Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Mejlaprod

Nevím, možná to tu už někdo zmínil. Ale nemáte pocit, jako by Nolan námětově zabrousil k našim "Návštěvníkům" ? V podstatě velmi podobná zápletka. Ten rodný dům Adama Bernaua jako muzeum.. no, je tam tolik podobných prvků až je to zarážející. ()

Bmarjenka

Po snímkach Mud a True Detective Matthew zavŕšil svoju vrcholnú formu. Obsadenie filmu je absolutne briliantné a Nolan sa zas a znova hrá s našimi zmyslami. Filmy z vesmíru sú v tejto dobe síce dosť rozšírené, preto som sa toho obával, ale nezostal som sklamaný. Aj napriek 3 hodinám dejová linia stále funguje a nenudil som sa ani chvíľu. Najsilnejší je ale úvod a koniec, kde som ani nedýchal. Jediná chyba filmu je stred, kde sa sem tam našlo hluché miesto, ktoré však nebolo až také významné aby ovplyvnilo moje hodnotenie. Dávam 5 hviezd za vynikajúcu dejovú linku, kameru, efekty, hudbu a predovšetkym za Matthewa aka Coopra. ()

Exever

Musim povedat ze film ma drzal cely cas v napati a malo to atmosferu, Matthew McConaughey je super herec, mam ho rad a podal to solidne, nuz o herecke Anne Hathaway to povedat nemozem, absolutne sa do tohto filmu nehodi. Inak by som dal 4* kebyze tam hra akakolvek ina herecka :) ()

Matt91

Nie je to dokonalé, ale aj napriek tomu nemôžem inak. Je to film, ktorý oplýva tak úžasnou dobrodružnou sci-fi atmosférou, že mu pri každom pozretí podľahnem. Herci sú na vysokej úrovni, réžia si plní úlohu výborne a scenár je až na pár zaváhaní skvelý. Príbeh má myšlienku a dĺžka filmu vôbec neuberá na kvalite. Práve naopak. Po skončení som mal chuť pustiť si to znova. ()

PavolJay

Interstellar je pre mňa ďalším dôkazom Nolanovej jedinečnosti. Film ma zaujal ako po emocionálnej stránke (vzťah otca k jeho deťom vs túžba niečo dokázať a s tým súvisiaca záchrana ľudstva), tak aj po stránke akčnej (za všetky momenty menujem aspoň fantastické zábery z Millerovej planéty, či prekvapivé rozuzlenie stretnutia s výborne hrajúcim Mattom Damonom). K tomu dokonalá hudba Hansa Zimmera. Čo viac si môže divák priať? Jediné, čo ma na tomto filme mrzí je jeho hodnotenie na csfd. Viem, že len nepochopenie tohto veľdiela ho delí od vyšších priečok. ()

jkl456

Kdyby to Nolan utnul o 20 minut dřív a kdyby z toho ambice nekoukaly tak okatě, rád bych dal i o dvě hvězdy víc, ale takhle to nejde... ()

Fill98

Pozor! Následující recenze může obsahovat stopy spoilerů či oříšků. Pokud jste na to alergičtí, čtěte prosím jen na vlastní nebezpečí či po zhlédnutí filmu. "You have to leave something behind to go forward." Vždy mě zajímalo, jak je možné, že všechny snímky pod taktovkou Christophera Nolana jsou tak výborně hodnocené. Tento skvost mi unikal 2 dlouhé roky a včera jsem se rozhodl, že je pravý okamžik na zhlédnutí. Co se samotného děje týče, film nejprve ubíhá naprosto pomalu a dává divákovi možnost si všímat všech detailů. Co zde musím ocenit, je autentický křišťálový vztah otec-dcera. Dětská herečka Mackenzie Foy je rozkošná a do role se naprosto vžila. Proto věřím, jaká musela být rána pěstí pro Murph, když ji David opustil. No a pak již začíná mezigalaktická adventura obrovských rozměrů. Skutečně chápu hodnocení všech škál, protože někoho to zkrátka nezaujalo a myslím, že tento masterpiece není pro širokou masu vhodný. Podle mého názoru je na filmech nejtěžší to, aby se divák do protagonistů vžil a plně se na děj soustředil. Už ze začátku mě to utvrdilo v tom, že mě snímek nenechá chladným. A každou minutou to zintenzivnělo. Na dvě scény budu ještě dlouho vzpomínat. Poprvé, když po nezdaru na planetě Miller a následném návratu do lodě objevili svého druha, který jim oznámil, že byli pryč 23 let. Samozřejmě přišlo Davidovi spousta emocionálně laděných vzkazů od rodiny typu životní láska syna, smrt otce... To už dalo mým slzám volný průběh. Naprosto jsem se vžil do jeho role, role milujícího otce, který nemůže být součástí životních událostí svých ratolestí. Následují úchvatné scény galaktického prostoru, čímž si teorie o pátých dimenzích získaly dalšího fanouška. Mezitím na Zemi začíná boj o přežití. Opravdu jsem Davidovi přál šťastný konec. Během finální scény jsem už neměl slov. Čistá nádhera. Závěrečná ústřední znělka mě rozbrečela jako malé dítě. Jak to dopadlo? Investujte 3 hodiny vašeho času do emocionálně nejsilnějšího dobrodružného sci-fi, jaké podle mě nemělo obdoby. (95%) ()

