• J*A*S*M

Tahle přiblbá kravina má lepší hodnocení než peckový Green Hornet, nevkus vládne světu :D ... Kapitán Amerika na mne působil mdle už z trailerů, takže jsem se do kina nehrnul - zaplať pánbůh za to. Už dlouho jsem u drahého hollywoodského blockbusteru takhle netrpěl. Děj mě nebavil, vizuál mi přišel vyloženě ošklivý, já na tom opravdu nemám co pochválit. Po traileru na Avengers (který působí úplně stejně tuctově jako Kapitán a ostatní originy) navíc získávám téměř-jistotu, že z tohoto Marveláckého universa nikdy opravdové pecka nepřijde.(24.10.2011)

• Enšpígl

Na filmu mě dlouho odpuzoval název, člověk co si nechá říkat Kapitán Amerika asi nebude mít v pořádku svoje podpaždí. Živě si představuju jak jdu na rande s holkou "ahoj, já jsem Petra." "ahoj, já jsem kapitán Česko", hmm, to bych během několika sekund získal u holky rekordní počet mínusových bodů. No a samotný film se nese v duchu názvu. To, že je to biják o superhrdinovi prosím, ale to, že film postrádá akci a nervy si v mý hlavě znuděně válej koule, to už neprosím. Čekal jsem, že Hayley vytáhne alespoň kozy, abych mohl naplno ocenit technický kvality kinematografie, ale bohužel, bílá bluzička se jaksi neměla k pádu s Hayleyvýho sexy tělíčka. Zato ten nácek si až příliš ochutně serval svůj ksicht aby ukázal ten druhej co měl pod ním, jakože děsivej, jenže ten jeho jakože děsivej ksicht vypadal jak ksicht čecha po 14 dnech opalování na Makarský rivéře. No tak hlavně že jsem to přežil, protože chvílema sem měl pocit, že ve filmu zabili víc lidí než je na týhle planetě.(16.1.2013)

Je to veľmi dôležité pre univerzum, ale nie je to moc dobrý film. Chris Evans je vcelku sympaťák, ale naplno sa do postavy vžil až vo fantastickej dvojke, hlavný záporák je tradične marvelovky o ničom, vizuálna stránka občas mierne hapruje, romantická línia ma príliš nenadchla (na rozdiel od dvojky, kde stačila jedna návšteva Peggy v nemocnici a boli slzy v očiach), takisto vzťah kapitán/Bucky dosť slabý (na rozdiel od dvojky, kde z neho bolo konečne vyťažené to, čo z neho malo byť vyťažené už v jednotke). Skrátka, vychádza mi z toho, že dvojka je bez debaty o značný kus lepšia. Ale páčilo sa mi viacero vecí, vrátane šikovného napojenia na "súčasnú" marvelácku dejovú líniu (zamrazenie, Nick Fury...).(20.12.2016)

Chtěl jsem tomu po těch líbivých trailerech a vesměs kladných ohlasech věřit. Ale opět jsme se s Joe Johnstonem minuli. Nevadí mi poetika Kapitána Ameriky jako takového, chápu, v jaké době a proč komiks vzniknul a jeho rozpohybování podle pravidel Hollywoodu je tomu všemu adekvátní. Jenže celé je to tak perfektně naaranžované, má to spoustu vizuálních kudrlinek, přetéká to nadhledem, který dodávají přesně obsazení herci, až mě to v poslední třetině přestalo bavit právě tím, jak to dokonale podlé té klasické šablony opisuje. Takový fail, jako Green lantern to není, ale naivní komiksy letos Thor zválcoval naprosto nekompromisně (a vystačil si přitom s poloviční bombastičností!).(26.11.2011)

Steve Rogers je obyčejný klučina z Brooklynu, ze kterého armáda udělá supersilný válečný stroj. Jeho vytříbené morální hodnoty ale tahle přeměna nezasáhne, a tak se druhou světovou válkou prodírá po svém. I Kapitán Amerika dostal nadmíru vydařený origin, který je plný nářezové akce, upřímné romantiky a na jedničku zvládnuté retro atmosféry. Mohl to být velký průšvih. Místo toho ale před sebou máme vyváženou popcornovku, která baví minimálně stejně dobře jako Iron Man a Thor. Možná i o ždibíček lépe, to už ale záleží na vašich osobních preferencích. (8/10)(23.7.2011)

• - Stanley Tucci roli ve filmu přijal kvůli německému přízvuku, kterým chtěl vždy ve filmu mluvit. (HellFire)

• - Poté, co se Kapitán Amerika (Chris Evans), Bucky (Sebastian Stan) a další voják dostanou na střechu vlaku, musí přejít na přední vagón, aby mohli slézt po postranním žebříku. Ovšem způsob, jakým se k němu dostanou, je neproveditelný. Jen mírně ohnuté v zádech by je smetl odpor větru, přičemž ještě předchozí scéna dokazuje, že vlak jede maximální rychlostí. (MIG29)

• - Štáb sa pri testovacom natáčaní 3D kamerami sťažoval, že obrovské kamery a ťažké zariadenia ich spomaľujú a sťažujú prácu. Preto sa rozhodlo pre postprodukčnú úpravu do 3D. (Greenpeacak)