Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Námořní pěchota včetně Sledge, jenž získal přezdívku „Kladivo", pokračuje v bojích na Peleliu. Nepřítel je však odhodlán bránit se do posledního muže. Sledge, zlomený ztrátou velitele, jehož si vážil, i tím, jak nepředstavitelné krutosti na obou stranách vidí, se ocitá na samém pokraji zhroucení. Když je cíl konečně dobyt, vojáci se vracejí na Pavuvu, ale to, co prožili na Peleliu, je zásadně změnilo. (HBO Europe)

(více)

Recenze (3)

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tretí diel, ktorý pokračuje v bojoch na Peleliu. Tento krát je nepriateľ skutočne nepríjemný a aj keď boj o letisko prehral, stále sa schováva v horách a v jaskyniach. Ďalší výborný diel, kde si musíte dávať pozor aj na to, kde sa idete vysrať. 95% - 5* ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodně drsná epizoda a z prvních sedmi rozhodně ta nejlepší. Je to vlastně krásně protiválečný díl, protože zobrazuje ty nejhorší svinstva války, které zákonitě doživotně poznamenají všechny přeživší - smrt oblíbeného poručíka (Hill Billy) a kapitána (Ack Ack), fanatičtí japonští vojáci bojující do posledního muže, cesty lemované rozkládajícími se mrtvolami "našich" i "jejich", čekání na to, kdy přiletí ona smrtelná kulka či granát atd. A největší ironií je, že dobytí Peleliu ani nakonec nebylo strategicky jakkoliv důležité... ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Fascinuje mě, že dva měsíce (relativně historicky bezvýznamného) válčení na Peleliu stály tvůrcům za 3 epizody (mimochodem tato epizoda začíná v říjnu = popisuje druhou polovinu bojů, kdy první polovinu popisovala minulá #6), ale šest měsíců řezničiny u (historicky) dost zásadního Guadalcanalu, bylo odfláknuto polovinou stopáže věnované Peleliu (pak nemá v těch vycpávkových prostřihách vypadat Basilone jako debil). Každopádně epizoda si drží kvalitu a tempo, takže Peleliu je od vylodění v #5 až do konce #7 jasným ukázkovými topem celé série (kéž by tak vypadal i zbytek). ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama