Zettai šónen (TV seriál)

Zettai shônen

Zettai Shounen

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 26x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Děj - Mladík Ayumu tráví nudné léto u svého otce veterináře kdesi na venkově. Se svými kamarády se poflakuje od ničeho k ničemu, sem tam kolem něj prolétne zářicí oranžová koule a jindy si zase hraje s jinak neviditelným věčně pětiletým prckem Wakkunem. Verdikt - V seriálu mi vadilo několik věcí. Za prvé jakýsi ezoterický podtext, který souvisel s oněmi oranžovými koulemi. V jeho rámci se lehce naznačuje, že zdravý lidský/selský rozum je buržoazní přežitek a na několik způsobů se omílá ezoterická pravda, že člověk vidí jen to, co chce. Druhá nepříjemná věc je neskutečně rozvleklé tempo vyprávění, které nikam pořádně nedospěje a navíc je mnohdy nechutně repetitivní. Když jedna postava 10x vykřikuje, že chce hledat nějakou kočku, další ještě vícekrát, že si chce hrát atd. atd., může to člověka začít nudit. Mě začalo, a to i přesto, že se Zettai Shounen vyvaroval drtivé většiny anime klišé, které nemám rád, hlavně ječení postav, fanservisu, rádoby humoru apod. Na druhou stranu bych vyzdvihl, že postavy se opravdu chovaly jako postavy. Slabé ***.(14.1.2008)