Zvědavý teenager Mercer (Lou Taylor Pucci) se po smrti své matky rozhodne cestováním poznat Ameriku. V Oregonu ukradne auto a vydá se na cestu, aby nalezl svého staršího a dávno ztraceného bratra. Po cestě zažije nejen několik nečekaných událostí, ale také přes telefon naváže vztah s původní majitelkou auta, tajemnou a odpouštějící dívkou (Zooey Deschanelová). Vzájemné telefonické rozhovory slouží jako průvodce při Mercerových cestách po postmoderních dálnicích bývalého Divokého západu, při nichž mladík poznává sám sebe i své místo na světě. Snově stylizovaná kamera a originální hudba umocňují směs citových prožitků. Režisér Martin Hynes směřuje diváka na cesty, kterými se stále vyplatí vydat.
[Zdroj: Febiofest 2008] (oficiální text distributora)

JohnnyD

Indie as a fuck. Napriek tomu, že zbožňujem road-movies a americanu, toto ma nechalo chladným. Hlavne kvôli mizernému scenáru s nesympatickými postavami a útržkovitým chaotickým príbehom, kde je väčší dôraz na nevtipné absurdity (porno wtf?) než na jadro. Klasický unfocused debut. PS: Zooey Deschanel vo svojej klasickej role (dokonca aj spieva v sprche) je rozkošná. Jena Malone hrá debilnú postavu. ()

emma53

Martine, já se vážně moc snažila, ale nechytala jsem se. Soundtrack si vybral nádherně, to nemělo chybu, na Zooey se spoustě klukům bezesporu moc hezky dívalo i když o herectví bych tady moc nemluvila. Ano, měl jsi tam pár úsměvných a roztomilých okamžiků, dokonce jsem postřehla i pár momentů, které stojí za zamyšlení, ale mně to zkrátka nestačilo k vyššímu ohodnocení. A to originální pojetí tomu jen ublížilo, ale nevěš hlavu, příště to bude určo o level lepší, alespoň já tomu věřím. ()

Sarkastic

Road movie sice zrovna moc neholduju, ale od zhlédnutí Malé Miss Sunshine už vím, že pokud je daný snímek kvalitní, může mě zaujmout i zástupce tohoto žánru. Bohužel, v případě The Go-Getter to ani zdaleka neplatí. Technická stránka spíš podprůměr, alespoň hudba byla fajn. Jenže na délku cca 90 minut je tu až přespříliš nudných/rozvláčných míst, takže divák má tendenci kontrolovat hodinky, jako komedie film takřka vůbec nefunguje, takže jestli jsem se párkrát usmál, tak je to až moc a celé tohle cestování 19 kluka je dost nevěrohodné. A tím se dostávám k největšímu úrazu filmu, a to postavám. Hlavní hrdina je totálně nesympatický mimoň a hlupák, lepší to bohužel není ani s ostatními zvláštními a trhlými osůbkami a jako jediný balzám na duši v téhle změti divných lidí je nečitelná role Zooey Deschanel, která snímku dodala alespoň nějakou jiskru (přestože víc prostoru dostal její hlasový projev než fyzické herectví) a postupně se během sledování filmu stala tím jediným důvodem, proč jsem v projekci ještě vůbec pokračoval (kromě mé "úchylky" dokoukávat i tu sebevětší hovadinu do konce). A závěrečnou scénu jsem, přiznávám, nepochopil. 2*, víc ani ránu. ()

Renton

Scénář: Martin Hynes .. Může někdo někoho vůbec poznat? __ Příběh snů. Vydáš se hledat bratra, ukradneš auto, procestuješ polovinu Spojených států po Mexiko a ještě získáš dívku snů... Další z řady amerických nezávislých snímků, který se snaží nakopnout lehce humornou směsicí příhod v hávu dramatu. Jenže skutečně pobaví nebo rozehřeje jen několik částí z celé road movie a to zejména "extáze v Renu" nebo "návštěva v domě Sergio Leone." Forma odpovídá nákladům, levná ruční kamera předkládá tu podivný tu poutavý záběr a vše uvozuje celkem pohodová hudební složka, které spolu tvoří pro někoho jistě neodolatelnou atmosféru snímku. I tak největším zážitkem zůstávají scény, kde jsou přítomny sličné herečky, ať už rozpustilá Jena Malone nebo tajemným hlasem z telefonu znící Zooey Deschanel, která později rozzáří svým uhrančivým pohledem i několik záběrů (a ano, kvůli obsazení kterékoliv z nich jsem se na tento film předně podíval:-)). 70%. ()

Eddard

Dobrá, uznávám, že plné hodnocení si Go-Getter možná nezaslouží... ale dostal jsem dobrý rozmar. Tenhle filmek jsem opravdu dlouho scháněl, o to větší bylo mé zklamání z pomalejšího, nudnějšího začátku a o to příjemnější pak zbytek filmu. Třebaže to tak zezačátku nevypadá, je Go-Getter vtipný, milý a komplexní film, který nese spoustu pozitiv americké nezávislé filmařiny - za všechny je třeba zmínit písničkový soundtrack a casting. Charismatických postav se tu dá najít celá řada, ovšem celý film spolehlivě sedí na výkonech Loua Pucciho a Zooey Deschanel. Ohromně příjemný, odlehčený zážitek, který milerád doporučím. 90% ()

• 4 měsíce před točením filmu se režisér Hynes a kameraman Shah sešli a vyjeli na cestu po všech lokacích, kde se mělo točit, vyjma Mexika. Během cesty natáčeli a zkoušeli nejlepší filtry, čočky a spotřebu filmového mateirálu. Filmu spotřebovali 2 400 m a ujeli přitom přibližně 3 200 km. (Doski)
  • Plážová scéna v Kalifornii se ve skutečnosti točila v Oregonu. (Fugas.cz)
  • Judy Greer a Martin Hynes byli přáteli už před natáčením tohoto filmu. (Fugas.cz)