poster

Ultimate Avengers: Konečná pomsta

 • USA

  Ultimate Avengers

 • Slovensko

  Ultimate Avengers: Konečná pomsta

Animovaný / Dobrodružný / Akční

USA, 2006, 72 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Docela by mě zajímalo, jestli ti, co natáčeli tenhle animovaný film, vlastně vůbec četli Millarovu předlohu. Ta předloha je akční, drsná, jsou zde skvělé postavy a skvělé superhrdinské momenty. Jenže tahle adaptace "Ultimates" je prostě jen roztomilá, bezzubá a bezbranná. Rozhodně je lepší pro ty, co komiks neznají. I tak to ale není nic, co by bylo zásadně jiné než standardní animovaný mainstream.(23.5.2014)

 • ArdathBay
  **

  Spíše než samostatný film na mě Ultimate Avengers působí jako epizoda z nějakého seriálu a navíc slabá. Klišé nejtěžšího kalibru s tisíckrát viděnou zápletkou bez jakéhokoliv nového nápadu. Humor se vyskytuje snad v jedné jediné scéně a o vykreslení jakékoliv osoby z hlediska psychologie, či čehokoliv jiného se také nekoná. Zbytečný film.(1.4.2009)

 • Spiker01
  *****

  Toto je skvělé zpestření pro fanouška komiksů a snad každý z toho musí být nadšený. U mě je nevýhoda, že jsem to viděl až letos, tedy až po skvělých filmech a seriálech z dílny Marvel studios, obzvláště musím zdůraznit seriál Avengers : Nejmocnější hrdinové světa, se kterým jsem si to v duchu chtě nechtě musel srovnávat. Animace je skvělá a perfektně mi sedla, problém mám jen s několika postavami. A to především s Hulkem, který se mi hodně nelíbil a taky trošku s Thorem, jinak byli všichni vyobrazeni celkem obstojně. Co se týče charakterů jednotlivých postav, tak ultimates skoro neznám, nevyznám se v jednotlivých rozdílech mezi původním komiksem a proto pro mě bylo chování některých postav překvapující, obzvlášť, když je v EMH vykreslili jinak. Problémy jsem měl hlavně s Thorem, kterej pořád jenom něco mlel o Asgardský kultuře a vůbec nechtěl spolupracovat (ovšem pak jako by se změnil a šel bojovat). Hank Pym byl vyobrazen jako arogantní pitomec, stejně tak i Tony Stark, ale u toho to má tak být. Naopak největším překvapením byl Kapitán Amerika, který je přirozeným vůdcem a tak to má být, tady by se měli inspirovat filmaři. A nyní se dostávám k hlavnímu problému. Je jím Thorovo kladivo. To, že to vlastně není kladivo, ale něco mezi kladivem a sekerou, to bych ještě hodit za hlavu dokázal. Ovšem kamenem úrazu byla scéna, kdy Hulk zvedl kladivo(!!!) a mrštil ho po Thorovi! Pak ho uzvedl znovu, jako by vážilo třeba 500kg, ale jakoby stačila dostatečná síla, kterou Hulk bezesporu ovládá. Jak jsem psal, Ultimates moc neznám, ale tohle je naprostá blbost! Kladivo je začarované Odinem, nikdo nikdy v komiksech kladivo nezvedl, kromě Red Hulka, ovšem ne za běžných podmínek, které panují na Zemi. Útěchou mi je jen to, že to nedělali animátoři v Marvelu, jelikož studio ještě neexistovalo. Abych to tedy shrnul, takže krom pár drobností je to zábavná podívaná a budete si užívat shody i neshody jedné z nejslavnějších skupin Marvelu - Avengers...90%(30.12.2012)

 • Davies182
  ****

  Obrovským plusem pro mě je, že po zkouknutí Ultimate Avengers nemusím číst komiks, ke kterému bych se časem nejspíše dostal. Co jsem měl možnost vidět, tak tvůrci zachytili papírovou podobu poměrně přesně, a já dám v tomto případě přednost raději hýbajícímu se Kapitánovi Amerika, než kreslenému v sešitu. První část dvojdílného trháku má skvělý úvod, překvapivě dobrou hudební složku, nabušenou akci, a nuda zde rozhodně nehrozí. Sledovat selekci jednotlivých hrdinů je zábavné (hezky se s nimi Nick Fury "sral"), příběh je typicky komiksově roztomilý až kýčovitý. Pro zběžné znalce je pak slast, sledovat všechny slavné hrdiny Marvelu, jak spolu spolupracují. Thor, Iron-man, Hulk... ti všichni tu jsou, a je to úchvatné. Konečná pomsta 1 mě překvapila svým tempem, a rozhodně jsem si ji užil - tři hvězdičky jsou málo! Po skončení jsem se ihned vrhnul na druhý díl...(9.3.2010)

 • Gazy
  ****

  Nuda to není v žádném případě, což dokazuje už počáteční sekvence ze 2 světové války s Kapitánem Amerikou a v podobném duchu se odehrává celý film, který díky poměrně skromné stopáži i velmi rychle a příjemně odsýpá. Především, ale Avengers v plné kráse ukazují kouzlo komiksových týmovek . Fandy hrdinů s bublinou u pusy by tohle nemělo minout.(13.6.2008)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné komiksové knihy Grega Johnsona. (Terva)