Archangel (TV film)

Rob Lane

Scénografie:

Michael Pickwoad
  • Big Bear

Tady jsem s hodnocením opravdu na rozpacích. Viděl jsem DVD verzi se čtyřmi díly a rovnou říkám, že ty první dva opravdu stály za to. Rusko dnešní doby je jiné, vládne mu nový car Putin. Mladé bohaté Rusy minulost nezajímá a nic o ní nechtějí vědět, naopak je to věc, která je podvědomě irituje. Počemů sivodňa stále chóčetě gavariť o Sajůzu a Stalinovi ? Spíše než značka Stalin je zajímá BMW, Armani, Hugo Boss... Přesto je ještě spousta těch, kteří na báťušku vzpomínají s bezbřehou úctou a údajům o milionech mrtvých nevěří... Profesor Fluke Kelsa (Craig) přednáší v Moskvě o Stalinovi, jeho době, obětech... Po přednášce jej vyhledá stařík, který tvrdí, že byl u Stalina doma když umíral. Dále tvrdí, že z příkazu Beriji musel zakopat u Berii na zahradě za domem Stalinovy osobní dokumenty... Craig zprvu nevěří - už je to, že by Berija svědka nezlikvidoval je podivné.., ale kolotoč událostí mu začne naznačovat, že jeho pátrání po dokumentech sleduje spousta vlivných lidí včetně tajné služby... Nebudu spoilerovat. Ty druhé dva díly jsem sledoval s pozvednutým obočím a niterně cítil, že i sami tvůrci filmu se zalekli džina, kterého pustili z láhve... Konec je oproti velmi volnému a příjemnému rozjezdu vyloženě uspěchaný, odbytý až bych řekl, že useknutý... Velká škoda, mohl to být slušný thriller už jen díky povedeným flasbackům do roku 1953... Dvě rudé hvězdy. * *(18.9.2012)

Tak trochu zbytečná konstrukce příběhu, který by se mohl stát kdyby tohle a támhleto, ale nestal se a proto je to trošku těžké něco takového vůbec točit .Hezké na tom je, že v tom hraje Daniel Craig, který se snaží a na to, že to je televizní mini seriál mu to docela šlape, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tohle je naprosto zbytečný film, a koukat na to přes dvě hodiny je hrozně ubíjející.(22.4.2009)

• Marek1991

Nechápem ako mohli takúto hlúposť vymyslieť. Všetko je to akoby postavené na záverečnom citáte, ktorý by sme mali mať na pamäti, ale film ako celok je megahlúposť. Záver mal ako povedať čo? Že máme sa medzi sebou strieľať, ak si myslíme, že niekto môže byť veľmi zlý? Film je kravina, vlastne takto urážam kravy, čo by som nerád. Ruské ženy, zabíjanie, otrasné prostredie, lacné triky a vtipy, požiadavka na cestu do USA k žene, trápne publikum, nuž nedivím sa, že Rusi na tom nespolupracovali, išlo len o ich potupenie a ťaženie peňazí z nostalgie na komunizmus. Hlavne, keď Stalin potomkov mal a dodnes žije jeho dcéra, toto bolo otrasne prehnané, je to taký film pre naivky.(14.1.2013)

Film je vlastně "malý seriál" a taktéž je na DVD natočen. Ale to je nejmenší kaz. Co mě více zaujalo, je možnost, že skutečně někde Stalinův potomek může být. Ačkoliv o tom pochybuji. Stalin měl jediného syna, který padl do německého zajetí. Němci nabídli Stalinovi výměnu zajatce za prominentního německého generála, jinak že bude jeho syn popraven. Co myslíte, že Stalin udělal ? Nevydal generála a klidně nechal syna popravit. Tak tvrdý to byl člověk a tak nekompromisní je ruská povaha k nepříteli. Zpět k filmu. DANIEL CRAIG hraje báječně, a jako historik z USA jde do situací, při kterých by i voják možná zaváhal. Trošičku mi tam vadil fakt, že Američané ještě nezažili ruskou zimu. Tak např. žáden Němec, který tam kdy byl, by neběhal na Sibiři v zimě jedině v saku a s rozepnutou rozhalenkou. Prostě při - 36° mrazech by vydržel akorát 15 min. a ne, aby se honil s vojenskou policii po lese. Neznalost hřích však neomlouvá. Ale jinak film má napětí a rychlý spád.(19.10.2010)

Hypotetický snímek, který líčí Rusko jako zemi plnou bývalých komunistů a sněhu, což, jak víme z letních 36 stpňových veder, není vždycky pravda. Zajímavý nápad o návratu do dob, kdy třesoucí se ruka se srpem vládla lidem ku chatrnému pořádku, se celkem povedl, ale je neúměrně dlouhý. Hudba nevýrazná, přechodová, Craig odvedl lehce nadprůměr. Celkově tento snímek je koukatelný, ale nejen výše uvedené nedostatky ho sráží dolu. 70% = 3+/5(2.8.2010)

• - Stalin měl ve skutečnosti dva syny, a to Jakova, který zemřel v německém zajetí, a Vasilije, kterému se stal osudným alkoholismus. Současně měl také dceru Světlanu. (vesper001)

• - Natáčení probíhalo v Rize v Lotyšsku a v ruské Moskvě. (Terva)

• - Při rozhovoru profesora Kelsa (Daniel Craig) a prostitutky Zinaidy (Yekaterina Rednikova) krátce po jejich seznámení je v záběru vidět zaparkované Audi se značkou obsahující kód 007. (vesper001)