Jirkacek

Snímek Interstellar mne zaujal nejen zvláštním názvem, který se mi nepodařilo rozluštit, ale také tím, kdo k němu napsal scénář. Bratři Nolanové totiž vypustili do světa několik nadčasových a skvělých děl, které patří mezi nejoblíbenější a nejzajímavější, které jsem zatím viděl. Žádné jednoduché dílko jsem neočekával ani u Interstellaru, byla ovšem otázka, jestli udrží mou pozornost téměř tři hodiny, což byla jeho stopáž. Hupky šupky do křesla, zbytek spoluhledících na sedačku a už to jelo ! A o co ve filmu šlo ? Interstellar nás uvedl do blízké budoucnosti, které se snad nedožiji ani já, ani mé děti, neboť atmosféra Země v té době byla tak zničená, že na polích už skoro nic nerostlo, nemluvě o špatném dýchání a tak hrozil zánik lidské civilizace. Dále jsme se seznámili s bývalým pilotem NASA a Cooperem, žijícím na farmě v USA, která trpěla neúrodou a prachovými bouřemi. Jeho desetiletá dcera mu tvrdila, že v jejím pokoji má ducha, který hýbal policemi a knihami, což bylo jakýmsi prvním mystériem, se kterým jsme ve filmu setkali a jak se později ukázalo, bylo pro další děj hodně důležité. S takovými situacemi se v Nolanových filmech lze setkat často a bylo tedy třeba dávat pozor a vše pečlivě sledovat. Cooper, jehož hrál můj oblíbenec Matthew McConaughey, ovšem dceři uvěřil až po jedné prachové bouři, kdy se na podlaze objevily pravidelné obrazce a vydedukoval z nich souřadnice, na kterých objevil tajné středisko NASA. Od zaměstnanců se vzápětí dozvěděl, že byla objevena červí díra, kterou se lze dostat rychle do jiné galaxie, což také NASA uskutečnila a vyslala několik jednočlenných výprav, které měly za úkol najít obyvatelnou planetu, nicméně ti lidé pak už neměli možnost návratu zpět na Zemi. Potom mi přišlo trochu uhozené, že zrovna Cooper dostal nabídku, aby vedl další výpravu a navštívil předchozí kosmonauty. Nastala dojemná scéna, kdy mu dcera vyčetla, že na ni kašle, nicméně Cooper opravdu odletěl a po dvou letech cesty se výprava ocitli v jiné části vesmíru. Zde konečně nastala ve filmu nějaká akční či dramatická scéna, odehrávající se při přistání modulu na planetě v blízkosti černé díry, na níž díky časové dilataci jedna hodina znamenala sedm let na Zemi. Snad nic moc neprozradím, když sem napíšu, že tato mise byla neúspěšná a jeden z členů posádky dokonce zemřel. Když se modulem vrátili na mateřskou loď, čekající na oběžné dráze, zjistili že zatímco pro Coopera a další členy uplynulo jen pár hodin, ostatní zestárli o neuvěřitelných 23 let. Tento