Reklama

Reklama

Poltergeist II

  • USA Poltergeist II: The Other Side
Trailer

Rodina Freelingových má nový dům i nový život, ale jejich pohoda netrvá příliš dlouho, duchové si je opět najdou... Diane, Steve, Carol Anne a Robbie už měli tu čest potkat zlé duchy, kteří jim zničili dům. Rodina nyní žije u matky Diane, která okamžitě poznala, že Carol Anne má zvláštní dar. Babička se pokouší od svojí dcery zjistit, co se tehdy ve starém domě vlastně stalo, ale Diane o tom nechce příliš mluvit. Toho večera babička umírá, a Carol Anne to dopředu věděla. Carol Anne se v nákupním centru setká s mužem, který ji velmi děsí. V tu dobu se opět začnou v jejich domě odehrávat zvláštní věci, které je děsí... Na pomoc přijede indiánský krotitel duchů Taylor. Steve Taylorovi nejprve nevěří, ale jeho postoj se postupně změní. U jejich dveří se také objeví Kane, což je právě ten muž, který vyděsil Carol Anne v nákupním centru. Kane se chce dostat do domu a do Steveovy přízně, ale on mu odolá. Podle Taylora to byla první vyhraná bitva, ze Stevea je teď bojovník. Taylora jim řekne, že síla jejich rodiny je v lásce, a proto jim radí, aby se nehádali, ale aby se milovali. Taylor také tvrdí, že Kaneovi jde o Carol Anne, ona je nejohroženější. Pak vezme Stevea do pouště, kde s ním provede rituál, aby mohl bojovat se zlem. Podle Taylora se rodina má vrátit na místo, kde stál jejich první dům, a tam musí s duchem bojovat... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (96)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Asi nejpodařenější díl z celé původní trilogie. Je teda pravda, že po tom co tomu někteří moji kámoši dělali obrovskou reklamu jsem čekal, že to bude ještě krapet lepší, ale ok v rámci možností z toho vycucli maximum i když je to trochu kopie jedničky. Čtvrtá hvězda jde nakonec za toho hnusnýho dědka.70% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Titul "Poltergeist 2" (Poltergeist II.: The Other Side) je najlepší film z celej tejto americkej duchárskej, poltergeistovskej trilógie. Oproti prvej (kultovej) časti má toto druhé pokračovanie svižnejší spád a navyše do príbehu vstupujú dve výrazné postavy. Utrápenej rodine Freelingovcov, ktorú si znova našli nepokojní duchovia, prichádza na pomoc tajomný indián Taylor, ale tiež sa zjavuje na scéne aj desivý prízrak šialeného reverenda Kanea. Scéna kedy prichádza démonický Kane ku domu, kde žije malá Carol-Anne so svojimi rodičmi, a následný dialóg s jej otcom Stevenom je nezabudnuteľná, famózna, dychberúca. Vždy mi z toho behajú zimomriavky po chrbte. **** ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Druhý díl nic moc. Zbytečně jsou přidána všelijaká roztodivná monstra a je to na úkor atmosféry. I postavy se často chovají docela zvláštně. Přemýšlím jestli má cenu koukat na závěrečný díl. Snad najdu v sobě dostatek odvahy. Ve filmu je jasná narážka na Sampsonův pobyt v psychiatrické léčebně. Zkuste hádat o jaký film se jednalo:) ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Je nezmysel utekať. Tak či tak vás nájdu. Je lepšie zostať.“ Poctivé pokračovanie pre mňa kultovej prvej časti vracia do hry rovnakú rodinu, síce sa presťahuje, ale duchovia si ju nájdu aj tam. Síce sa stratil „moment prekvapenia“ (už len znudene čakáme, kedy sa strašenie začne odznova a aké nechutné masky a triky na nás tvorcovia, tentoraz už bez Spielberga ako producenta, znova vytiahnu), ale pomáha mu príjemne strašidelná atmosféra a dobré herecké obsadenie, plné pôsobivých „ksichtov“, ako sú maličká Zelda Rubinsteinová, obrovský Indián Will Sampson (PRELET NAD KUKUČÍM HNIEZDO, BIELY BIZÓN, KOSATKA ZABIJAK) a temný/desivý „Reverend Kane“ (Julian Beck nevyzerá ako človek, ale skôr ako latexová obluda H.R. Gigera). Každopádne „lietajúce finále v časopriestore“ je trápne a blonďavý anjelik Heather O'Rourkeová už nie je taký rozkošný, ako po prvý raz. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

První díl je samozřejmě kultovní, ale o trochu více mám raději tenhle. Obsahuje několik památných scén, na něž se nezapomíná - neposlušná zubní rovnátka, kreatura v láhvi a následné dávení, Diane stahovaná pod zem, motýlí hejno, úprk z garáže a finální scéna v podzemí. Nu a samozřejmě Julian Beck v temné roli reverenda. Jeho démonický zjev rozhodně vyděsí. Herecky je vůbec film velmi dobře obsazen. A když Carol Anne říká své babičce, že nikdy nechce vyrůst, člověka až zamrazí, když si uvědomí, jak krutý osud její představitelku potkal... viděno 5x a jistě ne naposledy. Hodnocení ponechávám. ()

Galerie (139)

Zajímavosti (7)

  • Potom, ako sa štáb dozvedel, že vo filme boli použité skutočné kostry, požadovali, aby bol vykonaný exorcizmus. Ten vykonal herec Will Sampson (Taylor), ktorý bol šaman aj v skutočnom živote. (8HitBoy)
  • V izbe malej Carol Anne Freelingovej (Heather O'Rourke) možno vidieť plagát snímky E.T. - Mimozemšťan (1982). Zaujímavé je, že hlavná predstaviteľka tohto filmu, Drew Barrymore, mala pôvodne hrať rolu malej Carol Anne. (8HitBoy)

Reklama

Reklama