Co si budem povidat, rozhodne se nejedna o nejakou vyjimecnou komiksovku at uz po strance akce, triku nebo cehokoliv jinyho. Jenze na druhou stranu, Johnston a nejspis i vsichni ostatni se u nataceni urcite dobre bavili a to se preneslo do filmu. Takze i kdyz Kapitan prijde na scenu vic nez po polovine filmu, tak nejak to vubec nevadi, protoze neustale se neco deje, film svizne odsejpa, je zabavnej a herci jsou sympataci. Co se tyce akce, to pusobi trochu dojmem, kdyz koukate na sestrih nejlepsich momentu ze zapasu, takze to neni ve stylu, ze by se akce pomalu rozjizdela a postupne gradovala a misto toho, kdyz uz obcas ta akce zacne, je to proste jizda hned od zacatku. Weavingovo zaporak se sice buhvijak nepredvede, jenze diky Weavingovo charisma to vubec nevadi. No a film ma jeste jedno eso v rukavu, perfektni dobovou atmosferu vcetne skvelejch kulis a kostymu. Takze ackoliv to neni na 5*, za me spokojenost.(6.9.2011)

• Flipnic

Achjo, tak tohle bylo fakt strašné zklamání!! To jsem se zrovna na tenhle film tolik těšil a tolik do něj vkládal nadějí ... Film nenabízí nic, jen trapný humor, otřesné, jednoduché akční scény (a je jich strašně málo) (kde jsou proboha nějaké mega-adrenalinové akční řežby??!!), hloupé postavy, naivní nebo žádné vztahy postav, rozkládajícího se stářím Tommy Lee Jonese, trapnou a srandovní červenou masku hlavního záporáka (proč si raději nenechal xicht "Agenta Smithse"?? ...), špatného herce v hlavní roli, špatného vynálezce Starka a hlavně PŘÍŠERNÝ vizual, který mi připomínal kulisácké ateliéry klasických hongkongských SBček ... Retro?? Ani náhodou ... Nuda a trapárna, škoda ...(18.8.2011)

• hellstruck

Páni. Z nápadu přesunout superhrdinu do období světové války bohužel vychází ještě větší kýč, než jakým je bezpochyby Superman a jiní maskovaní hrdinové. Kdyby se celý příběh obešel bez toho a děj se vydal po celou dobu ve stejných šlápějích jako prvních dvacet minut,rozhodně by se jednalo o mnohem lepší a kvalitnější kousek. Takhle ale tvůrci velký potenciál zabili. Občas se zde vyskytují vtipné momenty (hlavně slečna Carterová je skvělá), ale ty o něco častější scény, které jsou vyloženě ztělesněním trapnosti, je hravě zakopou do země. Bohužel. K nesmrtelnému hlavnímu hrdinovi, který mi celou dobu lezl na nervy nebo k Weavingovi, který v půlce filmu odhodil svoji tvář, naprosto nemám co říct ,protože by se to asi neobešlo bez vulgarit .Čekala jsem kravinu, ale kravinu, která je na dobré tři hvězdičky. Tohle za ně bohužel nestojí.. abych to tedy shrnula, pěkné záběry, sympatická postava Carterové, která mi jako jediná připadala uvěřitelná, příjemný humor, ale naprostá příšerná nelogická a debilní (!) vyústění, která veškerý potenciál zabila. Navíc;příšerná hudba. Ale co se koneckonců dalo od Marvela čekat..(5.1.2012)

Ta retro stylizace byla naprosto boží. Všude se tam hemží pseudoretro zařízení a artefaktůchtiví náckové, až jsem si z toho vzpoměl na staré dobré časy strávené u paření Return to Castle Wolfenstein. Fakt mi to hrozně sedlo a bojím se, že v současnosti nebude Kapitán Amerika zdaleka tak cool. Navíc měl fakt dobrou ženskou. Nejlepší ze všech Marvelovek. Chris Evans je v tý roli výbornej a neuvěřitelně se na to hodí. Moc se mi líbil i samotnej zrod Kapitána Ameriky, kostým a tak. Na první pohled spíše komickej hrdina, ale celé to tak nějak dávalo smysl a já jsem to žral a fandil jsem mu. I ten jeho bojovej styl je bezva. A ten konec byl nefalšovaně romantickej. 9/10(28.10.2011)

Tak tohle nepochopím. Jak může Joe Johnston, který stojí za krásně temným a krvavým snímkem The Wolfman natočit něco takového… Takhle, mám rád americký patriotismus ve stylu Baye a mám rád komiksové filmy, ale tady to nefungovalo. Tu nadsázku, o které tu všichni píšou, jsem nezaznamenal ani z dálky, IMHO se tento komiks bere opravdu vážně a to je špatně. Chris Evans je dobrý herec, ale tady nemá co hrát, navíc mu více sluší role hláškujících týpků. Captain America je bezkonkurenčně ten nejblbější super hrdina, hlavně proto, že mi až moc připomněl Spider-Mana (tak schválně, z loosera hrdinou, umírající přítel/mentor). Další herci mě taky zklamali, Hugo se snaží, ale Red Skull je nudný protivník, Hayley Atwell je sice pěkná a možná má i talent, nicméně tuhle roli jsem jí ani na vteřinu nevěřil (nemám rád rádoby drsné ženské, které jsou drsné první minutu a pak nic). Prostě a jednoduše, nebýt tam ten vynikající závěr, díky kterému přidávám jednu hvězdičku a hlavně po titulcích pár scén z filmu The Avengers (který se pro mě stává jedním z nejočekávanějších snímků roku 2012) tak bych hodnotil ještě méně. Sice mám před sebou ještě film The Incredible Hulk, ale tohle je pro mě zatím nejslabší super hrdina. 50 %, ale jen tak tak.(28.10.2011)

• - Během filmu bylo použito hned několik štítů. Gumový štít byl použit při bojových scénách. Jiný štít měl magnety, aby na zádech hlavní postavy dobře držel. Při scénách, kdy Capitán America (Chris Evans) štít vyhazuje a opět chytá, byl udělán skrze CGI. (Larrysbride)

• - Ve scéně ze závěru filmu, kdy Red Skull (Hugo Weaving) veme do rukou kostku energie, zjeví se energie souhvězdí Ygdrasil, stejně jako ve snímku Thor (2011). (Rimer545)

• - Pracovní název filmu byl Frostbite. (hynn3k)