fakt mne hodně vzal za srdce a připomněl mi, že čas je opravdu velmi relativní veličina. Stejně nepochopitelné pak bylo, že Cooperova dcera Murph mezitím vyrostla, stala se vědkyní a přidala se k týmu, hledajícím zatím neúspěšně řešení problému s posíláním lidí na jiné planety v masovém měřítku. Vedoucím tohoto týmu byl jistý profesor, kterého tradičně skvěle ztvárnil můj oblíbený Michael Caine. Měl jsem co dělat, abych zadržel slzy, když jsem viděl, jak astronauti z výpravy přijímali zprávy ze Země a viděli, jak jejich známí zestárli, zatímco oni nikoliv, bylo to zkrátka velmi dojemné a tím bych to uzavřel. Po melodramatických scénách nastaly další perné chvilky, protože astronauti měli už jen jeden pokus a museli se rozhodnout, na které další planetě přistanou. Vybrali si studenou plnou ledu, na které ale zažili velmi horké chvíle a na níž se setkali s mým méně oblíbeným Mattem Damonem alias doktorem Mannem. Po zoufalém úniku z této studené planety musel Cooper s poslední přeživší kolegyní vyřešit, co bude dál. Do konce filmu zbývalo ještě poměrně dost času a protože vzápětí skončilo veškeré akční dění, já osobně jsem se nudil. Bratři Nolanové rozehráli fantaskní hru plnou emocí, představ, fantazie a nepravděpodobností, hraničících s lidským chápáním. A tak jsem na konci filmu dostal odpověď na otázku, jestli může být o délce 169 minut zajímavý - může, ale jen částečně, protože ani tak skvělí scénáristé jakými bratři Jonathan Nolan a Christopher Nolan jistě jsou, nedokázali zatím udržet laťku tak vysoko. Tak třeba příště, jejich díla mají u mne jistotu, že se na ně podívám. Budu ale asi potřebovat navýšit kapacitu mozku, abych vše stíhal pochopit. Interesantní Interstellar si tak u mne vybojoval tři kosmické hvězdy. O tři roky později, tedy v lednu 2021, se mi povedlo sehnat tento zvláštní film na blu- ray disku a s chutí jsme se na něj doma opět podívali. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho moc nepamatoval, takže jsem si i druhé podívání náležitě užil. Tentokrát jsem se ponořil velice hluboce do děje a snažil se vše pochopit, což se mi myslím konečně povedlo. Rázem se mi otevřel zcela jiný svět a začal jsem vše vnímat v pěti dimenzích. Své investice do modré krabičky jsem vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Velmi, ale velmi zvláštní film Interstellar mne napodruhé zaujal ještě více a tak jsem mu jednu cípatou přidal. Suma sumárum, smutný snímek Interstellar ode mne získal čtyři interesantní hvězdy ****. () (méně) (více)

