Gekidžóban Bleach: Memories of Nobody

Gekijōban Bleach: Memories of Nobody

Bleach the Movie: Memories of Nobody

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2006, 87 min

Přes noc se mi mé hodnocení mírně rozleželo v hlavě a tak ho také mírně upravím. Film je samozřejmě vhodný jen pro fanoušky Bleache a ostatní nechť se mu zdaleka vyhnou. Já jsem fanouškem tak napůl. Poslední bitkařská půlhodinka je solidní, půlhodinka první mi ovšem přišla (a hlavně prvních 5 minut) slabší. To, že se objevilo pár oblíbených postav, na které se v posledních dílech seriálu moc nemyslelo, hlavně Zaraki Kenpachi a Soi Fong, přijímám s povděkem. Přesto se tento film, krom technické stránky, nedostal na úroveň nejlepších dílů seriálu. Lepší ***. Nejste-li ani trochu bleachofilní, tak si klidně odečtěte 1 či 2 hvězdy, jste-li naopak hodně, klidně přičítejte.(11.9.2007)

Nejsem žádný bleachofil, ale i tak se mi film celkem líbil. Vadil mi trošku předvídatelný děj, ale celkem dobře to odsýpá a souboje jsou v pohodě. V podstatě je to další hrdinská fantasy jako Inuyasha a Naruto. Démoni, návraty tisíc let starých padouchů, souboje s meči, fatality a dojemný konec. Co víc si přát? Revoluci v anime žánru asi těžko. P.S. Rukia tady má zajímavou sukni.(7.1.2009)

Škoda, škoda a ještě jednou škoda. Od prvního filmu k Bleachi jsem čekal nesmyslný děj, zato hodně zajímavých soubojů. Děj (rozuměj rámcovou linii) mě sice překvapil, protože na to, že se ve výsledku nemohlo nic stát, aby to neovlivnilo seriál, byl celkem uvěřitelný a z části i zajímavý. Ovšem jeho zdramatizování se stalo slabou částí filmu. Skoro celá první polovina filmu je sice skvěle naanimovaná, ale je to prostě nuda... a přitom se tam mohlo odehrát pár soubojů nebo alespoň něco. Není důvod si nechávat všechno jen na konec, který je pak sice vydařený, ale jednotliví kapitáni tam bojují současně a každý dostane jen krátkou chvíli na to, aby předvedl, co umí. Přitom příležitostí k bankai bylo i v první části dost. Ehm.. dost kritiky, nemůžu to doporučit nikomu, kdo neviděl seriál, ale protože sám jsem hodně bleachofilní, 5* to ode mě nemine.(9.9.2007)

Neviem, čo v tom údolí kriku hľadalo toľko kapitánov a zástupcov. Možno, keby sa tam všetcia zbytočne nenatrepali, bitky mojich favoritov (Ikaku, Soifon, Renji) by som si viac užila, inak to bol len bleskový prehľad zlomku ich štýlu. Tiež by som prijala nejaký slušný priestor pre môjho Uryuu... no jo, nemôže mať človek všetko, takže nad týchto pár malých detailov sa dá ľahko povzniesť a keďže ma, ako zvyčajne, ohromila kvalita animácie (tu sa s fázovaním evidentne serinkali aj pri obyčajných pohyboch, nielen v bojoch) a fakt, že pre Bleach mám akúsi slabosť, s privretym okom je to u mna na tri... ale tá Senna išla občas fakt na nervy =P(26.1.2010)

V Karakura Town se náhle objeví Blanks (něco jako neobsazené duše), zatímco v Soul Society se na obloze objeví odraz skutečného světa. Ve skutečném světě se spolu s Blanks objeví záhadná shinigami Senna a taky Ganryuu,vůdce skupiny "Dark Ones". - Co byste čekali od Bleach filmu? Já myslím, že čekáte přesně to, co vám film dá. Animace a kresba jsou prostě vynikající...celý film je natočen ve velkolepém stylu (tady bych chtěl zmínit jak moc závidím Japončíkům, protože si tohle mohli vychutnat na velkém plátně). Posledních 30minut vyplňuje kulervoucí řež, která možná mohla být o chloup delší....ale toho se možná dočkáme v druhém filmu, na kterém už se pracuje :)(9.9.2007)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (TomX2)