Poltergeist II

Poltergeist II: The Other Side

Horor / Thriller

USA, 1986, 87 min

• misterz

Nečakal som veľa, ale aj tak to je pre mňa nepríjemné prekvapenie. Dejová linka je akýsi zlepenec hlúpeho chovania sa postáva, nudy a infantilných rečičiek, ktoré vedie predovšetkým nesympatický, zubatý indián, ktorý nerobí nič iné, len sa tmolí okolo domu a v dome, pričom zo seba trúsi svoje "múdrosti". Trikové efekty aj s ohľadom na dobu vzniku snímku sú viac ako úbohé, niekedy až smiešne. Vraj je jednotka lepšia, ale po tomto zážitku ma prešla chuť na ďalší experiment s Poltergeistom. Radšej som si mal pustiť Ghostbusters. 25/100(24.12.2014)

• Xmilden

Druhý díl nic moc. Zbytečně jsou přidána všelijaká roztodivná monstra a je to na úkor atmosféry. I postavy se často chovají docela zvláštně. Přemýšlím jestli má cenu koukat na závěrečný díl. Snad najdu v sobě dostatek odvahy. Ve filmu je jasná narážka na Sampsonův pobyt v psychiatrické léčebně. Zkuste hádat o jaký film se jednalo:)(1.5.2011)

Otřepaná hororová klišé a méně originálních hororových nápadů. To je Poltergeist II. Nese si všechny neduhy nepříliš kvalitního pokračování. Děravý scénář bez nápadu. Tupě se chovající a jednající postavy a ty samé hororové nápady viděné v jedničce, stále se dokola opakující. Ne, ani přítomnost indiána toto nezachránilo. Za závěrečnou pasáž ale přece jen ještě ty tři hvězdy udělím. Ale je to o fous. Poltergeist II. je ten příklad filmu, kdy se z hororu stává dojná kráva, ale přece ještě tam jsou vidět nějaké ty plusy, které jste obdivovali u předchozí prvotiny. 60%(21.4.2018)

Šlo to ve stopách jedničky. Abych byl upřímný, spíš jí to teda kompletně kopírovalo a celý druhý díl prakticky jen žije z předchozího příběhu a vysává jeho zbytky do poslední kapky, což fakt nemusím a příběh mě tu docela nudil, ale film úctyhodně šlape po všech zbylých stránkách, takže to nebylo nic příšerného.(8.8.2015)

Rodinná soudržnost v první polovině povedeně táhla, přičemž otcův skepticismus a pragmatismus přibývající příznaky nadpřirozena příjemně odlehčoval. O "duchy v televizi" tentokrát opravdu nešlo, vyhrabala se nějaká starobylá sekta a její ďábelský vůdce, století mrtvý a bloudící "na druhé straně". Aspoň zpočátku mi to připadalo natočené slušně a vyspěle, akorát veškeré "děsivé" trikové strašení bych označil přinejlepším za srandovní (byť designové od Gigera). 5/10(20.4.2018)

• - Premiéry filmu se nedožil Julian Beck. (Puyi)

• - Steve Freeling (Craig T. Nelson) vo filme povie, že Taylor (Will Sampson) možno utiekol z psychiatrickej liečebne. Je to odkaz na Sampsonovú najslávnejšiu rolu zo snímky Prelet nad kukučím hniezdom (1975), kde na konci utiekol z liečebne. (Drtic)

• - Potom, ako sa štáb dozvedel, že vo filme boli použité skutočné kostry, požadovali, aby bol vykonaný exorcizmus. Ten vykonal herec Will Sampson (Taylor), ktorý bol šaman aj v skutočnom živote. (sugy1)