Jak vyléčit Ježibabu (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 47 min

Vadim Petrov
  • Tommassi3

"Nikdy bych nevěřila, že se dá hejkal takhle ochočit.. A i ten tvůj Vítek.." ;)(4.6.2016)

Vtipná pohádka o strašidlech, která si vystačí se dvěma strašidly, zato se strašpytly se roztrhl pytel. Dialogy nejsou až tak kožené, jako odříkávané často jako na odpoledním představení nepříliš talentovaných ochotníků, zejména byla v tomhle ohledu tristní Andulka. Strašidla byla skvělá, přidávám se k pochvalám na hejkalovo konto.(12.7.2011)

• triatlet

Jednoduchá pohádka s nevýraznými dialogy.(16.1.2011)

• Karlos80

Věra Jordánová známá to televizní a převážně pohádková režisérka, už má dávno to nejlepší, převážně ze sedmdesátých let za sebou, ale tato pohádka co do ztvárnění nebyla zase až tak vyloženě špatná..Škoda jen těch někdy nepřesvědčivých a přímo nepohádkově vedených dialogů. K nepoznání namaskovaný a jen stěží rozpoznatelný byl tentokráte Miloslav Vladyka, a to ne jak jsem u něj zvyklí tedy v roli vodníka, ale tentokráte v roli lesního Hejkala. Ten mě tou svojí chraptivou mluvou dokázal i rozesmát a to se cení ! A jednoznačně byl s celého tohohle televizního pohádkového filmu nejlepší. A ježibaba v podání V. Kubánkové nebyla také vůbec špatná. Jinak zde ale hráli více méně málo známí herci, kteří mě až tolik nezaujali. 1,5/5*.(18.2.2007)

nedělní odpolední pohádky jen hodnotím,ale nekomentuji (ostatně většinou není 2x co komentovat happy end je vlastně vždy a za 47 minut při nízkém kapitálu nelze nic 2x vymyslet), ale zde udělám vyjímku. Příběh sice není nijak oslniví, ale je tam fůra skvělých scének + pohádka má nějaké to kouzlo, osobitost až by se dalo říci duši. Miroslav Vladyka skvěle zahrál hejkala a svoji roli skvěle sehráli omamné kytičky u ježibaby. Zvažoval jsme 4z5, ale dávám jen 3z5, když jsme si uvědomil jaké pohádky dostaly 4 tak zde by to bylo za 47 minut moc.. i tak příjemné překvapení(23.4.2011)