Oázy Oceánu

• USA Ocean Oasis

Film Oázy v oceánu je fascinující cestou do štědrého, bohatého moře a do pouštní krajiny - dvou značně rozdílných, nesmírně spletitě propojených světů - Mexického moře a pouště Baja California. Jaké mocné geologické síly se střetly, aby vytvořily tuto unikátní oblast? Co způsobuje silné mořské proudy, které činí oceán v tomto místě tak bohatým na živiny? Jak může život bujet ve zdánlivě neúrodné krajině? Oázy oceánu nás fascinují nezapomenutelnými scénami, odhalujícími tyto záhady. Poplujeme bok po boku s elegantním, vlnícím se rejnokem, zářícím pod horkým sluncem Baja California. Budeme svědky migrace velryb i jejich dvoření se tancem plným otoček, jakož i bojů hřmotných rypoušů. Poletíme nad zasněženými vrcholky hor, rozlehlou pouští, oázou s palmami i močály, abychom se pak ponořili do úžasného, málokdy viděného podmořského světa. Nádherné záběry filmu Oázy oceánu nás přesvědčí, že přírodní poklady této málo poznané oblasti stojí za to chránit. (oficiální text distributora)

farfalla

Musí to být velmi hezký dokument ve 3D. Na normálním DVD je to jenom krátký dokument s hezkými obrázky, které ukazovali v TV nesčetně krát. ()