Príbeh inižinierky, ktorá prichádza na nové pracovisko a stane sa obeťou nedomysleného žartu svojich zverencov-učňov a učníc. (oficiální text distributora)

PatoP

Pri sledovaní tohto filmu ma akosi viac rozbolela moja momentálne zlomená ruka. Prišlo mi to, ako keby ten film natočil nejaký cigán zo Žehry. Obsadzovanie postáv nehercami je pre mňa nepochopiteľným javom, ktorému sa režiséri hraných filmov mali zďaleka vyhýbať. Fenič mal navždy ostať režisérom dokumentárnych filmov, hrané mu absolútne nešli. Od odpadu film zachraňuje iba Zuzana Krónerová, inak je to celé príšerné. ()

Autogram

Tvorcovia tu trochu opisovali od Formana a snažili sa zobraziť tú obyčajnosť obyčajných ľudí a ich obyčajné príhody v obyčajnom živote. Je pravda, že Forman to aj v čiernobielom filme dokázal lepšie, vtipnejšie a záživnejsie. No aj tento film má niečo do seba, reflektuje slovenské prostredie, a má množstvo hlášok, ktoré dokonale charakterizujú to obdobie (mandarínky). Mal som tú česť to všetko zažiť a pamätať si to, takže sa cítim už trochu ako pamätník. –––– ...aj toho musím podplatiť podpultovým tovarom. A potom to dopadne tak, ako dnes. Pomiluje ma, a ani nepobozká. –––– Včera som si tu odložila horné končatiny. Neviete, kde sú? ()

mchnk

Slovenská kinematografie občas dokáže překvapit, nicméně zde se to moc nepovedlo. Děsivě reálná atmosféra učňáku začátku 80tých let a stejně vypadající osazenstvo, rozhodně film nezpestří. Mladá Zuzana Kronerová je asi jedinou kvalitou filmu a dávám jí proto jednu hvězdičku navíc, jinak režijně je to opravdu špatný a pokus o autenticitu ala Forman, nebo Papoušek. ()

sochoking

Osobne by som tento film smelo zaradil do škatulky nízkorozpočtových indie komédia/ drám! Som presvedčený, že ked' sa film v osemdesiatomdruhom (?) roku minulého storočia nakrúcal, nemali tvorcovia ani najmenšiu šajnu o tom, aký klenot to raz bude. Nemôžem si pomôcť, ale aj ked' sa povznesiem nad vtedajšie štandardné (režim) chovanie ľudí (postáv) a typ komunikácie (konverzácie), stále je toto pecka nabitá kvalitnými hláškami a vtipnými scénkami, ktorá veselo môže konkurovať súčasnému žánrovému trendu indie drám a ja nemôžem inak, len ísť s hodnotením na plné gule! P.S. Rozhodne si myslím, že film si zaslúži červené farby! ()

majo25

Zaujímavý námet aj nápad. Občas milo úsmevné. Len keby to nemalo tak slabučké až nízkorozpočtové spracovanie, ktoré kvalitou dvíha iba herecké duo Staník-Kronerová. Veľa hercov ako keby ani hercami nebolo. Kvalitou kolíše aj audio, ktoré pôsobí skoro až amatérsky. Zaujímavosťou je účasť Evy Černej - neskoršej televíznej redaktorky, moderátorky a tiež poslankyne NR SR. Inak, toľko mladých dievčat, stredoškoláčok, a tvorcovia si na scénu hore bez v sprche vyberú Kronerovú, pre ktorú by jemne povedané bolo lepšie, keby ju nikto nikdy na vyzlekanie neprehováral, ak má aspoň štipku vkusu. Zaujímavé nenápadné televízne dielo, ale spracovaním slabšie. ()

• Filmovanie prebiehalo i v Novom Meste nad Váhom. (dyfur)
  • Okamžitě po sestříhání byl film cenzurou zakázán a nedostal se na televizní obrazovku. Přestože byl po revoluci několikrát uveden televizi, Fero Fenič ho od doby vzniku neviděl až do roku 2011, kdy se promítal v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti. (R.Drson)