• Psema

Přiznejme si to. Už v upoutávkách bylo patrné, že to bude další Ordinace. Já jsem tajně věřil, že to nebude tak blbé, jak se následně ukázalo. Větší nesmysly okolo práva a legislativy, aby člověk pohledal. Na tenhle seriál člověk ani nemusí znát zákoník, aby prohlédl pitomosti, které herci plácají za vydatné masáže tupého scénáře. Ono je už s podivem, že by polovina advokátní kanceláře pomáhala lidem zadara. Už jste něco takového viděli? Mám pocit, že ne a nikde jinde než v tomhle pokusu o seriál (jelikož to bude evidentně telenovela) to neuvidíte.(2.3.2007)

• Lolita

Hele, kdo jim tam vymýšlí ty jména? právnička Ema Justicová... jak originální! lempl Julie Lamplová, Pepa Klika má jistě kliku, že je Viktor Slušný tak slušný, sebranka Káča, Rézi a Tonička, atd, atd... a zlatý hřeb: Egon Rajtr?!?! a cosijakozápletka je ještě debilnější než všechny jména dohromady, takže si to jistě dovedete představit. Fuj.(4.3.2012)

• Vlkys

Nemoc mě dohnala k tomu objevit tenhle seriál v internetovém archivu novy a - běs, děs, hrůza a příšernost. Co sakra má tohle mít společného s advokacií? Když už sem tam přijde na právo řeč, působí to asi tak přesvědčivě, jako by se Tomáš Sokol vyjadřoval k výhodám grafitových moderátorů v jaderných reaktorech.(15.8.2010)

Ryzí řezničina (pro Moniku Hilmerovou po slovensky mäsiarina).. Kvalita seriálu byla ještě hluboko pod úrovní prvé řady rodinných pout, takže seriál je ultimátním způsobem zvrhle zábavný. Pokud to autoři mysleli vážně, je mi jich opravdu líto a měl by na ně rychle přijít Chocholoušek se sítí, ale pokud se jednalo o pokus vytvořit co největší zhovadilost, tak je seriál nedoceněný až převratný. Herecký ensámbl by přehrál bez problémů i Vydrýsek po nemoci, a pokud by hrál v seriálu ještě Tomáš Krejčíř jako "hlavní milovník", byla by to jasně pětihvězdičková záležitost. Jako advokát jsem si seriál skutečně užil až na dřeň, řekněme, že takhle si snad práci v advokátní kanceláři nemůže představovat ani retardovaný pomocník řidiče fekálního vozu. Hudba Janka Ledeckého (mimochodem, jak signifikantní, vystudovaného právníka) dodává tomuto opusu korunu. Vzhledem k tomu, že lidi tak blbí nejsou a ani být nemohou, musí se jednat o svéráznou satiru a podle toho je třeba toto dílo hodnotit.(3.7.2014)

• AndreyCSFD

Tak, Nova vyplodila další seriál ze života, tentokrát právníků. Nevím, jestli mi to uniklo, ale scény ze soudní síně a brilantní závěrečné řeči se prostě nekonaly, což v seriálu o advokátech považuju přinejmenším za podivné. Seriál si vystačí s minimem lokací a s minimem herců, přičemž právničina je velmi společenské povolání. Slečna koncipientka se chová jako naprostá káča, v prvních dílech neustále běhá za nějakým kleptomanem a naprosto s klidem prohlásí, jak dostala zkoušku z obchodního práva. Mladý koncipient je tak natuplý, že by ho snad vyrazili i z Plzenských práv. Pan Trnavský (Gemini jej příznačně nazval pan 513/1991) se ohání paušálem a obchodem až z něho přímo tryská, že nemá ani šajn o čem mluví a Monika Hilmerová hazí jen útrpné obličeje. Celá lovestory je násilně vykonstruovaná a absolutně neuvěřitelná asi tak jako společná kancelář advokáta specializujícího se na obchod a lidumilky se zálibou v rodinném právu. Vedlejší linka Kuklové a Dvořáka není ale o nic uvěřitelnější. Seriál by měli zkouknout zájemci o právničinu s poučením, že přesně takhle to není. Jediný, kdo mi tam sedí a co je ze života, je slečna sekretářka, která prozíravě balí advokáty.(16.3.2011)