Allien.9

Na "Stargate: Continuum" jsem se strašně těšila a doufala jsem, že bude lepší než "Archa pravdy", která mě napoprvé příliš nenadchla (teď se mi možná líbí o chlup více). Pochvala za návrat Jacka O'Neilla (i když nebyl dlouhý), pochvala za návrat slizkého Ba'al (můj nejoblíbenější Goa'uld:-)), pochvalu za malou roli pro Valu Mal Doran s odstupem času škrtám, neboť jsem jí nějakým záhadným způsobem přišla na chuť. Ani děj nesoucí se ve znamení cestování časem mi nikterak nevadil, takže spokojenost.;-) ()

Kothy

Pěkně s tím Baalem zatočili. I když všechny klony pozabíjeli, ten pravý zůstal. Ale neměli to jednoduché. Vymazal totiž celé pozemské SG dějiny a Země byla v ohrožení. Přesto, se jim to za pomoci Goa'uldů povedlo. ()

predators

Tak pro mě tento film není žádný bůhví jaký skvost. Ničím nepřekvapí, nenadchne a patrně v mnoha z vás ani nezanechá nic pozitivního. A zápory? Tady jsou...zbytečně moc postav, které jsou nijaké, nedotažené dějové linie, zkratkovitost a docela nuda. A ty efekty? Pánové, vyrukovat na nás s něčím vizuálně podobným, co je o čtrnáct let starší, to je poslední kapka:-)...25% ()

korbitch22

zbytečné a laciné ždímání kultu,které vám vůbec nic zajimavého neřekne ani nedá,jen neskutečně nudí a nad vzhledem andersona jen zapláčete. ()

Yardak

Příběh byl dobrý a závěr se strojem času se mi líbil. Ale prostě jsem čekal víc Jacka O'Neilla (i když jeho dva štěky byly typický fórky ala stará Stargate) a pak se občas vytvořila hluchá místa (nový život v jiné dimenzi). Zase se musí nechat, že se tu našlo dost odkazů na zajímavé díly s Goauldy ze seriálu. 80 %. Uvidíme co předvede další filmek :o)...někdy příště:). ()

Flego

Team SG1 si určite zaslúži vyššie hodnotenie. Seriál má svoje slabiny v trikoch, napriek tomu ho milujem a odpustím mu skoro čokoľvek. Continuum je dobrý televízny film, ale neuspokuje ma ako fanúšika SG1. ()

