Sami v poušti

Sami v púšti

Vzdialené miesto

Rodinný / Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1993, 104 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,890,752Tržby Celosvetovo $-(9.4.2009)

• sidcom

Zajímavé že deti "Sami v poušti" vůbec nejsou samy. Mají sebou křováka (bez kterého by v té zmiňované poušti nepřežili ani 5 minut) a který za ně všechno oddře a občas trousí moudra typu "dozadu dívat se nesmíš, vpředu budoucnost leží" a ještě psa. Jo a Reese Witherspoon bych opravdu nepoznal :).(21.12.2009)

• aLPaC

Tento dobrodružný snímek není úplně špatný, ale je "překlišovatělý". A to opravdu hodně. Největším kladem je určitě nádherná hudba James Hornera (typická Hornerovka), svým stylem by mi ale spíše pasovala do nějakého historického filmu. Reese už v v sedmnácti předvádí ten svůj odzbrojující úsměv. Jo a také mě vždycky dostává, jak ve filmech, kde hlavní postavy absolvují nějakou dlouhou tůru bez umytí jsou sice zaprášené a špinavé, nicméně vlasy mají vždy pěkně nadýchané, nikdy ne mastné.(28.11.2014)

Teen romantika v poušti Calahari. Reese, pes a křovák jsou prima, nemít potíže s Harrym. Pytláci nestojí za řeč, zato úvodní sloní masakr jsem přežila jen díky předchozímu ujištění, že scény ubližování zvířatům jsou jen fingované. Když už jsem zmínila toho pejsánka, jeden Harabaleťák jednou pronesl něco chytrého, totiž, že kde je snaha, tam je obvykle i cesta. Víc by mě to ale asi bavilo, kdyby snahu najít cestu vyvíjeli atraktivní dospělí. Třeba Daniel Craig s dospělou Reese. Oba jsou blonďatí, takže potřebné mimikry v poušti i barevný kontrast s Xhabbou by zůstal zachován.(19.10.2017)

"To bolo pre mačky." Prekvapivo solídna dobrodružsná dráma s vtedy 17-ročnou Reese Witherspoon v hlavnej úlohe a od Dána Mikaela Salomona, skúseného strihača (Cameronova PRIEPASŤ) a občasného režiséra (POVODEŇ/1998). Príbeh rozpráva o dvoch deťoch, ktoré sa stratia v divočine, kde im pomáha domorodý chlapec.(10.2.2008)

• - Reese Witherspoon studovala křovácký jazyk, kterým její postava ve filmu mluví, u domorodého kmene Matabele. (Greg)