Miroslav Horníček spolu s pozvaným hostem, (mj. Jan Werich, Lubomír Lipský, Jiří Sovák, Jan Pivec), vytvořili pořad plný inteligentního humoru. V letech 1968 - 69 bylo v televizi odvysíláno celkem 12 dílů. Nástup normalizace však tomuto cyklu nepřál a dalšího pokračování oblíbených Hovorů H se diváci dočkali až v roce 1990. (mibara)

Gemini

Zcela po zásluze dnes již legendární pořad velkého herce a především životního filozofa a velikána inteligentního humoru, Mistra Miroslava Horníčka. ()

Radek99

O tom, jak upadá postupem času v naší civilizaci kultura slova a rétorická vybavenost člověka svědčí nejlépe tento úžasný zábavný! pořad. Dokonalá ukázka toho, jak vypadala mentální úroveň mediálně kulturní elity konce šedesátých let. A pak si pro srovnání zkuste pustit nějakou dnešní zábavnou talk-show - jen ubohé verbální opakování téhož, snaha bavit za každou cenu, mělkost, v lepším případě (Uvolněte se, prosím) improvizační pohotovost moderátora, ale kde máte onu Horníčkovskou kultivovanost slova, hraní si s jazykem a jeho významy, nonšalantnost hostů a ten třaslavý dojem setkání s Osobností? Hovory H hovoří o úpadku dnešní mediální kultury (odklonu od hodnoty k barevnosti a efektnosti) a existenci někdejších zlatých časů (ale to se možná stačí podívat i jen na nějaký film z tehdejší novovlné doby, televizní inscenaci či záznam nějakého divadelního představení)... ()

Karlos80

Jedním slovem skvělé ! Tak takhle se tenkrát prosím dělala zábava.. A takhle by zábava měla alespoň vypadat vážení.. A dělala by se i dál, nebýt a nepřijít normalizace. Horníčkovo křeslo pro hosta, vystřídalo několik slavných osobností, převážně ze světa filmu, ale nejvíce mi utkvěl v mé paměti, skvělý Jan Pivec, plný elánu a energie v té době už snad už národní umělec.? To byl skutečně vzpomínkový koncert, ale i Jiří Sovák, vypravující své zážitky z vojny kde byl společně právě s Horníčkem , také neměl chybu. Opravdu velmi vydařený a hlavně inteligentně humorný pořad, s křeslem pro hosta s pohotovým a velice vtipným Horníčkem. Svého času, to byl obrovsky populární televizní projekt. Akorát by mě zajímalo kolik částí tenkrát bylo celkem odvysíláno, a s kým vším..? ()

sportovec

O rozporuplné žalostnosti naší současnosti říká tento proslavený klasický pořad Voskovcova werichovského pokračovatele mnoho. Zdá-li se některým z mladších komentátorů, že slova o nedostižnosti úrovně šedesátých let jsou nostalgizující výpovědí bez hlubšího podkladu, dostává se jim zde více než náležitého poučení. Co jméno, to pojem i zážitek, a to i tam, kde jinak jde o osobnost spíše průměrnou a zaměnitelnou. Osobité pokračování někdejších forbín Osvobozených nalezlo v tomto případě své adekvátní pokračování. Pokračování šťastné, svébytné a stejně nadčasové jako dílo jeho slavných prvorepublikových předchůdců. ()

NinadeL

Výjimka potvrzující pravidlo, že i prostá talk show může mít úroveň. Přičemž na druhou stranu člověk nemusí být ani zarytým Horňasem, aby si to užil. ()

D.Moore

Humor první třídy, k jehož sledování a dokonalému vychutnání je třeba mít uvnitř lebky mozek. Hovory H mě nikdy neomrzí, protože každý díl, který jsem viděl, je něčím skvělý a v něčem neopakovatelný. To musely být časy. ()

kulyk

Posezení těch, kteří ještě uměli česky. Posezení moudrého člověka s chytrými lidmi, s jedinci, kteří znali (a někteří ještě znají) jak dělat třaskavou srandu bez vulgarit, dobytčáren a infantilností. S lidmi, se kterými bych se též toužil alespoň na chvilku posadit, jedno kam. Tiše bych hačal, valil sklivce na Pivce, nasával humor a slinil si do klína. Večer bych pak, až mi maminka zhasne lampičku u postýlky s nebesy a pohladí mou asymetrickou hlavu, snil svůj odvěký (a marný) sen o tom, že jednou budu taky vtipný, tak jako oni. ()

Marthos

Horníčkův kultivovaný a především inteligentní humor vpadl na televizní obrazovky doslova znenadání a přestože neměl dlouhého trvání, patří dodnes k nedostižným vrcholům televizní zábavy. ()

NinonL

Intelektuálský humor, to bylo panečku něco. Žádná agresivita ani trapnost, jakou jsme zvyklí vídat z obrazovek dnes. Horníčka můžu kdykoli znovu. ()

frashmaker

Horníček byl mistr vypravěč. Jako jeden z mála ze sebe uměl udělat velmi decentně úplného idiota. Následní baviči, kteří jen tupě dělali idioty z ostatních, již neměli ani chloupek kouzla té původní československé bavičské scény. ()

Orlau32

To se hodnotit nedá, to se musí vidět !!!!! Trio HORNÍČEK, SVITÁČEK, ROHÁČ bylo trio od Boha, ničím a nikým nenahraditelní. ()

stration

Nesmrtelný Miroslav Horníček a jeho pořad plný skvělých hostů a nezapomenutelných hlášek. Zvláště pak Lasica se Satinským. ()

MarekT

Viděl jsem sice jen jeden díl během retro-dne v r.2003 na ČT 2, ale i tak mě pořad dokázal zaujmout inteligentními rozhovory a humorem pod taktovkou Miroslava Horníčka. Škoda, že takoví lidé jako on už nejsou mezi námi. ()