Zákeřné dvojče

The Attic

Horor / Thriller

USA, 2007, 88 min

• PB2

No...tak takhle tedy rozhodně ne. Celý film jsem si nebyl jistý, kde a kdy se to má odehrávat. Děj se nepohne z domu, kde na hlavní hrdinku útočí duch, kterého si nikdo jiný nikdy nevšimne - kupodivu pro něj není problém proniknout do domu, ale hrdinka nemůže z domu odejít, protože by jí duch venku ublížil. Zmínil jsem, že duch vypadá jako ona? A že provádí docela strašidelné "Silent Hillovské" pohyby? A co to tajemství o její sestře - dvojčeti? A ty Wicca kouzla (neplést s Wikipedií)? Pokud Vám to zní dohromady dobře, tak věřte, že to ve filmu je a přesto je to hrozná nuda.(7.4.2012)

• Blue.Poison

Nemůžu si pomoct, ale mně to nepřišlo tak katastrofální. Dokonce si myslím, že co se týče téhle tématiky, to bylo i docela dobré. Tedy samozřejmě jen po obsahové stránce - kamera byla otřesná a herci amatéři. Ale do poslední chvíle jsem netušila, co mám čekat od konce. Kdyby to vzal do rukou někdo schopný, mohl z toho vzniknout vcelku povedený psycho horor.(31.3.2012)

• George Stobbart

Iba ďalší z množstva duchárskych príbehov zasadených do "strašidelného domu", kde z toho ľuďom prepína. V tomto prípade však vôbec nejde o obyčajný film! Ale o extrémne nezáživný pokus, ktorý pôsobí, že bol vyrobený počas prestávok v natáčaní Doktorky Quinnovej a ktorý po celý čas strašne nudí. Takže snáď postačí krátky sumár: otrepaný príbeh, dementné postavy, televízna kamera, zaostalý vizuál, otrasní herci a všadeprítomná nuda. Napriek tomu dám 1 hviezdičku; za pár náznakov scary scén a za miestami takú priblblosť, až som sa na tom nasmial.(17.6.2010)

• LIVINGDEAD

Tak strašidelně zněl název filmu v polštině STRYCH (česky Půda) , The Attic.... a taková to byla nudná hovadina. Opravdu, herečka hlavní role nepůsobila dobrým dojmem, kolo bych o ni neopřel, prostě jední slovem : "šereda".....a ona měla ještě tu drzost se chovat jako krásná dívka od které muži chtějí jen jedno a to sexuálně ji využít! Ke všemu kolem ní lítá mongoloidní bratr, odporný otec, bezduchá matka a tohle všechno v jednom domě. Jo zapomněl jsem, měl tam být duch....prý hrozné, strašidelné, děsivé monstrum... :-)(18.2.2008)

• J*A*S*M

Mladá dívka Emma se hodinu a půl s vystrašeným/zvídavým pohledem pohybuje po domě a vídá ducha, který vypadá přesně jako ona. Ve spojení s faktem, že Emma nepobrala zrovna velké množství krásy a působí značně nesympaticky, nám vyjdou dvě slova - ubíjející nuda. Příběh i jeho vyústění jsou naprosto tuctové, lekačky nefungujou a dívka-hrdinka občas působí nepříjemněji než dívka-duch. Podívejte se raději jenom na plakát, protože ten je na celém filmu nejhezčí.(20.1.2008)