Akční / Krimi / Thriller / Drama

Kanada / USA, 2008, 100 min (SE: 103 min)

• mandes

rozpočet : $35 million otvárací víkend : $18,000,000 tržby celosvetovo : $85,413,905(19.10.2008)

• Enšpígl

To už jsem se rovnou mohl 100 minut koukat na hovno v parku. Vyšlo by to úplně na stejno a ještě bych ušetřil 169,- Kč za lístky.(6.11.2008)

• AngelAngie

Hra mi přišla tolik filmová, že už tehdy jsem si říkala, že natočit film nebude tak těžké. Jenže asi bylo .. Mark je sexy, to jo, Mila je sexy, to jo, ale .. kde je zbytek? Nebýt známého jména a toho, že je to adaptace hry, bylo by to jen další akční béčko v řadě.(15.11.2008)

• Hal_Moore

U mě tedy stále zůstává Odplata jako nejvěrnější zpracování stejně staré hry Max Payne. Škoda že nikdo z tvůrců hru nehrál, možná by film dopadl o něco lépe. Příběh naprosto překopaný, hloupý a postrádající sebemenší množství logiky. Co tam proboha dělaly ty valkýry? Ty mě iritovaly asi nejvíce, Moore se měl zaměřit spíše na akční než na fantasy stránku, protože ta mu jde skvěle, s akcí jsem byl tedy spokojen, ale... Muselo jí tam být tak pomálu? Tři přestřelky dohromady čítající něco přes deset minut versus hodina a půl zbytečného hloupého kecání. To má být akční film? To má být adaptace 3rd person hry? Kam se vytratila temná, noirově dusná, depresivní a deprimující atmosféra, kterou byla předloha naplněná? Ne, tohle se zkrátka nepovedlo a já doufám, že za takových pět let se toho znovu chopí někdo povolanější, nejlépe někdo, kdo s oběma díly herní předlohy má nějaké zkušenosti. PS: Hlavní role byla obsazena v pořádku.(4.4.2009)

Velmi pěkná atmosféra, noir kořeny z toho jdou poznat a práce s vizuálem (filtry a sníh) není určitě odbytá. Ale postrádá to dobrý scénář, a trošku charismatičtějšího hlavního hrdinu, Wahlberg sice nebyl nejhorší volbou, ale oproti hernímu Paynovi postrádá to charisma a at se snaží sebevíc, opravdový badass není ani náhodou. Dále pak mohl film určitě lépe pracovat s ve hře hojnými monology (myšlenkovými pochody), které by dodaly té temné atmosféře prohnilého Noir Yorku opravdové grády, takhle to zůstalo na půl cestě. Zase na druhou stranu musím ocenit, že je cítit snaha se aspon nějak podobat první hře, příběh ji volně adaptuje a lze zde najít kupu odkazů a jmen - ale jména jsou tak opravdu všechno, chování, charakteristiky a důležitost postav úplně někde jinde. Co se týče slavného bullet-time - nevyužitý tak, jak měl být, scéna v Ragnaroku parádní, ale to je tak asi vše. No a finále zklamalo, když se tam objevila ta ženská, čekal jsem ho více gamelike.. Takže ve finále průměr a jeden z těch filmů, který v trailerech slibuje něco mnohem víc, než opravdu je (zásluhou Mansona??)(27.5.2012)

• - Mila Kunis se do své role natolik vžila, že při scéně, kdy její postava mlátí obuškem Maxe Payna, tak to Mark Wahlberg skutečne "schytal". Ona řekla: "Jsem prostě metodická herečka. Chtěla jsem, aby to vypadalo věrohodně. Jestli jsem Marka praštila? Holt beru svojí práci vážně." (duklak2)

• - Do některých kin šel film pod kódovým označením "Sour Shoes". (duklak2)

• - Mark Wahlberg bol za tento film v roku 2008 nominovaný na Zlatú malinu, v kategórii najhorší herecký výkon. (Jello Biafra)