Princ z Persie: Písky času

Prince of Persia: The Sands of Time

Princ z Perzie: Piesky času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

USA, 2010, 111 min

Nevím sice, proč se při tak velkém rozpočtu scénaristé a producenti zalekli nějakého epičtějšího pojetí příběhu, tedy s opravdu úžasným a rozsáhlým fantasy světem a hlavně s opravdu děsivými monstry a nějakými nebezpečnějšími bossy, ale stále je to dostatečně přijatelný zástupce tohoto žánru, který má sympatické obsazení i přijatelný příběh. Konec sice mohl být podle mně dotažen trochu lépe, ale proč si to prostě neužít, když je to tak pohodové a vcelku rychle uplývající. Vizuální triky jsou v pořádku no v rámci akčních scén už pomalu přestávám doufat, že se režiséři jednou poučí a začnou nám dávat opravdu přehlednou a pořádnou řežbu bez toho střihu a divně se pohybující kamery. To snad dokáže jenom Snyder a možná ještě pár dalších vyvolených, o kterých ani nevím. Gylenhaal se ale snaží velmi a jeho princ tak nakonec není nijak špatný. No Arterton je opravdu velmi obdařená mladá herečka a to ve všech směrech. Líbila se mi už v QoS, kde v klidu strčila do kapsy i Kurylenko a tady svůj koncept vznešené a tak trochu ukecané princezničky dotáhla do zdárného konce. Je to opravdu velmi pěkné stvoření. Kingsley standartní. Na hru to tedy nemá zdaleka, no jako takový klasický pohádkový příběh z Orientu to jde. Ale opravdu čekám, který film podle hry konečně prolomí to prokletí průměru a hlavně i dokáže něco vydělat. Protože noví Piráti z tohoto nebudou ani náhodou.(9.2.2011)

Milí páni režiséři, z proslulého Hollywoodu, píši Vám své malé přání. Příště až budete natáčet letní akční blockbuster, prosím Vás, sežeňte více peněz, které věnujte na dobrou věc, tj. operaci očí ale hlavně mozků uživatelů „odborníků“ čsfd. Jinak si Vaše filmy nikdy neužijí. Jistě je litujete stejně jako já. Nezbývá mi nic jiného než doufat, že mé modlitby budou vyslyšeny. S láskou Vaše fanynka :o) Ale teď vážně. Ač jsem hru nikdy nehrála, páč moje prstíky nebyly tak zručné a moje srdéčko slabé na takový adrenalin, za zády bratříčka jsem viděla dost. Takže mi nikdo netvrďte, že se jim zpracování hry nepovedlo. Taky Vám nežeru, že děj byl nudnej. Hood a Titáni odpustí, oni v tomto bodě zaostávaly. A herci? Můžete mi, prosím, říct, kdy se z Gyllenhaala stal takový kus pořádného chlapa? Kus pořádného sexy chlapa? Neprávem jsem mu křivdila. Kozy jaký měl, mu jistě zdejší uživatelé závidí (možná i uživatelky?). A Gemma si po výkonu v Titánech napravila reputaci (alespoň u mě). Opět jsem šla do kina s nízkými nároky a opět jsem nebyla zklamána. Pokud jsou tu tací, kteří to stále nechápou, nezbývá mi než Vás opravdu litovat. Vy se ubíráte o zážitek, ne já. Přestaňte si hrát na náročného diváka! Mír v duši!(4.6.2010)

Film je nabity skoro nonstop akciou. Jake Gyllenhaal a jeho akrobaticke kusky a la Spider-Man boli super, samozrejme v skutocnosti by sa obycajny clovek uz davno niekde smykol a zrejme si zlomil nohy alebo nieco ine, ale toto je len zabavny film, ktory z inych filmov prebral vselico a pripomenul mi chvilkami zazitky z takych filmov, ako MUMIA (1999, 2001, 2008)) alebo INDIANA JONES (1981 az 2008). Ben Kingsley je ako v kazdej ulohe skvely, aj tu ukazal svoju dvojitu tvar a tym padom svoj talent, ze presvedcivo dokaze zahrat aj dobraka, ale aj zaporaka. Humorny bol aj Alfred Molina, ktory mi svojimi dlhymi vlasmi pripominal dobrodruzny serial SANDOKAN (1976) s Kabirom Bedim :-) Po druhom pozreti musim skonstatovat, ze je to stale skvela zabava, ktora sa da pozriet viackrat. Nastastie ja nemam problem s filmami, ktore nie su originalne, pretoze pri tak obrovskom pocte uz natocenych filmov s podobnymi nametmi by museli scenaristi dostat akusi specialnu cenu za originalne scenare :-) Takze som si Princa z Perzie opät vychutnal a davam mu krasne 4 hviezdicky. Pri tomto filme jednoducho treba vypnut mozog a nechat sa bavit. _________ Jake Gyllenhaal - (Dastan) +++ Gemma Arterton - (Tamina) +++ Ben Kingsley - (Nizam) +++ Alfred Molina - (Šejk Amar) +++ Steve Toussaint - (Seso) +++ Toby Kebbell - (Garsiv) +++ Richard Coyle - (Tus) +++ Ronald Pickup - (Kráľ Sharaman) +++ William Foster - (Malý Dastan) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer +++ (Videl v kine 24.05.2010) +++(3.9.2012)

Skvostná výprava, slušná chemie mezi hlavním hereckým duem, v rámci blockbusterů inteligentní scénář a pro mě osobně i nadprůměrná akce... to všechno plus halda odkazů na herní předlohu dokáže výborně zabavit. Jen kdyby na režijní sesli neseděl znuděný Newell, ale třeba Gore Verbinski. Třeba příště. 7/10(24.6.2010)

Něco málo z Prince jsem viděla asi před půl rokem.. a moc mě to neoslovilo. Včera jsem tomu ale dala druhou šanci a musím říct, že jsem příjemně překvapená. Plus hlavně pro Jakea a Gemmu, byla mezi nimi cítit chemie a celkově to jiskřilo.. příběh spojený s dýkou, která vrací čas mě nebral tolik, jako vtípky a pošťuchování mezi již zmíněnou dvojicí, ale to není nijak na škodu.. Fajn atmosféra,krásné prostředí,nějaká ta sranda a občas teda trochu přemrštěná akce (alá umím skákat přes domy a chodit po zdi).Gyllenhaal se mi herecky zamlouvá čím dál víc a Artertonku snad ještě v budoucnu vyhledám:)(9.11.2011)

• - Kulisa 15 metrů vysoké Alamútské brány byla postavena v Pinewoods Studios za 14 týdnů, na její stavbu se spotřebovalo 3 000 dřevotřískových desek, přes 21 km dřevěných latí a zhruba 40 tun sádry. (Mertax)

• - Celému štábu počas natáčania scén na púšti hrozilo nebezpečenstvo vo forme jedovatých tvorov obývajúcich pieskové duny. Túto hrozbu vyriešili varovnými tabuľami na pľaci: "POZOR!!! V OKOLÍ KAMEŇOV MOŽNO NÁJSŤ HADY A ŠKORPIÓNY! BUĎTE OPATRNÍ!". Hlavných predstaviteľov ochraňoval domáci Maročan, ktorý pred nakrúcaním vždy vyčistil pľac a v prípade, že niečo našiel, hady a škorpióny, uložil to do sklenenej nádoby. Na konci natáčacieho dňa bola táto nádoba vždy po okraj plná. (Greenpeacak)

• - Mike Newell si musel hru Prince of Persia: The Sands of Time zahrať, aby zvážil, čo z toho, čo v nej princ dokáže, môže dať na plátno. Bohužial, nevedel ju kvôli náročnosti dohrať sám, takže to museli asistenti urobiť za neho. (igirazor)