Ihned po japonském útoku na Pearl Harbor se seržant námořní pěchoty John Basilone připravuje na to, že bude povolán do boje proti nepříteli kdesi v Pacifiku, zatímco nadějný novinář Robert Leckie se k námořní pěchotě přihlásí sám. Eugene Sledge, jenž kvůli šelestu na srdci nemůže narukovat, se loučí se svým nejlepším kamarádem Sidem Phillipsem, který se chystá na odjezd do výcvikového tábora. Osm měsíců po přepadení Pearl Harboru se 1. divize námořní pěchoty, k níž patří i Leckie i Phillips, vylodí na Quadalcanalu, aby obsadila strategicky důležité letiště a připravila se na nevyhnutelný protiútok. (HBO Europe)

cyphercz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hodně zvláštní první epizoda a velký rozdíl oproti Band of Brothers. V Pacifiku už nemáme krátké zpovědi přeživších vojáků, zejména asi proto, že byla většina z nich už v době natáčení seriálu pod drnem, co ale tvůrci ovlivnit mohli je nějaké shrnutí nebo pointa příběhu před závěrečnými titulkami. Takhle je to jen nahečmaný příběh pár hlavních hrdinů s jednou zajímavou přestřelkou ke konci epizody. Také mi přijde že je tu zbytečně dlouhý úvod z USA na úkor velmi známé a masivní bitvy o Guadalcanal, která by si zasloužila více stopáže (vím, že pokračuje v druhé epizodě, ale i tak). ()

Shakers

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V prvom diely sa zoznámime s jednou s hlavných postáv, ktorú hraje James Badge Dale. Okrem toho nás čaká výsadok na ostrov Guadalcanal. Namiesto tuhých bojov nás v prvej epizóde čaká skôr boj so záhadným nepriateľom. 90% - 5* ()

FiRST

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Super úvodní díl, který ukázal, jak moc byli mladíci překvapení, když vlezli na ostrov a nikdy nic podobného předtím nezažili. Líbí se mi u každého dílů úvod, kdy popisují veteráni, kteří nebo aspoň většina je jich bohužel už po smrti, co se v Pacifiku stalo atd atd, takový dokument a film v jednom. Taky oceňuji, že se někdo konečně rozhodl zpracovat i válku v Pacifiku a ne jen v Evropě. ()