Dům II

• slovenský

Dom II

Fantasy / Horor / Komedie

USA, 1987, 88 min

To srovnání s béčkovým Jumanji sedí, ale mě se tohle líbilo ještě víc. Nakonec kdy jindy se u rodinné večeře sešli zombie praprapraděda, mládě pterodaktyla, oběť indiánského rituálu a housenkopes? Stejně jako u předchozího dílu se filmařský štáb u natáčení musel bavit a oproti jedničce, se kterou teda dvojka nemá vůbec nic společného, tu tvůrci hodně popustili uzdu fantazii. A vyplatilo se. 70%(3.8.2015)

Totální, ale docela zábavná blbina. Připodobnil bych to k Jumanji - akorát asi tak stokrát béčkovějšímu. Jedinej film, v němž je k vidění současně 170ti letej dědeček, pterodaktyl, jakási zelená stnonožka, pračlověk, indiáni a kovbojové. Opravdu je to velikej brak, ale nezastírám, že mě to docela pobavilo. 5/10(1.6.2010)

• K.I.N.G.

Někdy dávno, v útlém dětství, jsem viděl první díl "House" z roku 1986 na staré VHS kazetě se simultánním dabingem a vzpomínám si, že jsem byl i přes značně sníženou kvalitu obrazu a zvuku (samozřejmě) obrovsky nadšený a v podstatě jsem na tom snímku nenašel jedinou chybu - považoval jsem ho tehdy za dokonalý horor. Nemůžu s jistotou říct, jaký by byl můj pohled na něj teď, od té doby jsem se s ním zatím ještě znovu nestřetl. Ale to, co mě potkalo právě v tomto druhém pokračování mě docela nemile překvapilo. Žádná další ujetá hororová zábava se tu nekoná, jenom ne moc dobře zvládnutá komediální fantasy, se strohým příběhem, pár hororovými prvky a několika důvtipnými blbůstkami, jako je např. ta psovitá housenka. Není moc jednoduché se smířit se zdejším hodnocením tohoto titulu, přece jenom je to film podstatně horší, než to tady podle hodnocení vypadá a zejména horší, než je první díl, to nepochybně. Opravdu není příliš o co stát.(26.1.2014)

Dom 2 rozpráva úplne iný príbeh ako jeho predchodca a dokonca sa vydal aj iným smerom. Kým bola prvá časť právoplatným hororom s komediálnymi prvkami, dvojka je už len čistokrvná zábava s jemným nádychom hororu. Primiešalo sa tu však znovu niečo nové a to značné prvky fantasy a dobrodružstva (v istom momente to vypadá ako Indiana Jones a Chrám skazy). Aj keď je film zábavný, je to naozaj až príliš veľký guláš rôznych vecí. Jednotka fungovala ako celok lepšie. Dom 2 má však lepšie finále (poriadne westernové).(1.11.2011)

• *CARNIFEX*

Oproti prvotine výrazný prepad. Uznávam, že sa na pokračovanie "House-u" treba pozerať odlišným okom, no čakal som rozhodne viac, ako len "pokus" o strelenú fantasy komédiu, ktorej kvalita dosahuje ledva priemernú úroveň. Nenudil som sa, no s hororom tento snímok nemá spoločné ani "Ň". Toto je lacná atrapa "Jumanji" - 50%(9.5.2017)

• - Světová premiéra se uskutečnila 28.srpna 1987. (LION-MR.T)