Neznámý signál

• USA The Signal (více)
všechny plakáty

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiální text distributora)

Freemind

Velmi milé překvapení! V poslední době se snažím filmy hodnotit v rámci žánru - a tohle je v konkurenci ostatních nízkorozpočtových horůrků naprostá pecka. Objevilo se několik scenáristických klopýtnutí, ale byly to vesměs drobnosti. Do poslední vteřiny jsem čekal, kdy se to tvůrcům podaří pokazit a ejhle - nepodařilo se. Přitom mi to téma televize jako zprostředkovatele psychózy lehce zavonělo Cronenbergem, několikrát jsem byl překvapen zvratem děje, líbil se mi vizuál, pobál jsem si i zasmál, tož dajme tomu štverku! ()

iolaos

Nefungujici experiment. po rulujici prvni 0,33 (transmission I), kdy sem mel sto chuti znamkovat naplno, kvalita snimku upadla do blamaze; druhou tretinu sem pronudil a treti sem fakt nepobral. 1,5*. autori me neoblufli :), je to shit - verte tomu. ()

stration

Velice zvláštní. Chvílemi krvák jak prase a potom naprosto absurdní, vyšinutá situační komedie (ovšem taky pořádně krvavá). Rozhodně jsem se výborně bavil. Škoda třetí části, kterou jsem už nějak nepobral. Nebo to byl záměr? ()

Dubro

Veľmi, veľmi dobré. Nepredvídateľný dej, žiadna nuda, vynikajúco zakonponovaná retrospektíva. Chcelo to však "nasypať" viac peňazí, chudoba kričí z každého rohu. Mohlo to byť za 5. ()

maverick10

Snaha o originalni zanrovy snimek se rozbiha vcelku dobre, avsak s ubihajicima minutama zjistujete, ze se vsechno toci dokola. Jako byste sedeli na kolotoci a porad dokola se pred vama zobrazovaly ty same obrazky. A to musite dat za pravdu, ze tohle casem omrzi. ()

Martin741

Na poli hororovej jazdy natocenej za rok 2007 ide len o podpriemernu jazdu. Miestami to ma nieco do seba /paranoicka atmosfera, postapokalizmus/, ale za rok 2007 by som dal vyssie urcite REC Jaume Balaguero alebo 30 Days of Night. 30 % ()

dezorz

Uz zaciatok filmu dava nenapadny signal. Brutalna psycho gore horror scena, ktora sa obvykle v gore horroroch objavuje ako finish. Co s takymto brutalnym zaciatkom? O aky film pojde? Spravna otazka - pochopili ste signal, ktory film vysiela. Medzizanrovy medzikus za malo penazi s pekvapivo zaujimavym a v zasmrdnutych zombie filmoch cerstvym napadom. Ach romero, romero, preco si romero. Preco uz nie si mlady, neznamy, ako tito 3 adepti indie filmu? ()

Jino

Trošičku mi to připomíná Kingův Puls. Někdy je to docela zmatené, ale příjemně mě překvapili triky. Jinak to byl spíš lepší průměr. Nic světoborného ()

bourec

Tak pokud bych hodnotil prvních dvacet,třicet minut,tak celkem v pohodě.Dramatický,tajemný,prostě přesně jak to má bejt.Pak se ale obraz zastaví,sledujeme bezduchou ,chaotickou ptákovinu,a já měl pocit,že se celej filmařskej tým zchlastal na hadry,a proto to tak vypadá.A jak to tak vypadá,i některý tady přítomný se při filmu zlili do bezvědomí.To je totiž jediný vysvětlení těch 55 procent.20%. ()

honajz2

Zpočátku jsem si myslel, že mi bude vadit jenom ta otřesná rozklepaná kamera a že ten hodně zajímavý námět se tak moc rozjede, že vše zachrání, takže to nakonec nebude tak špatné. Eh... no... kéž by. Ono ne že by se to začalo zlepšovat, to vůbec, on se totiž stal pravý opak - začátek byl z celého filmu asi nejlepší. Tam ten námět totiž skutečně měl ještě velký potenciál, ale čím déle to trvalo, tím víc ten potenciál a můj zájem o jeho vedení nejen že rapidně upadal, on se dokonce i pohřbíval stále hlouběji, dokud se v závěru nerozpustil v samotném jádru Země. Jako sorry, ale co to jako bylo? Já chápu, že se na tom podíleli tři (tehdy) začínající režiséři a každý natočil svoji část, takže se nějaké mírné nesourodosti daly čekat, jenže tohle bylo tak moc nesourodé a tak moc se rozpadající, až se mi nechtělo věřit, s jakou naprostou laxností je to natočené. Nejen že se to nesnaží cokoli vysvětlit či naznačit, ono se to vlastně ani nesnaží o jakýkoli děj! Všechny postavy jsou navíc extrémně nesympatické a když je každá "nakažená" tím signálem, tak už absolutně nemá smysl komukoli fandit či si o něj jen zajímat, kamera je stále stejně strašná a každou snahu o atmosféru úspěšně ničí a když se z toho stane v druhé třetině komedie, je to pak celé už jenom trapné, křečovité a pro mě stále více nesnesitelné. Až jsem měl problém to pak dokoukat. A popravdě trochu lituji, že jsem to i udělal, protože takhle bych to viděl aspoň na hodně slabé dvě hvězdy za nápad a zajímavý začátek, ale nonsensových posledních pár vteřin té kravině už úplně nasadilo korunu. Tohle se prostě hodně nepovedlo. Lepší 1* ()

