poster

Terminator Salvation

 • USA

  Terminator Salvation

 • Německo

  Terminator - Die Erlösung

 • Slovensko

  Terminator Salvation

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie / Itálie, 2009, 110 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  Budoucnost je nejistá…. V té záplavě akce, zajímavostí světa Mad Maxe či strojů Matrixe za pomoci odkazů a citací děl předešlých (starý dobrý T 800 – fakt, nevěřil bych, jaký to pro mne bude zážitek!) člověk omluví scénáristická zaváhání či fakt, že postavy přes všechno dobrodružství zůstávají neosobní. Snad jen S.Worthington… Nekriticky říkám – byl jsem akčně ukojen! A věřte, že děti byly nadšené minimálně stejně! Akční nářez, při kterém šrotovné dostává nový rozměr a který si doma (bohužel) vychutnají jen ti nejmajetnější! A tak mi ostatní - jdeme do kina!! PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? "I'll be back"! KLIDNĚ!(26.6.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  O kousek lepší než třetí díl, ale ne nějak výrazně. McGho režie je náhodou dost v pohodě, stejně tak triky a herci (Worthington super, Bale se svým strašně nesympatickým Connorem hraje druhý housle), velká škoda scénáře. Spousta věcí se děje tak nějak bez zjevné příčiny a motivace, postavy netuší množství důležitých věcí - a je jim to úplně jedno a tak dále. Samozřejmě je to efektní a pěkně se na to kouká (akce po napadení benzínky Harvesterem je boží), no jakmile se začne kecat, je zle. Fráze typu "Musíme ochránit svou budoucnost! ... Dělám to pro záchranu celého lidstva!" dnes působí jak z nějakého podřadného béčka, zvlášť když jsou pronášeny pouze proto, aby byly proneseny, tedy samoúčelně a bez faktických logických spojitostí s předchozím (následným) dějem. Ale ať nedojde k omylu - nejsem nějak výrazně zklamaný - Salvation je solidní akční film, ale každopádně mohl být i dalece lepším.(4.6.2009)

 • Malarkey
  ***

  Jak tu tvrdí plno lidí, z tohodle filmu není cítit ta správná depresivní terminátorská atmosféra. Nevidím v něm to zdevastované prostředí, toho skutečného terminátora. Je to čistá stoprocentní akce bez čehokoliv originálního. A další problém byl v tom, že Árny nesvolil na natáčení a tak si odchytli Kickingera, který si zahraje jakoby T-800 v Arnoldově tváři a přitom je tam tak deset vteřin. A na to jaký z toho udělali divadlo, to nakonec vzešlo na dost trapnou scénu. A co jinýho Terminátora dělá Terminátorem než hlas, tělo a duše Arnolda Schwarzeneggera. To ale pro tvůrce znamená jeden dost důležitý fakt. A to ten, že snad další díl už nenatočí, protože tenhle, ačkoliv je kvalitní akcí narvaný od začátku do konce, prostě není takový, jak bych si já přál a s tím asi souhlasí víc lidí.(30.12.2009)

 • POMO
  ***

  Film sa rozbehne ako najhustejší postapokalyptický akčný orgazmus od druhého Mad Maxa. Od Camerona si požičiava iba mená postáv, zaujímavo uvádza dobre obsadenú dvojku Worthington/Yelchin, pohlcuje atmosférou a novými “smrťákovými” T600-vkami i transformerovskými obrami, ktorí vydávajú rovnaké zvuky ako Spielbergovi Tripodi. Parádny vizuálny masaker, labužnícky si vykračujúci béčkovo jednoduchou, ale maximálne zábavnou a efektnou cestou príslušného subžánru. LENŽE... v druhej polovici sa snímka rozhodne vyhovieť aj tým, čo si naivne myslia že tvorca Charlieho anjelov ovláda rozumom riadené univerzum Jamesa Camerona, začne sa viacej napájať na jeho motívy, zasahovať do nich a všetko nadšenie postupne vyprcháva. McG tie Cameronove filmy snád ani nevidel. Videl maximálne Scottovho Blade Runnera, v ktorom ho najviac upútali ohne, šlahajúce z komínov. P.S.: Worthington tu má výraznejšiu a dôležitejšiu postavu než je Baleov John Connor. Danny Elfman nevýrazný.(21.5.2009)

 • tron
  **

  „Skynet je len stroj. A každý stroj má vypínač.“ Tak toto ma dojalo. Po spŕške v lepšom prípade rozčarovaných reakcií (zo všetkých strán) som nečakal veľdielo. No minimálne po akčnej stránke som sa tešil na kus poriadneho mäsa, veď McG ju výborne zvládal v oboch CHARLIEHO ANJELOCH a keď som sedel v kine na dvojke, hovoril som si, aké by bolo super, kebyže mu niekto dá aspoň 100 miliónov na smrteľne vážny akčný veľkofilm. Dal. A dopadlo to strašne. V celom filme ma naplno zaujala iba 10-sekundová (!!!) sekvencia, v ktorej Worthington demolačnou guľou zlikviduje lietajúcu terminátorskú hliadku. Inak nič. Nič. Proste nič! Vyložene zlý kasting (tradične mizerný Bale, totálne priemerný Worthington, Yelchin sa do úlohy mladého Kylea Reesa žalostne nehodil, dofrasa aj Michael Ironside a Helena Bonham Carter boli strašní a že v tom hrá Bryce Dallas Howard, som zistil po HODINE, taká nevýrazná bola). T4 je ako jedna z jeho úvodných scén: Bale letí v lietadle, zrazu skočí do rozbúreného (!) nočného (!!) oceánu (!!!), strih, sedí v ponorke. ČOŽE???????? Neviem, možno ak by si tvorcovia nechali šokujúci twist ohľadom Worthingtona na koniec, dal by som pár bodov navyše, ale to už nikdy nezistíme, nakoľko sa ukážkový finálny nečakaný zvrat rozhodli vykecať v polke filmu (!!!). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/temna-buducnost/309-terminator-salvation-40-(16.6.2010)

 • - Tento film byl původně zamýšlen jako pilotní nové trilogie. (Stoka)

 • - Režisér McG jel za Jamesem Cameronem, který v té době pracoval na Novém Zélandu na snímku Avatar (2009), aby prodiskutoval nejrůznější postřehy a detaily z prvních dvou filmů o Terminátorovi. Při této příležitosti mu Cameron doporučil Sama Worthingtona do role Marcuse. (Baltazzar)

 • - Rozpočet filmu bol 200 miliónov dolárov, čo predstavovalo najdrahšiu nezávislú produkciu svojej doby. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace