Reklama

Reklama

Captain America: První Avenger

  • USA Captain America: The First Avenger (více)
Trailer 3

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

(více)

Videa (29)

Trailer 3

Recenze (1 703)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Adaptace slaboduchých omalovánek pro dyslektiky dosáhly tímto svého pomyslného vrcholu! Za mlaskavých zvuků žvýkání hamburgerů do pateticky znějící americké hymny na pozadí se zrodil otec všech superhrdinů, symbol ducha amerického národa, štít svobody, nezávislosti a demokracie, jediný pravý zastánce slabých a utlačovaných, vdov a sirotků, Kapitán Homokokot: První Gangbanger. Sterilní, steroidy napícháný blondýn, jemuž se ve tváři zračí sveřepé odhodlání z akutní ruptury konečníku, a kterým by se chtěl stát každý týraný stokilový americký kluk, brání v ruce s hajzlovým poklopem vyzdobeným hvězdami a pruhy světový mír, ať už o to někdo stojí nebo ne! A není osamocen. Po boku mu stojí partička ostřílených vojenských veteránů, která připomíná drsnou, zásahovou jednotku rady Vacátka! No nic, ještě by mi zbytečně stoupl tlak! Přeji hošanům spoustu dalších, zábavných homoeskapád a slibuji, že už mě ve své blízkosti nikdy neuvidí! ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tahle přiblbá kravina má lepší hodnocení než peckový Green Hornet, nevkus vládne světu :D ... Kapitán Amerika na mne působil mdle už z trailerů, takže jsem se do kina nehrnul - zaplať pánbůh za to. Už dlouho jsem u drahého hollywoodského blockbusteru takhle netrpěl. Děj mě nebavil, vizuál mi přišel vyloženě ošklivý, já na tom opravdu nemám co pochválit. Po traileru na Avengers (který působí úplně stejně tuctově jako Kapitán a ostatní originy) navíc získávám téměř-jistotu, že z tohoto Marveláckého universa nikdy opravdové pecka nepřijde. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Joe Johnston, otec dieselpunkové pocty propagandistickým válečným comicsům jménem Rocketeer, se po letech vrací do téže řeky a křísí pro filmové plátno "prvního avenžéra". Nutno říct, že to sice dělá dost jednoduše a popcornově, ale dost zábavně a s tím správným švunkem starých časů;) Bohužel to ale i tak nějak zvláštně funguje a nefunguje zároveň - Evansův (realisticky nedokonalý) přerod a pochopení jeho osobních kvalit jsou v pořádku, ale proč mi přišli trapní Stanley Tucci s Tommy Lee Jonesem, i když mají právě na tom přerodu a vysvětlování svůj zásadní podíl, to "bůchsuť". Naopak skvěle funguje chemie i humor se slečnami, který je ovšem v dabingu nevyhnutelně zabit pro nepřeložitelnost. K českému znění bych vlastně měl ještě jednu připomínku - proč sakra mají Weaving a spol. ten prapodivný přízvuk? Je to potom nechtěně směšné tam, kde by být nemělo, respektive kde si to není možné dovolit, protože patetické padoušství a přestřelky plazmovými turbokanóny samy o sobě napínají divákovu toleranci až až. Čímž nechci říct, že by nebyly zvládnuté, naopak - je radost se na to dívat, i když je to prostě jen a pouze taková zábavka na jedno podívání. Které má ovšem dvě hodiny;) Ale jelikož se mi to tak dlouhé ani na chvilku nezdálo, můžu dát takových příjemných nenáročných sedmdesát procent a v poklidu očekávat, jestli bude takhle prostá i ústřední Avengerská filmová událost. Což doufám že nebude... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že mě vždycky nejvíc zajímaly, jak se teď říká, superhrdinské ORIGINY, je tenhle film vyloženě pro mě. Také mi nevadí americký patriotismus, pokud je rozumně využit, ženy v uniformách, co se vyrovnají mužům, nedocenění vědci a vojenský důstojník s tváří Tommyho Lee Jonese. Ne, vážně, jediný komiks s DOOPRAVDICKÝM přesahem (než přišli Avengers, a ti takoví také nejsou všichni), byl Hulk od Anga Leeho. Takže Kapitán Amerika pro mě má všechny atributy komiksu tak, jak ho vnímám já, nejdůležitější je, že přese všechno, co jsem vyjmenoval výš, není snímek blbej. Jediný, co mi vadilo, je hlava Chrise Evanse, nasazená na tom malinkatým těle. Kvůli mnou nepochopenému podhodnocení v hodnocení lehce nadsazuji. 90%. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem tomu po těch líbivých trailerech a vesměs kladných ohlasech věřit. Ale opět jsme se s Joe Johnstonem minuli. Nevadí mi poetika Kapitána Ameriky jako takového, chápu, v jaké době a proč komiks vzniknul a jeho rozpohybování podle pravidel Hollywoodu je tomu všemu adekvátní. Jenže celé je to tak perfektně naaranžované, má to spoustu vizuálních kudrlinek, přetéká to nadhledem, který dodávají přesně obsazení herci, až mě to v poslední třetině přestalo bavit právě tím, jak to dokonale podlé té klasické šablony opisuje. Takový fail, jako Green lantern to není, ale naivní komiksy letos Thor zválcoval naprosto nekompromisně (a vystačil si přitom s poloviční bombastičností!). ()

Galerie (239)

Zajímavosti (203)

  • Název motocyklu Lindworm-5 odkazuje na severskou mytologii. V ní symbolizuje draky s plazím tělem, bez nohou a se dvěma pažemi. (Kubaaa97)
  • Postava Huga Weavinga se v tomto filmu jmenuje Schmidt. Jedná se o nezáměrný odkaz na Weavingovu postavu z trilogie Matrix, kde hrál agenta Smithe. (Kubaaa97)
  • Na Světové výstavě zítřka 1943 si můžeme všimnout několika vlajek. Mezi nimi je i vlajka Českoslovenka, ačkoliv v té době neexistovalo. Dále je mezi nimi i vlajka Baham, i když byla adoptována až v roce 1973. V následující scéně je již vlajka Baham vyměněna za vlajku Jugoslávie, ta v té době ale také neexistovala a stejně jako v případě Československa fungovala jen její exilová vláda. (Kubaaa97)

Související novinky

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (více)

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)

Reklama

Reklama