poster

Evžen Oněgin (TV film)

 • Československo

  Eugen Onegin

Drama

Západní Německo / Československo, 1988, 116 min

 • Willy Kufalt
  *****

  Nádherné filmové spracovanie Čajkovského opery v jedinečnom koprodukčnom počine. Veľké kúzlo tomu dodal režisér Weigl, ktorý túto klasiku natočil ako romantický príbeh v honosných budovách a nádherných exteriéroch, ako vrcholnú pasáž by som označil Vladimírovo sklamanie v pustom zasneženom lese a následný strhujúci súboj medzi oboma hrdinami. V tej chvíli nejeden divák zistí, že už dávno zabudol, že sleduje náročnú operu a vníma predovšetkým napínavú drámu o láske, zrade a pomste, v hlavných úlohách s poprednými slovenskými hercami. Kúzelné... Magda Vášaryová mala kedysi na tieto náročné úlohy v rôznych historických veľkofilmoch šťastie. Ako odľahčenie František Filipovský v epizodnej postave kabaretiéra Sénéchala na plese.(12.9.2017)

 • Martin741
  ***

  Plany film, len taka normalizacna blbost, umele, nema to cim ani zaujat. Fakt len liznute po povrchu, dalsie zbytocne varenie uz 1000x prevarenej vody. Sivy, sedivy priemer, verzia s Toby Stephensom z roku 1999 /hral tusim Lenskeho/ sa mne podstatne viac videla : 45 %(7.10.2017)

 • WANDRWALL
  ***

  Darebný a životem znuděný Oněgin se nastěhuje ze světa velmi pestrých lidských povah do světa malé pestrosti lidského ducha. Mluví a mluví, a zabouchne se do něho Tatiana, avšak jaksi nebere na zřetel, že Oněgin má hlavu jinde, než právě ona. Po čase se to ale rozleží Oněginovi v hlavě, řekne si, ale tak jo, jenomže už je pozdě, Tatiana se mezi tím chytla jiného muže a provdala se za něj.***Tenhle příběh milovaly hlavně ženy, které se rády ztotožňovaly s Tatianou, a herci na Slovensku hráli moc rádi dramatizaci Evžena Oněgina, kterou jim na tělo našil jeden známý dramaturg, a pak si ve Slovenské televizi řekli, že co tak udělat z toho i televizní inscenaci, dejme to udělat P. Weiglovi. A stalo se.(5.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace