Puf a Muf

Režie:

Viktor Kubal

Předloha:

Nataša Tanská (kniha)

Kreslené rozprávky o nezbedných kocúroch od Viktora Kubala.
Jednotlivé časti:
1.-Puf a Muf maľujú
2.-Puf a Muf v servise
3.-Puf a Muf športovci
4.-Puf a Muf v obchodnom dome
5.-Puf a Muf v nemocnici
6.-Puf a Muf doma
7.-Puf a Muf na Vianoce (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Dve malé mačiatka zabávali deti. Poznal ich celý svet, no teraz už ich niet. Volali sa "Puf a Muf" a nepoznali hnev. Každý im bol kamarát a každý ich mal rád. Uf,uf, Puf a Muf. Vyrástli a dospeli. Už na hru nie je čas. Nie je čas na zábavu. To vie už každý z nás. Kde sú malé mačiatka, čo zabávali deti? Poznal ich celý svet, no teraz už ich niet. Uf, uf Puf a Muf, Puf a Muf a deti. (Zóna A / Hudba a text: Braňo Alex) *** ()

Marius

Mňau mňau mňau mňau mňau Dve malé mačiatka zabávali deti, poznal ich celý svet ,no teraz už ich niet. Volali sa Puf a Muf a nepoznali hnev, každý im bol kamarát a každý ich mal rád. Uf uf Puf a Muf, uf uf Puf a Muf uf uf Puf a Muf, Puf a Muf a deti. Vyrástli a dospeli,už na hru nieje čas, Nie je čas na zábavu,to vie už každý z nás, Kde sú malé mačiatka, čo zabávali deti, poznal ich celý svet,no teraz už ich niet Uf uf Puf a Muf, uf uf Puf a Muf uf uf Puf a Muf, Puf a Muf a deti. ()

yenn

Přijde mi až neuvěřitelné, nakolik kvalitativně rozdílné epizody jsou schopni stvořit titíž tvůrci. Na jedné straně úžasná Puf a Muf doma, plná vtipných dialogů (do značné míry jistě zásluhou slovenského jazyka) a hezky nakreslená. Na straně druhé Puf a Muf maľujů, jež má mizernou animaci, humor zaměřený „fyzicky“ a k tomu je doprovázena pochybnou groteskoidní hudbou. (Toto jsou obecně rozdíly mezi díly ze 60. a 70. let.) Hodnocení jednotlivých epizod: Puf a Muf doma (1969) - 9/10; Puf a Muf v servise (1969) - 7/10; Vianoce Pufa a Mufa (1969) - 6+/10; Puf a Muf maľujů (1971) - 3/10; Puf a Muf v obchodnom dome (1972) - 5/10; Puf a Muf športovci (1972) - 5/10; Puf a Muf v nemocnici (1973) - 5/10 ()

Radko

Príhody dvoch neposedných kocúrov, voľne spojených do seriálu, vzniknutom na motívy knižky Nataši Tanskej. Kubalov výtvarný minimalizmus zdôrazňuje a posilňuje vtipnú akciu + vlastný dejový vklad, spočívajúci v pridanom odvalenom humore sadli týmto dobrodružstvám ako uliate. P.S. O znovupripomenutie seriálu sa zaslúžila pesnička punkovej skupiny Zóna A Puf a Muf, o ktorej sa pochvalne vyjadril aj režisér. Dodatok z 29.12. 2007: Po rokoch som si Pufa a Mufa vychutnal komplet znovu a "vďaka" nevyrovnanej kvalite jednotlivých dielov dávam jednu hviezdičku dole. Domnievam sa, že vzhľadom na úplnú samostanosť jednotlivých epizód a rôzne roky vzniku by si každý z dielov zaslúžil na čsfd vlastný profil. ()

Murrro

"Tebe sa to ježí, keď si mokrý!" Milé deti, vitajte na tripe Viktora Kubala a Nataše Tánskej! Rozprávkový skvost, ktorý si obľúbia aj vaši starší súrodenci, čo poznajú a vedia oceniť účinky omamných látok. Fenomén. ()

adamulefa

Kto by povedal, že za hodinu môžete vidieť jeden komplet seriál. Pufa a Mufa som si matne pamätal matne z detstva, ale nič konkrétnejšie som si nevybavoval. Možno akurát tak čiernu a bielu matchku ako stvárajú nejakú random neplechu. A tak som sa do toho pustil a s pomocou dnešných technológii môžete aj vy! A ako to dopadlo? Čakal som trochu lepší výsledok... Nostalgia u mňa nehrá výraznú úlohu, keďže som toto sledoval niekoľko rokov po premiére a to v období keď som fičal na Káčerove a prvej sérii Pokémona. Akó odhliadnem od faktu, že seriál vyzerá akoby nebol z roku 1971 ale z 1929. Humor, zápletky, hudba sú však veľmi jednoduché a nie priam vábne. Je to zaujímavé akurát tak z historického hľadiska. Nechápte ma zle ak by som žil v spomínanom roku ´71 v ČSSR bol by to asi môj najobľúbenejší seriál ale dnes, keby sme to pustili deťom poslali by nás kade ľahšie. "Beátka... No nepozeraj toľko Kúzelníkov z Waverly. Mám pre teba niečo lepšie. Aha čo som našiel v pivnici! Je to Puf a Muf na videokazete... " Ja ako fanúšik animovaných seriálov ako celku som si Pufa a Mufa užil a nepokladám to za stratu času len si nemyslím, že sa mi ešte niekedy budem mať chuť na revisiting a preto nemôžem dať viac ako 3*. ()

Matematicka

Mnohem víc se nám líbí kniha Nataši Tanské. V seriálu je vše posunuto mnohem víc do absurdity, kocouři napáchají mnohem více škod a už tam schází pohled na události z jejich perspektivy. Možná to ani ve filmu vyjádřit nejde? Navíc některé pokusy o vtip mi nepřijdou vhodné pro děti, to se taky v knížce nevyskytuje. Animace se mi v tomto případě také moc nelíbila. ()

xxlch

Obrovský kus nostalgie a vzpomínka na černobílé vysílání.Takový malý socislistický "Black & Wite" pro nejmenší diváky. ()