Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2007, 86 min

Jay Wade Edwards

Pravdepodobne nejuchylnejsi a nejsilenejsi animovanej film, jakej sem kdy videl. Jelikoz neznam serial, tak jsem absolutne netusil, co me ceka a tvurci to od prvni minuty rozjeli ultimatnim zpusobem, kdy tam slehaj jednu scenu za druhou a co na tom, ze to spolu vubec nesouvisi a proste tam jen sekaj napady, jak je zrovna napadnou. A to uz vubec nemluvim o tom, ze v hlavni roli jsou pytlik hranolku, napoj a mlety maso. Pak se sice dej trochu zklidni a je tu neco jako pribeh, ale co si budem povidat, stejne to je desna magorarna a jde tu o to, ze se posilovaci stroj vymknul kontrole, do toho hromady hlaskujicich uchylnejch postav, sem tam naka sprostarna a naprosto uchylackej smysl pro humor. Ke konci uz to sice pusobi lehce natahovanym dojmem a animace neni z nejlepsich, ale je to proste desnej kotel. A nezapomente: Nevytahujte svuj penis v kine, pokud to neni nezbytne nutne.(24.1.2009)

• Radiq

Mám několik výtok. Teda ne výtok, ale výtek. Hned od začátku jsem měl dojem (ne, věděl jsem), že tento film je určitě vyvrcholením nějaké seriálové hemeroidnosti. Seriál samotnej neodsuzuju, protože jsem neviděl, ale tohle se jenom hemžilo trapnejma pubertálníma vtípkama většinou bez nápadu a bez humoru. Sem tam nějaká hláška se povede. Přitom samotnej nápad není vůbec špatnej a vypadá fakt ulítle a některý postavy jsou o dobrém nápadu. Ale po chvíli začne pořád stejnej druh humoru nudit (humor sexuální, anální, pohlavní, blitký, břitký, dělající z postaviček idioty, nepovedenej černej, nepovedenej morbidní, kameňákovitej atd.). Tvůrci se nám pravděpodobně snaží vtlačit všechny oblíbené postavičky ze seriálu, ale já je vůbec neznám, takže jdou kolem mě v rozbahněné příkopě. Profil typického spokojeného diváka by mohl být asi takovej: mladistvý chlapec uznávající rebelii proti všemu, poslouchající rock a metal, s nepříliš vyvinutým iq, oblíbeností v popkulturních odkazech a pod vlivem okolí podléhající hlasitému smíchu, aby nebyl za divnýho. Já se na to díval sám a fakt jsem se skoro nezasmál.(14.7.2008)

"You've got a VCR in the back of your head?! It's like David Cronenberg all up in here" Wooooooooooow!!!! Celé to začíná boží znělkou, kterou by měli pouštět v každém kině před každým filmem („Vaše peníze jsou teď naše peníze a my je utratíme za drogy!“) a než jsem se stačil rozkoukat, kdesi v Egyptě mezi pyramidami explodoval obří mechanický pudl, načež následoval alternativní pohled na americké dějiny, kde Abrahama Lincolna zabili agenti CIA. Parádní rozjezd, nemáte absolutně šanci to rozdýchat a už je tady další smršť těch nejabsurdnějších magořin. Brzy mi vůbec nepřipadalo divné, že sleduji mluvící pytlík hranolek, mléčný shake a hroudu rozemletého masa, jak pronásledují obrovský posilovací stroj vymknutý kontrole. Neviděl jsem jedinou epizodu seriálu, jenž stál na počátku všeho, ale trailer vypadal dostatečně ulítle, abych se zhlédnutím tohoto nekompromisně pojmenovaného bijáku dlouho neotálel. Rozhodně nelituji. Humor lze nazvat inteligentním jen zřídkakdy, povětšinou je vulgární a stupidní, ale pořád zatraceně vtipný. Vtípky jsou vedle sebe naházeny víceméně nahodile, příběh absentuje a vůbec to nevadí, dovoleno je úplně všechno, žádný řád zde neexistuje. Velký levitující vodní meloun, jednorožci tančící na rap obří pavoučice, dvě osmibitové postavičky specializované na kradení nábytku – nevím, co hoši hulili, ale dobrou zprávou je, že vy to hulit nemusíte, sledování Aqua Teen vám to nahradí. Co oceňuji – tvůrci jenom málokdy někoho či něco parodují a vtipy se snaží čerpat odjinud. Nevím, jak bych popsal animaci. Byla ošklivá, ale takovým šíleným způsobem, až byla děsně cool. To samé platí o soundtracku sestávajícím z písní jako Cut You Up With a Linoleum Knife nebo I Like Your Body But I’m Not Gay. Ušil jsem na sebe boudu, když jsem v komentáři k Divokým vlnám napsal, že takový film tady ještě nebyl, protože film jako Aqua Teen tady tedy ještě rozhodně, ale rozhodně nebyl! K mainstreamu má Aqua Teen ještě mnohem dál než celovečerní South Park nebo Team America a jeho humor jistě nebude sedět každému. Je to bláznivina na jedno zhlédnutí, kterou rádi doporučíte kámošům a sem tam z ní možná ocitujete nějakou hlášku („Like being at the Vietnamese Butcher!“). Nic přelomového, žádný zázrak, žádný mozek, samá sranda. 75%(3.8.2007)

Neskutečně uhozený animák, který spousta lidí asi jen horko těžko stráví, jelikož humor v něm je hodně bizarní a některé vtipy nestravitelné snad i pro otrlé fanoušky South Parku. Mně ale tahle šílenost v hlavní roli s mluvící masovou koulí, shakem a pytlíkem hranolek dokonale sedla. Bavil jsem se skvěle a jsem rád, že jsem tenhle film přežil ve zdraví. 80%(28.12.2008)

Ano je to proklatě vtipné... místy. Ovšem většinu stopáže se to snaží být tak strašně "cool" a "proti proudu", až je to spíše na škodu. Značně nedotažený megamix spousty nápadů. Jsou zde naprosto geniální gagy - o tom nemůže být sporu, jenže krom nich je zde spousta trapných vtípků i zcela hluchých pasáží. Tady prostě byl potenciál na kultovní animák, jenže výsledek je někde na půli cesty. Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres je nekonzistentním slepencem gagů, nápadů, revolty a prostě všeho co vás napadne. Celé je to naprosto bez děje a plyne to odnikud nikam. Za vidění určitě stojí, ale chuť zhlédnout ho po čase znovu ve vás nezanechá.(27.6.2007)