přiznávám - sleduju to a dělá mi to dobře, asi jako Ally McBeallová, i když jsou to seriály rozdílné. Akorát poslední dobou zjišťuju, že "Světla" sleduju už jen kvůli pěkným herečkám (až na mámu té Julie a tu malou Terezu nebo tak nějak) a supr hudbě, která je beztak z mezinárodního archivu Sonoton. Jinak IMHO do mého hodnocení nezahrnuju přídavné blbosti typu maximálně spoilerovitých ukázek na další díl nebo docela jasné čitelnosti příběhu. Skutečně oddychový seriál.(9.5.2007)

• Psema

Přiznejme si to. Už v upoutávkách bylo patrné, že to bude další Ordinace. Já jsem tajně věřil, že to nebude tak blbé, jak se následně ukázalo. Větší nesmysly okolo práva a legislativy, aby člověk pohledal. Na tenhle seriál člověk ani nemusí znát zákoník, aby prohlédl pitomosti, které herci plácají za vydatné masáže tupého scénáře. Ono je už s podivem, že by polovina advokátní kanceláře pomáhala lidem zadara. Už jste něco takového viděli? Mám pocit, že ne a nikde jinde než v tomhle pokusu o seriál (jelikož to bude evidentně telenovela) to neuvidíte.(2.3.2007)

• AndreyCSFD

Tak, Nova vyplodila další seriál ze života, tentokrát právníků. Nevím, jestli mi to uniklo, ale scény ze soudní síně a brilantní závěrečné řeči se prostě nekonaly, což v seriálu o advokátech považuju přinejmenším za podivné. Seriál si vystačí s minimem lokací a s minimem herců, přičemž právničina je velmi společenské povolání. Slečna koncipientka se chová jako naprostá káča, v prvních dílech neustále běhá za nějakým kleptomanem a naprosto s klidem prohlásí, jak dostala zkoušku z obchodního práva. Mladý koncipient je tak natuplý, že by ho snad vyrazili i z Plzenských práv. Pan Trnavský (Gemini jej příznačně nazval pan 513/1991) se ohání paušálem a obchodem až z něho přímo tryská, že nemá ani šajn o čem mluví a Monika Hilmerová hazí jen útrpné obličeje. Celá lovestory je násilně vykonstruovaná a absolutně neuvěřitelná asi tak jako společná kancelář advokáta specializujícího se na obchod a lidumilky se zálibou v rodinném právu. Vedlejší linka Kuklové a Dvořáka není ale o nic uvěřitelnější. Seriál by měli zkouknout zájemci o právničinu s poučením, že přesně takhle to není. Jediný, kdo mi tam sedí a co je ze života, je slečna sekretářka, která prozíravě balí advokáty.(16.3.2011)

17/17 Nyní se dostávám na poměrně tenký led, ale proč si to nerozebrat pěkně ze široka. Se Světly pasáže se především dostáváme do doby, kdy Nova fungovala jen s jedním vlastním primetimeovým seriálem a vedle toho Prima dokázala ke svým RP/VKV přidat ještě Letiště. Zdálo by se tedy logickým krokem, že Nova zatoužila vedle své Ordinace nasadit proti Letišti vlastní srovnatelný seriál. A kdyby to tak bylo, byli by všichni zřejmě spokojeni. Nicméně se velice brzy objevila také teze, že Světla nejenom smetou konkurenci, ale zároveň nahradí i nezdolný lékařský seriál, což bylo minimálně nereálné. Do hlavní role byla sice obsazena vynikající herečka Monika Hilmerová, nicméně v době, když už tady bylo poněkud přeslovákováno. V podstatě jí nebylo ani nic platné, že v roce 2000 zářila ve dvou dokonalých filmech Der Lebensborn – Pramen života a Oběti a vrazi, když se poté českým divákům zase ztratila z očí. Její spoluhráčka Markéta Plánková na tom byla o poznání lépe, velice dobře se vyšvihla nejdříve jako moderátorka dětských pořadů na ČT, poté si zkusila jeden rok v RP a nyní byla vedena jako sympatická novinka. Z osvědčených tváří tu byla Michaela Kuklová, která se těšila na comeback v popularitě. Jana Hlaváčová a Ladislav Trojan měli šanci poprvé být na obrazovce pravidelně v moderním nekonečném seriálu. Kristýna Leichtová ještě platila za neznámou dívku z Účastníků zájezdu, Vlasta Peterková a Martin Trnavský měli zkušenosti především z Četnických humoresek. Jiří Dvořák měl už sice dlouho dobře našlápnuto, ale pravidelná práce v takovém projektu by mu pomohla dostat se do širšího povědomí, podobně jako skvělé Veronice Freimanové. Osobně jsem měla největší radost z návratu Miroslavy Pleštilové a nejmenší z drobných roliček Andrey Kerestešové a Jany Doleželové. A o tom to celé bylo. Na první pohled zdánlivě dobře volené obsazení, na druhý ovšem již méně. Periodika si v době premiéry ostatně všímala především Kuklové (a povahy její pleti) a Hilmerové byla spíše vytýkána její čeština, která je ale dle mého naprosto v pořádku. Nakonec to všechno dopadlo tak, že se velice nadějný projekt po pouhých 17 dílech stáhl a o hlavní hvězdy se postarala právě Ordinace (v české se uchytila Plánková, z vedlejších rolí Zahradnická a byl tam Trnavský, ve slovenské zas Hilmerová), Kristýna Leichtová se později rozzářila v Comebacku a Freimanová zakotvila ve Vyprávěj. Skutečně si myslím, že vzhledem k povaze celého projektu by byl seriál časem jenom lepší a vyváženější, našel by rovnováhu mezi právnickou kanceláří a nemocnicí. Mezi rodinou a přáteli. Mezi zajímavými interiéry a nádherným centrem Prahy (sama pasáž pod palácem Adria je skvostem sama o sobě). Našlo by se více uvěřitelnějších případů a sekundární scénáristé by si nechali poradit jak to ve skutečnosti chodí atd. Co ale dodat k tomu, že Plánková v průběhu natáčení otěhotněla? A že sama autorka v době vysílání dávala interview zásadně o své jiné práci na pokračování Pojišťovny a scénáře dávala psát náhradníkům? Nakonec tedy bylo štěstím, že se seriál minul účinkem tak brzy a bylo možné mu dopřát uzavřený konec - s důrazem na vzah Emy a Egona, což jsem uvítala s otevřenou náručí. Celý seriál on-line.(25.1.2009)

• Sharlay

Vždycky jsem si myslel, že nejhorší a nejtrapnější dialogy jsou v Ordinaci v růžové zahradě, ale tohle je daleko horší, trapnější, úchylnější a dementnější. Rádobyvtipné hlášky podtržené neherci (vyjma Moniky Hilmerové, ta je to nejlepší v seriálu) z čehož vychází fakt, že si NOVA dělala reklamu jenom na to že scénář byl napsaný ženou, která napsala Pojišťovnu štěstí a která tenhle seriál psala v opojení alkoholu a za přítomnosti lidí postižených vyšším stupněm demence, protože jinak si to nedovedu vysvětlit.(21.4.2007)