Archangel (TV film)

Archangel

Archanjel: Kliatba červeného tajomstva

Thriller / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2005, 131 min

I přes to, že je tenhle TV film rozdělen na tři díly, zkouknul jsem všechny části naráz jakoby to byl "normální" film a rozhodně sem se nenudil. Co se týče děje, tak v úvodu jde o klasickou pátračku alá Lovci pokladů, která se v závěru mění v opravdu napínavou podívanou. I přes to, že Archangel nezapře svůj televizní původ, jde díky charizmatu Daniela Craiga o velmi příjemný filmový zážitek.(11.11.2008)

Vyborny televizni film, ktery by si urcite nezadal s nekterymi z filmoveho platna.. I na svou delku to ma spad a temer se nenudite... Daniel Craig a stejne tak jeho ruska pritelkyne podavaji vyborny vykon a vydavaji se po stope Stalinova syna - trosku mi to patrani prijde na zpusob Sifry mistra Leonarda trosku jinak a trosku jinde.. Asi cele se to tocilo v rusku a to dodava jistou autenticnost a atmosferu.. Urcite jeden z povedenejsich filmu, ktery se nemusi stydet za sve televizni parametry, ktere vubec nejsou videt.. Panove z BBC se vytahli a pripravili pekny zazitek..(20.8.2008)

Solidní, ale nijak výjimečná třídílná televizní minisérie, pokud jde o srovnávání s Šifrou, předlohu Archangelu jsem nečetl (četl jsem přeceňovanou Šifru a stupidní Anděle a démony), ovšem ten konec byl poněkud náhlý. Ne šokující, protože k němu vše směřovalo podle zásady: Vrací- li se pořád motiv provazu, nakonec se na něm někdo pověsí.(26.3.2009)

Vcelku povedená minisérie, jejíž harrisovskou předlohu bych si rád přečetl. Možná by se člověk ale neměl dívat na všechny tři díly hned za sebou (jako já), protože potom v příběhu přece jenom tu a tam zahlédne prázdnější místo a uzná, že dvě hodiny a deset minut jsou příliš. Nic to ale neubírá na faktu, že Daniel Craig je skvělý, atmosféra snímku povedená a závěr slušně (a hlavně logicky, bez velkých "překvapivých" zvratů a jiných dějových veletočů) vygradovaný. Tři a půl.(10.4.2011)

• noby

Pobavilo mě, jak naše televize loví filmy, kterých by si nikdo nevšiml, kdyby se představitel hlavní role později nedostal mezi velká jména. Potěšilo mě, že na Nově měli rozum, všimli si, že jednotlivé díly toho moc nedají, a uvedli je všechny najednou. Pobavily mě poznámky rodičů, kteří stejně jako u Bonda opakovali, že Craig prostě patří do Ruska. Nadchla mě výborná ironizující postava mladého Stalina, za kterou a za to, že jí tvůrci nechali ve scénáři volnost, jsem uvažoval o vyšším hodnocení. Ale přes to všechno, i přes to, že je snímek natočen relativně zručně, je to celé trochu o ničem, a vyšší hodnocení si to nezaslouží.(2.8.2010)

• - Natáčení probíhalo v Rize v Lotyšsku a v ruské Moskvě. (Terva)

• - Stalin měl ve skutečnosti dva syny, a to Jakova, který zemřel v německém zajetí, a Vasilije, kterému se stal osudným alkoholismus. Současně měl také dceru Světlanu. (vesper001)

• - Při rozhovoru profesora Kelsa (Daniel Craig) a prostitutky Zinaidy (Yekaterina Rednikova) krátce po jejich seznámení je v záběru vidět zaparkované Audi se značkou obsahující kód 007. (vesper001)