Argentinský celovečerní hraný film. Romeo Pedragosa, divadelní sluha, je potají zamilován do slavné zpěvačky Glorie Solerové. Gloria před časem odmítla sňatek s bohatým mužem a vzdala se i dítěte, jež s ním měla. Dítě nyní žije u svého děda, který je nemíní vydat. Vydá dítě jen proti Gloriinu oddacímu listu. Gloria však touží po dítěti, je tedy nutné rychle sehnat ženicha jen pro tu formu. K této úloze je vyhlédnut Romeo. Romeo však nemá tušení, do jaké hry to byl zatažen, a po svatbě s Glorií míní hrát dále vážně roli manžela. Stane se proto terčem posměšků Gloriiných i jejích přátel. Když však Gloria vidí, jak se Romeo obětavě a nezištně stará o její dobro a o dobro jejího dítěte, sama se do něho zamiluje. Propustí nakonec svého impresaria, který ji okrádal jak jen mohl, a spolehne ve všem na Romea. (Filmový přehled)

ripo

Argentinské filmy se objevují na plátnech našich kin častěji, málokterý z nich se však aspoň blíží výrazným hodnotám, kterých jsme si tak cenili na prvním u nás uvedeném argentinském filmu „Temná řeka". Ani veselohra „Oženil jsem se s hvězdou" nepatří k takovým dílům, kterých bychom si vážili především pro velkou a čestnou myšlenku. Je to konvenční konversační veselohra, fádní, komedie s velmi laciným příběhem. V námětu tu však nelze hledat příčinu, proč měl tento film takový obrovský úspěch v Latinské Americe. Magnetem je tu představitel hlavní role Luis Sandrini a také představitelka hlavní ženské role, nejslavnější španělská zpěvačka Conchita Piquerová. Sandriniho publikum Latinské Ameriky miluje, je ovšem pravda, že pro cizí publikum je jeho projev dost nesrozumitelný. Jako snad ve všech svých filmech, i v této komedii vytvořil Sandrini typ prostého člověka. Naši diváci dostávají tedy tímto filmem možnost seznámit se s uměním dvou velkých herců. Filmový přehled 22/1956 ()