Transsibiřský expres

• Španělsko

Expres smrti

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Německo / Španělsko / Litva, 2008, 106 min

880. hodnocený film: Navzdory nelichotivému hodnocení, jen mírně přesahujícímu hranici 60%, jsem se rozhodl tento snímek shlédnout a dát najevo, jestli se mi líbi či nikoli. Nejprve jsem byl mírně v nejistotě, jestli to nebude úplný propadák, ale naopak jsem byl velice mile překvapen. Poutavý příběh z okolí mrazivé Sibiře a na druhé straně boj o záchranu života lidí, kteří se stali předmětem násilných akcí pašeráků drog. Byl jsem pak u vytržení z výkonů Bena Kingsleyho a Woody Harrelsona, protože nebýt jich, těžko by si "Transsibiřský expres" zasloužil průměrné hodnocení. takhle to ohodnotím 4* a budu přesvědčen, že jsem filmu nijak neublížil. 4*(28.6.2010)

• Radiq

Na plagátu k filmu má největší hlavu Woody Harrelson, ale fakt nevím proč. Skoro tam nehraje a když hraje, tak blbě a ještě takovou blbou roli. Ani Emily Mortimer mi nesedla zrovna na čočku, ale o to víc jsem se těšil, až se ukáže Ben Kingsley. Ten nastoupil hned jak odstoupil Eduardo Noriega, kterej byl jedinej další herec, na kterýho se dalo koukat. Teď k ději: začalo to slušně a myslel jsem, že půjde o hledání nějakýho masovýho vraha někde na Sibiři, protože prvotní vražda nasvědčovala něčemu takovému. Děj se ale stočí úplně jiným směrem a můžu říct, že děj mě nebral tak, jak exteriéry a pohledy do života v Rusku. Jasný, že stupidně vyznělo, že většina Rusů uměla anglicky. Ale zas na druhou stranu tam bylo taky dost žvatlání v cizích jazycích. Ale jinak mě v tom zachvátily asi jenom tak dvě scény, který nebudu prozrazovat, protože se mi nechce.(20.4.2009)

Jde o slušnou kriminálku, která se točí okolo drog a ukradnutý peněz. Nádherné prostředí zcela vévodí jinak průměrnému filmu. Herci mě svými výkony moc nepřesvědčili, ale alespoň se tu objevily dvě atraktivní herečky, které jsou ozdobou filmu. Pokud však budu objektivní, tak děj a průběh filmu určitě stojí za podívání. Průměrná kriminálka u které se sice budete často nudit, ale jsou zde i světlé okamžiky.(29.4.2010)

Má to moc pěknou atmosféru, docela slušný příběh a je to kvalitně natočené, ale něco tomu prostě chybí. Místy je děj příliš vykonstruovaný, jinde se věci dějí až náhodou. Ruská policie je zase klasicky dovedená až za hranici únosnosti a párek američanů zase žasne, jak je to vůbec možné. Ale místy jsem se vážně bavil, cítil jsem napětí a byl jsem zvědavý, jak to celé dopadne. Lehký nadprůměr v žánru, ale od Andersona bych čekal víc.(22.11.2008)

Tento film má naprosto skvostně budované napětí a strach, bohužel celý snímek je příliš utahaný, než aby si udržel dobře nastavenou laťku. Řemeslně je to výborně odvedená práce, thrillerovské rysy jsou zde patrné na každém kroku, ale stejně tak, jako nebude oslík následovat mrkvičku věčně, nelze utáhnout diváka jen na náznacích. A první z děj-posouvajích-činů se objeví až po dlouhé době a po něm... zase ticho po pěšině. Najednou příjde napětí, akční pasáž a... závěrečné titulky. Trošku málo, bohužel.(4.10.2010)

• - Vo filme možno počuť okrem španielskeho a anglického jazyka aj ruštinu, čínštinu či francúzsky jazyk. (MikaelSVK)

• - Emily Mortimer mala iba 24 hodín na rozmyslenie, či úlohu vo filme prijme. Avšak ihneď po prečítaní scenára ponuku vzala. (U_S_O)

• - Emily Mortimer sa v skutočnosti vie dohovoriť aj po rusky. (U_S_O)