poster

Noc před zkouškami

 • Česko

  Před maturitou 1

 • Itálie

  Notte prima degli esami

Komedie

Itálie, 2006, 100 min

 • Sarkastic
  ****

  „Massi, můj nejlepší kámoš. Drží rekord v počtu mrtvých prarodičů. 35 starých ubohých lidí se muselo obětovat, aby ho v hodině nezkoušeli.“ Vysmát se nenáviděnému profesorovi ještě před maturitou není úplně to nejtaktičtější, co můžete udělat, tím spíš, pokud ho nečekaně dostanete jako přísedícího. A do toho ještě ta láska (jakože podlehnout Cristianě Capotondi je tak snadné)…Nečekal jsem nic jiného než maximálně nenáročnou „teen“ komedii. A nakonec se z toho vyklubala překvapivě pohodová a vtipná odreagovačka, u které jsem se upřímně bavil. Své samozřejmě dělá i nabouchaný dobový soundtrack, kombinace anglicky a italsky zpívaných „pecek“ té doby funguje na jedničku (ostatně, jet si v porsche 200 kilometrů za hodinu a zpívat si u toho The Final Countdown…to prostě má své kouzlo). A poměrně netuctový závěr překvapil a vlastně i potěšil. Slušné 4*. Pokud točit „teen“ komedie, tak přesně takhle. „Díval jsem se na těch 10 vteřin Claudie celou noc. Alice říká, že jsem psychopat…myslím, že má pravdu.“(17.1.2021)

 • bubun
  *****

  Překvapuje mě, že tento film vidělo tak málo lidí... Asi trochu zapadlý film, který je ale skutečně fajn a příjemný na odreagování, ať už pro teenagery, jak tady někteří píší, nebo pro dospělé. Viděla jsem ho v období, kdy jsem zkoukla několik pokračování American Pie, a byl to po těch hloupejch nevtipnejch nechuťárnách pro mě balzám na duši. Tím ale nechci říct, že by Noc před zkouškama byla kvalitní jen ve srovnání s těma hrůzama, naopak. Pokud se chcete (inteligentně) odreagovat a pobavit, a k tomu jako bonus si zavzpomínat na 80.léta, jejich hudbu a módu, rozhodně doporučuju.(14.4.2020)

 • Kozlowski8
  ***

  Italská mládež 80. let, oddávající se radovánkám i řešící trable, spojené s láskou a s blížící se maturitou. Příjemný, pohodový a vtipný snímek, při němž se sice divák zrovna nedusí smíchem, ale těch 100 minut si může velice dobře užít. V hlavní roli Lukyho bych si ale já osobně dokázal představit výrazově kreativnějšího herce. 65%.(14.5.2020)

 • Necrotongue
  *****

  U filmů, jejichž děj se odehrává v "osmdesátkách", mám obrovskou výhodu v tom, že poznávám každou skladbu ze soundtracku, což se mi u snímků ze současnosti příliš často nestává. Kromě toho má film na komedii ze studentského prostředí nezvykle dobrou atmosféru, kvalitní humor, fajn obsazení (na Claudii se mi velice dobře dívalo a poker face profesora Martinelliho mě fakt dostával) a absolutní nedostatek amerického patosu. Takové filmy mě dokážou hodit do pohody. Závěrem musím oficiální cestou poděkovat bubun za její komentář, bez něhož bych se k této záležitosti vůbec nedostal. A to by byla fakt škoda. Moje.(12.5.2020)

 • hirnlego
  ****

  Neskutečně milý a příjemně vtipný film s nostalgickými hudebními haluz hity 80. let, které jen umocňují pohodovou atmosféru snímku. Herci jsou vesměs sympatičtí (Eros Galbiati, tedy Riccardo, rozhodně není k zahození - a Cristiana Capotondi, představitelka Claudie, obličejem docela připomíná Evu Green) - největší sympaťák je však suverénně pan profesor s vizáží současného Petera Gabriela - toho si člověk prostě musí zamilovat! Když to vezmu kolem a kolem, takhle nějak si představuji téměř ideální, nenáročnou, avšak zároveň inteligentní komedii pro mládež (a koneckonců nejen pro ni) - stokrát lepší než American Pie a podobné bezduché hovadiny.(4.2.2007)