Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  *

  Sice jsem původně tušil, že to bude něco děsně proamerického (ne jen čistě hrdinského, ale zkrátka i ryze proamerického), ale tohle předčilo veškeré mé nejčernější představy. Z filmu jsem utrpěl dojem, že se snad chystá nějaká další pořádná válka a tenhle film je jen začátek v masírování myšlení mladých Američanů. Nezachytil jsem bohužel ani jediný náznak, že se snad jedná o jakousi nadsázku. Zbyla z toho jen a pouze náborová agitka s občasnými debilními antifyzickými scénkami, spousta mluvení o prázdnu, spousta hloupého mluvení o prázdnu, přehlídka scénáristické zhulenosti, filmařského šlendriánu a konečně přílišné snahy o "coolovost", která ve finále vyzněla jen jako další nechtěný útok na bránici. Komentář, který skvěle vystihuje mé patálie při snaze tento film vůbec dokoukat -Z0omb3e(23.10.2011)

 • Gemini
  ****

  Joe Johnston, otec dieselpunkové pocty propagandistickým válečným comicsům jménem Rocketeer, se po letech vrací do téže řeky a křísí pro filmové plátno "prvního avenžéra". Nutno říct, že to sice dělá dost jednoduše a popcornově, ale dost zábavně a s tím správným švunkem starých časů;) Bohužel to ale i tak nějak zvláštně funguje a nefunguje zároveň - Evansův (realisticky nedokonalý) přerod a pochopení jeho osobních kvalit jsou v pořádku, ale proč mi přišli trapní Stanley Tucci s Tommy Lee Jonesem, i když mají právě na tom přerodu a vysvětlování svůj zásadní podíl, to "bůchsuť". Naopak skvěle funguje chemie i humor se slečnami, který je ovšem v dabingu nevyhnutelně zabit pro nepřeložitelnost. K českému znění bych vlastně měl ještě jednu připomínku - proč sakra mají Weaving a spol. ten prapodivný přízvuk? Je to potom nechtěně směšné tam, kde by být nemělo, respektive kde si to není možné dovolit, protože patetické padoušství a přestřelky plazmovými turbokanóny samy o sobě napínají divákovu toleranci až až. Čímž nechci říct, že by nebyly zvládnuté, naopak - je radost se na to dívat, i když je to prostě jen a pouze taková zábavka na jedno podívání. Které má ovšem dvě hodiny;) Ale jelikož se mi to tak dlouhé ani na chvilku nezdálo, můžu dát takových příjemných nenáročných sedmdesát procent a v poklidu očekávat, jestli bude takhle prostá i ústřední Avengerská filmová událost. Což doufám že nebude...(9.4.2012)

 • Flipnic
  **

  Achjo, tak tohle bylo fakt strašné zklamání!! To jsem se zrovna na tenhle film tolik těšil a tolik do něj vkládal nadějí ... Film nenabízí nic, jen trapný humor, otřesné, jednoduché akční scény (a je jich strašně málo) (kde jsou proboha nějaké mega-adrenalinové akční řežby??!!), hloupé postavy, naivní nebo žádné vztahy postav, rozkládajícího se stářím Tommy Lee Jonese, trapnou a srandovní červenou masku hlavního záporáka (proč si raději nenechal xicht "Agenta Smithse"?? ...), špatného herce v hlavní roli, špatného vynálezce Starka a hlavně PŘÍŠERNÝ vizual, který mi připomínal kulisácké ateliéry klasických hongkongských SBček ... Retro?? Ani náhodou ... Nuda a trapárna, škoda ...(18.8.2011)

 • Slasher
  ****

  Tak sláva, Kapitán Amerika konečně úspěšně předveden. Po akční a trikově oslnivé stránce žádné větší terno, boj se omezuje na prosté ohánění se štítem, humoru jakž takž (Lee Jones...), obávaného američanského patosu (kterého já jsem mimochodem fanouškem) snesitelně, dobře to plyne, Evans sedí do role, a -což se mi především líbilo- máme tu parádně odvedený retrosvět, posazený do druhé světové, oplývajiící roztomilou válečnou propagandou i magií oblouzněným nacistickým záporákem. Plus dávám speciální bodík za nadhled. Není to přímo pecka, je to však příjemný komiksák. (SPOILER) Tak teď mě na jednu stranu mrzí, že přijdu o Kapitánova anti-sovětská snažení, ale zase se těším na jeho AVENGERS vytuněný kostýmek...(10.8.2011)

 • Pethushka
  ***

  Myslím, že po téhle slátanině se na chvíli ukryji v asijské kinematografii. Nevím proč se Amerika v poslední době snaží smísit nemožné. Najednou jsou kina plné scifi westernů a válečných fantasy akčňáků. Jsem znechucena tou červenou obludou, která narušila poměrně povedenou retro atmosféru (chvála za make up Hayley Atwell). Z drobného a odhodlaného klučiny se stává super namakaný idol valící jednu drsnou hlášku za druhou. Byl ale vážně nutný ten nepřemožitelný a hlavně kýčovitý štít? 2,5*(17.8.2011)

 • - Kulisy na natáčanie poskytlo okolie walleskej dedinky Caerwent. Točilo sa aj v Manchestri a liverpoolské lodenice nahradili manhattanský Lower East Side. (Greenpeacak)

 • - Když se ve filmu poprvé objevuje Arnim Zola (Toby Jones), vidíme pouze jeho obličej. Je to odkaz na ztvárnění v komiksech, kde se tvář holograficky promítá na hruď speciálního těla, které si sám vytvořil. Toto tělo nemá hlavu, ale zařízení pro ovládání jeho výtvorů. (erazmus)

 • - Auto Johanna Schmidta bylo vystaveno na základě podvozku z nákladního auta. Délka činila něco málo přes 7,5 m a šířka 2,5 m. Design byl inspirován Mercedesem 540k a G4. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace