Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film se odehrává v Římě v 80. letech. Parta kamarádů se má připravovat na zkoušku dospělosti, místo studia se ale zaplete do neuvěřitelné souhry nešťastných náhod. Za všechno může Luca, který - vyzbrojen nezvyklou odvahou - zasype profesora italského jazyka a literatury Martinelliho celou řadou urážek a obvinění. Hned nato zjistí, že Martinelli bude členem zkušební komise. Aby toho nebylo málo, Luca se zamiluje do Claudie, která je zasnoubená s chlapcem, jenž má o 20 kg více svalů než on. A to ještě netuší to nejpodstatnější: Claudie je dcerou nenáviděného profesora Martinelliho. Vše vrcholí noc před maturitou… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Neskutečně milý a příjemně vtipný film s nostalgickými hudebními haluz hity 80. let, které jen umocňují pohodovou atmosféru snímku. Herci jsou vesměs sympatičtí (Eros Galbiati, tedy Riccardo, rozhodně není k zahození - a Cristiana Capotondi, představitelka Claudie, obličejem docela připomíná Evu Green) - největší sympaťák je však suverénně pan profesor s vizáží současného Petera Gabriela - toho si člověk prostě musí zamilovat! Když to vezmu kolem a kolem, takhle nějak si představuji téměř ideální, nenáročnou, avšak zároveň inteligentní komedii pro mládež (a koneckonců nejen pro ni) - stokrát lepší než American Pie a podobné bezduché hovadiny. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

U filmů, jejichž děj se odehrává v "osmdesátkách", mám obrovskou výhodu v tom, že poznávám každou skladbu ze soundtracku, což se mi u snímků ze současnosti příliš často nestává. Kromě toho má film na komedii ze studentského prostředí nezvykle dobrou atmosféru, kvalitní humor, fajn obsazení (na Claudii se mi velice dobře dívalo a poker face profesora Martinelliho mě fakt dostával) a absolutní nedostatek amerického patosu. Takové filmy mě dokážou hodit do pohody. Závěrem musím oficiální cestou poděkovat bubun za její komentář, bez něhož bych se k této záležitosti vůbec nedostal. A to by byla fakt škoda. Moje. ()

Reklama

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Noc před zkouškami je sympatický, příjemný, svěží a vtipný film, který ničím neurazí a na rozdíl od jiných nejmenovaných teenage-filmů je inteligentní. Zkrátka ideální oddechovka. Zdánlivě jednoduchá zápletka - student krátce před maturitou vynadá svému profesoru italštiny těmi nejštiplavějšími výrazy, maje za to, že už to nemůže mít žádné následky, jelikož ten ho už zkoušet nebude, což se však záhy ukáže jako fatální omyl - nicméně na tuto zápletku se nabalují další a další události, typické pro teenagerský věk, které diváka překvapují vtipnou a nečekanou pointou. Opravdu slušná komedie s reminiscencemi na osmdesátá léta, okořeněná dobovými hitovkami a na pohled příjemnými herečkami.....:-) ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Massi, můj nejlepší kámoš. Drží rekord v počtu mrtvých prarodičů. 35 starých ubohých lidí se muselo obětovat, aby ho v hodině nezkoušeli.“ Vysmát se nenáviděnému profesorovi ještě před maturitou není úplně to nejtaktičtější, co můžete udělat, tím spíš, pokud ho nečekaně dostanete jako přísedícího. A do toho ještě ta láska (jakože podlehnout Cristianě Capotondi je tak snadné)…Nečekal jsem nic jiného než maximálně nenáročnou „teen“ komedii. A nakonec se z toho vyklubala překvapivě pohodová a vtipná odreagovačka, u které jsem se upřímně bavil. Své samozřejmě dělá i nabouchaný dobový soundtrack, kombinace anglicky a italsky zpívaných „pecek“ té doby funguje na jedničku (ostatně, jet si v porsche 200 kilometrů za hodinu a zpívat si u toho The Final Countdown…to prostě má své kouzlo). A poměrně netuctový závěr překvapil a vlastně i potěšil. Slušné 4*. Pokud točit „teen“ komedie, tak přesně takhle. „Díval jsem se na těch 10 vteřin Claudie celou noc. Alice říká, že jsem psychopat…myslím, že má pravdu.“ ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Ze začátku se to tváří skoro tuctově, ale na konci se z toho vyklube moc příjemná, letní, pohodová a hlavně těžce nostalgická komedie, která potěší a zahřeje na duši. Moc pěkná ukázka toho, že když je Vám kolem osmnácti let, tak máte na starost, nebo spíše v hlavě úplně jiné věci, než se učit na maturitu. Řeší se hlavně láska, nevěra, nečekané otcovství a pár jointů navíc, to vážně není nikdy na škodu. Super konec, scéna s klečením na náměstí a hlavně hudební složka a poslední song ve mně nechávají ještě malou naději, že nakonec půjdu do plných. Rozmyslím se pořádně a uvidím, zatím je to tak padesát na padesát. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama