Nemôžem si pomôcť, ale ten dej bol neskutočne stupídny... Americký vojak, lietajúci ako opica a skrývajúci sa za super štít, na ktorom neostane ani škrabanec, nech ho trafí čokoľvek, to bolo ešte v pohode. Ale keď začali po sebe strieľať tie úboho spracované laserové lúče a Schmidt si stiahol tvár ako Reptile z Mortal Kombat, tak to už bolo moc... a to som si myslel, že škaredšie grafické spracovanie hlavy ako tej Ghost Rider-ovej už nebude, hold mýlil som sa, viď. červený trollface... a k americkej vlajke v každom druhom zábere, lacným dialógom a celkovému vymývaniu mozgov americkým patriotizmom sa radšej nevyjadrujem...(18.10.2011)

• Enšpígl

Na filmu mě dlouho odpuzoval název, člověk co si nechá říkat Kapitán Amerika asi nebude mít v pořádku svoje podpaždí. Živě si představuju jak jdu na rande s holkou "ahoj, já jsem Petra." "ahoj, já jsem kapitán Česko", hmm, to bych během několika sekund získal u holky rekordní počet mínusových bodů. No a samotný film se nese v duchu názvu. To, že je to biják o superhrdinovi prosím, ale to, že film postrádá akci a nervy si v mý hlavě znuděně válej koule, to už neprosím. Čekal jsem, že Hayley vytáhne alespoň kozy, abych mohl naplno ocenit technický kvality kinematografie, ale bohužel, bílá bluzička se jaksi neměla k pádu s Hayleyvýho sexy tělíčka. Zato ten nácek si až příliš ochutně serval svůj ksicht aby ukázal ten druhej co měl pod ním, jakože děsivej, jenže ten jeho jakože děsivej ksicht vypadal jak ksicht čecha po 14 dnech opalování na Makarský rivéře. No tak hlavně že jsem to přežil, protože chvílema sem měl pocit, že ve filmu zabili víc lidí než je na týhle planetě.(16.1.2013)

Tohle byl můj srdeční projekt od samého počátku, takže u sebe tak jednu hvězdičku uberte, ale já nemůžu jinak. Kep je přesně takový jaký jsem chtěl aby byl. Možná jen je moc krátký, na druhou stranu však na žádném místě neztrácí tempo. Úvod s mrňavým a vyžlatým Stevem nemá chybu. Sledovat jeho marné pokusy přidat se armádě a výcvik je i zábavnější než likvidace Schmidtových základen (fantastický Hugo Weaving) a to právě díky vyváženému dávkování humoru i toho nejčistčího správňáctví. Chris Evans při hraní Rogerse odvedl vynikající práci. To díky němu Kapitán Amerika setřásá image opičkujícího šášuly (doslova) a mění se v uvěřitelného hrdinu. Stejně důležitá je však Peggy Hayley Atwell. Díky ní je romantická linie nejsilnějším prvkem filmu. Ne akce, ne vynálezy, ne démonický psychopat s rudým ksichtem, ale to smutný závěrečný dialog vás dostane. I had a date. Náběh na AVENGERS je ve filmu hodně znát a v zásadě se dotkne všech ostatních zatím představených světů. Hodně zásadní je mikrovesmír Thora a Iron Mana, Hulk je vlastně něco jako vedlejší efekt vývoje séra. Výborné našlápnutí po titulcích završuje i scéna-trailer.(19.8.2011)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $176,654,505Tržby Celosvetovo $370,569,776Tržby za predaj Blu-ray v USA $103,167,217Tržby za predaj DVD v USA $50,296,024║ Prvá tretina filmu veľmi slušne spracovaná, príbeh a akcia si ide ruka v ruke ale potom odrazu akoby režisér Johnston stratil chuť a dejovo to rapídne odbíja a zráža miestami na béčkovú jednoduchosť, postavy začnú byť nezaujímavé, vzťahy suché, pri snahe ždímať emócie evokuje skôr úšklebok, proste prišlo len na klasicky rutinérsky jemu blízky dojazd, len priemer, škoda. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2011)(21.9.2011)

• hellstruck

Páni. Z nápadu přesunout superhrdinu do období světové války bohužel vychází ještě větší kýč, než jakým je bezpochyby Superman a jiní maskovaní hrdinové. Kdyby se celý příběh obešel bez toho a děj se vydal po celou dobu ve stejných šlápějích jako prvních dvacet minut,rozhodně by se jednalo o mnohem lepší a kvalitnější kousek. Takhle ale tvůrci velký potenciál zabili. Občas se zde vyskytují vtipné momenty (hlavně slečna Carterová je skvělá), ale ty o něco častější scény, které jsou vyloženě ztělesněním trapnosti, je hravě zakopou do země. Bohužel. K nesmrtelnému hlavnímu hrdinovi, který mi celou dobu lezl na nervy nebo k Weavingovi, který v půlce filmu odhodil svoji tvář, naprosto nemám co říct ,protože by se to asi neobešlo bez vulgarit .Čekala jsem kravinu, ale kravinu, která je na dobré tři hvězdičky. Tohle za ně bohužel nestojí.. abych to tedy shrnula, pěkné záběry, sympatická postava Carterové, která mi jako jediná připadala uvěřitelná, příjemný humor, ale naprostá příšerná nelogická a debilní (!) vyústění, která veškerý potenciál zabila. Navíc;příšerná hudba. Ale co se koneckonců dalo od Marvela čekat..(5.1.2012)

• - Ve scénách, kdy je Chris Evans ještě vychrtlý, nebyl použit body double. Evansovo tělo bylo totiž digitálně smrštěno - byly odstraněny části jeho těla, dokud tvůrci nepřišli s finální podobou "Hubeného Steva". (Janzic999)

• - Poté, co se Kapitán Amerika (Chris Evans), Bucky (Sebastian Stan) a další voják dostanou na střechu vlaku, musí přejít na přední vagón, aby mohli slézt po postranním žebříku. Ovšem způsob, jakým se k němu dostanou, je neproveditelný. Jen mírně ohnuté v zádech by je smetl odpor větru, přičemž ještě předchozí scéna dokazuje, že vlak jede maximální rychlostí. (MIG29)

• - Štít Steva Rogersa (Chris Evans) bol vytvorený v štyroch typoch: z kovu, laminátu, gumy a pomocou digitálnej techniky. Jeden z dôvodov, prečo bol štít vyrobený z gumy (presne zo syntetického kaučuku) bolo, aby nedošlo k zraneniam. (Greenpeacak)