Cat with Hands, The

• Slovensko Mačka s rukami (festivalový název)
Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 2001, 4 min

Režie:

Robert Morgan

Scénář:

Robert Morgan

Victoria Hayes

O dvou statečných mužích, kteří se vydali ke studni, kde údajně malý chlapec přišel o život rukou nestvůry. (hellstruck)

Stanislaus

Stará studna + kočka s lidkýma rukama + ponurá atmosféra + hlas jako Don LaFontaine = opravdu vydařený hororový kraťas o nevšední a maximálně nebezpečné "kočičce". ()

EvilPhoEniX

Zajímavě natočené, hodně divné, absolutně netuším, o co tam šlo, každopádně Creepy a nepříjemné je to dost na to, aby to dokázalo fungovat.Brr 7/10. ()

hellstruck

Fuj, z koček jsem odjakživa měla a mám strach a tohle moji fóbii akorát znásobilo. (SPOILER)Krátkometrážní horor o kočce, která se živí lidmi tak dlouho, dokud se sama nepřemění v člověka.. ()

*CARNIFEX*

Starší pán počas naberania vody zo studne rozpráva mladému mužovi temnú historku o malom chlapcovi, ktorý na danom mieste za záhadných okolností prišiel o život. Nie vždy je každý príbeh iba legendou. Zaujímavé. Nijak nevydesí, ale mimoriadne originálne - 65%. ()

Kusko.t2

Je neskutočné koľko atmosféry vie Robert Morgan vtesnať do tak krátkej minutáže. Opäť úchvatná prácička, v ktorej sa tento raz prelínajú s prepracovanou animáciou aj hrané zábery. Príbeh o tajomnej mačičke zaujal plným dielom. ()

hippyman

mno, sice jsem to ani napodruhé moc nepobral, ale jistou atmosféru to určitě má a jako večerníček rozhodně nedoporučuju... a ta mačka, dovedete si představit roztomilejšího domácího mazlíčka? 60% ()

Cappuccino

Niesom si istý, či sa malo jednať o protikampaň od psíčkarského režiséra, ktorý pravdepodobne nenávidí mačky a dal si za cieľ zdiskreditovať ich osobnosť na celej čiare.. alebo prostý, hororový experiment. __ V žiadnom prípade však nepochybujem o tom, že ste ešte nevideli mačku s ľudskými rukami, ktorá si prst po prste oblíže celú "packu". ()

WANDRWALL

3 minuty a 32 vteřin. Starší jde pro vodu do studny. Mladší mu naslouchá a pozoruje ho. Střih z lidských postav na animované, jak jednou ze studny vytáhl kluk kočku s lidskýma rukama. Ruka chlapce kočku něžně pohladila. I ruka kočky se natahuje a zdá se, že pohladí tvář chlapce. Následky jsou ty, že ztratí tvář a matka se nad chlapecem bez tváře žalostně sklání. Návrat k živým postavám. Starší jde k muži, který má v tváři stále dětský vzhled, a sní mu jazyk jako malinu. Razantně a energicky, se samozřejmostí dravce. A nezůstane jenom u jazyka. Proti gustu žádný dišputát.***(6.10.2010) ()

SOLOM.

Čiči, čiči tak přesně takhle bych na tu mrchu určitě nevolal. Ze začátku jsem se sice trošku nudil, ale jak míca sežrala toho ptáka začal se mi tenhle kraťas i líbit. Musím ocenit především tvůrčí nápad a místy i solidní atmosféru. ()

murakamigirl

He he..... ambiciózne kočky sú väčšinou tie najnenásytnejšie! Dokladá tento hutný kraťas, ktorý na plôške 3, 33 min demonštruje ako vyšťaviť film krátkometrážny na čistý a lahodný dojem celovečerný. ()

Francik

Naprosto svělý kraťas. Atmosféra je tak hutná, že ladně předčí většinu celovečerních hororů. K tomu jsem milovníkem animace a zvlášť této. P.S. Jen pro dodatek, režii, výtvarno a scénář má na svědomí Robert Morgan K shlédnutí Zde ()

E..

Tak tenhle kraťas mě úplně odrovnal. Takhle by se to mělo dělat. Žádný zbytečný nechuťárny, jen čistá páce. Úžasný, úžasný. Ještě teď jsem z toho šokovaná. Neuvěřitelný, jak 3 minuty 33 vteřin můžou stačit ke skvělýmu filmovýmu výkonu. Párádní horor a parádní animace. Taková strašidelná pohádka o zlobivé kočičce, která se chce stát člověkem a taky se jím stane..ale jak!!! Robert Morgan je génius! ()

JohnMiller

Má to v sebe temnú atmosféru, a nápad za milión... čo ma o to viac zamrzí že ide o veľmi krátku grotesku s dvomi scénkami pri studni. Zamrzí ma aj fakt že tvorca prichádza s hutným príbehom monštra vyzerajúceho ako mačka ktorý vstrebáva človeka postupne kúsok po kúsku a tým sa samotne mení na človeka. Nevládne telo potom zanesie do studne. Dvaja chlapi sa takto vydajú k studni za monštrom... pričom však už jeden s nich nie je ľudská bytosť ()