• Německo

Terminator - Die Erlösung

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie / Itálie, 2009, 110 min (Director's cut: 118 min)

Budoucnost je nejistá…. V té záplavě akce, zajímavostí světa Mad Maxe či strojů Matrixe za pomoci odkazů a citací děl předešlých (starý dobrý T 800 – fakt, nevěřil bych, jaký to pro mne bude zážitek!) člověk omluví scénáristická zaváhání či fakt, že postavy přes všechno dobrodružství zůstávají neosobní. Snad jen S.Worthington… Nekriticky říkám – byl jsem akčně ukojen! A věřte, že děti byly nadšené minimálně stejně! Akční nářez, při kterém šrotovné dostává nový rozměr a který si doma (bohužel) vychutnají jen ti nejmajetnější! A tak mi ostatní - jdeme do kina!! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? "I'll be back"! KLIDNĚ!(26.6.2009)

Paradni rezba. Prakticky neustale se tu nekdo rube, neco vybuchuje nebo nekdo strili, ale ze zacatku to zas tak moc nechytne. Na to tu chybi nejaka vylozene kulervouci scena nebo atmosferictejsi hudba. Ale po chvily McG chytne tempo a do konce filmu uz ho neztrati. Na druhou stranu je ale fakt, ze i kdyz je budoucnost docela drsna, v tech flashbacich z minulejch dilu Terminatoru mi pripadala jeste temnejsi. Sem tam pribeh pekne odkaze na nejakou vec z minulejch dilu, takze se neco objasni, na druhou stranu neco zase obcas uplne nesedi a nektery sceny pusobi vykradenym dojmem. Co se tyce postav, Bale je fakt charismatickej vudce. A mile me prekvapil Worthington, ne ze bych se bez jeho postavy neobesel, ale jako nahrada za Arnolda solidni. K tomu si prictete naprosto bezchybny triky (snad az na toho Arnolda, ten vypada dost umele) no a vyjde paradni drsna akcni sci-fi rezba, ktera ale zase neni tak perfektni, aby se zaradila mezi klasiku jako prvni dva dily. Nicmene McG nezklamal. Slabsich 5*.(18.6.2009)

Neurazilo, nenadchlo. Jako akční film je to celkem bomba. Akční scény jsou opravdu super, ale ještě aby nebyly, když filmek stál 200 melounů. Ale jako pokračování Terminátora, nic moc. Film nemá žádnou hloubku a k tomu ani žádnou atmosféru, ve srovnání třeba s T2, naprosto nulovou. Chtělo by to nějaký nápad. Originalitu. Njn, scénář opravdu není nejlepší. Škoda. Jak tady napsal už jeden uživatel, film opravdu, i podle mne vypadá, jako ukázka jednoho dne ze života Johna Connora. Ale proč ? Kurva my chceme ale pokračování ! Já nevím. Nejlépe kdyby se k Termoušovi vrátil Cameron. Vždyt on je otec téhle ságy. On to stvořil, tak ať si to milej zlatej, hezky ukončí ! ,-) Za celkem hezký zážitek v kině při akčních scénách, dávám o jednu malinkou hvězdičku navíc, ale mám takový dojem, že až film uvidím na dvd v tv, hvězdička vyhasne.( 6.6.2009 ) Update: A taky vyhasla :D ( 18.10. 2011 )(6.6.2009)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Opening [6:01] ,2. All Is Lost [2:45] ,3. Broadcast [3:19] ,4. The Harvester Returns [2:45] ,5. Fireside [1:30] ,6. No Plan [1:43] ,7. Reveal/The Escape [7:44] ,8. Hydrobot Attack [1:49] ,9. Farewell [1:40] ,10. Marcus Enters Skynet [3:22] ,11. A Solution [1:44] ,12. Serena [2:27] ,13. Final Confrontation [4:14] ,14. Salvation [3:05] ,15. Rooster - Alice In Chains [6:16],(13.5.2011)

Veľmi solídne zrežírovaný, ozvučený a otrikovaný popcorn. Presne ako jeho predchodcovia. V okamihu, keď sa oslobodíte od nostalgickej slepoty a prestanete prvých dvoch Terminátorov vidieť ako niečo viac než len prvotriedne natočené akčné sci-fi béčka, vynorí sa pred vami dôstojné pokračovanie série. Scenár má k dokonalosti ďaleko, ale dialógové (t. j. charaktery, vzťahy a motivácie prehlbujúce) scény sú evidentne (a necitlivo) krátené, rovnako ako niektoré drsnejšie akčné pasáže. To je moja jediná zásadná výhrada - rozhodne by som chcel vidieť ten o 40 minút dlhší pôvodný zostrih, v ktorom dúfam zostalo viac času aj na to, čo sa odohráva medzi výbuchmi. Takto má človek dojem, že sa díva na nonstop akčný videoklip, čo ale až tak nevadí, pretože tie akčné scény sú nápadité a zručne natočené, tempo filmu je strhujúce, postavy vďaka dobre obsadeným hercom tiež stihnú zaujať a postapokalyptická špina je dostatočne hmatateľná. Snáď len atmosféra "útlaku" sa dala urobiť hustejšia, ale to tiež pripisujem na vrub nútenému kráteniu. Posledná vec: Arnoldov nástup má až nečakané gule. Škoda, že vystrihli ten záber so svalnatou paprčou dvíhajúcou rotačák, ten vyzeral v traileroch priam ikonicky.(10.6.2009)

• - Děj filmu a budoucnost začíná přesně 21.05.2018. Trochu později se objeví prototyp T-800 (Roland Kickinger). I když nás seriál Terminátor: Příběh Sáry Connorové (od r. 2008) informuje, že Skynet vyvinul předešlou sérii 799 až r. 2026, tak nejde o chybu, ale o alternativní časovou osu. (Kroup4)

• - Blair Williamsová (Moon Bloodgood) střílí z pistole Desert Eagle Mark XIX ráže .50 AE. Stejný typ palné zbraně nosil agent Smith (Hugo Weaving) ve sci-fi filmu Matrix (1999). (dc125)

• - T-800 (Roland Kickinger) odhodí Marcuse Wrighta (Sam Worthington) na kovový sloup, ve kterém zanechá znatelnou promáčklinu. Když však o několik záběru později dostává od T-800 ránu do srdce a padá na zem, sloup je již v pořádku. (Kroup4)