Dracula (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 1996, 132 min

Vizuálně velkolepé, nadčasové a srovnatelné se zahraničními muzikály, hudba a choreografie je skvělá a pěvecké výkony naprosto excelentní. Ovšem trochu mi to přišlo, jako kdyby se mi líbil obal knihy a styl psaní, místo toho aby si mě spíše získal obsah. Nějak mě to nezasáhlo, emoce se nedostavily a občas jsem se i nudil. Každopádně jak říkám, řemeslně je to opravdu obdivuhodný muzikál, který sklidil úspěch naprosto právem.(3.9.2014)

Nevím, jak hodnotit. Měl bych podotknout, že jsem viděl novou verzi v divadle Hybernia ( divadlo Hybernia má dosti moderní zařízení projekce a vypadá celkově hodně progresině ) před dvěma dny - nový remake se liší ve dvou hlavních bodech, a to že celá scéna je více komornější a že druhá část se neodehrává v součastnosti, ale v roce 2088. Pro mě další menší, ale o to důležitější bod - v hlavní roli Draculy jsem schytal naštestí Josefa Vojtka, který mi v této pozici sedí mnohem lépe nežli pan Hůlka, nicméně ostatní obsazenstvo mi neznělo tak dobře, jako původní verze z 96. K problému mého hodnocení - divadlo bylo rozděleno na dvě části, při čemž první se prakticky kryla z původní verzí a byla pro mě velmi dobře stravitelná. Ale ta druhá, v roce 2088 alá retro k dnešní současnoti, mě chvílema nutila potopit se do hlubin zcela nepohodlného křesla - sedět blíž kraji přemýšlel bych o velice (na druhou stranu) luxusních záchodech. Takže kdybych hodnotil, tak první část za lepší 3* (hlavně za Vojka a ze melancholii k mladým létům) a druhou bez kompromisů za 1*. ALe celkový dojem (připočtu-li dojem z divadla, z výletu do Prahy - ano, jsem vesničan) je předně někde mezi. Nakonec půměrné tři hvězdičky jsem ochoten dát.(19.9.2009)

Tento muzikál jsem shlédnul ihned v roce vydání a premiéře jako jedenáctiletý klučina a líbil se mi moc. Hůlka, Bílá, Korn - tihle zpěváci sedli do rolí jak prdele do kastrolů, speciálně prvně dva jmenování - upíři jako malování. Dodnes asi jeden z těch přelomových a kultovních muzikálů................moje hodnocení = 8,5 z 10.(26.4.2015)

Super! Vážně mě mrzí, že jsem neviděla naživo, ale před 15ti lety jsem byla 11ti letá holka s jinými zájmy... I když na CD jsme to doma měli už tenkrát... ;) a když jsem si konečně ke skvělým písním dosadila obraz, nebyla jsem zklamaná... Naopak... Hůlka bude asi navždy mojí tajnou láskou (a to jen a jen kvůli Drákulovi), Lucka Bílá předčila mé očekávání, o panu Kornovi nemůžu říct jediné špatné slovo (viděla jsem ho nedávnou v Touze a na živo je prostě machr nad machry!) a dokonce tady dokážu bezbolestně koukat i na Machálkovou a Genzera, což mě jinak přivádí k šílenství... Občas se přistihnu, jak si začnu nějakou z těch písniček zpívat a pomalu přezpívám půl muzikálu, protože prostě nemůžu přestat... Prostě pro mě jeden z nejlepších muzikálů ČR... Možná to je tím, že byl jeden z prvních a ještě to dělali dobří zpěváci s láskou...(19.10.2011)

Nejlepší muzikál na české scéně. Velmi výrazná hudba a texty, ze kterých vzniklo hned několik hitů. Dobré efekty a skvěle zahrané a zaspívané. Zde není za potřebí něco dodávat. Společně s "Čelistma" se jedná o největší legendu mého mládí. PS: nechápu proč někteří jedinci zde hodnotí verzi z roku 2009, když ta má svou vlastní stránku. Toto je verze z roku 1996!!!(7.6.2009)

• - Do role Draculy se uvažovalo o Michaelu Kocábovi, Karlu Gottovi či Juraji Kukurovi. Nakonec byl jako hlavní hvězda muzikálu vybrán Daniel Landa. Ten se však krátce před premiérou zranil při automobilových závodech, takže premiéru musel odehrát Daniel Hůlka, který tak odstartoval svou hvězdnou popularitu. (Pluto_petr)

• - Derniéra představení se uskutečnila 5. června 1998. Nebylo to kvůli nezájmu diváků, ale Kongresové centrum čekala dlouho odkládaná rekonstrukce před summitem MMF a Světové banky. Celkem se při prvním uvádění Draculy odehrálo 916 představení. (Pluto_petr)

• - Daniel Landa odehrál v roli Draculy pouze 14 představení. Poté z projektu odstoupil a začal pracovat na vlastním muzikálu "Krysař". (Pluto_petr)