Placebo: Androgyny

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 60 min

Gail Rinchey

Dokument popisuje 10 úvodných rokov aktivity trojice z kapely Placebo, i s letmým náhľadom na to, ako sa v Londýne spolu ocitli. Všetko sa rozpráva z pohľadu mimo samotnej kapely. Plusom sú zaujímavé komentáre rozličných súvisiacich ľudí, ako producentov, novinárov a kritikov (a jedného štýlového dievčaťa). Zdá sa, že na ostrovoch sa hudbe rozumie skutočne každý. Z pohľadu kariérneho prelomu sa tu prirovnáva Without You I'm Nothing k Nevermindu od Nirvany (Pure Morning mi potom vychádza ako placebovský Teen Spirit), polemizuje sa nad prínosom podpory Bowieho začínajúcej kapele, vypichuje sa súlad experimentovania s uchovaním autorskej autenticity atď. Mínusom je naopak to, že krátky dokument nie je doplnený tvorbou samotnou (preto nie 5*) a tiež, že sa nedostaneme cez tých 10 rokov. Inak pre fanúšika je to skvele strávený čas.(23.10.2014)