Archangel (TV film)

Archangel

Archanjel: Kliatba červeného tajomstva

Thriller / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2005, 131 min

Na víc to asi nemá. Chvilkama docela hloupost, nejlegračnejší je střídání počasí, chvilkama pravá ruská zima, pak už zase prší, a Craig chudák v tom pořád běhá v saku a kravatě. Myslím, že kdyby to bylo doopravdy, tak by nejmíň 63x zmrznul. Ale zase kvůli němu se to celý dalo dokoukat, téma docela zajímavý, Rusko je přitažlivý, akce nebylo moc a spíše staromódní, což mně nevadilo.(24.6.2011)

Dávám tomu 4* hlavně proto, že to není až tak zprasené, jak jsem od tvůrců předpokládal, a taky proto, že mě Ruské moderní dějiny celkem dost interesují. Hodně mě zklamalo, že se tam nezmiňují (aspoň myslím) o reálném synovi Stalina, který byl držen a asi i odsouzen Němci, když ho tatíček odmítl vyměnit za generála von Pauluse. Takže jsou to spíše 3*, ale jak jsem psal výše, za to překvapení dávám 4.(20.7.2009)

I přes to, že je tenhle TV film rozdělen na tři díly, zkouknul jsem všechny části naráz jakoby to byl "normální" film a rozhodně sem se nenudil. Co se týče děje, tak v úvodu jde o klasickou pátračku alá Lovci pokladů, která se v závěru mění v opravdu napínavou podívanou. I přes to, že Archangel nezapře svůj televizní původ, jde díky charizmatu Daniela Craiga o velmi příjemný filmový zážitek.(11.11.2008)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Daniel Craig, zajímavý příběh, hudba -příliš zdlouhavé/// No v době kdy ještě Daniela Craiga znala maximálně tak jeho rodina natočil tento televizní film, který by normálně zapadl. Ale protože ho dnes známe, tak je Dany velkým lákadlem. Samotný film se otírá o zajímavou myšlenku co kdyby měl Stalin syna. Díky tomu je to slušný misteriózní thriller. A nutno k dobru přidat, že se tváří vážně a je natočen reálně (Dany je obyčejný člověk, žádný stroj na zabíjení.) Závěr sice vynahrazuje délku filmu, ale i tak se člověk musí překonávat./// Celkem 60%///(21.8.2008)

Daniel Craig v roli, která mu vždycky parádně sedne. Sice ještě nemám takové vypěstované charisma jako Bondech nebo Mužích, kteří nenávidí ženy ale pořád je hlavní trhák filmu on. O to víc mě mrzí, že po konci jsou pocity hodně smíšené. První hodina je na výbornou ale po odjezdu z Moskvy na venkov to už ztrácí na síle a působí to rozvlekle a docela divně. Konec se podle mého taky nepovedl a vzhledem k délce snímku je uspěchaný. Mrzí mě TV produkce, protože takový zajímavý příběh i s příjemným obsazením by si zasloužil lepší zpracování. Trošku lepší průměr.(7.11.2012)

• - Natáčení probíhalo v Rize v Lotyšsku a v ruské Moskvě. (Terva)

• - Při rozhovoru profesora Kelsa (Daniel Craig) a prostitutky Zinaidy (Yekaterina Rednikova) krátce po jejich seznámení je v záběru vidět zaparkované Audi se značkou obsahující kód 007. (vesper001)

• - Stalin měl ve skutečnosti dva syny, a to Jakova, který zemřel v německém zajetí, a Vasilije, kterému se stal osudným alkoholismus. Současně měl také dceru Světlanu. (vesper001)