Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Popelka93

Váhala jsem zda 4 nebo jen 3 hvězdy... Poněvadž po delším odstupu jsem si na film ani nevzpomněla. Nakonec po kliknutí jsem si vybavila pro a proti a dávám 4 hvězdy, ale jen za ten konec s tím padajícím 'pískem' :-) ()

Gremlin1

Matthew McConaughey (jehož jméno si nikdy nezapamatuju) by měl něco s tou laryngitidou vážně dělat, ale jinak je tonádherné sci-fi s pohádkovým příběhem o dalších rozměrech. Po letech si dost možná nebudu pamatovat jakže je to s těmi hypervesmírnými jetlagy, ale určitě si vzpomenu na úžasnou Zimmermanovu hudbu. ()

kyLuke

Nemyslím si, že mi náleží jakožto průměrnému divákovi a smrtelníkovi hodnotit tuto dokonalost, která přesahuje kvalitu všech současných filmů o několik tříd, a proto této fascinující podívané dám pouze plný počet bodů( výš jít naneštěstíl nemohu), a nebudu ji komentovat, protože v ní je všechno, jak má být... Umělecky nejlepší film, jaký byl natočen za posledních minimálně 5 let, a tento přívlastek si může držet ještě hodně dlouho. ()

Mr.Baboon

Další pecka od Nolana. Od začátku až dokonce cítíte napětí, každou chvíli čekáte nějaký megazvrat a to i ve chvílích, kdy otec dává dceři otcovskou radu při snídani. Celý film je provázen skvělou hudbou od Hanse Zimmera, který zase předvedl, proč je podle mě nejlepším filmovým skladatelem dnešní doby. Každý dialog má něco do sebe, zaujme a nenudí... A ten konec, paráda! Prostě skvěle zabité tři hodiny. - 100% ()

Clark_Kent

Nééé tohle je totálně mimo, absolutně jsem nepochopil děj. Nuda a nuda nic převratného, opravdu srajda. To už je kolikrát zajímavější Red Planet. Vážně takový bezduchý příběh, Nolan tady selhává hodně moc. Srajda totální. ()

PaRi

Tak si ta klišé americké produkce shrňme. Nechybí tu malá chytrá holčička, černoch, běloch a jeho rodina, dojemný vztah dcery s otcem (v jiné podobě to najdeme třeba v Patriotovi). Jedinec, nejlépe žena, zachraňuje úspěšně na poslední chvíli svět a to samozřejmě z USA. Kolikrát v nejrůznějších podobách jsme tohle už viděli? Tady je to celé zabaleno do pěkného vizuálního obalu s pohráváním si s časem a fyzikou. Přidejme nelogičnosti, zřejmě kvůli podržení té americké zemitosti farmářů, kteří jsou tou solí země, kdy uprostřed lánů, které obdělávají robotické kombajny řízené počítačem, stojí farma, jak vystřižená z 19. století. Velmi důvěryhodné. Hlavní hrdinka zachraňuje svět pomocí matematické rovnice, kterou mydlí křídou na špatně smazanou tabuli. Vše končí, jak jinak, srdceryvným umíráním hrdinky v nemocniční posteli, obklopena vděčnou rodinou, kterou spolu s celým světem zachránila. 2001: Vesmírnou odyseu můžu vidět kdykoliv znovu a také jsem jí už mnohokrát viděl, ale tohle si už podruhé pustit nemusím. Proč, to jsem myslím výše jasně popsal. ()

Fildas

Nejsem z toho vytřískanej jako ostatní ale je to opravdu dobrý film na který se rád podívám znova. Konečně mě Matthew oslovil svým umem, a ať si říká kdo chce co chce, pro mě tento film táhnul vstříc lepší kritice právě on. Jinak musím vychválit efekty v kterých jsem se blaženě utápěl a litoval že jsem nešel do kina. ()

1mArc0

Keď budeme nič takto ničiť planétu, tak určite dôjde k tomu, v čom spočíva názov.. lenže... to sa blíži.... Ťažko dať Nolanovi tri hviezdy, lenže ak si zoberiem umelecký prístup ´98, potom geniálny scenár + geniálna réžia ´00, neskutočná atmosféra a psycho ´02 a ako oklamať diváka ´06... tak vrámci tvorby tohto chlapíka a hnusnej zkomerčnenej hudby Hansa Zimmera (čo ma mrzí) .. dobre .... filmy sú komerčné médium, patrilo by sa pri tm umeleckom pristupovať umelecky. Myšlienkovo je to odkaz do budúcnosti.... lenže takých filmov už bolo, ani Nolanov talent ma nepresvedčí o tom, že prečo by si tento film zaslúžil 5 hviezd. Je to dobrá réžia, svoje zrejme najlepšie má za sebou. /45 %/ ()

Shitonit

Zvláštní, mysteriózní, sledovatelný. V první vteřině mě to vcuclo, v poslední dokonale vycucnutýho vyfluslo, po pár dnech netuším o čem to bylo ??? Jediný co si o tom pamatuju je, že to bylo hezký :-) Takže jsem se na to po čtyřech letech podíval znovu. A je to multi příběh, patrně nejhezčí vo dobívání kosmu a cestování vesmírem, dírama a návštěvkování jiných koulí. No je to polopatický, dlouhý, láskyplný, citovka, dokonalá kamera i děj, napětí, tzn abych to zvráceně zkrátil, je to fakt fajn biják, kterej má co nabídnout, a klíďo se na to mrknu někdy zas. ()

AjfelCZE

Po tom, co jsem viděl Passengers,jsem se sem musel vrátit hodit filmu 5 hvězd. Co nás dělá lidmi?Nejen lidskost, ale i pud sebezáchovy. ()

Jamajdzan

Počátek interstellaru zaujal a všechno se krásně rozjelo, potom se to všechno začalo velkolepě komplikovat, jakoby se Nolan pokoušel předvést divákovi dokonalý filmový trik, což by bylo fajn kdyby to nepřestalo dávat smysl a konec filmu byl odborně řečeno nedomrlý. Shrnutí hodnocení: O něco málo lepší než Počátek, ale to je bohužel asi tak konec... ()

Najt

Co k tomu říct...samá chvála, samá sláva :-) Interstellar je film z rukou Christophera Nolana, nejpůsobivější a asi největší film letošního roku. Zajímavě a zvláštně pojatá fantazie, na které se podílel i Steven Spielberg, kde se ty jeho nejryzejší emoce snoubí s tak velkou dávkou adrenalinu, která dokáže přibít 3 hodiny k sedačce, jakoby se nechumelilo a příběh uhání takovou rychlostí, že má divák pocit, jako by byl zhypnotizován. Vzápětí se z 3 hodin stává sotva hodina a když se v sále rozsvítí postranní světla a lidé si promnou vykoukané a vykulené oči z toho velkolepého finále, podívají se na sebe s nevěřícným dojmem, že už je konec. Ano, bohužel a to je to nejhorší, co se mohlo stát, protože ne a ne odejít a zapomenout. Tohle se Nolanovi povedlo, natočil něco, co se divákovi vryje přímo pod kůži a jen těžko to jde ven. Nolan film pojal netradičně, teorie a odborných prvků je ve filmu hafo, až to vede k jakési touze otevřít tu pitomou knížku a studovat o čem si to tam vlastně povídali, ale každá nevšední věc je zároveň vysvětlená skoro až polopaticky, takže ve finále to pochopí téměř kdokoli... Pojetí vztahu otce, který je ve vesmíru a dcery, která na Zemi, kde se stupňuje ke konci světa, je brilantní. Otec chce být se svou rodinou, ale dělí ho pouze čas, který se stává cennějším než jakýkoli diamant, čas pro oba běží různě rychle a pro jednoho hodiny, jsou pro toho druhého roky a v tom nastává ta nejdůležitější otázka, a otcovo dilema, kterou si musí zodpovědět sám. Letět domů, být s rodinou a nechat vše osudu a nebo obětovat celé dlouhé životy svých blízkých, riskovat svůj život a jestli se to možná povede, zachránit svět? Atmosféra mrazí v zádech, napětí buší na srdce, dojetí dohání k slzám a neustávájící tempo přišpendluje k sedačkám, to celé v obalu fenomenálního vyprávění příběhu několika lidí, kteří jen tak nesedí na prdeli a snaží se změnit svůj zmařený osud, doprovází strhující epická a silná hudba od Hanze Zimmera...Možná, že Nolan chtěl natočit snímek trochu netradičně, i když jeho koncept, co se týče tématiky, není zdaleka originální a určitá kritika se asi najde, ale i přes to je to určitě další filmový milník, který rozhodně nestačí vidět jen jednou... Za mě se jedná určitě o jeden z nejlepších snímků od počátku kinematografie. 95% ()

HERGImanCZ

Slova nejsou třeba... Tohle se musí vidět! Kritika je většinou o dost jednodušší než chvála. A právě proto je těžké psát hodnocení k filmu, kde není co kritizovat. Film vám nabídne neopakovatelný emotivní zážitek, napínavý příběh i dechberoucí efekty. Určitě stojí za to najít si na něj čas. ()

Scraffy

Veľmi rozporuplný film, ktorý rozdeľuje divákov na dve skupiny. Jednu na ľudí, ktorý film dávajú dole, pretože sa im zdá, že nie je tak úplne zvládnutý a druhú na ľudí, ktorý film vyzdvihujú k nebesiam a ospevujú, že je tento film jedným z najlepších aký za poslednú dobu vyšiel. Ja som niekde asi v strede, pretože sa mi film páčil, ale boli tam aj nejaké pasáže, ktoré mi tak celkom nesadli. Ale poďme pekne od začiatku. Najskôr musím povedať, že celkovo je film tak neskutočne moc nádherný čo sa vizuálu týka. Kamera človeka menom Hoyte Van Hoytema je tu parádna a až dychberúca. Efekty tu sú na veľmi vysokej úrovni, pretože to čo sa tu odohráva je priam pastva pre oči! A preto sa ani nečudujem, že film dostal za efekty Oscara! Všetkému tomuto "rozkazuje" náš Pán režisér Christopher Nolan, ktorý je považovaný za jedného z najlepších režisérov súčastnosti. O čom samozrejme niet pochýb, pretože má na konte veľké množstvo filmov, ktoré boli nadčasové a každý z nich sa dostal do červených čísel! Avšak v tomto filme ako keby stratil zmysel pre emócie. Napríklad keď sa príde na to, keď sa po 23 rokoch vrátia dve postavy naspäť na loď k už šedivému kolegovi a idú si prehrať pásky, ktoré im posielali členovia rodiny po dobu tých dlhých rokoch. Scéna, ktorá si priam žiada, aby všetci s nimi cítili a plakalo celé kino. Avšak Nolan toho akosi nevyužil a dal nám na to veľmi málo priestoru. Čo je škoda. Avšak aj cez takéto malé nedostatky to film tiahne veľmi ďaleko a keď sa tam už dostane, tak čakáte nejaké veľké BUM!, ktoré vás zarazí do sedačky tak hlboko, že sa odtiaľ budete škrabať ešte 2 hodiny po skončení filmu. No bohužiaľ sa tak nestane a namiesto toho nám pán Nolan servíruje nejaký akože intergalaktický guľáš, ktorý spája galaxie dohromady a to všetko sa deje uňho doma v izbe jeho dcéry ZA KNIHAMI. Ach jaj... keby nebolo takého blbého konca, tak by to bola možno najväčšia vesmírna filmová pecka, aká kedy bola natočená. Ale aj tak to je určite film, ktorý stojí za to si ho pozrieť ešte pred tým ako zomriete! Alebo pred tým ako odletíte na inú planétu. ()

Godhaj

,,Love is the one thing we’re capable of perceiving that transcends dimensions of time and space.“ Nolan vytváří v úvodu doslova dusnou atmosféru nevlídné budoucnosti, která více otázek budí, než na ně odpovídá, a to je to, co se mi líbí. Jenže pak je doslova zázrakem náš hlavní hrdina přenesen mezi vědce zrovínka, když se chystá největší expedice lidstva. A pak už se vrší jedna nelogičnost za druhou, tu větší, tu menší. Vědecky se to snaží divákovo dokázat, že takhle to skutečně je, ale já měl pořád pocit, že je to takové to hollywoodské mlžení a hraní si na chytrý film. Když potom největší vědecká elita ve vzdáleném vesmíru začne skloňovat slovo Láska víc než je zdrávo, byl jsem znechucen s jakou naprostou samozřejmostí nám tvůrci opět servírují slzopudné projevy místo toho, aby se chladně řešil hlavní problém. Psychedelický závěr alá Vesmírná odysea byl už naprosto mimózní, obzvlášť když se ve skafandru lítá skrz na skrz vesmírem i dimenzemi jako po městě taxíkem. Matthew hraje zase sám sebe, Caine také a Hathawayová opět koulí svýma očima. Ač je obrazově tento film mimořádně efektní, věrohodnost příběhu a postav zcela postrádá, a to je pro mě u filmu velmi důležité. ()

ardno5

Po prvním shlédnutí jsem se zamiloval.. Zatím nemám slov a až na samotný závěr vynikající práce! A ta hudba! První část filmu na 100%. Bohužel následuje kvantové zhroucení a úpadek kvality. Dávám 88% ()

DanMac

Film, nad ktorého scenárom a spracovaním žasnem aj po šiestej, siedmej projekcii. Dokonalý vesmírny epos najprecíznejšieho režiséra súčasnosti. ()

Jacccob

Nejpropracovanější film, jaký jsem za dlouhé roky viděl. Nolan není z tohoto světa, jeho fantasie a smysl pro detail se nedají vysvětlit. ()

Bezda22

Dneska po letech znova. Poprvý mi film moc nedal a upřímně jsem ho moc nepochopil. Otázka je, jestli je tady vlastně co chápat, protože se zdá na konci vše vysvětleno a jedna jediná malá otázka, která by mohla viset ve vzduchu, tak jedině ta, co se vlastně stalo s Cooperem a co to bylo za planetu, kde se najednou objevil. Film dobrej, místama napínavej a myšlenka dobrá. Každopádně, je to pro mě taková jednorázová záležitost, protože film nevybízí ničím k tomu, aby byl dál zkoumán a ani k nějakejm konspiracím a extra závěrům... Lepší dobrý... 70% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)