baronGrga

Interstellar je stejně monumentální jako prostor, v němž se odehrává, ale bohužel i stejně nesrozumitelný a nekonečně dlouhý. Divák aby tak usedal k filmu nejen s dostatečnými zásobami bezsněťové pražené kukuřice, ale taky s učebnicí astrofyziky pro pokročilé, jinak hrozí, že bude pouze sledovat dechberoucí obrázky a doufat, že přes veškerou snahu tvůrců o užitečné příklady z říše ústřic pochopí, co se děje, bez ohledu na to, co na to říká horizont události, gravitační singularita, nedej bože humorný robot. A aby toho nebylo málo, na závěr se mu dostane ubezpečení, že jej Nolanovi mají za naprostého primitiva, jelikož se s velkou pompou dozví poselství rovné tomu z večerníčku o Kubovi a Stázině, což v důsledku pohřbí veškeré zbylé nadšení z předapokalyptické Země, obřích vln či ledových planet. 65 % ()

Statista

Tennto film ve mne víceméně oživil zájem o sci-fi. Na první pohled klasická zápletka - svět se chýlí ke konci, je třeba najít jinou planetu k životu, protože naše matička Země chřadne a pomalu umírá. K nalezení takové planety a záchraně lidského rodu je podivným způsobem "vyvolen" Matthew McConaughey s úzkým týmem několika výzkumníků. Jsou vystřeleni do vesmíru a tam si pomocí fyzikálních hrátek s červími děrami přivodí spoustu trablí. Inu, asi nic na první pohled extra novátorského. Film mne však velmi bavil a je k tomu několik důvodů: vybraní herci, kteří byli neskutečně sympatičtí; audiovizuální stránka, protože na mne silně zapůsobila a nakonec i zpracování zmíněného prostého příběhového konceptu. Během příběhu se objevuje spousta zvratů a o napínavé či emocionální chvilky tu také není nouze. V celkové dvou a půl hodinové stopáži nás navíc doprovází Zimmerova sugestivní hudba. Film jsem si velmi užil, ale trochu mě zklamal jakoby narychlo splácaný konec, který byl stěží uvěřitelný. Jinak za mě bomba. ()

ffiikkyy

((90%)) Interstellar je jeden z mála filmů, který mě dokázal scénami na konci rozbrečet a jen těsně se nevešel mezi mých TOP10 nej filmů. Výborné sci-fi obsazené skvělým M. McConaugheyem v hlavních rolích a výborně natočené Christopherem Nolanem, který se mi opět připomněl a ukázal proč patří mezi nejlepší režiséry světa. ()

burg

Nemůžu si pomoci, ale jeden z nejsilnějších filmů nového tisíciletí - asi jako bych se koukal na o půl století mladší a přiznejme si, že vizuálně atraktivnější Vesmírnou odysseu. Zkrátka a dobře - od Nolana jsem nečekal nic jiného, než geniální dílo a to tenhle film bezesporu je. ()

HSGID

Efekty parádne hudba neskutočná ale ten dej to všetko zničil a hlavne to vysvetlenie kto vytvoril 5 dimenziu to totálne pokazilo. Môže si hovoriť kto chce čo chce ale u mňa to dej, ktorý bol nelogicky posral na plnej čiare a z kina som odchádzal znudený a sklamaný dokonca to nedokázali zachrániť ako som už písal parádne efekty a neskutočná hudba. Bohužiaľ mi nejak utiekla podstata toho prečo sa vlastne snažili zachrániť keďže 5 dimenziu vytvorili ľudia. ()

Šíma2

Čekal jsem od toho asi víc. Parádní vizuál, na gravitačním čočkování prý spolupracoval samotný Kip Thorne (neznáte? V roce 2018 dostane Nobelovu cenu za fyziku za objevení gravitačních vln, jinak nevím...), nádherné prostředí planet. McConaughey (mám ho moc rád) se mi sem nějak nehodil. Herecky mi to celé přišlo přehnané a pointa na ten opulentní vizuál slabá. ()

jozorazak

Dobrý film na zamyslenie, ešte lepší na pozretie :D . Film som si nehorázne užil. Emocionálny zážitok som si z filmu odniesol a to mam rád. Očakával som niečo iné, ale pozitívne ma to prekvapilo. Ak ide o dej hodnotím na výbornú. Páčilo sa mi rozdelenie časových pasiem a všeobecne to bol dobrý zažitok vidieť niečo tak velkolepé. Doporučujem si určite pozrieť. ()

H.u.s.t.m.e

Nolan vás prostě nenechá odejít z kina aby vám vše dávalo smysl......a to mě opravdu baví, snažit se přijít na to, JAK?se to vlastně stalo.....je to jako počítat pozpátku. Od úplného začátku a ještě několik dní po filmu budete naprosto zabraní do děje. Nolanovy záběry bych poznal i kdybych nevěděl, že se jedná o jeho film....naprostá dokonalost scénáře a nikdy nekončících nových zápletek, ze kterých některé opravdu bolely :D.....osud lidstva v sázce a především diletace času spojená se vztahem s dcerou dodávají povedeným akčním scénám patřičné napětí. Vše proložené občasným dobrým humorem, který se nesnaží něco předstírat a není ho přiliš. Hudba perfektní, ostatně od Hanse nic neobvyklého.......opravdu zajimavý snímek, kterým Christopher znovu dokazuje, že ve dramatu nemá konkurenci. Obdivuji jeho smysl pro detail a to nejen například v tom, že vše z jeho "Sci-fi" je v podstatě fyzicky reálné ale především pro detaily v každé části jeho příběhu P.S. Trochu vtipné že Matt Damon hraje téměř identickou roli v o rok pozdějším Marťanovi. jednoznačně 100% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)