Gekidžóban Bleach: Memories of Nobody

Bleach the Movie: Memories of Nobody

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2006, 87 min

• TomX2

Nadšenie z filmu bohužiaľ nezdieľam, naopak som vcelku sklamaný. Súboje (ktoré sa mimochodom dostavia až niekedy pred poslednou tretinou) pre mňa boli dosť nezáživné a dokonca tá zvyšná časť na úrovni doplnkových epizód ma bavila viac. Akurát neviem či to pripísať k stránkam pozitívnym alebo negatívnym, keďže myslím, že súboje by mali mať väčšiu váhu. Za veľa nestojí ani animácia, keďže tá je úplne totožná tej zo seriálu (ktorú považujem nanajvýš za priemernú). Naviac som sa nudil a dokonca aj pri pozeraní zaspal, kvôli čomu som sa ďalší deň namáhal to pozerať v podstate odznovu. Myslím, že záujem a obľubu k Bleach sérii som stratil už natrvalo.(7.5.2019)

Škoda, škoda a ještě jednou škoda. Od prvního filmu k Bleachi jsem čekal nesmyslný děj, zato hodně zajímavých soubojů. Děj (rozuměj rámcovou linii) mě sice překvapil, protože na to, že se ve výsledku nemohlo nic stát, aby to neovlivnilo seriál, byl celkem uvěřitelný a z části i zajímavý. Ovšem jeho zdramatizování se stalo slabou částí filmu. Skoro celá první polovina filmu je sice skvěle naanimovaná, ale je to prostě nuda... a přitom se tam mohlo odehrát pár soubojů nebo alespoň něco. Není důvod si nechávat všechno jen na konec, který je pak sice vydařený, ale jednotliví kapitáni tam bojují současně a každý dostane jen krátkou chvíli na to, aby předvedl, co umí. Přitom příležitostí k bankai bylo i v první části dost. Ehm.. dost kritiky, nemůžu to doporučit nikomu, kdo neviděl seriál, ale protože sám jsem hodně bleachofilní, 5* to ode mě nemine.(9.9.2007)

Bleach filmy jsou divný (ostatně i seriál šel do kytek a manga ho následuje), MoN je z nich však nejlepší. Na rozdíl od ostatních nabízí něco jako Love story, navíc velice smutnou a dojímavou (doporučuji si počkat na scénu po závěrečných titulcích, jinak probrečíte celou noc). Co se týče animace, je o úroveň výš než seriálová, ale všechny postavy v pozadí jsou strnulé. Jinak, ve filmu vystupuje příliš mnoho postav, záporáci jsou nedotažení, závěrečná bitva mi přišlá příliš barvičková a bez opravdových soubojů. Nejlepší stránkou prostě zůstává za romantická linka a příběhová poezie.(12.8.2012)

Jooo, film jsem si hodně užil. Nenudil jsem se, za což mohu poděkovat zápletce a hlavně ději. Tvůrci se s tím nepatlali a vhodili mě jako diváka rovnou do děje, bez jakéhokoliv klišoidního vysvětlování (to uvítám pouze tam, kde je nutné, aby bylo), za což jsem rád. Animace je taky super, nic tomu v podstatě vytknout nemůžu, přesto tomu dávám slabších pět, jelikož ačkoliv souboje byly super, tak finální souboj mez Ichigem a hlavním záporákem mohl být kapánek delší.(22.7.2020)

Nejsem žádný bleachofil, ale i tak se mi film celkem líbil. Vadil mi trošku předvídatelný děj, ale celkem dobře to odsýpá a souboje jsou v pohodě. V podstatě je to další hrdinská fantasy jako Inuyasha a Naruto. Démoni, návraty tisíc let starých padouchů, souboje s meči, fatality a dojemný konec. Co víc si přát? Revoluci v anime žánru asi těžko. P.S. Rukia tady má zajímavou sukni.(7.1.2009)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (TomX2)