Wormboy

Zaujimavy napad, zaujimavy sposob natocenia, avsak celkovo film na mna posobil prilis sterilne, osudy postav mi boli uplne ukradnute, horova zlozka na mna nefungovala a aj dlzka bola zbytocna. Kazdopadne vsak to nie je zle, hlavne myslienka a spracovanie stoja za zmienku. Ale nic prevratne. 2,5/5* ()

Maty85

* za vynikající nápad a poměrně dobrej záživnej začátek, ale jinak vše ostatní - špatně! chaotický,nepřehledný, hl. hrdinové nic moc, zkrátka z dobré myšlenky vznikla jenom bezvýznámná brutalita ()

Cedr

Naprosto dokonalá první třetina, se skvělou atmosférou a stylem nasadí laťku tak vysoko, že druhá třetina působí neskutečně nudně a otravně. Místy potěší nečekaný černý humor a hrátky s časovou kontinuitou příběhu... to bohužel nestačí a film začne neskutečně nudit. Tento pocit s občasnými pozitivním výkyvy trvá i během závěrečné třetiny a film se staví zpět na nohy až v samém závěru, který je celkem uspokojivý. Škoda. Vypadalo to velmi slibně. Každopádně jde o celkem originální počin... bohužel s nevyužitým potenciálem. ()

ecceHOMMO

Najmä excelentne dokonalý strih urobil z obyčajného chaosu a paranoji snímok ktorý vo mne zanechal nepopísateľné pocity pričom ja sám som sa v tom chaose v závere strácal.... ()

_DAVE_

Začínalo to jako průměrný horor typu "28 days later", později se z toho vyklubala jakási zvrácená prarodie kde měl mít hlavní roli černý humor. Ale nepovedl se ani pokus o horor, ani pokus o komedii. Vznikla jakási prapodivná sračka, kterou jsem uz tedy dost dlouho neviděl. Tento film prostě nefunguje ať už měli autoři jakýkoli záměr. ()

lennyd

Když jde mladá Maya od svého milence domů, je v garážím překvapena dvěma - mezi sebou bojujícími muži. Nepřikládá tomu větší důraz, ale při příchodu domů (k manželovi!) zjišťuje, že podivná agresivita napadla většinu lidí (kteří pečlivě sledují podivné obrazy na televizní obrazovce). Ale její manžel není jediným, koho televizní signál ovládl - celý dům, celá ulice - ba celé město je v totálním chaosu ... Celý film mi připomínal jednu bomboniéru, kterou jsem nedávno koupil - velmi zajímavé balení (oficiální text distributora), jednotlivé bombónky vypadaly taky dobře (první dějiství), s vlastní čokoládou to bylo už horší, ale dalo se to vydržet (druhé dějiství), ale náplň byla naprosto příšerná (třetí dějiství). Přesně takto to bylo s tímto filmem - natočili jej tři režiséři s velmi sestupnou kvalitou své práce, a podle toho to taky vypadá. Pokud bych hodnotil jen první část, tak dávám 4 ani nemrknu, ale film jako celek je velmi slabý a ke konci už jsem ztratil úplně. Škoda té promarněné šance .. ()

oveckaoa odpad!

Neskutečná blbost (vydala Řitka video jejichž filmy bývají vždy nadhodnocené takže bych hodnocení vážně nebral) skládající se z 3 části. První část je totálně průměrná se všemi klišé + stupidita (nejde jim televize tak si tam jeden týpek pálkuje s baseballovou pálkou do vzduchu na prázdno aby nepřišel o baseball :-)) . Druhá část se snaží jít do humoru bohužel humor zde vůbec nepasuje (ženská se pořád ptá kdy přijdou hosti na její silvestrovskou párty i když vidí že se tam všichni zabíjejí, chlápek pozvaný do bytu začíná vykládat že doufá že si tam může s někým zašukat a nemusí tam šukat ty chlapy a podobný styl humoru) a třetí je nejhorší úplně kdy se všichni dostávají z bodu A do bodu B načež ta ženská hlavní přežije i s milencem který ji ukáže ten signál a ona zešílí též (To je jak pointa no potěš). Za první část dávám 20 procent (za snahu) za ostatní odpad takže vychází odpad. Doporučuji se ani nedívat nebo nedajbože kupovat škoda peněz to radši přispějte na charitu. ()

Antek

V podstatě jde o typický romantický film: dvě duše patří k sobě, pak jsou rozděleny a přes různé peripetie se snaží nalézt cestu jeden k druhému. Rozdíl je jenom v tom, že ty peripetie jsou ztělesněny lidmi, ze kterých se působením jakéhosi signálu stali psychopati :-) Trojice režisérů je jistě fanouškem Tarantina a tak využily jeho typické narativní postupy a smysl pro černý humor. Jenomže -- jenomže to zasadili do žánru, kterému to prostě nesedlo. První třetina je, jak říká iolaos, výborná -- opravdu šlape, ale pak se dění na plátně smrskne v parodii a napětí zmizí jako pára nad hrncem. Promarněná příležitost, chlapci -- nebo alespoň nejsem naladěný na stejnou vlnu jako vy ... ()

Danny F.

Postupem času se film stává nudnější a nesmyslně promíchaný. Krve a vražd bylo dost, ale děj samotný to nezachráni. 45% ()