Reklama

Reklama

Princ z Persie: Písky času

  • USA Prince of Persia: The Sands of Time (více)
Trailer 1

V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (1 447)

verbal 

všechny recenze uživatele

Mít tohle v repertoáru Šeherezáda, nakope pana Newella do koulí, protože by ji xmrti znuděný šáh nechal krouhnout po prvních dvaceti minutách. Kultovní hra si zaslouží kultovní film. A ne, byť efektně natočenou, disneyovskou sračku pro kategorii 12-. Jerry zase honil přístupnost a výsledek je tak nechutně anemický, že ani pět kovových šipek v nahém hrudníku nepřinutí frajera krvácet! Buď je autokauterizační nebo umí dobře zadržovat krev??!!! Pan Kingskley má copyright na anorektické indy a v roli ambiciozního arabáše vypadá jako by Omar Shariff hrál Hitlera. Pan Glyhlenhrál definitivně potvrdil, že je homokláda a měl by nadále výhradně Krotit hory! Je jasné, že slečna Atertonová je na ozdobu a spíš by svůj herecký antitalent uplatnila v nějakém šťavnatém dramatu Larryho Flynta. Tudíž situaci zachraňuje pouze pan Molina, jehož daňově neposlušný Sandokan alespoň sem tam dokázal vyloudit vertikální úsměv na mém kritickém obličeji. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Tak zůstává filmový Silent Hill osamělým unikátem. Většinu času jsem si při sledování Prince z Persie vybavoval „písečně“ i žánrově spřízněnou Saharu s Matthew McConaugheym v hlavní roli. Podobně matný výsledek, který by hrozně moc chtěl být akčně-komediálním dobrodružstvím po vzoru Indiana Jonese/Mumie, ani jednu klíčovou šablonu se však nedaří naplnit. Výsledkem je utahaná nuda, která většinu času fascinuje akorát tím, kolik peněz se dá prošustrovat na něco, kde to vůbec není vidět. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Kupodivu to předčilo má (byť pravda - velmi nízká) očekávání. Princ z Persie je ničím nezávadný a kompletně neškodný letní blockbuster s velmi sympatickou hlavní dvojicí. Na chytrý příběh (závěr odhadne KAŽDÝ alespoň mírně zkušený divák) a geniální herecké výkony se sice fakt nehraje, ale to bychom asi chtěli moc. Já jsem se bavil a tak jsem spokojen. 6/10 ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Jerry vybrakoval zlatou perskou pokladnici, vyměnil ji za dolary a svěřil dvě stě milionů anglickému režisérovi konverzačních filmů. Trailery varovaly, ale takové fiasko jsem vážně netušil. Důkaz, že Verbinski v Pirátech z Karibiku nebyl jenom levným rutinérem s naditou peněženkou, vám Newell podá po pár minutách, kdy všechny scény zabírá na detaily, takže akce je zmatenou a nepřehlednou přehlídkou skákání po hradbách, která se po dvaceti minutách bez výraznější inovace opakuje. Navíc tomu těžce selhává jakákoliv mystika, takže vtáhnutí do děje (který beztak víceméně neexistuje) nehrozí. Za Jakea mi bylo vyloženě stydno, zato Gemmu jsem obdivoval bezmezně celé dvě hodiny. Tak krásná a krásně sarkastická herečka v hollywoodských blockbusterech dlouho chyběla. Dvě hvězdy vlastně jenom za to, že Souboj Titánů mě nasral o něco víc. Fakt jsem se ve druhé třetině na 5 minut vytratil ze sálu s tím, že to vzdávám… [Filmová noc 2010] ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Gyllenhaal a Artertonka sú dva dôvody, prečo sa prikláňam k lepšiemu hodnoteniu. Sympatickejší pár v dobrodružnom spektákli nenájdete. Film samotný je poháňaný veľkolepou výpravou, dobrou hudbou a vôbec príjemne exotickou atmosférou, ale dosť si ubližuje minimom originálnych nápadov, nedbaním na herecký potenciál vo vedľajších postavách a tiež prekvapivo neprehľadnými akčnými scénami. Sommersova Múmia i Verbinskeho Piráti Karibiku boli proste vybrúsenejšie kúsky. ()

Galerie (146)

Zajímavosti (46)

  • Pro film bylo vyrobeno na 20 verzí Dýky času - všechny byly identické, ale každá sloužila jinému účelu. Jeden duplikát byl např. schopen svítit. (Mertax)
  • Režisér Mike Newell sa nenechal inšpirovať len videohrou "Prince of Persia", ale inšpiráciu hľadal tiež v dielach perzskej literatúry. A to konkrétne v "Shahnamé", jednom z najvýznamnejších diel iránskej literatúry, a príbehoch z "Tisíc a jednej noci". (ecceHOMMO)

Související novinky

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (více)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Reklama

Reklama