Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  **

  Achjo, tak tohle bylo fakt strašné zklamání!! To jsem se zrovna na tenhle film tolik těšil a tolik do něj vkládal nadějí ... Film nenabízí nic, jen trapný humor, otřesné, jednoduché akční scény (a je jich strašně málo) (kde jsou proboha nějaké mega-adrenalinové akční řežby??!!), hloupé postavy, naivní nebo žádné vztahy postav, rozkládajícího se stářím Tommy Lee Jonese, trapnou a srandovní červenou masku hlavního záporáka (proč si raději nenechal xicht "Agenta Smithse"?? ...), špatného herce v hlavní roli, špatného vynálezce Starka a hlavně PŘÍŠERNÝ vizual, který mi připomínal kulisácké ateliéry klasických hongkongských SBček ... Retro?? Ani náhodou ... Nuda a trapárna, škoda ...(18.8.2011)

 • Nathalie
  ****

  Good guys finish last? Not always. This one comes first. Drazdive vnadidlo na Avengers? Nejen to. Kapitan Amerika, alias Indiana Jones zahaleny do pruhu a hvezd, je v propagandistickych i valecnych sluzbach strycka Sama rozmarnou i reflexivni postavou. Tu stouchnuti do Indyho, tu odkaz na dalsi marvelovske postavy, tu historicke reminiscence a spionska klise, jinde zase sebeironie, kterou film pouziva jako ochranny stit. Budoucnost pry nepatri narodum, ale tenhle obycejny hrdina je ukazkovym artiklem americkeho imperia a vlasteneckych casu, kdy se pro blaho naroda vydaly miliony vojinu z Brooklynu na smrt. A dnes? Era americke supervelmoci pomalu konci, ale prave proto je filmovy Kapitan Amerika prilehavym nahrobnim kamenem. Na hrbitove, kde je presne v marvelacke tradici neobycejna sranda. 75%(22.7.2011)

 • Kaka
  ***

  Téměř nemožné objektivně hodnotit. Plné výtečných hlášek, drobností, kamerových náletů, několik dialogových scén a krásné jiskření hlavních protagonistů. Je to sice mírně naivní, což se postupem času poměrně mrštně přelévá v sebeparodii, ale stejně jsem se neubránil pocitu jisté stylizační roztříštěnosti a nekonzistentnosti. Občas film neví čím chce být, tak je tu pro jistotu všechno. Tak trochu Svět Zítřka a Indy dohromady. Akce mne nebavila a triky taky průměrné až na výjimky. Čekal bych v tomto směru mnohem víc. Audiovizuálně byl mnohem více nakopávající trailer, což je s odstupem času docela úsměvné. Abych pořád jen nehanil. Hayley Atwell je prvotřídní bábovka, která si touhle rolí udělá kariéru a závěrečné scény s bombardérem jsou vizuálně úchvatné - takovou kolorizaci barev jsem dlouho neviděl.(14.8.2011)

 • Djkoma
  *****

  Čistá komiksová zábava. Joe Johnston udělal to, co umí nejlépe, obětoval logiku i fyziku bezchybné stylizaci a využil dobové a typicky americké symboly ve prospěch filmu. Kapitán Amerika se tak stává nejen zábavnou podívanou o looserovi, co se stal hrdinou, ale také hromadu odkazů, vsuvek (Praha) a návazností na zbytek (filmově) komiksové universa. Já osobně se nejvíc bál akce a humoru, protože vidět panáka se štítem ve vlasteneckých barvách běhat po bitevním poli prostě není to pravé. Výsledek však předčil očekávání, protože film si na nic nehraje, využívá svých "pravidel" a netváří se zbytečně vážně. A hlavně dokáže suverénně rozesmát a vy musíte jen hrát jeho hru. Pak všechny ty nelogičnosti, různé odkazy na staré filmy a postupy v nich (technické i příběhové->válečné/špionské filmy->před pevností -střih-v pevnosti) prostě přijmete a budete se bavit v jedné velké komiksové klasice, která si vzpomíná, do jaké doby vlastně patří... a já s chutí vzpomínám také. Nábor se povedl. PS: nechoďte na dabing, ani na 3D, možná ani na titulky, protože ten překlad je naprosto tragický. PPS: sakra lidi, dokoukejte titulky aspoň u komiksáků...(8.8.2011)

 • Skejpr
  ****

  Zcela přiznané futu-retro v první polovině a za vlasy přitažená naivní šílenost v té druhé, která potěší bondovským feelingem, skvělou reflexí popkultury tehdejší doby (Kapitán Amerika se stává maskotem Ameriky, prodává dluhopisy a stane se hrdinou filmů a komiksů) a solidním vizuálem. Dojem trochu kazí triky a s blížícím se finále stále gradující ztráta elegance, film končí jako Liga Výjimečných. I tu jsem se ale časem naučil mít rád, takže je možné, že na podruhé přistoupím ještě více na hru, kterou se mnou tvůrci hrají. Evans je skvělý. Tommy Lee Jones hlasí. Weaving vydělává. Johnston mě svým filmem opět dokázal pobavit i zaujmout. Český dabing je nejenom největší průser za posledních několik let, ale především totální výsměch. "Ofladneme selý schvet"? Jako sorry... ?(22.7.2011)

 • - Ve scénách, kdy je Chris Evans ještě vychrtlý, nebyl použit body double. Evansovo tělo bylo totiž digitálně smrštěno - byly odstraněny části jeho těla, dokud tvůrci nepřišli s finální podobou "Hubeného Steva". (Janzic999)

 • - Když Red Skull (Hugo Weaving) v kostele otevírá schránku s kostkou, říká: "A fuhrer hledá nějaké cetky v poušti." Tím odkazuje na filmy Indiana Jones, kde nacisté na příkaz Hitlera hledali Archu a Svatý Grál. (loopaa)

 • - Červené šaty, které na sobě má Peggy (Hayley Atwell), když přichází za Stevem (Chris Evans) do baru, jsou dílem Anny B. Sheppard. Jde o upravený model šatů, které ve filmu Hanebný pancharti  (2009) nosila Shosanna (Mélanie Laurent). (Larrysbride)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace