Neznámý signál

• USA The Signal (více)
všechny plakáty

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiální text distributora)

666teen

Začátek výtečný. Štefanovi Králů by to mohlo připomenout jistý Puls, ale což. Ovšem s přibývajícím časem jsem začal mít pocit, že se mi tvůrci pomocí svého dílka snaží udělat z mozku stejnou bramboračku jakou měli v mozkovnách všichni přeživší. ()

Ruut

Nepřiznaná adaptace Kingova románu Puls. Zajímavá tím, že je točena z pohledu těch psychoušů, co řádí a vraždí. Televizní film, moderně natáčený dnes módním realistickým stylem a s krví v 95% záběrů. ()

2-Xtreme

Zaujímavý a dosť divný film. Je rozdelený na akési tri časti a v každej sledujeme jednu postavu a dej okolo nej. Smutné je, že každú túto časť točil iný režisér a tak aj kvality jednotlivých segmentov sú rôzne. Zatial čo sa v prvej polhodinke film uberá výhradne skvelou katastroficou atmosférou, druhá čast je čistá horror-comedy a posledná polhodinka film zabrzdila a pokazila celkový dejom z filmu. Vymyslené to bolo fajn, gore sa mi páčilo a čierny humor bol zábavný, ale posledných 10 minút ubralo filmu dosť vela... škoda toho. Ale na 70% to je určite. ()

MIMIC

Na tento film sa raz asi bude spomínať ako na jedno z najlepších diel reflektujúcich bushovské odštartovanie doby, v ktorej "svet už nikdy nebude ako predtým". Každý tu má svoju pravdu, každý chce dobre, každý "chce mať pokoj a nenechať sa otravovať od druhých". Vo svete, kde sa "nikomu nedá veriť" je najlepšie tých druhých radšej okamžite zabiť, predsa nemožno riskovať, že ten napohľad slušný človek je v podstate "žiarlivé monštrum" (viď názov prostrednej epizódy). Metaforické spracovanie tematizáciou partnerskej žiarlivosti je vybrané veľmi prezieravo, lebo zhubná túžba vlastniť je vlastne to jediné, čo spája spodinu, strednú vrstvu i Leonu Helmsley. Z hľadiska žánru teda ide o "antirepublikánsky mysteriózny grindhouse" a pokiaľ sa v tom budete snažiť hľadať ten "horor", "sci-fi" a "thriller", nebude to chyba filmu, ak budete sklamaní. Aby film i v rovine rozprávania kopíroval svoj názov, využíva (anti)logiku Nolanovho "Mementa", čo je veľmi pôsobivé. Aby v rovine mentálnej sebazáchovy zachoval zdravý nadhľad, siaha po Wrightovom "Súmraku mŕtvych", čo pôsobivosť ešte umocňuje. Film sa mi síce nepáči, ale cítim veľký rešpekt. Rozhodne zážitok ekvivalentný viac než 80-tim percentám. PS: Ste si istí, že chytáte dobrý signál? ()

Anderton

Vtipný a zároveň aj riadne brutálny explicitný sci-fi horor, v ktorom je jasné, čo sa deje, ale nie je jasné, prečo sa to deje a kto to tak zariadil. Ono je pomerne zrejmé, čo sa kritizuje a divák má asi za cieľ dospieť k poznaniu, že vlastne sleduje iba expresívnejšie podaný obrázok stavu súčasnej spoločnosti. Rozprávanie je ozvláštnené puzzle systémom troch poviedok, kde sa nám všetko pekne zapletie a následne rozpletie. Napriek všetkým kladom nejde o až tak výraznú záležitosť ako sa na prvý pohľad zdá. ()

arie

Celkom originálny experiment, ktorý poteší srdiečko každého hororistu. Nie je to jednoznačný žánrový počin, vážnejšie scény sa striedajú s brutálnym čiernym humorom, čo nie vždy vychádza na jednotku, no napriek tomu, že sa na snímke podieľali hneď traja začínajúci tvorcovia, je výsledok príjemným spestrením súčasnej upadajúcej žánrovej invencie. Koniec je už trošku nezvládnutý, no i tak prevládajú pozitívne dojmy, ktoré v mojej mysli vyvolávajú dopyt po podobne svojsky poňatých snímkach. :-) ()

Socrates

Jasně. Ve chvílích ohrožení života si nasadím sluchátka s hudbou na plný pecky a vykračuju si, jako by se nechumelilo. A to je jen jedna z do očí bijících kokotin. Ale možná je to součást komediálních složek filmu. Nevím. Bylo to dost rozháraný a nevyprofilovaný. ()

Campbell

Strašně moc jsem bojoval s tím abych dal filmu 4*. Ale prostě nemůžu první hodina je neskonale dokonalá a první dva příběhy(v domku a útěk hlavní hrdinky s černochem) mě strašně bavily a byly prakticky bez chyby, ale pak se to dalo na takovou černou grotesku která strašně klesla. Na filmu je vidět malý rozpočet ale o to větší zápal. Atmosféra a krvavý efekty jsou jakž takž dobré, ale pak to prostě všechno šlo do háje. Ale aspoň něco. ()

klerik

Dosť slušné! Prvá časť skvelá. Druhá má skvelý brutálny humor, len je už trochu pridlhá, rovnako ako tretia, ktorá však prekvapí +/- zmysluplným záverom. Zaujímavý spôsob rozprávania, maximum atmosféry a šikovných killsov za použitia jednoduchých prostriedkov.... Keby to nechcelo byť celovečerák, bola by to genialita - tvorcovia majú talent. Občas nepríjemne sugestívne a psychologivké (!) ako bol Friedkinov CHROBÁK (Brouk). Pripomenie to prvé zombie filmy dnes už kultových režisérov, mám pocit, že o triu David Bruckner, Dan Bush, Jacob Gentry budeme ešte počuť... ()

honajz odpad!

Bože, to byla kravina,. Nasaď si sluchátka, nesleduj TV a vše bude fajn, i když se kolem všichni vražděj. ()

d-corso

Působivý kousek, vystavěný na syžetu zombie horrorů a některých raných Cronenbergových filmů, což platí především pro první část. Černohumorná komedie, která se "šokově" objeví ve druhé třetině, působí zpočátku poněkud rušivěji, ale díky velmi dobrému zpracování a následnému, stejně "šokantnímu" přehození výhybky, je její zařazení bez pardonu omluvitelné. Bohužel, závěrečná, třetí epizoda, po většinu času kazí předchozí pozitivní dojmy - není snad vyloženě špatná, ale v kontextu dosavadního pekelného tempa zbytečně utahaná, snímek v ní negraduje, naopak skomírá. Sympaticky natočený úplný závěr však přec jen napravuje dojem, takže abych zbytečně neškudlil...4* ()

SOLOM.

The Signal není ve finální fázi ničím jiným, než obyčejným průměrným snímkem, který brzy upadne v zapomnění. Jeho největší slabinou je fakt, že na každé z částí dělal jiný režisér a kvalita všech tří je zcela rozdílná. Dalším prvkem je i hodně zvláštní pojetí kameramana, nezabírat důležité momenty filmu a místo toho nechat záběr snímat dvě minuty naprosto nezajímavé místo, jako je obyčejná zeď. Hold každý den není posvícení. 5/10 ()

eraserhead666

Docela zvláštní povídkový film, kde povídky nejsou nějak výrazně odlišené a snaží se vypadat jako ucelený děj, ale nakonec tam ty odlišnosti jsou, např. v obměně herců, kdy každou chvíli stojí v popředí jiný herec nebo herečka a žánrovém stylu, kdy naprosto výbornou úvodní psychologicky pochmurnou část vystřídá až choking hazadrovská komediální fraška (trochu slabší, ale pořád to baví), aby to zakončila nudná krvavá řezničina. Což je vlastně největším negativem filmu, jeho sestupná tendence. Zaujala mě ale "hlavní" hrdinka, velmi sympatická, velmi příjemná, velmi zajímavá. Líbilo se mi, že film vlastně na nic neodpověděl a nechal spouštěcí mechanismus neodhalen a jen v tom postavy vyráchal (i když v závěru dost nezáživně). Nakonec z toho vyšel lehce překvapivý snímek, který mě zaujal více, než bych od něj kdy čekal. ()

Chermy

První třetina je přesně taková, jakou bych od podoného filmu čekal a moc se mi líbí! Nasledující kapitoly ale až moc působí, jako z jiného filmu s mnohem slabším scénářem. ()

moviesfan

Tak já nevím. Od začátku do 40. minuty poměrně vydařená atmosféra. Člověk nevěděl co má od toho dál očekávat. Pak se objevila snaha o humor, což absolutně nechápu. Kdyby aspoň ten humor fungoval, ale takhle ten fim srazil dolů. Pak se zas povedlo udělat ,,psycho", ale ve výsledku nic extra. Mohlo to být lepší. ()

ledzepfan

Slušný ale tuctový rozjezd táhne nahoru druhá část plná černého humoru, aby to pak poslední třetinka zase zabila zpět do vod zapomenutelnosti... Sympatické, místy jsem se fakt bavil, ale za týden nebudu vědět, že jsem to viděl. ()

kikuka

Okej, zasa som vyhadzovala všetky svoje končatiny a spôsobovala tým ťažké šoky okoliu, ktoré tie očividné ľakačky, ktoré vôbec neboli pointou filmu, prehliadali s nadhľadom. Point is, že The Signal je cynický filmík plný čierneho humoru a paranoje a veľmi dobre buduje atmosféru nepokoja. V zásade je variáciou na zombie/ vírusové /a tak filmíky, pričom tentokrát je podaný prizmou troch postáv a ani jednej sa nedá tak celkom veriť. ()

mysiak

Zaujímavý koncept, ale mierne dosť nedorobený...celé je to na zamyslenie, že prečo to radše nedať jednému autorovi a vytvoriť vynikajúci mix žánrov..ako radšej trom a urobiť z toho slátaninu... ()