Reklama

Reklama

Captain America: První Avenger

  • USA Captain America: The First Avenger (více)
Trailer 1

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

(více)

Videa (29)

Trailer 1

Recenze (1 706)

choze 

všechny recenze uživatele

Pro někoho roztomilé retro, pro mě další marvelácká nuda pro děcka - když retro, tak sexy retro jako noví X-men, říkám já. Hrdina maximálně naivní správňák, padouch (jeden z marveláckých nejzásadnějších) jednorozměrný, jakžtakž tažený aspoň Weavingovým charizmatem, akce řekněme řemeslná, ale určitě ne úchvatná (a superhrdinský komiks MUSÍ mít úchvatnou akci) a celé je to tak zoufale klasické, že to nespasí ani snaha o sebeshazovačnost, ani množství dílčích nápadů a fórků. Tímto s tebou v kině končím, Marvele. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

(2x) Mnohem lepší, než celý Avengers dohromady. Skvělá WWII atmosféra, výborné obsazení, hlavně Tommy Lee, a i když je to celý průhledný jak ten Amerikův kostým, absolutně s tím nemám problém. 2. světová taky byla jediná doba, kdy člověk mohl na ty superhrdiny reálně věřit. Ať žije zlatý komiksový věk na stříbrném plátně po roce 2000. A ty hlášky: "Nadutost možná není jen americká vlastnost." nebo ta o tom vídeňském Sachru :D A při opakovačkách to už jenom zlátne. Takže podávám ruku Agent Carter. ()

Reklama

Morien odpad!

všechny recenze uživatele

Těžko uvěřit, že tenhle film je z roku 2011, tak starý a hloupý mi připadá. Zvlášť zdrcující mi přijde absence smyslu pro humor, ale zase nutno poznamenat, že nad scvrknutým digitálním Chrisem Evansem jsem se docela pobavila a dojala a rozhodně bych ho upřednostnila před jeho steroidovou verzí. Tristní je potom neschopnost vyprávět svůj příběh a spoléhání se na náhodné koláže v naději, že to nakonec divákovi postačí. Nikdy nepochopím, proč tak strašně drahé filmy vycházejí z odfláknutých scénářů. Scénář je naprostý základ. V jiném odvětví průmyslu by si tohle nikdo nedovolil, snad jen v politice. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Sice jsem původně tušil, že to bude něco děsně proamerického (ne jen čistě hrdinského, ale zkrátka i ryze proamerického), ale tohle předčilo veškeré mé nejčernější představy. Z filmu jsem utrpěl dojem, že se snad chystá nějaká další pořádná válka a tenhle film je jen začátek v masírování myšlení mladých Američanů. Nezachytil jsem bohužel ani jediný náznak, že se snad jedná o jakousi nadsázku. Zbyla z toho jen a pouze náborová agitka s občasnými debilními antifyzickými scénkami, spousta mluvení o prázdnu, spousta hloupého mluvení o prázdnu, přehlídka scénáristické zhulenosti, filmařského šlendriánu a konečně přílišné snahy o "coolovost", která ve finále vyzněla jen jako další nechtěný útok na bránici. Komentář, který skvěle vystihuje mé patálie při snaze tento film vůbec dokoukat -Z0omb3e ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Captain America je popkorn jako blázen, to se mu prostě vyčíst nedá. To, co se mu vyčíst dá, už jsou jednotlivé scény, které naznačují samotnou akci, nebo scény, které by se za samotnou akci mohli považovat. Chvílemi to totiž vypadá jak kdyby tam lítal čínský válečník shaolin, co tvrdě v sedmdesátých létech cvičil kung-fu, aby se v tamních osmdesátkách mohl ukázat s tím, jak dobře ve filmech umí lítat. Nemůžu tak ale říct, že by akce byla úplně špatná, ale byla prostě divná. Digitální a v tomhle ohledu dost zvláštní. Pořád se ale jednalo o komiks a já to tak musím chápat. Musím tedy respektovat i fakt, že předloha vojela druhou světovou válku a přimíchala například lejzrový pistole, což je ještě pořád to nejmenší zlo, co se v tomhle filmu objevilo. Zábava v plném proudu, a pokud to od filmu neočekáváte, tak se do něj ani nepouštějte. ()

Galerie (239)

Zajímavosti (208)

  • Ve filmu můžeme vidět Steva (Chris Evans), jak nosí žlutou stuhu, která byla udělována k Medaili americké obranné služby. Tato medaile byla ale udělována mezi 8. září 1939 a 7. prosincem 1941. Steve vstoupil do armády až poté, co USA zasáhly do druhé světové války, tím pádem nemá na nošení této stuhy nárok. (Kubaaa97)
  • Sanitka, která přiveze raněné po Steveově (Chris Evans) vystoupení, je Dodge WC 54. Vozidla Dodge WC vznikly dle požadavků americké armády, která chtěla mít univerzální druh vozidel z důvodu možnosti širokého využití jejich náhradních dílů. (Kubaaa97)

Související novinky

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (více)

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)

Reklama

Reklama