• Hal_Moore

U mě tedy stále zůstává Odplata jako nejvěrnější zpracování stejně staré hry Max Payne. Škoda že nikdo z tvůrců hru nehrál, možná by film dopadl o něco lépe. Příběh naprosto překopaný, hloupý a postrádající sebemenší množství logiky. Co tam proboha dělaly ty valkýry? Ty mě iritovaly asi nejvíce, Moore se měl zaměřit spíše na akční než na fantasy stránku, protože ta mu jde skvěle, s akcí jsem byl tedy spokojen, ale... Muselo jí tam být tak pomálu? Tři přestřelky dohromady čítající něco přes deset minut versus hodina a půl zbytečného hloupého kecání. To má být akční film? To má být adaptace 3rd person hry? Kam se vytratila temná, noirově dusná, depresivní a deprimující atmosféra, kterou byla předloha naplněná? Ne, tohle se zkrátka nepovedlo a já doufám, že za takových pět let se toho znovu chopí někdo povolanější, nejlépe někdo, kdo s oběma díly herní předlohy má nějaké zkušenosti. PS: Hlavní role byla obsazena v pořádku.(4.4.2009)

• kOCOUR

Další adaptační prohra a smutná vizitka pro jednoho z nejsympatičtějších herních hrdinů nedávné minulosti. Je paradoxní, že pár statických obrázků v samotné hře působí výrazně filmověji než film samotný. Nemluvě o dynamice a překvapeních, které v celovečerní stopáži nahrazuje čirá prázdnota a obyvklé scenáristické kličky, plynoucí jen ze znalosti základní premisy a ničeho navíc (je to o zlomeném chlapíkovi, který se tváří drsně a občas zpomaleně střílí). Děj prakticky neexistuje a zjevuje se nahodile jako ekvivalent slepence podivných náhod a "ikonických" postav, které se na scéně objevují, jak se jim zlíbí (a JE to proti vší logice). Wahlberg to snesl se vztyčenou hlavou, vše ostatní je jen onanie nad prázdnou nádobou. A první přestřelka po více než hodině... tomu už se v novém domnělém světě Maxe Paynea lze jenom smát.(17.10.2008)

• H34D

Což o to, film nebyl vyloženě špatný, naopak by se dal označit za pohodové béčko s kamerou a atmosférou, která má svá světlá místa. Bohužel pokud znáte předlohu, nezbude vám, než se ptát: proč? Proč ty úžasné, břitké, černohumorné a stylové dialogy z předlohy byly vypuštěny? Hra (resp. všechny díly) Max Payne je napsána přeci tak dobře, proč tady psalo scénář nějaké tupé nemehlo? Snad čtyřikrát se vrátíme k flashbacku k Maxově rodině a přitom to pravé peklo, které Max prožíval ve svých nočních můrách je vypuštěno. A tolik atmosferické prolézání New Yorkských špinavých ulic, pajzlů a motelů je taktéž ořezáno na minimum, namísto toho se dočkáme X-Mena Lupina a WTF Valkýr. Tolik zbytečných přešlapů, když vše bylo jako na dlani... Dokázal bych odpustit, že tvůrci neuměli přijít s ničím kloudným, ale nechápu, proč se záměrně zbavit toho dobrého a nahradit to špatným. 5/10(14.3.2016)

• Fr

Nevěřím v nebe. Věřím v bolest. Věřím ve strach. Věřím ve smrt..…. Je to koukatelný, protože Maxův svět je dobře udělaný, včetně Černých andělů. Je to nudný, protože M.Wahlberg je nudnej a příběh slabej. A tak jen podotýkám, že by jste měli vydržet až do úplnýho konce titulků, protože jinak se nedozvíte, že …. . PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? Řeknu hodně málo: Age of Empires! Davové scény, bitvy mezi národy, mohutná opevnění a hektolitry krve! Aby nám nebyl Max ještě dobrej!(4.3.2009)

• Cival

Nejsem tak brutálně nasrán jako kolegové, protože na vizuální stylizaci jsem si poměrně vytrvale ujížděl, líbilo se mi i zakomponování Valkýr do studené reality a dokonce bych uměl identifikovat dvě tři scény, které měly atmosféru (úvod, taneční klub, akce v garážích). Ale všechno dobré - a není toho moc - je prošustrováno v matné detektivce s nezajímavou psychologií a s půlhodinovým (a snesitelným) akčním apendixem. Ale film podle střílečky, v níž se za první hodinu střelí jen do pěti dveří na hajzlech, ani nemohl dopadnout dobře. Lepší dvě.(17.10.2008)

• Mila Kunis

• - Mark Wahlberg nikdy počítačovou verzi nehrál a i přesto se s postavou Maxe Payna po přečtení scénáře cítil propojený. (HellFire)

• - Mila Kunis se do své role natolik vžila, že při scéně, kdy její postava mlátí obuškem Maxe Payna, tak to Mark Wahlberg skutečne "schytal". Ona řekla: "Jsem prostě metodická herečka. Chtěla jsem, aby to vypadalo věrohodně. Jestli jsem Marka praštila? Holt beru svojí práci vážně." (duklak2)

• - Na napísanie pôvodného scenára bol najatý Shawn Ryan, autor televízneho seriálu The Shield (od r. 2002). (Greenpeacak)