• Morien

Těžko uvěřit, že tenhle film je z roku 2011, tak starý a hloupý mi připadá. Zvlášť zdrcující mi přijde absence smyslu pro humor, ale zase nutno poznamenat, že nad scvrknutým digitálním Chrisem Evansem jsem se docela pobavila a dojala a rozhodně bych ho upřednostnila před jeho steroidovou verzí. Tristní je potom neschopnost vyprávět svůj příběh a spoléhání se na náhodné koláže v naději, že to nakonec divákovi postačí. Nikdy nepochopím, proč tak strašně drahé filmy vycházejí z odfláknutých scénářů. Scénář je naprostý základ. V jiném odvětví průmyslu by si tohle nikdo nedovolil, snad jen v politice.(25.11.2014)

Joe Johnston, otec dieselpunkové pocty propagandistickým válečným comicsům jménem Rocketeer, se po letech vrací do téže řeky a křísí pro filmové plátno "prvního avenžéra". Nutno říct, že to sice dělá dost jednoduše a popcornově, ale dost zábavně a s tím správným švunkem starých časů;) Bohužel to ale i tak nějak zvláštně funguje a nefunguje zároveň - Evansův (realisticky nedokonalý) přerod a pochopení jeho osobních kvalit jsou v pořádku, ale proč mi přišli trapní Stanley Tucci s Tommy Lee Jonesem, i když mají právě na tom přerodu a vysvětlování svůj zásadní podíl, to "bůchsuť". Naopak skvěle funguje chemie i humor se slečnami, který je ovšem v dabingu nevyhnutelně zabit pro nepřeložitelnost. K českému znění bych vlastně měl ještě jednu připomínku - proč sakra mají Weaving a spol. ten prapodivný přízvuk? Je to potom nechtěně směšné tam, kde by být nemělo, respektive kde si to není možné dovolit, protože patetické padoušství a přestřelky plazmovými turbokanóny samy o sobě napínají divákovu toleranci až až. Čímž nechci říct, že by nebyly zvládnuté, naopak - je radost se na to dívat, i když je to prostě jen a pouze taková zábavka na jedno podívání. Které má ovšem dvě hodiny;) Ale jelikož se mi to tak dlouhé ani na chvilku nezdálo, můžu dát takových příjemných nenáročných sedmdesát procent a v poklidu očekávat, jestli bude takhle prostá i ústřední Avengerská filmová událost. Což doufám že nebude...(9.4.2012)

|| Scenár: Christopher Markus, Stephen McFeely / Captain America by Joe Simon Jack Kirby | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Kevin Feige | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 140 miliónov $ | Tržby: 265,213,264 $ || Kapitáň Amerika trpí tou istou chorobou, ako Železný muž 2. Marvelu to však odpustím vďaka tochtoročnému dielu, Thoru, a s veľkou chuťou, teraz už bez veľkých očakávaní sa budem tešiť na Avengers. Toľko superhrdinou na jednom mieste snáď už nesklame. Ps: Ono totiž Captain Americu použili viac ako odrazový mostík k Avengers, než filmy ostatných avengerov , a to je možno ale ešte tá svetlejšia známka príbehu... Filmy s nacistickými postavami proste nemám rád.(25.7.2011)

• hellstruck

Páni. Z nápadu přesunout superhrdinu do období světové války bohužel vychází ještě větší kýč, než jakým je bezpochyby Superman a jiní maskovaní hrdinové. Kdyby se celý příběh obešel bez toho a děj se vydal po celou dobu ve stejných šlápějích jako prvních dvacet minut,rozhodně by se jednalo o mnohem lepší a kvalitnější kousek. Takhle ale tvůrci velký potenciál zabili. Občas se zde vyskytují vtipné momenty (hlavně slečna Carterová je skvělá), ale ty o něco častější scény, které jsou vyloženě ztělesněním trapnosti, je hravě zakopou do země. Bohužel. K nesmrtelnému hlavnímu hrdinovi, který mi celou dobu lezl na nervy nebo k Weavingovi, který v půlce filmu odhodil svoji tvář, naprosto nemám co říct ,protože by se to asi neobešlo bez vulgarit .Čekala jsem kravinu, ale kravinu, která je na dobré tři hvězdičky. Tohle za ně bohužel nestojí.. abych to tedy shrnula, pěkné záběry, sympatická postava Carterové, která mi jako jediná připadala uvěřitelná, příjemný humor, ale naprostá příšerná nelogická a debilní (!) vyústění, která veškerý potenciál zabila. Navíc;příšerná hudba. Ale co se koneckonců dalo od Marvela čekat..(5.1.2012)

Tak sláva, Kapitán Amerika konečně úspěšně předveden. Po akční a trikově oslnivé stránce žádné větší terno, boj se omezuje na prosté ohánění se štítem, humoru jakž takž (Lee Jones...), obávaného američanského patosu (kterého já jsem mimochodem fanouškem) snesitelně, dobře to plyne, Evans sedí do role, a -což se mi především líbilo- máme tu parádně odvedený retrosvět, posazený do druhé světové, oplývajiící roztomilou válečnou propagandou i magií oblouzněným nacistickým záporákem. Plus dávám speciální bodík za nadhled. Není to přímo pecka, je to však příjemný komiksák. (SPOILER) Tak teď mě na jednu stranu mrzí, že přijdu o Kapitánova anti-sovětská snažení, ale zase se těším na jeho AVENGERS vytuněný kostýmek...(10.8.2011)

• - Spoiler: Před svou smrtí se Bucky chopí štítu kapitána Ameriky a použije ho na svou obranu. V komiksu se Bucky stal kapitánem Amerikou, když byl Steve zabit. (HellFire)

• - Červené šaty, které na sobě má Peggy (Hayley Atwell), když přichází za Stevem (Chris Evans) do baru, jsou dílem Anny B. Sheppard. Jde o upravený model šatů, které ve filmu Hanebný pancharti  (2009) nosila Shosanna (Mélanie Laurent). (Larrysbride)

• - Kapitán Amerika má reálný vzor v americkém vojákovi Audiem Murphym, který se stal nejvíce vyznamenávaným vojákem USA a po válce také hercem. (oli009)