Akční / Krimi / Thriller / Drama

Kanada / USA, 2008, 100 min (SE: 103 min)

• Shit

Maxe Paynea sem ve svý době děsně pařil, takže film byl pro mě (nečekaně) jedna z nejočekávanějších řežeb roku. Jenže nakonec pěkně velký hovno, on totiž pan John Moore je trapnej amatér a toho, co psal scénář, asi víc zajímalo, jestli nemá na chatě plnou žumpu, než co píše za kraviny v dialozích a jak kreténskej a prokouknutelnej má příběh, jelikož takový hovna se jen tak nevidí. Ale co, já k uspokojení nepotřebuju promakanej příběh, mě stačí vostrá akce, jenže to tady zase přichází na řadu John Moore, kterej si pravděpodobně jako dítě hrál s kačerem a panenkama a ne se zbraněma, takže opět se tady člověk ničeho světobornýho nedočká, sice závěrečná akcička s brokárnou je slušná, ale potenciál měla asi tak 10x větší a aby toho nebylo málo, tak Mark Wahlberg Max Payne prostě neni a nikdy nebude a v porovnání s tim machrem ve hře je tady téměř trapnej. Kdyby to nebylo podle mý oblíbený hry, tak bych to asi hodnotil trochu mírnějc, ale takhle to fakt nejde, s hrou to totiž nemá skoro nic společnýho a je to fakt špatný(13.11.2008)

Miluju jeho touhu po pomstě, jeho zbraně, jeho spojence i jeho nepřátele a bezmezně miluju každý kousek tohoto zasněženého New Yorku, kde se za každými dveřmi skrývá skupinka vrahů, potřebný painkiller nebo nová sada nábojů. Ale to všechno v adaptaci mizí v dáli a přichází nový Max. Ani tentokrát se nebojí vytáhnout zbraň, ale až jako krajní řešení. A proto mi sice udělá radost B.B., Aesir, Roscoe Street Station nebo Alex, ale ve chvíli, kdy jsem, plný radosti z akce, která konečně dorazila v plné parádě, pochopil, že cesta na střechu je očišťující cestou k závěru, dorazilo neodvratně i zklamání. Nenadávám Mooremu za to, že s akcí přišel pozdě a ani neobviňuji Thorneho z toho, že scénář se vydal úplně jinou cestou. Jenom jsem zklamaný, protože jsem toho ze zbožňované počítačové hry chtěl vidět mnohem více než kulisy.(4.11.2008)

Ani po reprize nemozem dat menej, ako 3 hviezdicky, pretoze az taky zly sa mi tento film nezdal byt. Trailer mi daval pocit, ze sa jedna o nejaky akcny fantasy thriller, ale nie je to ziadne fantasy, iba nahlad na svet ludi, ktori pouzili akesi drogy na vojenske ucely a kedze prave kvoli tymto drogam niekto zabil rodinu Marka Wahlberga, on sa bude snazit vypatrat, kto to bol. V case premiery som si povedal, ze na tento film rychlo zabudnem a tak sa aj stalo, teda ked som sa dival na reprizu, bola to pre mna, ako premiera. Niektore akcne sceny, boli az prilis pomale, alebo prilis natahovane, ale bavilo ma to. Chvilkami som mal pocit, ze sa film snazil napodobnit chladnu dazdivu atmosferu zleho sveta z thrilleru SEDEM (1995), ale to by musel mat omnoho kvalitnejsi a napinavejsi scenar. Jednoducho netreba mat ziadne velke ocakavania. _____ Mark Wahlberg - (Max Payne) +++ Mila Kunis - (Mona Sax) +++ Beau Bridges - (BB Hensley) +++ Chris O´Donnell - (Jason Colvin) +++ Donal Logue - (Detektiv Alex Balder) +++ Olga Kurylenko - (Natasha Sax) +++ Hudba: Marco Beltrami, Buck Sanders +++ (Videl v kine 02.12.2008) +++(21.1.2012)

Soundtrack Marco Beltrami a Buck Sanders: 1. Max Attacks - Original Score ,2. Investigation ,3. Payneful Piano ,4. Colvin Quivers ,5. Dethlab ,6. Storming The Office ,7. No Respects For You ,8. Lupino Spreads His Wings ,9. Max Returns Home ,10. Factoring Max ,11. Window Payne ,12. Dark Heaven ,13. Vote for Dennis ,14. BB's Maxim ,15. Max Marches On ,16. Heaven To The Max ,17. Topless Fanfare ,(18.5.2011)

• akisha

A zrovna na tohle jsem musela jít do kina. Trvalo sto let, než se rozjela nějaká akce a hned jí pohřbila scéna, kdy Payne vpadne do prázdný kanceláře, zakrývá si obličej, naslepo střílí kolem a řve "Bíbí!"). Následuje vysvětlení hlavních motivů, které stejně nikdo nepochopí a zase další nelogická akce. S logikou je film vůbec na štíru. Jak je například možné, že Payne, po kterém je vyhlášeno pátrání, má bezproblémový přístup do své kanceláře nebo kam to vlastně šel pro ty dokumenty. Nebylo by to zrovna to první místo, kde by se dalo předpokládat, že se zjeví? A jak je ksakru možné, že zatímco Payne běží přes kancelář se zavřenýma očima a bez míření střílí kolem, tak několikrát zasáhne cíl, ale vycvičené komando o víc jak deseti členech (a VŠICHNI míří na něj), ho zasáhne jednou a to jde navíc o zranění, které Paynovi nestojí o sebemenší pozornost? Co se týče postav, žádný tu nejsou, jen takový chodící papírový panďuláci. Příběh se sérem pro výrobu super vojáků je tupej jak poleno. Obrovská škoda nevyužitého nápadu s Valkýrami, jejichž zjevení patří k nejlepším momentům, které můžete v Max Payneovi zažít. Film, u kterého si po zhlédnutí nevybavíte víc než jednu scénu (pro mě to byla ta, ve které se po ledové koupeli hejno Valkýr poprvé zjeví nad Payneovou hlavou - jaká škoda, že film nebyl v podobném duchu celý!), takže vám zbyde jen velice dobrý vizuál a krásně noirové záběry na zasněžený New York.(6.11.2008)

• - Valkýry, teda tvory zobrazujúce sa v halucináciách, navrhli Chris Roswarne a Rob McCallum. Režisér im pritom dal podmienku, aby ich pohyby pôsobili dojmom, že sú pod vodou. (Greenpeacak)

• - Mila Kunis byla nucena naučit se rozebrat a složit zbraň. Sama řekla: "Odteď se můžu živit jako vražedkyně." (duklak2)

• - V herní předloze je Jim Bravura postarší běloch, ve filmu jej hraje černoch, čemuž se fanoušci hry divili už při zveřejnění obsazení. (Caelos)