• Vlkys

Nemoc mě dohnala k tomu objevit tenhle seriál v internetovém archivu novy a - běs, děs, hrůza a příšernost. Co sakra má tohle mít společného s advokacií? Když už sem tam přijde na právo řeč, působí to asi tak přesvědčivě, jako by se Tomáš Sokol vyjadřoval k výhodám grafitových moderátorů v jaderných reaktorech.(15.8.2010)

• Greedo

Tudy cesta nevede. Většina seriálů českých komerčních televizí nestojí za nic. Vznikl nový trend natáčet si spousty vlastních televizních seriálů, které budou dělat společnost některým spoluobčanům, kteří patrně nemají nidc lepšího na práci, než jen sedět u bedny za každou cenu. Vidím v tom jakousi "konzumaci", která vám nic nemůže dát, ale alespoň nějak zabijete čas. Z těchto důvodů dávám tomuto dílu z mnoha dalších "odpad". Naprostá zbytečnost...(24.2.2007)

• Psema

Přiznejme si to. Už v upoutávkách bylo patrné, že to bude další Ordinace. Já jsem tajně věřil, že to nebude tak blbé, jak se následně ukázalo. Větší nesmysly okolo práva a legislativy, aby člověk pohledal. Na tenhle seriál člověk ani nemusí znát zákoník, aby prohlédl pitomosti, které herci plácají za vydatné masáže tupého scénáře. Ono je už s podivem, že by polovina advokátní kanceláře pomáhala lidem zadara. Už jste něco takového viděli? Mám pocit, že ne a nikde jinde než v tomhle pokusu o seriál (jelikož to bude evidentně telenovela) to neuvidíte.(2.3.2007)

• AndreyCSFD

Tak, Nova vyplodila další seriál ze života, tentokrát právníků. Nevím, jestli mi to uniklo, ale scény ze soudní síně a brilantní závěrečné řeči se prostě nekonaly, což v seriálu o advokátech považuju přinejmenším za podivné. Seriál si vystačí s minimem lokací a s minimem herců, přičemž právničina je velmi společenské povolání. Slečna koncipientka se chová jako naprostá káča, v prvních dílech neustále běhá za nějakým kleptomanem a naprosto s klidem prohlásí, jak dostala zkoušku z obchodního práva. Mladý koncipient je tak natuplý, že by ho snad vyrazili i z Plzenských práv. Pan Trnavský (Gemini jej příznačně nazval pan 513/1991) se ohání paušálem a obchodem až z něho přímo tryská, že nemá ani šajn o čem mluví a Monika Hilmerová hazí jen útrpné obličeje. Celá lovestory je násilně vykonstruovaná a absolutně neuvěřitelná asi tak jako společná kancelář advokáta specializujícího se na obchod a lidumilky se zálibou v rodinném právu. Vedlejší linka Kuklové a Dvořáka není ale o nic uvěřitelnější. Seriál by měli zkouknout zájemci o právničinu s poučením, že přesně takhle to není. Jediný, kdo mi tam sedí a co je ze života, je slečna sekretářka, která prozíravě balí advokáty.(16.3.2011)

• Big Bear

Sice se tímto komentem pouštím do hodně hustého ,,flaku'' odpadů, ale takový jsem už já. Ano, není to nic moc. Jenže já přihlížím k době vzniku a i k tomu co se za seroše nabízí dnes. Tehdá mi seriál přišel koukatelný už jen kvůli obsazeným dámám - Hilmerová, Plánková, Leichtová... Dnes jsem viděl po dávné době jeden z dílů a nijak pohoršen jsem nebyl. Dokonce bych řekl, je to stále lepší než Ordinace. * *(24.6.2017)