Poltergeist II

Poltergeist II: The Other Side

Horor / Thriller

USA, 1986, 87 min

• pornogrind

To teda byla strašná volovina. Že trojka je průser to si matně pamatuju, ale že už dvojka bude utrpení to jsem netušil. Jako malej šulin jsem byl možná zesranej, ale teď už to nějak nepůsobí. Pár dobrých scén se určitě najde a potěší i účast W. Sampson(a). Nejděsivější na tomhle filmu je starouš Kane.(26.2.2017)

„Je nezmysel utekať. Tak či tak vás nájdu. Je lepšie zostať.“ Poctivé pokračovanie pre mňa kultovej prvej časti vracia do hry rovnakú rodinu, síce sa presťahuje, ale duchovia si ju nájdu aj tam. Síce sa stratil „moment prekvapenia“ (už len znudene čakáme, kedy sa strašenie začne odznova a aké nechutné masky a triky na nás tvorcovia, tentoraz už bez Spielberga ako producenta, znova vytiahnu), ale pomáha mu príjemne strašidelná atmosféra a dobré herecké obsadenie, plné pôsobivých „ksichtov“, ako sú maličká Zelda Rubinsteinová, obrovský Indián Will Sampson (PRELET NAD KUKUČÍM HNIEZDO, BIELY BIZÓN, KOSATKA ZABIJAK) a temný/desivý „Reverend Kane“ (Julian Beck nevyzerá ako človek, ale skôr ako latexová obluda H.R. Gigera). Každopádne „lietajúce finále v časopriestore“ je trápne a blonďavý anjelik Heather O'Rourkeová už nie je taký rozkošný, ako po prvý raz.(27.5.2011)

Dějově mnohem slabší, než Spielbergova jednička, ale i tak pořád celkem dobrá a hlavně koukatelná záležitost, která skvěle navozuje atmosféru a celkově jde pořád o velmi podařené dílo, které mě nezklamalo a vlastně i hodně rychle uteklo. Jak už jsem psal, děj není v Poltergeistovi II nic moc, kór finále, ale mě se to líbilo. Vrací se staré postavy včetně té malé spiritisky, je tady indián, neskutečně skvělá Heather O'Rourke, ale to co je na filmu úplně nejlepší postava, o které tady píšou všichni - ten dědek. Je odpornej, mrazí z něj a je fantasticky zahranej a napsanej, to je hororová postava, jak má být. Když to vezmu kolem a kolem, je Poltergeist II důstojným a povedeným pokračováním jedničky, která je samozřejmě v porovnání naprosto dokonalá (a je o Poltergeistovi), ale tenhle film by si ty čtyři hvězdičky zasloužil, i kdyby v něm nebyl ten dědek, 75%.(14.8.2016)

Tedy co si pamatuji, "ten díl Poltergeista s indiánem" se mi kdysi hodně líbil, avšak teď krátce po opětovném zhlédnutí originálu mi, jako celek, až tak suprový nepřijde. Největší problém je asi v tom, že návrat nadpřirozena tu nepůsobí nijak důvěryhodně. Závěr jedničky vše parádně uzavřel. Snaha o prohloubení mytologie (postava Kanea, indián Taylor) je určitě chvályhodná a díky tomu film docela dobře funguje. The Other Side má skvělou atmosféru, úžasné horrorové scény, božskou hudbu Jerryho Goldsmithe (která je tu použita možná ještě lépe než v originále), avšak po dějové stránce to až tak uspokojivé není.(4.3.2012)

Důstojné druhé pokračování této hororové trilogie si stále drží velice vysokou úroven (což se o pokračováních dá říct jen málokdy). Tento díl je celkově vyváženější a obsahuje hodně duchařských mýtů a tradičních hororových hodnot a netrpí vůbec žádným zbytečným natahováním scén. Přesto mě příběh nezaujal tak, jako v prvním dílu.(8.3.2009)