Poltergeist II

Poltergeist II: The Other Side

Horor / Thriller

USA, 1986, 87 min

• Xmilden

Druhý díl nic moc. Zbytečně jsou přidána všelijaká roztodivná monstra a je to na úkor atmosféry. I postavy se často chovají docela zvláštně. Přemýšlím jestli má cenu koukat na závěrečný díl. Snad najdu v sobě dostatek odvahy. Ve filmu je jasná narážka na Sampsonův pobyt v psychiatrické léčebně. Zkuste hádat o jaký film se jednalo:)(1.5.2011)

Podstatne slabsie pokracovanie kultoveho prveho filmu. Zmenil sa reziser : Tobe Hoopera tu vystriedal podstatne neskusenejsi Brian Gibson. Druha vec, co mi vadila, bolo to, ze chybal Spielberg ako producent, moment prekvapenia uz sa nekonal. Obrovsky Indian Will Sampson /One flew over the Cuckoo´s Nest/ sa objavil aj tu. Ale chvalim snahu o strasidelnu atmosferu, ta bola este stale na urovni. 69 %(12.3.2013)

Trošku slabšie ako prvá časť, ale stále rýdza klasika žánru. Určite menší kvalitatívny pokles ako v už spomínanej Elm Street sérii pri druhej časti. Nie je to žiaden Sinister ani Insidious a už vonkoncom nie Paranormal Stupidity, ale ehm, čo viac napísať. Na Fredyho to síce nemá, ale ako trojka je to rovnocenné s prvou trojkou Hellraisera.(13.4.2015)

Chcel by som tomu filmu dať aspoň 4* no kvôli slabo zahraným hereckým výkonom Craiga T. Nelsona a Zeldy Rubinstein, ktorý v prvom Poltergeistovi boli vynikajúci, to jednoducho nejde. Dej bol na pokračovanie výborný, napätie sa nevytrácalo no chýbalo mi v tom viac premakaných špeciálnych efektov (scéna presunu do druhého sveta bola amatérska a práve na tej si mali dať najviac záležať!). Starý Kane v podobe zla bol tou silnou stránkou celého filmu a dokonca aj jeho zohyzdenú podobu vykreslili bravúrne.(1.9.2009)

Jednotka ma neohromila a preto ani dvojke som nevkladal veľké nadeje.Tento film ubral z rodinnej komédie a pridal to na napätí aj atmosfére. Ale tu boli aj vedľajšie postavy veľmi dobré a presvedčivé,či indián alebo diabolský dedko z ktorého išiel veľký strach a bol najlepší herec vo filme.Príbeh ma bavil viac,nebol taký prehnane komédialne rodinný.Ale aj tak mal pár dementných chvíľ,hlavne čo sa týka postáv.No ale ten koniec bol čistá nikým nefalšovaná psychopatická volovina aj s tým Anjelom.No škoda keby nebol dodrbané to finále,ale bolo by tam niečo zaujímavejšie dám 4* a takto len silné 3*.(10.11.2014)

• - Potom, ako sa štáb dozvedel, že vo filme boli použité skutočné kostry, požadovali, aby bol vykonaný exorcizmus. Ten vykonal herec Will Sampson (Taylor), ktorý bol šaman aj v skutočnom živote. (sugy1)

• - Steve Freeling (Craig T. Nelson) vo filme povie, že Taylor (Will Sampson) možno utiekol z psychiatrickej liečebne. Je to odkaz na Sampsonovú najslávnejšiu rolu zo snímky Prelet nad kukučím hniezdom (1975), kde na konci utiekol z liečebne. (Drtic)

• - Premiéry filmu se nedožil Julian Beck. (Puyi)