Reklama

Reklama

Princ z Persie: Písky času

  • USA Prince of Persia: The Sands of Time (více)
Trailer 2

V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (1 447)

Psema 

všechny recenze uživatele

Skvostná výprava, slušná chemie mezi hlavním hereckým duem, v rámci blockbusterů inteligentní scénář a pro mě osobně i nadprůměrná akce... to všechno plus halda odkazů na herní předlohu dokáže výborně zabavit. Jen kdyby na režijní sesli neseděl znuděný Newell, ale třeba Gore Verbinski. Třeba příště. 7/10 ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Snaha o nové Piráty z Karibiku je vidět z kadého filmového políčka, opravdu trumfnout se je daří ale jen v případě úchvatných scenérií (kterých si v Persii užijete přeci jen trochu víc, než v oceánu, kde je od nevidím do nevidím voda). Přesto je Perský princ velmi zábavný, jen trošku přitroublý a především skutečně velkolepý epický výpravný blockbuster, disponující dostatečným WOW efektem i nad rámec záběrů známých z trailerů, kterému by paradoxně prospěla tak čtvrthodinka navíc. Je znát, že střihač občas vyhazoval víc, než za co ho platili. I navzdory velkolepé výpravě mám každopádně pocit, že Mike Newell z toho vyšel se ctí a s hlavou hrdě vztyčenou, dokázal totiž tuhle látku pojmout DECENTNĚ a VKUSNĚ. Čekal sem velkohubý průser a dostal jsem solidní nářez. Damn the Titans.... ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Jake je prkno, Gemma má sex-appeal primalexové stěny, ale když se ten film rozjede, hrozně těžko se do něj strefuje, i přes chatrný scénář a vcelku neinteresovaného Newella. Ten se veze na písečné vlně obřího rozpočtu, slušně zabydlené mytologie (film vždy podrží vedlejší postavy, které dodávají humor i texturu děje) a dobrodružného feelingu, který nesmáznou ani Gyllenhaalovy telecí pohledy, ani roztřesené akční scény, ve kterých někdo zoomoval víc, než by bylo zdrávo. V režii někoho jiného by to možná bylo dospělejší a snesitelnější, ale Bruckheimerova ruka je naštěstí celkem pevná. Až tržby zřejmě rozhodnou o tom, jestli se dočkáme dalších pokusů, ale napoprvé to jakž takž vyšlo jak po stránce blockbusterové letní omáčky (v souboji s Titány Prince o notný chlup vede), tak co se týče herní adaptace (dost nevěrné, míchající dohromady Prince a Assassins Creed). Teenageři budou spokojení, hráči nebudou utíkat a labužníci nestihnou díky razantnímu tempu krvácet. ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

Óóóóó, slýchával jsem o útlého dětství, že lze uplést z ho*na bič je dost velké úsilí.. Mno, dost dobře si pamatuji tuto PC gamesku, neb jsem ji před dávnými věky hrál (a málokdo kdo ne v té době...), chci ale říct, že se to "pletení biče" dost zdařilo. Joooo, abych nezapomněl, Genna A. je tu dost boží... je šmrncovnější od role k roli.... :-) ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo poprvé co byl, za mou kino-fimy-navštěvující kariéru, kinosál zaplněn pouze mou maličkostí. Majetnicky jsem tedy pohledem přelétl sál, pousmál se a nechal mě unést do daleké Persie, kde statečný princ Dastan, hubatá princezna Tamina a jedna super cool dýka, co obrací čas, putují... putují, zahraňují svět a sebe navzájem a takové ty obvyklé príma pohádkové věci. Za tu dobu co jsem hrál PRINCE Z PERSIE naposled (zhruba rok 98) se toho změnilo docela dost. K lepšímu (a to už je co říct, bývala to spolu s ALADDINEM moje nejoblíbenější plošinovka) a rozmáchlejšímu. Jerry B. si pohlídal jako vždycky skoro všechno; okulahodící Gemmu Anderton v princeznovém, města, paláce, hady, (pro)pasti, ale udělal tu chybu, že dovolil unylému Miku Newellovi režírovat. Jediným jeho přínosem pro film je nepřehledná akce a tu bych si klidně rád odpustil. Už takhle zbabral čtvrtého Pottera, vzpomínáte? Co ale celý film zahraňuje je výtečné tempo (pořád se něco děje a je na co koukat) a sympatické vedlejší postavy. Gyllenhaala jsem si v takové roli nedovedl ani představit, ale nakonec docela příjemně překvapil. Povedla se i hudba Herryho Gregsona Williamse, který místo na originalitu vsadil na osvědčená témata s orientální příchutí, které se moc pěkně poslouchají. Věděl jsi, že pštrosové mají sebevražedné sklony? Podívej se na ni! ()

Galerie (146)

Zajímavosti (45)

  • Jake Gyllenhaal (Dastan) při rozhovoru v roce 2019 řekl, že lituje přijetí své role ve filmu, kterou dle něj měl získat někdo perského původu. (hansel97)

Související novinky

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (více)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z… (více)

Reklama

Reklama