Království květin (TV film)

Pohádka

Česko, 1993, 61 min

...mezi komentáři zde, které vesměs shrnují i mé pocity (nad "Luckou" jsem zlomil hůl už v době Marmelády, ale do pekla českého showbizz šla podle mě až za své řádění v pozdním Jakubiskovi. Nicméně - jedna věc tu nezazněla - tahle pohádka měla ÚŽASNOU hudbu od nedoceněného Jiřího Kolafy, který je jinak podepsán pod spoustou ambientu v českých animácích (O sazinkovi, Víla Amálka atd. atd.). Co se pamatuju, hudba ke Království květin měla velmi špatně nasnímaný zvuk, ale byla akustická a byla to regulérní současná komořina - flétna, cello, už nevím. Doporučuji!(15.3.2015)

Koukám, že většina lidí se u tohoto večerníčku "pro děti" bála stejně jako já. Neskutečně traumatizující zážitek při sledování, strach, že se jednou na louce propadnu někam do jiné říše, kde mě zajme odporný modrý slimák a pak se proměním v obyčejnou kytku a budu doufat, že mě má maminka ráda stejně jako já ji, jinak mě nespasí nikdo a nic..(19.5.2013)

Zajímavé, jak tu většina o tomto filmu (nebo chcete-li večerníčku) mluví jako o depce, protože i já mám na to úplně stejné vzpomínky :D Jmenuje se to tak honosně, "Království květin", a přitom jsou z toho děcka zralé akorát tak do Bohnic... Takže z tohohle hlediska docela inovace ve filmové tvorbě pro děti. A zajímalo by mě, jaký účinek by to na mě mělo dneska... I když nevím, jestli najdu tu odvahu! :-X(7.6.2011)

Nevím proč, ale v dětství mi tato podivná pohádka přiváděla pocity hrůzy a strachu. Nadsázkou řečeno byl to můj první horor, který jsem shlédl. Vím jen, že hlavní hrdinka byla šikanována slimákem, pak ji nějaké houby pomohly dostat se ven, pak byla na nějakém plese, kde tančila s květinami a pořád jiná situace a jiné prostředí.(8.7.2012)

• Silencia90

Tomuhle prostě nemůžu dát víc. Lucku mám strašně ráda, a kdybych se na to podívala dneska, asi by se mi to možná i líbilo. Jenže já si pamatuju ten děsivej strach a úzkost co jsem měla když jsem se na to dívala jako malá. A nechci to vidět a zažít znova. To byl snad nejděsivější zážitek z mého dětství. Po téhle a o téhle "pohádce" jsem měla ještě dlouho noční můry! Ze slimáků obzvlášť! Navíc když se podívám do galerie na ty obrázky, ten pocit hrůzy se vrací! Neee, jedna hvězdička za Lucku a dost...(15.1.2012)

• - V roce 1994 byla pohádka Království květin oceněna na mezinárodním festivalu edukativních filmů pro děti v Japonsku. (Agatha)