Gremlins 2

• slovenský

Gremlins 2

Komedie / Horor

USA, 1990, 106 min

Samozřejmě o dost slabší než jednička, jediné, co mě tady zaujalo, je jak zpívají New York, New York ...(16.4.2004)

Návrat nejroztomilejšího potencionálního stvořitele zkázy lidstva (ano, té generace potvůrek, která se vyskytne, když gizmo dostane nažrat po půlnoci a ještě ho namočíte do vody:)) se vydařil tak jak to je u lehce horůrkové komedie možné - zábava zůstává:) A stále hraje Jerry Goldsmith.(15.12.2004)

Pokračování je (jak jinak) o něco slabší, ale i tady se může každý dočkat spousty stále ještě poměrně vtipných gagů, byť originalita už je dosti omezená.(13.8.2002)

• Djkoma

Tohle není horor, ale dětská komedie :)(25.6.2004)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $41,482,207Tržby Celosvetovo $67,400,000║ Už prvý film ma nejak moc nezaujal a dvojka je už len varenie s prevarenej vody, kde potešia nejaké tie momentky, či odozva malého Gremlina na Ramba ale je to dosť málo na to aby to mohlo na celej ploche nejak zaujať a ťahať niekam bez tak prázdny dej. /40%/(7.6.2009)

Pro pobavení slušnej film. Rambo-Gizmo nebo role Hulka Hogana potěšila. A ten pavouko gremlin byl opravdu nechutnej.(18.5.2008)

Hm. Už to nie je to, čo jednotka. Tá je nostalgická bomba z môjho detstva, no hoci som sequel videl v rovnaký čas, nikdy ma nechytil až tak, ako jeho predchodca. Dvojka už nemá až také sympatické postavy, výmena mestečka za mrakodrap je dosť zvláštny WTF nápad a preč zmizla aj pôvabná vianočná atmosféra. Gizmo je stále borec, čo o to, a jeho "deti" sú stále rovnako príšerné. Ale jednotka ma vždy bavila viac. Dvojka je o dosť humornejšia a mne humor a horor nikdy moc nešli dokopy. Každopádne jej nemožno uprieť, že je napratané nápadmi a gagmi (Hulk Hogan alebo detailné zamyslenie sa nad tým, čo sa stane, ak Gizmo dostane po polnoci nažrať v lietadle, ktoré práve vletelo do inej časovej zóny).(15.12.2004)

Ano souhlasím pokračování je slabší, ale já jsem si tyhle příšerky strašně oblíbil, takže mé hodnocení berte trochu s rezervou :).......(23.1.2008)

Chvíli to trvá (cca 20 min.), než film nabere otáčky, ale pak je to obrovská smršť gagů, jaké se jen tak něco nevyrovná. Lahůdka pro milovníky filmových odkazů.(31.1.2003)

• Shit

Druhwej díl se mi už moc nelíbil. Na to že ani první díl nebyl něco extra, tak tohle už je jen taková splácaná kravina, která dost často nudí, ale zase na druhou stranu pár vtipů se povedlo a tlemící se gremlins jsou zase zábavný. Jenže víc než 2* si to prostě nezaslouží, na to to je moc velká blbost, která vypadá jako by si jí režisér vycucal z prstu(26.6.2006)

• viperblade

Pokud jsem u jedničky napsal, že je to klasika, u které nechápu, jak se klasikou stala, tady musím napsat, že nechápu už vůbec nic. Druhý díl je o třídu horší a hlavně nudnější. A to je to, co nechápu, když zde máme daleko více akčních scén, daleko více Gremlinů… prostě typické pokračování, vše, co znáte z předchozího dílu, akorát ve větším a tupějším balení. Za pár dobrých scén ještě dám 40 % a půjdu přemýšlet o tom, co je na těchto dvou filmech klasického či opravdu skvělého…(14.4.2015)

• PinokKio

První hvězdička za roztomilého rambovského Gizma, druhá hvězdička za bonus v podobě paní Gremlinsové, ale jinak nuda už od samotné Warnerovské znělky.(29.5.2012)

Režisér Joe Dante pokračuje v tom čím si získal divákov v prvej časti. S tou istou ústrednou hereckou dvojicou (Gilligan, Cates) privádza späť novú generáciu Gremlins. Armádu šialených príšer, ktoré majú podobu oživlých chrámových chrličov. Príbeh sa presúva do New Yorku, v tom vidím jediný odklon od úvodnej časti. Inak je to to isté vandalské vyčínanie týchto zvláštnych stvorení a ich následná likvidácia. Ja som sa pri tom zabával rovnako dobre ako pri jedničke a preto i moje hodnotenie ostáva rovnaké. ***(9.8.2008)

Budu upřímný. Na tenhle film jsem se původně dívat nechtěl ani jsem to neměl v plánu. Ale bylo něco po třetí hodině v noci, na jedné TV stanici právě skončil jistý pořad a já jen tak z nudy přepínal s tím, že za pár minut budou Simpsonovi, tak si mezitím najdu na chvíli nějaký pořad. A dostal jsem se právě na Primu, kde začínal tenhle film. Tak jsem pár minut koukal a chtěl jsem přepnout, ale zrovna se na obrazovce objevil malý Gizmo a já mám pro takovéto roztomilé potvůrky slabost, tak jsem to nepřepnul a nakonec jsem se vybodl i na Simpsonovi a dal jsem přednost tomuto filmu. A dobře jsem udělal. Film dostal spád a já se musel u většiny filmu smát, jinak to nešlo. Z filmu čiší originalita a vtip, a tyto aspekty já miluji. Originální potvůrky (gremlin, který vypije nějaké mozkové buňky a začne mluvit a je chytrý, gremlin, kterému narostou křídla a je z něj něco jako netopýr, gremlin, který si hraje na sekretářku, gremlin, který si hraje na kuchaře, gremlin, ze kterého rostou rajčata, apod.). To je prostě vtip a originalita, které nelze neocenit a nepochválit za ně tvůrce. A k tomu všemu ještě malinký a bezbranný Gizmo, kterého jeho zlé gremlinské odnože trápí a týrají a on se naštve, začne posilovat, začne trénovat a nakonec jednoho zabije. Už jen kvůli téhle roztomilé potvůrce stálo za to tento filmový kousek zhlédnout. A málem bych zapomněl na super vtipné cameo Hulka Hogana, to bylo vítané oživení filmu. Prostě paráda. Film se mi dost líbil, a proto dávám čtyři hvězdičky...(10.9.2007)

Rozmáchlejší druhý díl, který je mnohem více ztřeštěný. Film si ve spoustě momentů utahuje sám ze sebe. Je zde velká řada parodujících scén a samozřejmě herci, jako třeba Christopher Lee svou účast v této kravince berou "smrtelně" vážně. Výsledný dojem je takový že je divákovi docela líto, že nevzniknul ještě 3. díl. Bohužel tohle je jasná osmdesátková klasika.(8.5.2012)

• kinej

Na druhé Gremlins měli tvůrci mnohem více peněz a mnohem méně nápadů. Obojí je poznat.(11.11.2013)

Gremlínci vypadají o něco drsněji než v jedničce, mají štěstí, že v budově kde se vyklubali je i genetická laboratoř, díky které získají mnoho "lektvarů", které je přemění na velké pavouky, létající příšery, nebo vám umožní myslet jako Ajnštajn, ale přesto byla dvojka o něco slabší.(26.12.2012)

50%(18.2.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Gremlini, Christopher Lee, Hulk Hogan, je jich více, jsou větší, jsou bizadrnější -film má velice dlouhý rozjezd, je to až moc přeplácané/// Měl jsem za to že dvojka je lepší. Není! Jen se tak chce tvářit jako to dělávají všechny dvojky. Bohužel prvních 40 minut se vše jen rozjíždí a to co příjde potom je sice zábavné, ale je to taky všechno už moc přehnané. Takže je to mírněj nadprůměr, pro fanoušky povinnost, ale není to nic extra. Jednička je lepší./// Celkem 63%///(21.5.2008)

A já bych si dovolil nesouhlasit s většinou - myslím, že dvojka je zábavnější.Klidně si lajsnu tvrdit, že jsou na úrovni Krotitelů duchů.(22.12.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8