toho jsem čekal a dočkal jsem se! Na druhou stranu žádnej Turbo boost!! Snad ještě příde, neřikejte mi, že by tvůrci odepsali skákání, tak jednoznačné poznávací znamení! Jinak nechápu, kde se vzadu sakra bere druhý spoiler, to se tam jako zhmotňuje, nebo je neviditelný?! Také měnění barev mi příde jako blbost.. Potěšila mě zmínka o Praze (stejně jako teďko třeba i v Jumperovi). Chyby: záporáci letěj vrtulníkem, celkem se tam objevěj 4 (!!!) různé vrtulníky: 21:40 asi Augusta A-109, nejsem si jistej. 21:54 Eurocopter AS 355F1, helikoptéra, kterou zřejmě štáb natáčel záběry ze vzduchu, ve předu je ohromné pouzdro na kamery. 22:16 Bell UH-1. 48:54 Eurocopter Twinstar AS355F2. To ale není vše, nejlepší část je automobilová honička plná lehkých ťukanců, kde třeba na 01:03:34 má KITT rozbité levé přední světlo a utržené levé zpětné zrcátko. Následující záběr je vše jako nové a po chvíli se zrcátko utrhne "oficiálně". To nic ale nemění na faktu, že se v dalších záběrech pravidelně objevuje a zase mizí, asi dvacetkrát!! A co ten Hercules na konci? Prostě normální zábava pro teenagery, z nostalgie dávám slabší 3***. Pokud začne skákat, tak to budou..silnější 3*** :D(2.4.2008)

Pryč jsou ty ladný křivky Trans-Amu, pryč je ten sexy šustivej zvuk motoru. Dvoutisícovku nahradila třítisícovka v podobě tuctovýho Mustangu. Na druhou stranu hlas K.I.T.T.a, který mu propůjčil Val Kilmer perfektně sedí a není ani nouze o typický kompjůtrový humor. Musel jsem zamáčknout slzu při pohledu na několik záběrů polorozebraného původního krasavce a při scéně s nesmrtelným Davidem Hasselhoffem. P.S. A kde je K.I.T.T.ova specialitka, skoky? :-)(3.3.2008)

• - Vůz Kitt je ve skutečnosti Ford Mustang Shelby GT500KR. (Dawid199)