Nie som zvyknuty davat komiksovkam 60%, pretoze je to na moj vkus a na to, ze komiksy ma vzdy bavili prilis nizke hodnotenie, ale vcera som neodchadzal z kina az tak nadseny, ako pri inych komiksoch. Teraz neviem, ci to bolo tym, ze sa cely film odohraval pocas 2. sv. vojny a ja som si predstavoval nieco uplne ine, alebo tam boli nudne chvilky, ktore mi trosku vadili, ale v kazdom pripade dam tomuto filmu neskor este jednu sancu. ________ Chris Evans - (Captain America / Steve Rogers) +++ Hayley Atwell - (Peggy Carter) +++ Sebastian Stan - (James Buchanan 'Bucky' Barnes) +++ Tommy Lee Jones - (Plukovník Chester Phillips) +++ Hugo Weaving - (Johann Schmidt / Red Skull) +++ Dominic Cooper - (Howard Stark) +++ Richard Armitage - (Heinz Kruger) +++ Stanley Tucci - (Dr. Abraham Erskine) +++ Samuel L. Jackson - (Nick Fury) +++ Produkcia: Joe Johnston, Stan Lee +++ (Videl v 3D kine 23.08.2011) +++(24.8.2011)

Konečně vím, kdo a hlavně jak vyhrál tu IIWW! Nejlepší válečná historická adaptace všech dob! No, ještěže tenkrát neexistoval interfernet, to by si kluci místo hraní na Keptejnemeryku hráli radši na World Of Tanks a tenhle idol všech svlečen by musel do svého píár napumpovat více chechtáků ... Btw. Tu rychloposilovnu bych bral taky a klidně bych se obešel bez bonusových nohou o kmitočtu 7200 RPM.(3.1.2015)

Tak jako tušila jsem, že po většinu času budu zírat na americkou standartu v mnoha různých variacích. V každém filmovém záběru čišel jejich patriotismus. Na druhou stranu se jim ani nedivím. Je to země obrovská, bohatá, pasovaná na celosvětového policajta, takže je jejich hrdost na své barvy pochopitelná. Tohle všechno jsem se snažila přijmout jako fakt už jen z toho důvodu, že je to sci-fi plná nadsázky. Stejně by mě zajímalo, až to bude aktuální, zda by svět zachraňoval Evropan, Asiat, Eskymák nebo mají na tento úkol patent pouze Američané? Nicméně jsem po celý čas projekce na sobě samé nezaznamenala žádné emoce. Ani údiv, humor, napětí ... prostě nic.(4.1.2015)

Myslím, že po téhle slátanině se na chvíli ukryji v asijské kinematografii. Nevím proč se Amerika v poslední době snaží smísit nemožné. Najednou jsou kina plné scifi westernů a válečných fantasy akčňáků. Jsem znechucena tou červenou obludou, která narušila poměrně povedenou retro atmosféru (chvála za make up Hayley Atwell). Z drobného a odhodlaného klučiny se stává super namakaný idol valící jednu drsnou hlášku za druhou. Byl ale vážně nutný ten nepřemožitelný a hlavně kýčovitý štít? 2,5*(17.8.2011)

Je to přesně ta tupé, jak se podle trailerů zdálo, ALE film to o sobě dobře ví a je schopný se s dobrým načasováním ironizovat a nebrat smrtelně vážně (hlavně propagandistická pasáž, v níž Kapitán prodává dluhopisy je jedna velká mňamka). Problém je, že vedle sebeironie už toho Johnstonův film zas až tak moc nenabízí. Skutečně to je vydatný návrat do 90. let, kdy byl komiksový hrdina 100% formou a žádným obsahem. A bohužel tu chybí kus toho režijního srdíčka, kterým Brannagh zachránil kolegu Thora. Johnston umí solidní trikovou podívanou, umně navozuje i retro atmosféru (tanul mi na mysl polo zapomenutý Svět zítřka), herci jsou trefní a takový Tommy Lee Jones skvěle hláškuje. Není se co divit, že čas utíká, úsměv jen málokdy přeroste v úsměšek a Kapitán svou misi doklepat to do časové osy ostatních Avengerů plní s fortelem. Dojmy mám zaseklé někde v neutrálním pásmu - žádné zklamání, žádná pecka, prostě solidně ošetřený produkt, který jen utvrzuje můj dojem, že The Avengers nemohou dopadnout dobře, určitě ne s tak šíleným rozptylem stylu a nálady. P.S. Za dabing stahovat z kůže. Mám podezření, že to celé namluvili tři zhulení puberťáci.(22.7.2011)

• - V podobe lietajúceho auta budúcnosti filmári použili Cadillac Series 62 Touring Sedan z roku 1941. (Raccoon.city)

• - Komiks "Captain America", který ve filmu uvidíme, je možno spatřit i ve filmu Iron Man 2 (2010), když Tony (Robert Downey Jr.) probírá věci po svém otci. (Lorge)

• - V marvelovském kraťasu Marvel One-Shot: Agent Carter (2013), který se objevil na Blu-Ray filmu Iron Man 3 (2013), zjistíme, že postava Peggy Carter (Hayley Atwell) po Kapitánově zmizení pracovala pro SHIELD a že to byla právě ona, kdo učinil přítrž řádění proslulého vraha Zodiaca. Rovněž se dovíme, že Iron Manův (Robert Downey Jr.) otec Howard Stark (Dominic Cooper) vynalezl bikiny. (M.u.t.t.t.y)