Vraždy podle abecedy

The Alphabet Killer

Vraždy podľa abecedy

Thriller / Drama

USA, 2008, 100 min

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +Eliza Dushku, její vidiny, atmosféra, detektivní část -unylé zpracování a režie, tišší dialogy, rozvleklé tempo/// Čekal bych, že tvůrce Pachu krve se vytasí s něčím lepším. Trošku to nechápu. Vůbec celá první hodina je až na pár okamžiku dost velká zívačka ve které čekáte na to jestli se vůbec něco bude dít. Podobá se to filmu Waz, Saw, Sedm, ale jen v něčem. Naštěstí mě to z nějakého důvodu chytlo a v poslední půlhodině jsem měl problém od televize vstát abych o něco nepřišel. Ten konec jsem však moc nepochopil./// Celkem 54%///(2.11.2009)

• Lisabellla

Moc se mi to nestává, ale souhlasím se zdejšími. Málokdy je film, kdy tvůrci vsadí na krásu spíš než na inteligenci, dobrý a ani tohle není výjimka. Křečovitá prvoplánovitá herečka se fakt tváří 80% filmu, jako by měla ve svěrači zaraženou okurku. Není příjemná, není sympatická, není šikovná, nehodí se do té role a i moje sousedka by to zahrála líp. Scéna, kdy tam pláče a mluví s duchem je hůř než protivná, následný pokus o jakousi sebevraždu, střih - o dva roky později, super sebereflexe v kruhu kohosi a další vraždou se vracíme na scénu s odloženým případem. Pár dalších vraždiček, spousta dalších stejně špatných herců.. Filmy podle skutečností táhnou, asi měli volit jiné herce, jiné tvůrce, jiné úplně všechno. A nebo to vůbec netočit. A když už, tak se raději vůbec nedívat. A víte vy co? Tím koncem to zazdili úplně - tedy pokud se až k němu jeden dostane.(10.6.2015)

Ako som už písal pri komentári Mafiánky tieto TV filmy dokážu niekedy prekvapiť. Neviem prečo to kritické hodnotonie 46% je dosť málo. Aj keď to nie je film, ktorý si zaslúži 70% a viac, ale určite existujú aj horšie filmy. Eliza Dushku už v seriáloch presvedčila, že vie hrať a môžno keby už konečne dostala nejakú vážnejšiu rolu v nejakom kino filme, tak by sa dostala do povedomia. Táto rola jej sadla a psychycký úpadok hlanej postavy zvládla na jednotku. Film je natočený podľa skutočnej udalosti, ale neviem čo z toho filmu je skutočnosť a čo nie. Tak som to skôr bral ako thriller, ktorý bol celkom napínavý, a trošku aj zaujímavý. Na túto tému bolo natočené už množstvo filmov, a možno preto má tento film taký slabý ohlas, ale mne sa to celkom páčilo tak dávam hodnotenie 55 - 60%.(4.4.2010)

Kriminálek s klasickou zápletkou bez zbytečnejch kudrlinek neni v poslední době příliš mnoho.A proto i přes tady hodně nízký hodnocení musim napsat,že se mi film dost líbil.Vraha malejch holčiček poznáme až na konci,což v době komplikovanejch,a do jinejch žánrů zabředávajících kriminálek,je příjemný zjištění.A k tomu si určitě Rob Schmidt svym skvělym Pachem krve příliš kámošů nenadělal,ale stejně jako u johna Stockwella dříme v jeho osobě dost velkej potenciál.Takže já dám solidních 70%.(11.11.2009)

Tak hrozné to zase nebylo. Docela přijemně natočený thriller, jehož tvůrci měli zapracovat především na scénáři. Jinak jde ale o film který nebyl bůhvíjak drahý, ale daří se mu svůj omezený rozpočet slušně maskovat. Herci hrají v pohodě a kdo je vrah mě napadlo už na začátku, ale zavrhl jsem to jako málo pravděpodobnou variatu. A ejhle, trefa. Jinak se není co divit, že šel film rovnou na dvd. Různým Star Trekům a Avatarům tohle zcela jistě konkurovat nemůže. A na televizní obrazovce mu to navíc docela sluší.(25.12.2009)