honajz

Continuum, česky trochu podivně Návrat, je druhým filmem přímo na DVD, jenž vychází ze seriálu Hvězdná brána a v němž se vrací O'Neal. FILM Tedy - O'Neal, v podání Richarda Deana Andersona, se filmem v podstatě mihne - na začátku, uprostřed a na konci, a spíše se projeví jako vtipkující figurka, než že by podal nějaký výkon. Opět se nabízí určitá potřeba posoudit film coby samostatnou sci-fi, a jako snímek pro světa Stargate znalé. Dá se říci, že Continuum, což mi přijde jako přesnější název než Návrat, funguje sám o sobě, i když opět znalosti detailů a vazeb ozvláštní příběh o mnohé zákruty. Příběh se totiž odehrává v alternativním čase, takže postavy Teal'c(ho) nebo Valy se objeví ve zcela jiných souvislostech, než je známe z posledních dílů seriálů. Stejně tak postavy Jacksona, Mitchella a Carterové... Na vysvětlenou pro ty, kdo neznají základní zápletku. Ba'al má být konečně zničen. Jenže se mu podařilo proniknout do minulosti a změnit chod času ve svůj prospěch. Následkem toho se tři výše zmínění ocitnou sice na Zemi, ale takové, kde nikdy nezačaly výzkumy s hvězdnými bránami. A jsou "odsouzeni" k odpočinku v tomto paralelním světě, kde by se někteří z nich teoreticky mohli i setkat se sebou samotnými. Ba'al ale samozřejmě nespí, a tak nakonec bude nutné zase Zemi zachránit a tok času vrátit zpět - k nudné popravě Ba'ala... Zkrátka nic, co bychom neznali ze seriálu samotného, včetně různých skoků v čase i chvilek, kdy se hlavní hrdinové vlastně kvůli těmto paradoxům neznají. Když srovnáme oba DVD filmy, u tohoto jsem poněkud rozpačitější. Zatímco Archa pravdy je čistokrevnou scifárnou, u Kontinua se přece jen mísí několik sci-fi podžánrů, z nichž cestování časem má asi největší plochu, avšak nejde o nejzajímavější část příběhu, resp. dalo se z ní vytěžit daleko víc. Navíc plyne až příliš poklidně, takže poslední čtvrthodina pak znamená zmatené tempo k rychlému konci, což je na škodu, protože některé scény a dialogy si divák potom tolik nevychutná. Na každý pád film, jenž měl náklady 7 milionů amerických dolarů, vydělal hned za první dva týdny prodeje DVD 6,3 milionů dolarů (pouze prodej DVD, nikoliv Blu-Ray, chybí i částky za půjčovné), takže MGM se chystá ve Hvězdné bráně pokračovat. DVD České vydání se sice chystá na náš trh až koncem října, přesto se legální DVD s filmem a s českým dabingem i českými titulky dalo koupit na východ od nás už začátkem srpna. Důvodem zdržení není tedy nový dabing, který na rozdíl od Archy pravdy obstarala "původní" skvadra herců a pan režisér a kdy na text dohlížela i skupinka fanoušků seriálu. U nás totiž má být v prodeji jihoevropská mutace s maďarským dabingem i titulky, a není jisté, zda se čeká právě na maďarský dabing, nebo na souhlas MGM k vydání. Disk by každopádně měl obsahovat anglický originál i zmíněný český dabing v DD 5.1 jako ruská mutace, české titulky, obraz ve formátu 1,78:1 anamorfní, slušné kvality, s prokreslenými detaily, a bonusy. Ty načíná audiokomentář výkonného producenta a scenáristy Brada Wrighta a režiséra Martina Woodse, který je podán zábavnější formou, takže se nejen dobře poslouchá, ale také se dozvíme spoustu zajímavostí, jako že Michael Shanks si zahrál cameo v původním filmu Hvězdná brána a v seriálu dokonce tři další role kromě té své, Richard Dean Anderson se nechal přemluvit k návratu do seriálu po více jak dvou sezónách, dozvíme se o několika technických detailech z natáčení, zazní pár vtipů o tom, co se dělo v zákulisí, prováží některé scény se samotným seriálem a postavami. V klasické bonusové nabídce pak jsou tři kousky. Film o filmu má tradiční název The Making of Stargate Continuum (22:35) a jde spíše o rozhovory s režisérem a herci o seriálu a DVD filmech. Další dokument Stargate Goes to the Arctic (21:53) je druhým filmem o filmu, tentokrát z prostředí natáčení v Arktidě, kde nešťastnou náhodou zahynuli dva členové štábu, jimž je film nakonec věnován. A konečně The Layman´s Guide to Time Travel (9:19) je diskuzí o možnostech cestování časem a jaké by to mohlo způsobit problémy, s přihlédnutím k vědeckým faktům. () (méně) (více)

ARI50

Trochu větší chyby jsem našel a celkem doufám že se to napraví protože celkem slušně mám rád tenhle svět i tuhle bandu. ()

Terva

Víte proč to vysoké hodnocení? Je to cestování časem a to já žeru. Každičký pokus o film z časovou smyčkou hodnotím o něco víc než bych měl. Ale to je můj problém, že. Tato Hvězdná brána se povedla. ()

PanCitron

Jako vždy to celé zachraňoval Browder (respektive "jeho" Mitchell), jinak žádná sláva, ale pravda čekal jsem to horší. Trochu nechápu tyhle tendence stargate sg-1 zakočovat věci seriál časovkou, která obvykle skoro nebo vůbec nic nezmění. ()

M.Macho

Pěkný dodatek... StarGate, jak má být... Záběry na umírající hrdiny, konečně pořádná hodina apokalypsy "našeho", ne jiného světa. Jde vidět, že na toměli čas a nemuseli to jak díly chrlit za sebou. Což je fajn... Acha pravdy někdy v dubnu nebo kdy a Continuum teďka... Kdyby takhle série mohla pokračovat, má to několik výhod. Napětí fanoušků může být myslím po právu odměněné a není to ani scénaristický škvár... Tudíž, už z nostalgie a setrvačnosti za 5... ()