Dvojdielna televízna adaptácia románu francúzskeho spisovateľa Edmonta de Goncourta. Balada z cirkusového prostredia konca 19. storočia o životnom zápase s osudom pri hľadaní ľudského šťastia. (RTVS)

Autogram

Neočakával som nič ako seriál Cirkus Humberto, ale aj tak ma film nepríjemne prekvapil. Hlavným problémom bolo, ako sa skáče zo scény na scénu bez nejakých súvislostí, udalosti sa dejú bez akejkoľvek emocionality, a to aj pri tých zásadných. Obsadenie českých hercov s následným slovenským dabingom považujem za veľké faux pas. Dojem zostal až do konca filmu slabý a ani tá ponurá atmosféra najsmutnejšiehu cirkusu na svete ma neoslovila. ()

javlapippi

Dvojdielna inscenácia zo zvláštneho medziobdobia medzi koncom socíku a začiatkom komerčného televízneho vysielania. Už nad nami nie je ideologický dozor, ten tržný ešte nezačal a my zatiaľ poriadne nevieme čo by sme radi robili. Taký zotrvačníkový dojazd osemdesiatych rokov. Tak si natočíme film o neľahkom živote akrobatov vo Francúzsku 19. storočia. Zahrané je to obstojne, hlavne staršia generácia, mlaďasi trošku zaostávajú, možno je to spôsobené aj predabovaním českých hercov do slovenčiny. Zo scenáru cítiť, že sa prepisovala knižná predloha, pravdepodobne rozsiahla a bolo ju treba vtesnať do dvoch a pol hodiny. Logika konania a pohnútky niektorých postáv nedávajú príliš zmysel. Celková atmosféra je značne depresívna a zablatená. Zvláštne dielko, stojí za pozretie. ()

DK91

Mimoriadne zaujímavé a netradičné románové spracovanie. Dobrý scenár, remeselne zvládnutá réžia, kvalitné obsadenie, v ktorom vyniká hlavne skvelá Sylva Turbová (Madam Thompsonová), behal mi z nej mráz po chrbte. Bola mimoriadne presvedčivá v úlohe morálne skazenej, sexuálne frustrovanej a nechutne bohatej mecenášky, ktorá holduje alkoholu a cigaretám, ale na prvý pohľad sa chorobne zamiluje do mladého artistu, ktorý by pokojne mohol byť jej synom a začne ho sponzorovať. Ide o pozoruhodné porevolučné televízne dielko, z ktorého dýcha priam absurdná atmosféra. Rozhodne to stojí za pozretie. ()