Eros a Psyché (TV film)

Pohádka

Slovensko, 1993, 63 min

• spawnxp

Psyche pěkná ale jinak pondělní tv inscenace jak ze sociku, i ten "casting"...(26.2.2013)

Je to C-ková štúdiovka, aké sa už dnes nevidia. Je to tu definované ako rozprávka, ale podľa mňa je to komédia ako lusk. Na modro a ružovo nasvietená Podzámska - Psycha sa zvíja pri sexíku s neviditeľným Erosom. Je tu viac dymu než pri požiari - však ušetríme na kulisách. Turzonovová - Afrodita sedí na "polystyrénovom" tróne. Svojou troškou do mlyna prispel aj kameraman, ktorý mal občas v zábere aj osvetľovacie telesá. No mega sranda.(21.12.2017)

Názov je Eros a Psycha. V titulných postavách Stano Kráľ (hovorí Vladimír Jedľovský) ako Eros a Elena Podzámska (21 ročná) ako Psycha. V príbehu ďalej vystupuje Erosova matka bohyňa Afrodita (Božidara Turzonovová), Zeus (MIchal Dočolomanský), Persefona, manželka vladcu podsvetia (Judita Vargová), Cháron (Ján Mildner). Hovorí sa aj o Cerberovi, ale našťastie len hovorí, lebo keby sa tam zrazu objavil molitanový psíček s troma hlavami stratilo by to na serióznosti. Scenár: Ondrej Sliacky.(12.2.2015)