Čierna ovca (TV film)

Komedie

Slovensko, 1996, 82 min

Čierna ovca je jedna z lepších hier Radošinského naivného divadla. Juraj Nvota sa pokúsil pretransformovať divadelnú hru na televízny film. Nie všetky zmeny, vrátane zmien v obsadení sa mu podarili. Napriek tomu aj televízny film je užitočné vidieť.(27.7.2014)

Skvelé RND a jeden z nespočetného množstva kultových titulov S.Štepku. p.s. Z galerie odstránte tú fotku s J.Krónerom, pretože patrí k inému tv filmu s rovnakým názvom.(9.2.2007)

Nebavila jsem se.(19.12.2016)

• Martin741

Juraj Nvota je len rutiner bez stipky reziserskeho talentu, tento film vsak nijako nevybocuje z hranic priemeru. 38 %(3.4.2013)

Televízny slovenský film z 90. rokov, ktorý je lepší, ako jeho slovenskí kino konkurenti. Ale možno je to dané aj očakávaniami. A rozhodne je to dané pôvodom scenára. Hru som nevidel, takže porovnať nemôžem. Skôr úsmevné, ako treskuto vtipné, za to výstižne trefné. Potešil Chudík, obsadený proti svojmu typu.(3.8.2014)

• - Film se natáčel v západoslovenských obcích Zohor a Lozorno. (skudiblik)